Skocz do zawartości
Dexieco

Co wybrać do domu? IBM czy Cisco

Polecane posty

Mam dylemat co wybrać za serwer do /domu/ : Ibm xSeries 336 czy Cisco CWSIME-1160-K9 .

 

Sprzęt miał by służyć głównie na potrzeby domowe Apacz itp. , do nauki oraz od czasu do czasu na zorganizowanie lana w cs, UT. W domu nie będzie napewno chodził 24,7 więc .. Budżet mam nie wielki bo do 180 zł z wysyłką ;/

 

Co do Cisco : http://allegro.pl/serwer-cisco-1-x-2-8-ghz-i2022151421.html

3 dyski są mi nie potrzebne wystarczył by 1 x 18 . Przydało by się więcej ramu, no i szyny też mi są nie potrzebne bo będzie on stacjonował na regale pod monitorem .

 

Co do IBM : http://allegro.pl/serwer-ibm-xseries-336-2-x-3-6ghz-i2021117505.html

Fajny ok. Parametry mnie zadowalają, tylko brak kieszeni . Znalazłem tylko że dysk na SCSI, nie będzie problemem załatwićtylko wpiąć(Można jak zwykły dysk) ? .

 

 

Wiem że moje pytania są na poziomie Noobowskim, więc proszę o wyrozumiałość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej za te pieniądze dokupić ramu i użyć wirtualizacji ? Po co inwestować w muzealny sprzęt...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cisco, a w środku supermicro ;) Miałem niedawno w rękach taką maszynkę.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cisco, a w środku supermicro wink.png Miałem niedawno w rękach taką maszynkę.

 

A niby Cisco to taka porządna marka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do IBM nie wepniesz zwykłego dysku , ale za to na scsi nie sa drogie, ogólnie wydajność oki bawiłem się x335 nie jest zły choć jego lata świetności mineły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A znasz lepszy sprzęt sieciowy poza Cisco i Juniper'em?

A Ty poza tymi nazwami coś więcej znasz z tych firm? Świat kończy się na Cisco, a reszta to G..?

 

Dexieco, takie serwery to szumofony. Do trzymania pod biurkiem się nie nadają. Do nauki możesz sobie wirtualizować systemy. W ilości jakiej Ci się podoba i na ile pozwala Ci komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do x336 kup sobie odrazu zatyczki do uszu. ;) Poza tym lepiej dorzuc grosza do serwera i kup cos nowszego, a na pewno Ci na zdrowie wyjdzie przy rachunku za prad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przy niektórych serwerach nie da się pracować, są tak głośne. Jak dla mnie szkoda pieniędzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w x336 ale jak w x335 odłączysz jakikolwiek wentylator z płyty pozostałe wchodzą na większe obroty, ogólnie w x335 masz w sumie 6 wentylatorów ok 3x3 cm ale jak pisał Miłosz dają się we znaki. Ilość hałasu oceń sam z youtube:

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZUQyx-KNrzk

Edytowano przez sshd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz w życiu włączałem taki serwer to myślałem, że zawału dostane biggrin.png Musiałem niestety jakiś czas pracować przy takim, to bez słuchawek i głośnej muzy się nie obyło.

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował, raz że drogie, dwa że jak się coś popsuje to maszynka pizdu. Może olejem zalać :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne, poznałem nazwisko jednego z autorów jeszcze jak czytałem KŚE, ps szkoda, że spadł poziom tej gazety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. załatwiłem sobie po znajomość HP DL380 G3

2 x

Intel Xeon 3,0GHz 512KB Cache L2 FSB533

Ram - 2 GB

Dyski 2 x 36 .

Serwer będzie uruchamiany jedynie na lany i w domu do konfiguracji wcześniejszej. Zawsze mogę go za okno albo do piwnicy. Mam pytanie, aby ktoś łopatologicznie wytłumaczył do czego ilo, po co to, i co za pomocą tego i jak się do tego dostać. Jeszcze jedno pytanie ile możę kosztować wysyłka takiego cacka kurierem, w 50 zł powinienem się zmieścić ? P.S. Szczęśliwego Nowego roku 2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne, poznałem nazwisko jednego z autorów jeszcze jak czytałem KŚE, ps szkoda, że spadł poziom tej gazety.

 

Próbowałem to zrobić w domu jak byłem mały, ale miałem tylko zwykły olej silnikowy i kiczowaty kolor miało, ale faktycznie działa. Tylko potem nijak płytę umyć z oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to było kilka lat temu. Płyta do kosza już dawno poszła. Tam jeszcze Ramy były chyba w obudowie SIMM z tego co pamiętam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak pierwszy raz w życiu włączałem taki serwer to myślałem, że zawału dostane biggrin.png Musiałem niestety jakiś czas pracować przy takim, to bez słuchawek i głośnej muzy się nie obyło.

 

To chyba nie byłeś w serwerowni prawdziwej :)

 

Poszedłem z gościem do etopu maszynki "obejrzeć" to stał metr ode mnie i w ogóle nie słyszałem co do mnie mówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia cieczą - tak rozwiązane mają na przykład w OVH z tego co mówią.. Gdyby zamiast wody zastosować olej? Jest to dość ekonomiczne rozwiązanie smile.png

Edytowano przez FriendlyHost.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował, raz że drogie, dwa że jak się coś popsuje to maszynka pizdu. Może olejem zalać smile.png ?

 

Poza tym nie ma jak sterowac takim chlodzeniem. Serwer to nie desktop, tam wszystko jest wyliczone pod dana konfiguracje i szczegolnie w obudowach 1U wepchniete w kazdy centymetr powierzchni.

 

Takie stare graty faktycznie rycza niesamowicie, ale nowe serwery da sie juz przezyc. Tak na poziomie desktopa sprzed 10 lat. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zabiło stwierdzenie cytuje: "potrzeby domowe Apacz itp" Rozumiem być może zdrobnienie:D. A co do tematu kolego raz że taka stara maszynka zjada bardzo dużo prądu, gdzieś był mój temat o serwerze w domu. Dwa lepiej postawić coś na Atomie, płyt z tymi procesorami na allegro jest dość dużo już. Za 300zł masz wydajną i mało prądożerną maszynkę. Gdyby nie to że kupiłem mojego Tp-Linka WR1043 ND to na pewno kupił bym coś z atomem. Procek D525 jest bardzo wydajny jeżeli chodzi o taką kwotę. A i chyba porty 1Gbps mają takie płyty no i obsługę pamięci DDR3, która jak wiadomo jest jeszcze wmiare tania.

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asrock wypuścił też ekonomiczną płytę, ale z AMD. Obsługuje do 16 GB pamięci RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aimer tylko takie rozwiązanie ma być pod względem wydajności a AMD z tego raczej nie słynie coś słyszałem o porównaniu AMD do Atomów ale Atomy lepiej wychodzą pod takie zastosowania. Kupić taką płyte z atomem podpiąć pod LANa wrzucić w szafkę zainstalować Debiana skonfigurować i zapomnieć że istnieje:) U siebie w desktopie mam athlona 4800+ i jest on tylko niecałe 2 razy wydajniejszy od tego atoma D525. No i 16GB ramu nie potrzebne jest spokojnie 2GB max 4 GB wystarczy:)

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×