Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gb

Odpowiednia cena, oferta ?

Polecane posty

Jakie uslugi dodatkowe sa najwazniejsze w przypadku serwera dedykowanego wedlug Was ?

 

Jaka cena (netto) powinna byc oferowana w przypadku nastepujacych konfiguracji serwerow, ktore znajduja sie w Polsce (czas pinga

 

stare Pentium III 700MHz, 256MB RAM, 10-20GB HDD

 

Celeron 2.4, 512MB RAM, 40-80GB HDD

 

Jaki jest akceptowalny okres umowy: 6 miesiecy ? 12 miesiecy ? 24 miesiace ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
Jakie uslugi dodatkowe sa najwazniejsze w przypadku serwera dedykowanego wedlug Was ?
Np. dodatkowe IP.
Jaka cena (netto) powinna byc oferowana w przypadku nastepujacych konfiguracji serwerow, ktore znajduja sie w Polsce (czas pinga <10-20ms) z polska obsluga, ktora ma serwery "pod reka" w razie jakichkolwiek problemow:
A jakie łącze?
Jaki jest akceptowalny okres umowy: 6 miesiecy ? 12 miesiecy ? 24 miesiace ?
IMO 6 miechów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie łącze?

 

Zakladajmy, ze w pakiecie na poczatek lacze 512kb/s lub 1Mb/s. W polsce trudno jeszcze obliczac cene na podstawie ilosci danych poniewaz umowy miedzyoperatorskie takze zawierane sa na ilosc pasma, a nie trafficu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna liczyc na konstruktywna informacje jaka zatem przepustowosc byla by porzadana przez malego/sredniego uslugodawce ? Znajac ten rynek od wielu lat, wydaje mi sie ze zapelnienie 1Mb/s przez malego uslugodawce byloby naprawde trudne, jednak moge sie mylic i chetnie poznam innych zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytasz nas, gdzie nasze myslenie jest przede wszystkim takie, ze target to klienci prywatni, ew. firmy hostingowe swiadczace uslugi klientom indywidualnym.

 

Problem jest tego typu, ze przyzwyczajenie to lacza minimum 10 mbit w USA, czy gdzies w Europie nie daje sie porownac do 512/1024 kbit w Polsce. Takie serwera nie wezmie firma hostingowa, chyba ze dzialjaca glownie na rynku b2b, gdzie przewaznie to wizytowki z odwiedzinami 2 osoby/dzien. Wezmie zapewne tylko firma, ktora z jakichs powodow takiego serwera potrzebuje. Marne szanse, ze zlapia oferte z googli - trzeba do nich dotrzec, a jakbysmy wiedzieli jak to zrobic, to bysmy pewnie wszyscy mieli firmy hostingowe :D

 

Przypadek xhost.pl - lacze 4 mbit (chociaz bylo chyba asymetryczne z upload'em jedynie 2 mbit) szybko sie zapchalo. Proponuje popytac paru wlascicieli serwerow, jak wygladaja ich statystyki z routera i przy jakiej liczbie uzytkownikow.

 

Jesli ktos idzie od zera (jaki masochista by sie w to pchal), to 1 mbit jest w porzadku, potem mozna w koncu dokupic pasmo, ale inaczej... Ja bym stawial na 3 mbit jako calkiem przyzwoita przepustowosc przy stosunkowo niewielkiej odwiedzalnosci.

 

Co do cen, ciezko sie wypowiadac - porownac ceny konkurecji i przeliczyc koszty to podstawa. Jesli znajdziesz odpowiednich klientow, cena bedzie tak naprawde kwestia wtorna. Ja bym na przyklad wolal w Niemczech kupic, bo cenowo wyjdzie na pewno korzystniej niz w Polsce.

 

Co do umowy, to wersje jakie podales sa wedlug mnie jak najbardziej na miejscu (mam na mysli rynek b2b).

 

Przykro mi ze nie podalem konkretnej ceny, ale mozesz pomoc podajac jakis przedzial orientacyjnie chociaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie zdziwila Twoja odpowiedz "Przyjacielu", czy tak duzo wykorzystanie lacza jest uzasadnione iloscia uzytkonikow czy bardziej zawartoscia stron jaka jest utrzymywana na tego typu serwerach ? Czy wspomniane przez Ciebie 3Mb/s to jest predkosc stala (sinusoida) czy raczej jedynie peaki kilkuminutowe ? Czy pozostali uczestnicy forum mogliby sie wypowiedziec takze na ten temat ?

 

Nie jest problemem zaoferowanie nawet w Polse portu o przepustowosci 100Mb/s natomiast bez zadnej gwarancji w ciagu dnia (w nocy pociagniecie 100Mb/s do na przyklad kablowki nie byloby problemem), jest to jednak nadal uzaleznione wysokimi stawkami do szkieletu krajowego TPSA.

 

Powracajac do pierwotnej pytania i Twojego pytania o ceny to mam na mysli nastepujace pozycji:

 

stare Pentium III 700MHz, 256MB RAM, 10-20GB HDD

cena ok: 400-500 PLN

 

Celeron 2.4, 512MB RAM, 40-80GB HDD

cena ok: 900-1000 PLN

 

umowy: 6-12 miesieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar

Ja bym się nie obraził gdyby można było wziąć jakiegoś szrota [np. 400MHz, 128MB RAM, 10GB HDD] z łączem 256kbps. Mi by się przydało na secondary DNSa oraz MXa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile gotowbylbys za taka maszynke zaplacic miesiecznie ? Jakie uslugi w ramach abonamentu chcialbys posiadac (majac na uwadze stosunek ceny do ilosci uslug dodanych, serwer/pasmo zawsze dobrej jakosci) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem, moze ktos bylby w stanie udostepnic statystyki z routera wlasnego serwera, lub chociaz napisac jak to u niego wyglada. Ja mam AVG z ostatnich 24 godzin 1,5 Mbits/s, jednak jest tam troche downloadu, wiec niewiele wnosi to do sprawy.

 

Co do cen, to przyznam ze nie znam cen ofert tego typu w Polsce. Wiem ze na serwerze w kafejce i hostuja strony firmom na laczu 1 mbit, ale jak ktos im zezarl 8 gb transferu, to srednio im sie podobalo. Ciezko mi powiedziec ile bym zaplacil, tak samo jak mnie spytasz ile dam za wozek widlowy - po prostu zupelnie mi cos takiego nie potrzebne.

 

Powiem szczerze, ze ciezko mi pomoc w tej kwestii, poniewaz wiekszym problemem jest znalezienie klienta zainteresowanego oferta, niz cena uslugi. Ceny ktore podales sa do przyjecie dla firm szukajacych czegos takiego wedlug mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
Ile gotowbylbys za taka maszynke zaplacic miesiecznie ? Jakie uslugi w ramach abonamentu chcialbys posiadac (majac na uwadze stosunek ceny do ilosci uslug dodanych, serwer/pasmo zawsze dobrej jakosci) ?
Powiedzmy 100 złotych miesięcznie, w ramach abonamentu darmowy reset i ze 2 IPki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj mysle ze nawet za duza woda przy tej cenie to kazde DC by dokladalo do tego interesu. To ledwie zaplaci za prad, a tutaj jeszcze dochdza darmowe resety :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
Oj mysle ze nawet za duza woda przy tej cenie to kazde DC by dokladalo do tego interesu. To ledwie zaplaci za prad, a tutaj jeszcze dochdza darmowe resety :-)
Ile Ty byś chciał tych resetów robić? Sądzę, że trudno robić więcej niż raz na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gra roli czy jeden czy dziesiec, ludzi nadal trzeba trzymac przez cala dobe w pogotowiu, a to kosztuje. Oplacalnosc serwerow dedykowanych wedlug mnie zaczyna sie ok. 400pln i to ledwo pokrywa koszty, pozostawiajac znikomy zysk, jednak moze byc traktowane jako dzialanie marketingowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi "TM!", chcialbym zauwazyc, ze jak do tej pory w tym watku nie znalazla sie zadna oferta. Jesli dokladnie przesledzis watek wraz ze zrozumieniem :-) zauwazysz, ze jedynie dyskutujemy nad "abstrakcyjna" oferta i staram sie sprowokowac dyskusje na temat potrzeb, cena, mozliwosci, etc.

 

Mysle, ze profesojnalne forum wlasnie sluzy takim celom, czyli wymianie pogladow i poznawaniu opinni innych osob zwiazanych z ta branza (po jednej jak i drugiej stronie przyslowiowej "lady").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
Drogi "TM!", chcialbym zauwazyc, ze jak do tej pory w tym watku nie znalazla sie zadna oferta. Jesli dokladnie przesledzis watek wraz ze zrozumieniem :-) zauwazysz, ze jedynie dyskutujemy nad "abstrakcyjna" oferta i staram sie sprowokowac dyskusje na temat potrzeb, cena, mozliwosci, etc.  

 

Mysle, ze profesojnalne forum wlasnie sluzy takim celom, czyli wymianie pogladow i poznawaniu opinni innych osob zwiazanych z ta branza (po jednej jak i drugiej stronie przyslowiowej "lady").

Właśnie, dyskusja toczyła się o tym ile byłbym gotów zapłacić (czysto hipotetyczna sytuacja) a nie ile zapłacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile gotowbylbys za taka maszynke zaplacic miesiecznie ? Jakie uslugi w ramach abonamentu chcialbys posiadac (majac na uwadze stosunek ceny do ilosci uslug dodanych, serwer/pasmo zawsze dobrej jakosci) ?
Powiedzmy 100 złotych miesięcznie, w ramach abonamentu darmowy reset i ze 2 IPki.

 

Hmm, a to co?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie czesc dyskusji, w zadnym wypadku nikt nikomu zadnej uslugi nie oferowal (przynajmniej to jest moje odczucie) jedynie dyskutowalismy ile dana usluga (wraz z uslugami dodanymi) jest warta dla voytara. Ponownie polecam przesledzenie calej dyskusji wraz ze zrozumieniem :-)

 

Chetnie takze bym sie dowiedzial ile dla Ciebie bylaby warta taka usluga (oczywiscie czysto subiektywnie), moze zechcesz sie wlaczyc do dyskusji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×