Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ArturaS

co byście polecili

Polecane posty

Z tego co napisales, to wchodzisz na www.servermatrix.com i masz serwery z wydzielonym 20 mbit.

 

Podejrzewam ze nie o to Ci chodzi, ale jak napiszesz dokladnie czego i na co potrzebujesz, to moze otrzymasz satysfakcjonujaca Cie odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodi mi o serwer najlepiej 2 giga ramu procek ze 3ghz ze dwa dyski 200giga i jak największy limit transferu

a są wogule jakieś serwery bez limitu transferu?? :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer o ktorym pisalem limitu jako takiego nie ma - ograniczeniem jest po prostu przepustowosc lacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwosc postawienia dedyka na 100 Mbit laczu bez limitu w ramach oczywiscie tych 100 Mbit/s Jednak nie znam takiego serwa (chyba ze same downloady by lecialy filmow po 1 GB na plik) zeby serwer na apachu wyciagnal wiecej nic 40-50 mbit/s oczywiscie w duzoooo lepszej konfiguracji niz podales. Jesli decydujesz sie na dyski nie SCSII (podales 200 GB dysk) to waskim gardlem sa i tak dyski.

 

Jesli jednak decydujesz sie na taki serwer bez limitu na "setce" to pisz na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze duzo uczestnikow tego forum byloby zainteresowanych taka oferta. Moglbys "Franky" przeslac wiecej informacji wlasnie tutaj ? Do ktorego miejsca 100Mb/s jest gwarantowane, do jakich operaotorow lacza, serwer w polsce czy zagranica, numer wykorzystywanego AS'a, etc. Osobiscie jestem bardzo zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byla na tym forum nawet o ile pamietam oferta kolokacji na 100 mbit. W sieci zreszta tez kiedys znalazlem taka oferte. Ogolnie to nie problem serwer na takim laczu i to obojetne czy w Polsce, czy w USA, ale problem jest, ze Cie na niego zapewne stac nie bedzie :D

 

20 mbit w SM to jak na jeden serwer i tak za duzo. Poza tym jak napisal Franky, serwer sprzetowo moze nie podolac, czy nie wytrzymac obciazenia przy naprawde mocnym ssaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ROTFL..... ale o tym moze pozniej :-)

 

W archiwum znalazlem tylko jedna oferte, ktora moim zdaniem jest bez wiekszego pokrycia. Jednak obecnie malo kto jest w stanie wykorzystac nawet polowe 100Mb/s lacza, mam zatem pytanie ile uwazacie powinna byc w Polsce cena za lacze 10Mb/s (dziesiec) full-duplex ?

 

Wysłany Czw Paź 07, 2004 1:56 am:

 

Drogi autorze watku, podales juz parametry serwera, parametr pasma/ruchu jak widac jest dosc otwarty, teraz pozostaje jedynie abys podal budzet jaki mozesz na ta inwestycje przeznaczyc, a zapewne otrzymac kilka ciekawych odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinna... Ja nie potrafie tak myslec. Dla mnie minimalna cena, to koszty, a ta ktora byc powinna, to marza. Jaka marza, to przede wszystkim sprawdzam oferte konkurencji i staram sie dac lepsza. Skoro ma byc tansza od konkurencji, to jest to juz jakis przedzial, ktorego mozna sie w miare trzymac.

 

To jak pytac ludzi, ktorzy jezdza starymi maluchami, jaka cena powinna byc za nowego mercedesa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedstawione poniżej dane nie mają charakteru oferty handlowej w rozumieniu prawa :-)

 

Na początek oferta pakietowa, żeby był punkt odniesienia "o jakiej kasie mówimy":

choopa:

100Mbps, dual xeon 2.4, 73GB SCSI, 2GB RAM, w USA

obsługa techniczna angielska,

12,500 zł/mc (przy aktualnym kursie $)

Niesety, serwer o tych parametrach nie da rady nasycić 100Mbps łącza - IME pociągnie najwyżej 10-15Mbps.

 

Jeśli kogoś interesuje serwer (pojedyńczy) zdolny nasycić 100Mbps łącze, to mniej-więcej będzie wyglądał tak:

custom:

100Mbps + dual xeon 2.8, 6x73GB SCSI (cheetah-y 15k) w RAID 5, 8GB RAM

polska obsługa techniczna

16,000 zł/mc

 

Oczywiście do takich zastosowań to lepiej nadałby się webcluster, ale tutaj to już wycena inwestycji kosztuje, więc może się wstrzymam :-).

 

edit:

Ah, gdyby ktoś zastanawiał się nad podobnymi łączami w polsce - cena jest ok. 8x wyższa. Sens ma najwyżej postawienie sobie primary DNS na 1-2Mbps.

 

edit2:

Wszstkie przepustowości łącza są podane "do backbone", nie "do routera brzegowego", naturalnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16 000 złchyba żart nikogo nie stać na taki serwer a tak pozatym wy rozpoczeliście dyskusje na temat łącza a nie limitu transfery !!

Więc jeszcze raz powtarzam interesuje mnie firma która oferuje server bez limitu transfera !! :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artur powiedz ile chcesz zaplacic, a postaramy sie cos znalezc odpowiedniego dla Twoich potrzeb. Na przyklad moge Tobie zaoferowac 10Mb/s bez limitu transferu w dobrej cenie (ok. 8000 pln), serwer w Polsce z laczami srednio <10-20ms do wiekszosci operatorow Polskich i zagranicznych.

 

Wysłany Czw Paź 07, 2004 7:20 pm:

 

Koder, ceny w Polsce mysle ze bylyby podobne jesli byloby to 100Mb/s do jednego serwera wylacznie. Takze czy naprawde masz az taki ruch do serwera DNS, ze potrzebujesz 1-2Mb/s ? Mysle ze taka przepustowosc to wystarczy niejednemu hosterowi ktory nie prowadzi zabojczej polityki i udostepnia duza ilosc downloadow.

 

Znam przynajmniej dwie firmy w Polsce ktore posiadaja >1000 kont www klientow i wystarcza im ok. 2-3Mb/s, zatem po co wiecej ?

 

Wysłany Czw Paź 07, 2004 7:22 pm:

 

Przyjacielu, czy konkurowac nalezy jedynie cena ? Konkurowanie jedynie wykorzystujac ten parametr prowadzi do zalamania sie rynku i wypadniecia wiekszosci malych firm, co jedynie pogorszy sytuacje. Powinniscie dazyc do konkurencji jakosciowo/produktowej zamiast jedynie cenowej.

 

Natomiast co do porownania to IMHO nietrafione :-) Autor watku podal jakie parametry samochodu potrzebuje oraz ze wymaga aby byl jak najszybszy (niewazne ze dzis jezdzi maluchem). Nie podal tylko ile moze na to przeznaczyc, poniewaz od tego bedzie zalezalo czy polece mu malucha czy mercedesa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie znikaj mi klientów, proszę :D. Fakt - jak ktoś ma zamiar inwestować pieniądze tego rzędu, to bierze raczej cluster, albo jakiegoś SUNa. Ale miałem wrażenie, że interesuje cię bardziej "ekonomicznie" rozwiązanie.

 

2. Jak chcesz, to postawię ci serwer bez limitu transferu na łączu 50kbps, bez limitu transferu, za 250zł/mc. ;-)

 

Poważnie: łącze bez limitu transferu to tak jak torba bez limitu wagi ładunku. Niby może być, ale objętość i tak cię w końcu ograniczy. Fizyki nie przeskoczysz.

 

edit:

gb: Nie wiem jak ty, ale ja osobiście kiedyś miałem na polskim łączu 155 Mbps kilka serwerów (w prywatnej serwerowni, na pol34). Fakt - łącze dzierżawione z uczelni było bo bardzo fajnej cenie. Jednak po "ciekawostkach" jakie TPSA zrobiła na bramce (co w efekcie obcięło nam 95% klientów do 10Mbps) zmuszeni byliśmy szukać alternatyw. Co prawda wiadomości mam sprzed pół roku, ale za to dość kompletne - gdyś w researchu nie pomijaliśmy żadnego poważneog providera. Wiem co mówię - w polsce za 100Mbps zapłacisz 100,000 przy rewelacynej ofercie.

 

Jeśli chodzi o DNS - fakt, średni ruch dobowy to 100kbps - jednak rejestruję bardzo duże chwilowe skoki. Jeżeli miałbym łącze wolniejsze - oznacza to zauważalne dla surfera opóźnienie. Obecnie mamy chyba optymalne rozwiązanie - DNS stoi na 2Mbps w biurze - a tc pilnuje, żeby miał absolutny priorytet w dostępie do łącza.

 

W końcu - rzeczywiście, 2-3 Mbps spokojnie wystarczą przy 1000 kont klienckich. Tylko są inwestycje (np. masowy hosting), przy których punkt "zwrotu inwestycji" jest w momencie przekroczenia 1000 kont na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×