Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fizyka

Dlaczego ludzie uważają DA za słaby panel?

Polecane posty

Tak się ostatnio zastanawiam, używam Direct Admina wszędzie i zawsze pełni swoją funkcję w pełni i jest wygodny i przemyślany.

Mimo to wiele osób uważa go wręcz za "g**niany" panel, zastanawiam się po pierwsze dlaczego?

A po drugie czy rzeczywiście inne panele są o tyle lepsze, o ile pieniacze różnego typu je wywyższają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniacze. ; )

 

DA jest całkiem nieźle zorganizowany w porównaniu z takim syfem jak np. Cpanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też mi się tak wydaje, tymczasem chodząc po niektórych forach można wyrobić sobie bardzo negatywne zdanie na temat DA...

To jest też przykład tego, że nie zawsze warto ufać opiniom "ekspertów z forów dyskusyjnych".

(Gdybym sam się nie przekonał, pewnie też bym tak myślał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inne panele nie są lepsze. Są inne. Ja korzystam od jakiegoś czasu z OpenSource'owego IspCP Omega i jak dla mnie wcale nie jest gorszy od konkurencyjnych, a momentami konkurencję przewyższa (np. w standardzie posiada bardzo dobre spolszczenie). Ale dla fanbojków cPanelu cała reszta to kupa, bo nie ma czterech setek ładnych kolorowych ikonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam darmowego kloxo i mogę powiedzieć, że też nie jest zły. Co do DA i Cpanel to mi obojętne którego używam. Nie kieruję się tam panelem jak wybieram hosting tylko parametrami i opinią o firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty się naczytałeś tego ? Dużo ludzi lubi DA, w tym ja... :)

 

Był tutaj dość obszerny wątek o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Kolejny temat o wyższości DA nad cPanelem... Każdy woli co innego i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Korzystam z cPanel i sobie doskonalę radzę, odnajduję się w nim. Ktoś zaraz napisze że się odnajduję w DA. OK - ja się odnajduję z tym panelem, ty z tamtym i jest OK. Jeszcze inny będzie wolał PLESK albo jakiś darmowy czy konsolę. Każdy lubi co innego i każdy się w czymś innym odnajduję. Ja z DA mam problemy, nie pasuje mi układ i tyle To jest moje własne zdanie i nikomu nie bronię korzystania z DA. Chcesz to korzystaj. Ale prośba - nie pisać że korzystający z tego albo tego panelu to obwieś czy zacofaniec. Bo to spowoduje niepotrzebny zgrzyt. Przekonujcie argumentami dlaczego uwazacie że to właśnie wy macie rację. Argumentem, nie agresją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mnie odrzucał wygląd, taki z lat 90...

 

Wiele paneli błyszczy i świeci a nie mają wielu funkcji które ma DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele paneli błyszczy i świeci a nie mają wielu funkcji które ma DA.

 

Ja pisałem o cPanel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Wygląda jak kupa? Sposób używania jak kupa? Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać.

 

Bije z niego soft zaprojektowany 10 lat temu przez informatyka dla informatyka.

 

Natomiast technicznie i pod względem funkcji jest jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kanadyjczycy nie rozumieją czasami, że olbrzymia liczba klientów nie patrzy na funkcje, tylko na opakowanie. Amerykanie zawsze to rozumieli, w końcu to mistrzowie sprzedawania wszystkiego, nawet najgorszej kupy, o ile pakowana jest w kolorowe papierki. Stąd różnice między DA i cP. Funkcjonalnie w zasadzie niemal się nie różnią, natomiast opakowanie "Made in USA" wygląda bardziej kolorowo od tego wyprodukowanego na północy, a to przyciąga wzrok klientów.

Dla mnie oba przegrały z darmową alternatywą, szczególnie, że w OpenSource mogę sobie w razie czego grzebać do woli i dostosowywać panel do własnych potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I płacisz po kilkanaście-kilkadziesiąt baksów za to, co goście od cP dali w standardzie (nie ważne, że drożej). I musisz jeszcze tego szukać, doinstalowywać... Ludzie są leniwi, chcą zapłacić raz i mieć ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lubiałem DA, teraz CPanel.

Do CP przekonały mnie parę rzeczy, m.in:

- możliwość ustawienia domeny pod konkretny katalog na serwerze. A nie tak jak w DA domyślnie wszystko ląduje w domains/

- łatwiejszy dostęp do statystyk danej strony w panelu - do odwiedzin, do zużycia miejsca, transferu, itp.

- więcej ajaxa, co czyni go szybszym w obsłudze

- brak konieczności przełączania się między domenami aby cokolwiek zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×