Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[dyskusje] Logout.pl / biznes-host.pl

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
531 odpowiedzi na ten temat

#41 centrumweb

centrumweb

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 01:42

Opcja kopii zapasowej jest wyłączona dla kont testowych i to jest nie fair, ot haczyk na rybkę. Jest wyraźne rozbicie między tym co mówi dział handlowy i administracja.

Edytowany przez centrumweb, 20 lipiec 2012 - 01:44.

• 3

#42 kaszub1136

kaszub1136

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 915 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 09:31

Tak ciężko ręcznie pobrać wszystko z FTP? No nie rozumiem waszego toku myślenia. Dostajesz coś za free na test a jeszcze płaczesz że z poziomu panelu nie możesz sobie zrobić backupu? Ogarnij się i jeszcze raz przemyśl o co tak naprawdę się żalisz.

Edytowany przez kaszub1136, 20 lipiec 2012 - 09:31.

• 0

#43 centrumweb

centrumweb

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 10:54

Tak właściwie to co dostałem za free? Spadek odwiedzin o 50%, dwa dni przeznaczone na przenosiny dogrywanie plików, zmiany nazw baz danych i użytkowników. Do tego support, który doprawdził do tego że w 12h miałem wynaleźć kopie zapasową i przegrać wszystko od nowa samemu, bo inaczej moje dane przepadną? Pls. nie odpowiadajcie jak nie macie nic do powiedzenia. To są moje wrażenia potwierdzone liczbami, logami etc.

ps. gdzie jest moderator?

ps2. hosting to nie tylko pliki no chyba że jesteś na etapie pajączka HTML.

Edytowany przez centrumweb, 20 lipiec 2012 - 11:01.

• 7

#44 www.biznes-host.pl

www.biznes-host.pl

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Firma:Biznes-Host.pl (H88 S.A.)

Napisany 20 lipiec 2012 - 11:12

Nie bardzo rozumiem pretensji. Oferujemy usługę testową tak by każdy mógł zapoznać się z hostingiem. Jeżeli usługa nie spełnia oczekiwań to wystarczy jej nie opłacać.

Oczywiście każdy ma prawo do swoich odczuć i własnej oceny usługi, co więcej, każdy może założyć konto i ją samodzielnie przetestować.

Proszę wybaczyć ale staramy się nie komentować publicznie zarzutów klienta - obowiązuje nas zachowanie poufności w zakresie całego przebiegu umowy.

Edytowany przez www.biznes-host.pl, 20 lipiec 2012 - 11:38.

• 0

#45 Igorek

Igorek

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów
  • Firma:jeszcze nie ma
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bator

Napisany 24 lipiec 2012 - 21:54

A ja jestem zadowolony z ich usług trułem jakiemuś pracownikowi od nich od w godzinach po 11 wieczorem i potem od 6 nad radem od 8 była reakcja jakaś i wspólnie naprawili mi to co nawet ja powinienem zrobić a oni nie muszą
  • 0

#46 misiekb

misiekb

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 28 postów
  • Imię:Michał

Napisany 28 lipiec 2012 - 18:50

Czy istnieje szansa włączenia w DirectAdmin obsługi plików skompresowanych zip ?
Wygrwanie skryptu, który ma np. 10 mb plik po pliku, jest niesamowicie czasochłonne i żmudne ...
  • 0

#47 Łukasz Ostrowski

Łukasz Ostrowski

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • 1581 postów
  • Firma:Sys-Com
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Ostrowski

Napisany 28 lipiec 2012 - 18:51

Czy istnieje szansa włączenia w DirectAdmin obsługi plików skompresowanych zip ?
Wygrwanie skryptu, który ma np. 10 mb plik po pliku, jest niesamowicie czasochłonne i żmudne ...

Czemu nie zapytasz oto na BOK? Możesz także użyć ftp
  • 0

#48 Marek607

Marek607

Weteran WHT

• WHT+
  • 1876 postów
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Drzewiecki

Napisany 28 lipiec 2012 - 19:34

Jest to opcja domyślna - jak są jakiekolwiek problemy zapraszam na bok, sprawdzimy :)
  • 0

#49 Piotr Szymański

Piotr Szymański

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 11:22

Biznes-host.pl - niepolecam!

Po przeczytaniu opini na forum - nie powiem zachęciłem się nimi - wybrałem Konto Osobiste na start z opcją zrobienia go jako konta Resellerskiego. Mam na nim parę stron :), wszystko chodziło dobrze do czasu....

W ostatnich dniach był problem z bazą danych - siadał dysk 2 dni z rzędu o tej samej porze - po kontaktach z BOKiem dysk został wymieniony na nowy SSD.

2 - 3 dni później siadł znów ale nim napisałem do BOKu +- 30 min. znów ruszył cały serwer.

Ale to co stało się dziś przeszło me oczekiwanie... - serwer znów padł około godziny 10 jak zwykle napisałem do BOKu niestety nie podając innego maila a obecny nie chodził gdyż serwer padł. Ale liczyłem, że szybko uporają się z problemem ale cóż po 2 h nic więc zadzwoniłem na infolinię :) tam odebrał jakże miły Pan, poinformowałem go o serwerze jednocześnie informując o tym, że dany problem się powtarza już któryś raz i jestem nie zadowolony z danego faktu i w odpowiedzi usłyszałem uwaga: "Żebym nie wymagał za wiele za serwer za 61 ZŁ na rok". Ja nie wymagam za wiele - czy chęć tego, aby serwer chodził 365 DNI w roku to za wiele?!

Opowiedź Pana tak mnie zagięła że niewiedziałem co odpowiedzieć. Można powiedzieć, że od danej chwili czuję się jak klient drugiego sortu . . .

Po moim telefonie na stronie pojawiła się piękna informacja dla klientów z drugiego sortu, u których serwery nie muszą chodzić:

Dodany obrazek

Edytowany przez Piotr Szymański, 31 lipiec 2012 - 11:24.

• 0

#50 www.ionic.pl

www.ionic.pl

Weteran WHT

• Użytkownicy
  • 1909 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 11:31

Ja nie wymagam za wiele - czy chęć tego, aby serwer chodził 365 DNI w roku to za wiele?!

Masz prawo oczekiwać tego za co zapłaciłeś, 365 to 100% sla, z tego co widzę b-h takowego SLA nie oferuje;

SLA - dostępność usługi

1. Biznes-Host.pl gwarantuje dostępność usługi wykupionej serwisie Biznes-Host.pl na poziomie 99,9% w skali roku. Serwery www oraz serwery pocztowe usług Biznes-Host.pl są monitorowane w trybie 24h/7/365.

2. Firma Biznes-Host.pl zobowiązuje się do utworzenia kopi bezpieczeństwa, w sposób umożliwiający odtworzenie stanu poczty lub serwera WWW z dnia poprzedzającego.

3. W przypadku niedotrzymania dostępności usługi, dostawca zobowiązuje się do wydłużenia okresu usługi o okres 14 dni.

Zawsze musisz brać pod uwagę fakt, iż nawet najdroższe konto w świecie ma prawo nie działać ileś tam minut w skali roku / miesiąca czy innego umownego okresu gwarancyjnego.
  • -9

#51 Piotr Szymański

Piotr Szymański

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 11:36

Dobrze ale tutaj już nie chodzi o chodzenie całego serwera :) tylko o to jak się jest w takiej sytuacji traktowanym.

Ja także mam swoich klientów na serwerze i od nich też muszę wysłuchiwać, nie mam potrzeby kupowania VPS czy DEDYKA - może był bym wtedy lepiej traktowany?
  • 0

#52 www.ionic.pl

www.ionic.pl

Weteran WHT

• Użytkownicy
  • 1909 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 11:43

Dobrze ale tutaj już nie chodzi o chodzenie całego serwera :) tylko o to jak się jest w takiej sytuacji traktowanym.

Ja także mam swoich klientów na serwerze i od nich też muszę wysłuchiwać, nie mam potrzeby kupowania VPS czy DEDYKA - może był bym wtedy lepiej traktowany?

Myślę że to nie jest kwestia podejścia akurat strikte do serwera www,
należy powiedzieć sobie szczerze, nie można dostać lamborghini w cenie renault clio ;)
Wiem, wiem warto zwrócić uwagę na to że to nie Twój problem ile płacisz skoro firma ma takie ceny.

Nie ujmując powadze Twojego problemu bo każdy klient jest ważny, należy spojrzeć sobie na to wszystko uczciwie i powiedzieć, są duże firmy które zaliczają awarie i wszyscy piszą "każdemu się mogło zdarzyć",
ale jak mniejsza firma zalicza "wtopę" to nagle znajdują się Klienci którzy w ciagu 30 minut awarii założą konto na 3 portalach branżowych by tę małą firmę objechać (ja tu piszę o zjawisku nie akurat o Twojej osobie bo z tego co widzę piszesz o 3 awariach). No moze nie małą a "mniejszą" niż home czy nazwa etc.

Myślę, że nie należy klasyfikować tego jako opinia o firmie (czego pan oczekuje za 60 zł) a jako "tupet" pracownika który akurat odebrał od Ciebie telefonj, pewnie się zestresował i go poniosło, bo to średnio biznesowy "tekst" ;)

Edytowany przez www.ionic.pl, 31 lipiec 2012 - 11:47.

• 0

#53 Marek607

Marek607

Weteran WHT

• WHT+
  • 1876 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 13:25

Mieliśmy ostatnio problemy z tym serwerem, dodatkowo dzisiejsza awaria macierzy zmusiła nas do podjęcia konkretnych kroków w celu ostatecznego wyelminowania tych problemów.

Obecnie większość stron działa już bez problemów, kończymy jeszcze przywracanie kilkunastu kont.
SLA zostalo zachowane, ale wiedząc jaka to strata dla klienta jak nie działa jego stron postanowilismy że każdy klient na tym serwerze otrzyma miesiąc gratis ważności usługi - wystarczy tylko napisać do Nas zgłoszenie.
Na bieżąco informowaliśmy każdą osobę zarówno mailowo jak i telefonicznie co sie dzieje jednoczesnie starając się szybko i stabilnie przwrócić działanie stron.

Jeżeli ktoś ma jeszcze do Nas zażalenia to prosze o maila/telefon - wszystkie sprawy związane z dzisiejsza usterka rozwiażemy tak , by każdy klient był zadowolony.
  • 0

#54 misiekb

misiekb

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 28 postów
  • Imię:Michał

Napisany 31 lipiec 2012 - 18:36

Masz prawo oczekiwać tego za co zapłaciłeś, 365 to 100% sla, z tego co widzę b-h takowego SLA nie oferuje;

Na stronie usługodawcy jest zapis 99,9% uptime. Ja od 22 lipca br. mam uruchomiony monitor serwera i w chwili obecnej uptime ratio wychodzi 93,75%. Głównie jest to za sprawą dzisiejszej awarii (ja już 11h jestem bez działającego hostingu). Przed awarią uptime był na poziomie ponad 97%. Mi osobiście pady zdarzają się rzadko (prócz dzisiejszej awarii ale dostałem na tickecie info, że to coś poważnego), a jak już się zdarzają to głównie późnym wieczorem (między 1 a 3 w nocy) i trwają nie dłużej niż godzinę.

Wiadomo, ze nie ma co oczekiwać 100% (nawet na to 99,9% trzeba przymknąć oko). Mimo tego ja jestem póki co zadowolony. Wiadomo, że są jakieś drobnostki które czasami przeszkadzają, ale nie ma hostingu idealnego. Ja jestem zadowolony. Jak przedtem byłem na innym serwerze to w zasadzie codziennie serwer zaliczał awari (choć po moim odejściu stamtąd statystyki jakoś się poprawiły), a tutaj jest zdecydowanie lepiej.

Póki co polecam :)

Edytowany przez misiekb, 31 lipiec 2012 - 18:37.

• 0

#55 Igorek

Igorek

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów
  • Firma:jeszcze nie ma
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bator

Napisany 31 lipiec 2012 - 20:42

Ok gwarantują 99,9 w skali roku ale jak przez miesiąc spadł do 93 to nie bój się wyrówna się do 99,9 a ja już do nich piszę o dodatkowy miesiąc
  • 0

#56 oomaster

oomaster

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 25 postów
  • Imię:Tomasz

Napisany 31 lipiec 2012 - 21:38

DEL /złe zrozumienie treści z mojej strony

Edytowany przez oomaster, 31 lipiec 2012 - 21:39.

• 0

#57 Causen

Causen

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 22:19

Informacja która pojawiła się po wejściu na stronę jest kompletnie nietrafiona, z racji tego że wyświetla się wszystkim którzy tą stronę odwiedzą w danym momencie. Ja bym się mocno wkurzył gdyby takie coś pojawiło mi się na stronie. Jakim prawem wyświetlacie w ogóle swoje treści na domenach klientów? Jak pojawia się taka awaria to macie swoją stronę od tego żeby poinformować klientów o awarii. Każdy kto zauważy że strona mu nie działa wejdzie przecież do was żeby wysłać zapytanie lub zgłoszenie. Ale lepiej na stronach klientów walnąć informacje o awarii, żeby wszyscy klienci waszych klientów widzieli, bo na stronie firmy nieładnie to wygląda? Kompletnie nie rozumiem takiego postępowania i z profesjonalizmem to nie wiele ono ma wspólnego. Sama awaria może się zdarzyć jak ze wszystkim i tu nie ma co płakać, ale sposób informowania klientów o tej awarii jest karygodny.

Edytowany przez Causen, 31 lipiec 2012 - 22:21.

• 29

#58 Marek607

Marek607

Weteran WHT

• WHT+
  • 1876 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 22:46

Informacja która pojawiła się po wejściu na stronę jest kompletnie nietrafiona, z racji tego że wyświetla się wszystkim którzy tą stronę odwiedzą w danym momencie. Ja bym się mocno wkurzył gdyby takie coś pojawiło mi się na stronie. Jakim prawem wyświetlacie w ogóle swoje treści na domenach klientów? Jak pojawia się taka awaria to macie swoją stronę od tego żeby poinformować klientów o awarii. Każdy kto zauważy że strona mu nie działa wejdzie przecież do was żeby wysłać zapytanie lub zgłoszenie. Ale lepiej na stronach klientów walnąć informacje o awarii, żeby wszyscy klienci waszych klientów widzieli, bo na stronie firmy nieładnie to wygląda? Kompletnie nie rozumiem takiego postępowania i z profesjonalizmem to nie wiele ono ma wspólnego. Sama awaria może się zdarzyć jak ze wszystkim i tu nie ma co płakać, ale sposób informowania klientów o tej awarii jest karygodny.

Kazdy klient został poinformowany na bieżąco co się dzieje, dodatkowo umieściliśmy krótką notatkę zamiast komunikatu "Apache......." - była ona widoczna góra godzinę i miała na celu poinformowanie że to nie błąd klienta a awaria serwera.
Ne chowamy glowy w piasek - nawet ten komunikat to swoisty strzał w stopę bo jak sam zauważyłeś robił on nam antyreklamę - jednak cenimy jasne zasady i szanujemy klienta więc nie widzę powodu dla którego miałby się zastanawiać co oznacza owy komunikat apache i czy to czasami nie błąd z jego winy.

Jeżeli jesteś naszym klientem i poniosłeś z tytułu tego komunikatu/awarii straty zapraszam do kontaktu z nami.
  • 3

#59 Causen

Causen

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 22:59

Kazdy klient został poinformowany na bieżąco co się dzieje, dodatkowo umieściliśmy krótką notatkę zamiast komunikatu "Apache......." - była ona widoczna góra godzinę i miała na celu poinformowanie że to nie błąd klienta a awaria serwera.
Ne chowamy glowy w piasek - nawet ten komunikat to swoisty strzał w stopę bo jak sam zauważyłeś robił on nam antyreklamę - jednak cenimy jasne zasady i szanujemy klienta więc nie widzę powodu dla którego miałby się zastanawiać co oznacza owy komunikat apache i czy to czasami nie błąd z jego winy.

Jeżeli jesteś naszym klientem i poniosłeś z tytułu tego komunikatu/awarii straty zapraszam do kontaktu z nami.

Tak czy inaczej, informacja skierowana była do waszych klientów, a zobaczyć mogli ją wszyscy i jednocześnie informujecie wszystkich o tym z jakiego kto korzysta i że posiada je u was. Postwcie się w sytuacji osoby, która przed zawarciem umowy z waszym klientem po raz ostatni chce zerknąć jego stronę i zamiast jego strony, widzi komunikat że ma się kontaktować z biznes-host? Co sobie pomyśli taka osoba? Co to jest biznes-host? O co tu chodzi? Co to za "wał"? W dalszym ciągu nie widzę żadnych logicznych przesłanek za tym, żeby umieszczać taką informację na stronach klientów, zwłaszcza że "Kazdy klient został poinformowany na bieżąco co się dzieje"..
  • 0

#60 www.biznes-host.pl

www.biznes-host.pl

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Firma:Biznes-Host.pl (H88 S.A.)

Napisany 31 lipiec 2012 - 23:15

Jakim prawem wyświetlacie w ogóle swoje treści na domenach klientów? Jak pojawia się taka awaria to macie swoją stronę od tego żeby poinformować klientów o awarii. Każdy kto zauważy że strona mu nie działa wejdzie przecież do was żeby wysłać zapytanie lub zgłoszenie. Ale lepiej na stronach klientów walnąć informacje o awarii,

Po części wypada się zgodzić jednakże w sytuacjach, awaryjnych, które nie zdarzają się przecież codziennie nie ma wypracowanych procedur - nie często macierz nie zdąży się odbudować zanim nie "padnie" kolejny dysk. W takich sytuacjach staramy się jak najszybciej usunąć awarię nie dokładając sobie dodatkowo pracy.

Jeżeli chodzi o informację, którą podaliśmy - mogliśmy wyświetlić białą stronę, odpowiedzieć na 200 ticketów więcej jednakże nie skróciłoby to czasu przestoju. Mogliśmy nic nie robić, "na domenach klienta", mogliśmy pozwolić by eksponowały swoje "errory", ale to również nie podniosłoby "wizerunku" awarii.

Zdecydowaliśmy zrobić to co pozwoliło na szybszą obsługę awarii, jeżeli ktoś się poczuł tą informacją urażony to przepraszam.

Wypada mi jeszcze ustosunkować się do feralnej odpowiedzi - niestety nic jej nie tłumaczy, nie tłumaczy jej ani liczba telefonów użytkowników, którzy wymagali "naprawy przez telefon", ani telefony użytkowników, którzy nie mogli chłodno przyjąć informacji o "kolejnej awarii" tylko w momencie jej trwania chcieli "załatwić" rekompensaty, omówić sposób rozwiązania awarii itp. Takie zwroty nie powinny paść, jednakże tak się stało za co w imieniu pracownika przepraszam.

Niestety w momencie awarii czas biegnie inaczej dla klienta i inaczej dla usuwającego przyczynę. Inne są też oczekiwania dwóch stron.

Awaria niestety się wydarzyła, w wielu przypadkach nie udało się dotrzymać SLA, użytkownicy otrzymali regulaminowe rekompensaty. Dane klientów zostały przywrócone z kopii bezpieczeństwa - robimy co możemy by wywiązać się z umów. Jak widać po kilku negatywnych opiniach niestety nie wystarczająco dużo, albo źle ich poinformowaliśmy.

Niemniej wyciągnęliśmy z dzisiejszej awarii wnioski i pracujemy by błędy nie powtórzyły się w przyszłości.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników