Skocz do zawartości

Polecane posty

Może coś im się psuje ostatnio... tydzień temu zamówiłem sobie Kimsufi do zabawy i do tej pory nie zainstalowali, a support mówi, że nie wiedzą czemu... :D

Też parę dni czekałem na mKS ale dali mi za to Atoma zamiast celerona więc gites :D

 

@Down

 

No wiesz Atom N2800 4x 1.8 a 1x 1.2 Celeron to niebo a ziemia

Nie wyobrażam sobie teraz pracy na takim Celeronie gdyby mi go dali XD

Edytowano przez ToFFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też parę dni czekałem na mKS ale dali mi za to Atoma zamiast celerona więc gites :D

 

Znam osoby co mają fajne Athlony na tych maszynkach nawet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w OVH kilka dni temu mój serwer musiał byc restartowany z powodu konserwacji modułu twardego resetu.

Przed restartem miałem całkiem fajny uptime :)

 

r7d3hhhcz09c.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Tu nie ma co gratulować, system się aktualizuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH nie będzie mogło zagwarantować przepustowości w przypadku, gdy działalność prowadzona na serwerze będzie wymagać ciągłego wykorzystania dużej przepustowości.

 

 

Wysyłają jakieś potwierdzenie gdy wykryją duże wykorzystanie łącza ? Właśnie miałem otwierać serwis na ich dedytku i bardzo mnie to zmartwiło... i te ceny ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

E tam, kernela można przez 3 lata nie dotykać :D.

 

ojj smutne ;)

 

Wysyłają jakieś potwierdzenie gdy wykryją duże wykorzystanie łącza ?

 

 

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem u nich kilka lat temu serwer dedykowany (te budżetowe Kimsufi).
Pomimo, że teoretycznie było 100/100mb gdy coś chciałeś pobrać z tego serwera strasznie wolno pobierało nie więcej jak 3mb/s.
Wszelkie rozmowy z nimi były na zasadzie "działa wszystko dobrze". Oni działają na zasadzie przydzielenia danego łącza ale z dziwnym podziałem łącza na sesje, tak że te prędkości łącz jakie podają podziel przez minimum 10:)
Na drugim serwerze też kimsufi po około roku od tamtego. Miałem problem gubienia pingów od 5 do nawet 60% przez około tydzien czasu (wtedy zrezygnowałem więc nie wiem ile by to trwało). Oczywiście kontaktując się pokazywali pingi z własnych serwerów gdzie było wszystko ok i nie widzieli problemu, pisanie do nich to jak grochem o ścianę.
Serwer oczywiście pingowałem z różnych operatorów, różnych Państw i zawsze problem występował. Już nawet chwilę myslałem, że to może coś ja uszkodziłem i reinstalacja OS- ale czysty debian i problem dalej występował, a pomoc techniczna nie widziała problemu i na każde zgłoszenie odpowiadali po 24h.

Posiadałem i jeszcze posiadam hosting pro. Kiedyś dość dużą stronę trzymałem u nich. Pewnego pięknego dnia brak dostępu do MYSQL (pusta baza bez możliwości jakichkolwiek działań).

Oczywiście zgłoszenia mailowe (brak szybkiej reakcji) to zabrałem się za telefony do nich - dzwoniąc na wrocławski nr pierwsze pięc połączeń odbierała kobieta we francji mówiąc po francusku (rewelacja!!!). Wkoncu udało mi się dzwoniąc, dodzwonić do Polaka - Jak zawsze wszystko działa i nic wiecej nie zrobi, kazał poczekac 2h na odpowiedź na zgłoszenie mailowe. Po 2h dalej cisza. To zadzwoniłem ponownie gdzie trafiłem na bardziej kompetentnego, który sprawdził, że baza jest zablokowana przez głownego administratora ale nie wie dlaczego i nie może nic zrobić (informacji o blokadzie brak). Następnego dnia z rana otrzymałem odpowiedź mailową na zgłoszenie wysłane dzień wcześniej. Napisali, że została zablokowana z powodu dużej ilosci zapytań do bazy (pomimo ograniczenia w ovh jakim jest max 10 połaczeń). Napisał, że jeżeli chcę coś wyjaśnić muszę pisac do głownego administratora Francuza po angielsku- po 2 dniach pisania łamaną angielszczyzną odblokowali.

Reasumując, blokują nie wysyłając żadnych info, jest problem z informacją, długi czas odpowiedzi.
Jeżeli prowadzicie duże strony, a nie kupujecie u nich dedyków za 1000zl/mc to traktuja was jak tani towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ludzie przecież te 100/100 NIE jest dedykowane per serwer tylko zapewne kilka szaf tyle ciągnie!

Cena serwera z dedykowanym 100/100 to koszt zapewne 5000zł / mc przy dobrych warunkach z firmą (nie mówię o ovh)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie OVH robi się śmieszne z tą przepustowością, mądrzej by już było gdyby napisali ile transferu można wykorzystać zamiast walić ściemę że 100 Mbps gwarantowane i bez limitu transferu a poniżej gdzieś jakieś haczyki i dziwne limitacje ;/

 

PS: Jak oceniacie OVH jako rejestratora domen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czego sie spodziewacie za tą cene? Chcesz łącze dedykowane.. podbijasz do jakiejś polskiej serwerowni, kupujesz stówkę, płacisz za samo łącze kilka tysi miesięcznie netto i robisz sobie na nim co chcesz. Bo jest dedykowane dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czego sie spodziewacie za tą cene? Chcesz łącze dedykowane.. podbijasz do jakiejś polskiej serwerowni, kupujesz stówkę, płacisz za samo łącze kilka tysi miesięcznie netto i robisz sobie na nim co chcesz. Bo jest dedykowane dla Ciebie.

 

Czego się spodziewam ? Jeśli ktoś pisze w specyfikacji serwera że łącze to 100 Mbps a linijke niżej że jest to łącze gwarantowane to chyba mam prawo oczekiwać 100 Mbps dla mojego serwera czy się mylę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I być może jest. Nie doszukałem się też wpisu, że jest to łącze gwarantowane do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale przy kimsufi nie ma napisane że gwarantowane 100/100, ale przy innych = droższych owszem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

SLA Best Effort

Przepustowość gwarantowana to 100Mbps. Po przekroczeniu 5TB transferu na miesiąc przepustowość jest ustawiana na 10 Mbps.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba niektórzy zapominają, że po drodze od Francji do Polski są również inne firmy i łącza, a nie tylko OVH.

 

Ja dla tego przykładu mam warszawskie UPC (czyli stare chello) i bez problemu ciągnę full dla mojego łącza czyli 50mbps i wysyłam swoje 5 do mojego serwera. Podobnie jest jeśli ściągam jakiś plik z zaufanego mirrora np. obraz debiana/ubuntu, również ciągnie 12,5 MB/s, czyli pełne 100.

 

Zastanówcie się 2x co wypisujecie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@archi zobacz czy pojdzie Ci to 12,5MB/s z Dedyka ovh:) nawet z dedyka z 1Gb/s nie pojdzie Ci zapewne:)

@Mendo90
Jako rejestracje domen to większość kupuje własnie w OVH ceny mają bardzo przyzwoite, nie robią promocje typu nazwa czy home za 1zł a potem za kolejne lata ciągną po 300% ceny konkurencji:D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepustowość gwarantowana jest wyłącznie w obrębie OVH - jednak również nie miałem żadnych problemów by OVHBH szło setką jak przerzucałem troche danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@archi zobacz czy pojdzie Ci to 12,5MB/s z Dedyka ovh:) nawet z dedyka z 1Gb/s nie pojdzie Ci zapewne:)

 

 

Z OVH z serwera klienta do Polski, sprawdziłem tak na szybko 100mb plik. 300 - 400 mbps do zrobienia jest bez problemu

Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK
Długość: 104857600 (100M) [application/octet-stream]
Zapis do: `test.bin'

100%[===================================================================================================================================================================================================>] 104.857.600 22,4M/s   w  4,6s    

2013-05-10 10:24:18 (21,5 MB/s) - zapisano `test.bin' [104857600/104857600]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×