Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid Sz.

DawidSzewczyk.PL - Portfolio w wersji 4

Polecane posty

Gość

Norma? Serio? Przecież sam HTML5 nie ma swojej własnej "normy".

Zresztą nie mam zamiaru tu prowadzić dyskusji na ten temat. Jak ktoś lubi się bawić w warianty strony, dłubać i wydłużać sobie robotę podczas, gdy bez problemu idzie coś zrobić bardziej tradycyjnym sposobem - spoko. Ja po prostu nie reprezentuję hurraoptymizmu.

 

Teksty, że "bo coś jest dostępne" mnie nie przekonują... dostępne co i gdzie, na jakich przeglądarkach? I przede wszystkim po co? Temat - rzeka.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Dlaczego Ty jesteś taki zamknięty na wsztystko?!? O czym nie zaczną temat, to ty odrazu na nie na nie i na nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie jestem zamknięty na wszystko, to wcale nie tak. Tylko no akurat jest kwestia, gdzie mam inne zdanie, to piszę.

No co ja poradzę : )

Przeż nie napiszę, że super HTML5 i CSS3, skoro akurat tutaj nie widzę potrzeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Ale to jest portfolio, i musi pokazać że idzie z duchem czasu... Niektórzy klienci patrzą na to czy ktoś robi nowocześnie czy też siedzi w latach 90ych ;-).

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie, spoko... autor sobie wybiera target i środki, ja tylko komentuję z boku, możliwe, że mój profil klienta jest inny, niż "wow, HTML5 i CSS3" (najczęściej jest to "o, stronka sobie jest"). Nie napisałem "weź wywal ten syfiasty HTML5 i CSS3", napisałem, że według mnie bez sensu (za wcześnie, po co, da się bez itp.). Nikogo do niczego nie zmuszam, prezentuję tylko swoją opinię

Plus np. ja niekoniecznie muszę twierdzić, że HTML5 i CSS3 w takim wydaniu musi oznaczać pójście z duchem czasu. Dla mnie nie potrzeba po prostu 5 i 3 by "wyjść z lat 90tych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś lubi się bawić w warianty strony, dłubać i wydłużać sobie robotę podczas, gdy bez problemu idzie coś zrobić bardziej tradycyjnym sposobem - spoko.

 

Czemu wydłużać. Moim zdaniem skracać. Żeby uzyskać niektóre efekty css3 trzeba zawalać stronę js, który jest zwykle ciężki.

Żeby uzyskać niektóre elementy html5 trzeba walić flasha, który również jest ciężki i zwykle wymaga pluginów do przeglądarek a w mobilnych często to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cyprian, ale jednocześnie robisz drugą wersję, pod starsze przeglądarki... i nie mam na myśli IE6...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że wolę dodać drugi arkusz css z filterami niż pisać kod js. Mi po prostu ten język jakoś nie podchodzi, ale jak już do ktoś wyżej podsumował każdy programuje jak mu pasuje byleby było bez błędów i poprawnie wizualnie no i spełniało oczekiwania klientów.

Edytowano przez Cyprian Bartoń (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dla śmiechu trochę... Zaskoczyła mnie jedna rzecz - jeśli chodzi o wsteczną kompatybilność z "dinozaurami" wśród przeglądarek.

Na IE6 (najnowsza aktualizacja rok 2004) strona wygląda lepiej (bardziej poprawnie, choć też z błędami) niż na Fx3.0 (najnowsza aktualizacja rok 2008). ; D Sądziłem, że będzie odwrotnie. ; D Opera zdaje się to w miarę poprawnie chwytać od wersji 9.80 w górę.

 

Ale to chyba skutek zastosowania:

<!--[if IE]><script src="http://html5shiv.googlecode.com/svn/trunk/html5.js"></script><![endif]-->

Starszym Firefox'om chyba też by się taki javascript przydał. Choć nie wiem jak wiele osób ich używa. Zapewne jestem jadnym z niewielu wyjątków co do używania Fx3.0. Ale jak patrzę na to ile pamięci potrzebują nowsze wersje przeglądarek... mój komputer by nie wydolił, pagefile.sys non stop w użyciu by był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dla śmiechu trochę... Zaskoczyła mnie jedna rzecz - jeśli chodzi o wsteczną kompatybilność z "dinozaurami" wśród przeglądarek.

Na IE6 (najnowsza aktualizacja rok 2004) strona wygląda lepiej (bardziej poprawnie, choć też z błędami) niż na Fx3.0 (najnowsza aktualizacja rok 2008). ; D Sądziłem, że będzie odwrotnie. ; D Opera zdaje się to w miarę poprawnie chwytać od wersji 9.80 w górę.

 

Ale to chyba skutek zastosowania:

<!--[if IE]><script src="http://html5shiv.googlecode.com/svn/trunk/html5.js"></script><![endif]-->

Starszym Firefox'om chyba też by się taki javascript przydał. Choć nie wiem jak wiele osób ich używa. Zapewne jestem jadnym z niewielu wyjątków co do używania Fx3.0. Ale jak patrzę na to ile pamięci potrzebują nowsze wersje przeglądarek... mój komputer by nie wydolił, pagefile.sys non stop w użyciu by był.

 

Tak. To skutek działania tego skryptu. Musze pogrzebać czy nie ma podobnego sposobu dla innych przeglądarek.

 

Co do kwestii HTML5 i CSS3 każdy może mieć swoją opinie nt. stosowania tych standardów, które nadal jeszcze nie są skończone.Tak jak napisał Sponsi moja strona, moi klienci, moja sprawa, ale powtarzam, że nie stosuje tych języków "dla szpanu" bo to nie o to tutaj chodzi. A i mój target to nie są klienci "wow HTML5 CSS3" (tacy są?). 80% z nich nie ma zielonego pojęcia o stronach WWW. Zlecenia realizuje nadal w xHTMLu więc spokojnie :)

Edytowano przez Dawid Sz. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×