Skocz do zawartości
xorg

Usunięcie underline z linków w sygnaturach

Polecane posty

Hey :)

 

Mam sprawę, mianowicie mały ficzer - czy jest możliwość usunięcia podkreślenia linków w sygnaturach ? Przez nie ciężko jest stworzyć w pełni ładną sygnaturkę. :)

 

Wystarczy w CSS zamienić regułę

.signature
a{text-decoration:underline}

na

.signature
a{text-decoration:none}

:>

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie podkreślenie to jest właśnie to, czego spodziewa się przeciętny statystyczny użytkownik internetu ujrzeć w zwykłym tekście dla wyróżnienia linków, to jest właśnie to, co dla tego statystycznego użytkownika wyróżnia w zwykłym tekście link. I sygnaturę na forum zaliczam do zwykłego tekstu, linki poza zwykłym tekstem to będą te w specjalnym osobnym menu, czy to w nagłówku strony, w stopce, czy z boku strony, te z reguły nie potrzebują podkreślenia, by być jednoznacznie identyfikowane.

 

Czasem widuje się inne wyróżnienia linków zamiast podkreślenia, ale dla mnie podkreślenie jest tym najbardziej "naturalnym" i najbardziej rozpoznawalnym, budzącym najmniej wątpliwości u czytającego tekst rozwiązaniem.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czemu takie działanie nie jest na forum karane banem bez pytania? Przecież ostatnio nie ma dnia, żeby paru dziwolągów pisało brednie byle tylko sobie licznik nabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czemu takie działanie nie jest na forum karane banem bez pytania? Przecież ostatnio nie ma dnia, żeby paru dziwolągów pisało brednie byle tylko sobie licznik nabić.

 

Maskują szeptankę, ale coś im nie wychodzi. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Akurat autor tematu jest na forum od 2007 i ma troche postów więc podejrzenia o szeptanki chyba są błędne :)

Natomiast usunięcie podkreślenia z linków to podstawowy błąd web usability.... ktoś kto tworzy strony powinien o tym wiedzieć :)

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat autor tematu jest na forum od 2007 i ma troche postów więc podejrzenia o szeptanki chyba są błędne :)

 

Nie wiem co lepsze - nabijanie postów żeby pospamować czy nabijanie postów żeby napisać o czymś, czego się nie zrozumiało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

 

Nie wiem co lepsze - nabijanie postów żeby pospamować czy nabijanie postów żeby napisać o czymś, czego się nie zrozumiało...

 

Jeżeli Twoja wypowiedzi tyczy się mnie to proponuje zainwestować w dobre okulary aby posty Ci nie uciekały :) Moja odpowiedź tyczyła się Desavil apropo szeptanek.

 

PS. Swoja drogą najbardziej spamerskie posty w tym temacie to Twoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat autor tematu jest na forum od 2007 i ma troche postów więc podejrzenia o szeptanki chyba są błędne :)

 

Kto powiedział, że podejrzenia szeptanki są odnośnie autora tematu? Weź chociaż przez chwilę się zastanów nad tym co piszesz i co piszą inni, wiem że to niełatwe, ale spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

link nawet ze wzgledu na boty googl powinien byc podkreślony żeby nie bylo podjerzeń o umyślne ukrywanie go na stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bot google nie patrzy na css Też sądzę, że lepiej nie usuwać podkreślenia jeżeli naprawdę nie trzeba...

To użytkownik może nie zauważyć, że to link... bot będzie wiedział, że to będzie link w html-u (gdyby był w js to  już nie).

Edytowano przez skyref (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×