Skocz do zawartości

Web Hosting Talk

• arubacloud.pl

Partner technologiczny

Aruba Cloud jest marką usług cloud na rynku europejskim. Została stworzona w celu dostarczenia firmom kompleksowych rozwiązań Cloud niezależnie od ich planów i projektów.

Zdjęcie
- - - - -

[dyskusje] ovh.pl

[dyskusje] ovh.pl

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1202 odpowiedzi na ten temat

[dyskusje] ovh.pl

#1 Tomasz Fiedoruk

Tomasz Fiedoruk

BOSS

• WHT+
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4762 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 16:39

Moduł dodawania opinii o firmie: http://www.webhostin...nie/187-ovh-pl/
Profil firmy: http://www.webhostingtalk.pl/katalog/firma/187-ovh-pl/
  • 0
#offline

#2 draker

draker

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 189 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 18:09

Raczej wybrałem odpowiedni temat, bo poprzedni o OVH został zamknięty.

Jak to jest z Backupem FTP w OVH / Kimsufi w serwerach dedykowanych? W tym drugim ma się 100GB miejsca, zastanawia mnie tylko, jak to działa: backup jest na tym samym dysku co dedyk, czy gdzieś indziej? W razie padnięcia HDD głównego serwera, to nie ma problemów z dostępem do tego backupa ftp? Da radę powiększyć przestrzeń dyskową tego backupa ftp? I co, jeśli zablokują główny serwer? Wtedy backup ftp jest nadal dostępny, czy też nie? Zadałbym te pytania supportowi, ale z powodu świąt raczej szybko odpowiedzi nie otrzymam, a z chęcią kupiłbym wkrótce serwer u nich.
  • 0

#3 Miłosz

Miłosz

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • 3995 postów
  • Firma:Sys-Com / M-Networks Sp. z o.o.
  • Imię:Miłosz
  • Nazwisko:Oller

Napisany 24 grudzień 2011 - 18:17

Backup jest na serwerach OVH. Dostać się do niego możesz tylko z serwera lub trybu rescue. Jeśli zablokują Ci serwer, to już nie masz dostępu do backupu.

Przy okazji mogę pochwalić OVH za wczorajszą reakcję na wymianę dwóch dysków w Kimsufi i7-2T (ze starej serii). Zgłoszone o 12, ok 13 prosili o potwierdzenie wykonania backupu, a że wtedy nie było mnie przy komputerze to wymienili o 16, ok pół godziny od potwierdzenia.
  • 0
Miłosz GG: 3312894 e-mail/JID: milosz@sys-com.pl
Konfiguracja i administracja serwerami dedykowanymi/VPS - Faktura VAT
sys-com.pl

#4 draker

draker

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 189 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 18:21

Szczerze mówiąc nie jestem do końca pewien co do OVH, bo mam "lekko" dziwną stronę i boję się możliwości blokady. Obecnie od roku mam serwer w HostEurope.de, ale wcześniej na serwerze w UK musiałem tłumaczyć się z treści, bo na stronie udostępniam do pobrania pliki, które akurat są legalne (gry typu indie), ale dla osób niezorientowanych w temacie mogą wyglądać dziwnie. Jak to jest w przypadku blokady w OVH - zablokują i natychmiast formatują HDD, czy dają kilka dni na wytłumaczenie się?
  • 0

#5 Miłosz

Miłosz

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • 3995 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 18:33

Przerabiałem pare nielegalnych tematów w OVH. Najpierw przesyłają informację, że jest taka i taka sprawa. W przypadku braku odpowiedzi przez 24h blokują serwer. Dysku nie formatują. Dla bezpieczeństwa możesz co jakiś czas ściągać kopię na swój komputer.
  • 0
sys-com.pl

#6 elcct

elcct

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1177 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 19:15

OVH może również zablokować bez powiadamiania i nawet wszystkie serwery... był taki temat na wht zagranicznym. Ale to wyglądało na wyjątek jakiś (ktoś skanował serwery bankowe)...
Jeżeli masz materiały legalne, nie rozumiem dlaczego ktoś miałby mieć problemy ?
  • 0

#7 draker

draker

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 189 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 19:30

Problem raz robił mniejszy zagraniczny host, bo pliki mogą dla osób niezorientowanych w temacie wyglądać podejrzanie, bo zużywam często 3TB transferu miesięcznie i pliki często mają nazwę płatnej gry, a to jest tak naprawdę demo albo save / mod, które są udostępniane przez producentów na odpowiedniej licencji z możliwością darmowego udostępniania, kiedyś musiałem się przed tym właśnie tłumaczyć...

Czyli podsumowując: jeśli będę robił backupy na ten serwer Backup-FTP, to awaria dysku mi niegroźna; jeśli będą mieli podejrzenia, to dadzą możliwość wytłumaczenia się...? Jeśli tak, to świetnie, akurat na supporcie zbytnio mi nie zależy, bo w HostEurope kontaktowałem się trzy razy w ciągu całego roku, trzy razy przez to, że zapomniałem zmienić limitu na karcie kredytowej i mieli problem z jej obciążeniem :P

I jeszcze jedno: nie mają zastrzeżeń w przypadku dużego zużycia transferu (3-4TB / mc)? W kimsufach pisze, że można dokupić 1TB za 4zł, by przywrócić wyższą prędkość - coś takiego da radę uczynić przez panel, czy trzeba się z nimi kontaktować?
  • 0

#8 Arkadiusz N

Arkadiusz N

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 182 postów
  • Firma:FastTeam.pl
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Nierychlewski

Napisany 24 grudzień 2011 - 20:08

Problem raz robił mniejszy zagraniczny host, bo pliki mogą dla osób niezorientowanych w temacie wyglądać podejrzanie, bo zużywam często 3TB transferu miesięcznie i pliki często mają nazwę płatnej gry, a to jest tak naprawdę demo albo save / mod, które są udostępniane przez producentów na odpowiedniej licencji z możliwością darmowego udostępniania, kiedyś musiałem się przed tym właśnie tłumaczyć...

Czyli podsumowując: jeśli będę robił backupy na ten serwer Backup-FTP, to awaria dysku mi niegroźna; jeśli będą mieli podejrzenia, to dadzą możliwość wytłumaczenia się...? Jeśli tak, to świetnie, akurat na supporcie zbytnio mi nie zależy, bo w HostEurope kontaktowałem się trzy razy w ciągu całego roku, trzy razy przez to, że zapomniałem zmienić limitu na karcie kredytowej i mieli problem z jej obciążeniem Dodany obrazek

I jeszcze jedno: nie mają zastrzeżeń w przypadku dużego zużycia transferu (3-4TB / mc)? W kimsufach pisze, że można dokupić 1TB za 4zł, by przywrócić wyższą prędkość - coś takiego da radę uczynić przez panel, czy trzeba się z nimi kontaktować?

Dodatkowy transfer możesz kupić w pakietach min. 2 TB. Zamówienie jest automatycznie realizowane po opłacie proformy którą generuje się też automatycznie w panelu.
  • 0

#9 SanKen

SanKen

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 542 postów
  • Imię:Matthew

Napisany 17 marzec 2013 - 09:29

Mam pytanie do was czy któraś z osob ma tutaj serwer ks z systemem Windows Server 2008 R2 Standard .

Ponieważ ja w panelu nie mogę znależć tego systemu do zainstalowania... Zamienili go na Windows Server 2012 czy jak. Może mi ktoś to wytłumaczyć ?

• 0
"O błędach w C++ powie ci kompilator, a o błędach w PHP klient..."

#10 Marek607

Marek607

Weteran WHT

• WHT+
  • 1870 postów
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Drzewiecki

Napisany 17 marzec 2013 - 10:23

Podstawowa:

http://scr.hu/0anw/d5s6c

Gotowa:

http://scr.hu/0anw/ihq7w

• 0

VPS z DirectAdmin od 60 PLN netto/miesiąc

serwer dedykowany z administracją za 229 PLN/miesiąc

#11 SanKen

SanKen

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 542 postów
  • Imię:Matthew

Napisany 17 marzec 2013 - 10:33

To pytanie gdzie wcieło WS2008R2 Stand...

Nie wcieło, brak tej opcji przy niektórych pakietach... Taką dostałem informacje od supportu.

Edytowany przez SanKen, 17 marzec 2013 - 16:47.

• 0
"O błędach w C++ powie ci kompilator, a o błędach w PHP klient..."

#12 Gość__*

Gość__*
  • Goście

Napisany 27 marzec 2013 - 13:12

A jak wyglada w tej firmie kimsufi 4gb warto kupić Czy nie tak dla 100 serwerów www takich malutkich for hm ?

• 0

#13 set80

set80

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 30 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 08:37

OVH schodzi na psy już od jakiegoś czasu ale od kilku miesięcy bija rekordy. Mam kilka KS u nich i zdecydowanie nie polecam:

- Limit transferu 10 Mb/s per sesja. (Od wczoraj leci max 20 Mb/serwer)

- Polski support to porażka. Nic nie wiedzą i nic nie mogą. Na odpowiedź czekasz przeważnie kilka dni.

- Jeśli padnie dysk to spakuj się i leć na wczasy do ciepłych krajów, jak wrócisz to OVH akurat będzie kończyła wymianę Twojego dysku ;)

- Kilka dni temu wymyślili limity na streaming, proxy, serwisy do pobierania plików itp.

- I na koniec perełka: Jeśli OVH uzna że JEDEN z Twoich klientów wysyła ze swojego konta spam, zablokują port SMTP dla całego serwera.  Mistrzostwo! 

Jeśli lubisz sporty ekstremalne bierz livenet.pl cena podobna a jakość (o zgrozo!) jednak wyższa niż w OVH.

• -5

#14 samu

samu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1171 postów
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Szafrański

Napisany 31 marzec 2013 - 09:12

- I na koniec perełka: Jeśli OVH uzna że JEDEN z Twoich klientów wysyła ze swojego konta spam, zablokują port SMTP dla całego serwera.  Mistrzostwo! 

Tak z ciekawości, pytanie do zaznaczonego fragmentu: jak inaczej wyobrażasz sobie ich reakcję? Mają grzecznie czekać, aż Ty - nie wiadomo kiedy - zareagujesz i przerwiesz spam, czy może zostawiłeś im hasła do roota i mają sami grzecznie poszukać czyj z Twoich klientów wysyła spam i to zablokować?

Wydaje mi się, że ta druga opcja raczej nie jest możliwa w tym budżecie (nie masz pakietu z administracją), a ta pierwsza jest jedyną metodą zablokowania spamu.

Pamiętaj, że oprócz TWOJEGO serwera pocztowego, stoi tam jeszcze cała masa innych serwerów i serwerowni raczej średnio zależy na tym, by wszystkie ich adresy trafiły na blacklisty.

• 1

MyDevil.net - niebiańskie konta shell
40+ adresów IP, www, php (5.3, 5.4, 5.5) python, perl, ruby, java, tcl, lua, C(++), D, MySQL, PgSQL, MongoDB, Django, RoR, Catalyst, node.js

Kod promocyjny na 10% zniżki dla użytkowników webhostingtalk.pl: FORUM_WHT (przy płatności na 6 i 12 miesięcy)

#15 Miłosz

Miłosz

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • 3995 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 11:08

Przeca to kimsufy. Płacem żondam.
  • 0
sys-com.pl

#16 chmuri

chmuri

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 752 postów
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Chmurzyński

Napisany 31 marzec 2013 - 12:30

Przeca to kimsufy. Płacem żondam.

Waść mość czego żondasz za trzysta srebrników? :)

A tak na poważnie to oferta VPS jest troszeczkę poza moje oczekiwania. Spodziewałem się czegoś więcej i na pewno nie OpenVZ w podstawowych pakietach.

Edytowany przez chmuri, 31 marzec 2013 - 12:31.

• 0

Administracja serwerami, pomoc w konfiguracji.

Projektowanie infrastruktury.

Obsługa wirtualizacji OpenVZ Xen VMware.

Kontakt

#17 Archi

Archi

Wyznawca OVH

• WHT+
  • 2777 postów
  • Imię:Łukasz

Napisany 31 marzec 2013 - 13:11

- Jeśli padnie dysk to spakuj się i leć na wczasy do ciepłych krajów, jak wrócisz to OVH akurat będzie kończyła wymianę Twojego dysku ;)

Bullshit, albo miałem lepszy dzień, albo rzeczywiście wymieniają dyski ~10-15 min po stworzeniu odpowiedniego ticketa ;).

• 0

#18 samu

samu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1171 postów
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Szafrański

Napisany 31 marzec 2013 - 13:21

Bullshit, albo miałem lepszy dzień, albo rzeczywiście wymieniają dyski ~10-15 min po stworzeniu odpowiedniego ticketa ;).

Ja pamietam raz, jak na najtanszym kimsufi mialem niedostepnosc rzedu 15 minut. Po tym czasie dostalem maila od technika, ze zdiagnozowal blad pamieci i wymienil kosc ramu. Mozna? Mozna. Awarii dysku w kimsufi nie mialem, ale cos mi swita, ze chyba w eg/mg wymieniali i nie pamietam problemow.
  • 0

MyDevil.net - niebiańskie konta shell
40+ adresów IP, www, php (5.3, 5.4, 5.5) python, perl, ruby, java, tcl, lua, C(++), D, MySQL, PgSQL, MongoDB, Django, RoR, Catalyst, node.js

Kod promocyjny na 10% zniżki dla użytkowników webhostingtalk.pl: FORUM_WHT (przy płatności na 6 i 12 miesięcy)

#19 nesti

nesti

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 296 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 14:06

Zastanawiam się czy to limitowanie występuje w serwerach zakupionych po jakimś terminie czy konkretnym dc. Mam 2 kimsufi i na żadnym nie mam takich problemów z transferem.

• 0

#20 kafi

kafi

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 3400 postów
  • Imię:Konrad

Napisany 31 marzec 2013 - 14:35

Link z innego tematu - http://www.ovh.pl/se...korzystanie.xml

OVH nie będzie mogło zagwarantować przepustowości w przypadku, gdy działalność prowadzona na serwerze będzie wymagać ciągłego wykorzystania dużej przepustowości.
W przypadku zastosowań opisanych powyżej należy wykupić opcję dodatkowej przepustowości. (...)
W przeciwnym razie przepustowość na serwerze dedykowanym zostanie ograniczona do 10 Mbps, bez ograniczenia transferu.

FUNtastycznie :) Widać, że rozdawnictwo łącza ich też zaczyna powolutku przerastać...

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników