Skocz do zawartości
McNeal

Odstąpię 3 szt - serwery dedykowane od stycznia.

Polecane posty

Bez obrazy ale jak kolega wyżej dopóki nie dostaną serwera przynajmniej 2 osoby mające sporo postów to dla mnie to wygląda na przekręt "ala rusel" Do tego strasznie McNeal się gubisz raz piszesz że nie ma UPSa potem, że jest 10 kW bez agregatu a jeszcze później że UPS jest podłączony z agregatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A czy któryś user który ma dużo postów się zgłosił? :) Bo tak to możecie sobie czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No oferta ciekawa, ale nie dla mnie, bo nie wiem do czego by się komuś czy mi mogło przydać 10mbit... internet w domu mam kilka razy szybszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A czy pod serwer np. z własnym projektem (aplikacja + strona + skrypt wymagający serwera ded) potrzebuje wyższego łącza (przykład)...

 

Przecież np. NetDC czy KRDC oferują serwery też z takim łączem i co... Jakoś klienci wiedzą na co je wykorzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zależy ile projekt waży, ale to i tak lepiej postawić sobie maszynę wirtualną na domowym komputerze. A weź potem jakiś backup zrób, nie mówiąc, że więcej userów po prostu zabije łącze...

Nadal nie widzę sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak z projektu korzystają osoby poza miejscem zamieszkania? Twój upload może nie ogarniać (zwłaszcza ten w Polsce :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze zgłosiło się kilka osób które znam, dlatego tak patrze czy i kiedy ktoś z nich dostanie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak z projektu korzystają osoby poza miejscem zamieszkania? Twój upload może nie ogarniać (zwłaszcza ten w Polsce biggrin.png )

 

Do rzeczy typu svn wystarczy spokojnie. Ale jak to jest poważniejszy projekt, to nadal nie widzę sensu, jak za parę groszy można mieć coś normalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kamikadze zgłosiło się kilka osób które znam, dlatego tak patrze czy i kiedy ktoś z nich dostanie,

To w takim razie poczekajmy bo też interesuje mnie ten wątek smile.png

 

 

Do rzeczy typu svn wystarczy spokojnie. Ale jak to jest poważniejszy projekt, to nadal nie widzę sensu, jak za parę groszy można mieć coś normalnego.

 

Moim zdaniem w łącze 10mbit/s jest jakiś potencjał ale oczywiście wszyscy muszą mieć 100mbit/s bo jedno zero fajnie wygląda na ekranie a i tak wykorzysta się max 20% zasobów łącza smile.png

 

 

Dobra nie dyskutujmy o tym jak użyć serwer z łączem 10mbits bo to nie od tego wątek.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie poczekajmy bo też interesuje mnie ten wątek smile.png

 

 

 

 

Moim zdaniem w łącze 10mbit/s jest jakiś potencjał ale oczywiście wszyscy muszą mieć 100mbit/s bo jedno zero fajnie wygląda na ekranie a i tak wykorzysta się max 20% zasobów łącza smile.png

 

 

Dobra nie dyskutujmy o tym jak użyć serwer z łączem 10mbits bo to nie od tego wątek.

 

No nie, standardem jest obecnie 1gpbs... jeżeli cenisz klientów, to nie będziesz pozwalał im czekać :) To nie chodzi o to ile ktoś łącza wykorzysta... ale przyjmijmy masz jakieś dane wygenerowane przez serwer dla klienta, które zajmują sporo - ma czekać godzinę, czy kilka minut ?

No mógłbym założyć... ale serio nie widzę sensu. 10mbit było czymś poważnym w latach 90, teraz skala jest trochę inna - ludzie już nie są na modemach... a niektórym mentalność pozostała w dawnych czasach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Łącze 10Mbps wystarczy wbrew pozorom na wiele. Proszę nie brać jako standard łącza 10Mb gdyż to tylko test, choć gdybym miał wybrać między limitem 1-2Tb a ograniczeniem przepustowości wybrał bym te drugie, choć może nie 10Mb.

 

Niewyrobiliśmy się jednak z udostępnieniem kilku maszyn planowanych ale myślę że przed Nowym Rokiem kilka będzie jeszcze.

 

Obecnie mam do oddania XEON Quad, 8Gb ram, SATA 1TB + 80Gb SATA, Debian x64 - możliwość upgrade do +1 QUAD, do 64GB ram do 4xSATA.

Wszyscy, lub może prawie wszyscy którzy się zgłoszą do sylwestra otrzymają urządzenia w styczniu. Kilka maszyn jest zarezerwowanych jednak z powodu innych prac muszę przełożyć to na styczeń. Pierwszeństwo mają Ci, którzy mają tu sporo postów, nie będą bawić się w jakieś giercowanie itp, lub ala plikownie, albo na jakieś inne mało ciekawe rzeczy..

 

Maszynę w/w włączę już od ręki w ciągu kilkunastu minut. Możliwość uruchomienia IPMI w przyszłości. Czekam na info do 22 i do domku.

 

pozdrawiam

 

se editio zrobiłem by dopisać:

Panowie specjalnie dla Was napiszę:

 

TEST - to wszytko wyjaśnia ....smile.png

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącze 10Mbps wystarczy wbrew pozorom na wiele. Proszę nie brać jako standard łącza 10Mb gdyż to tylko test, choć gdybym miał wybrać między limitem 1-2Tb a ograniczeniem przepustowości wybrał bym te drugie, choć może nie 10Mb.

 

No właśnie jak sama nazwa wskazuje, wystarczy na 10Mbps. I jak sam piszesz, może nie 10Mb... ja wolę 1gbit przepustowość i 3Tb które 10Mbit oferuje... niż zapchane łącze, które każdy internauta z samozaparciem mógłby zatkać zupełnie.

To się nienadaje, do jakichkolwiek profesjonalnych zadań.

Ale jestem ciekaw, dlaczego byś wybrał akurat 10mbit zamiast 1gbit z ograniczeniem transferu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak sama nazwa wskazuje, wystarczy na 10Mbps. I jak sam piszesz, może nie 10Mb... ja wolę 1gbit przepustowość i 3Tb które 10Mbit oferuje... niż zapchane łącze, które każdy internauta z samozaparciem mógłby zatkać zupełnie.

To się nienadaje, do jakichkolwiek profesjonalnych zadań.

Ale jestem ciekaw, dlaczego byś wybrał akurat 10mbit zamiast 1gbit z ograniczeniem transferu...

elcct

 

Nie napisałem że akurat 10 ale powiedzmy że serwer www na 10Mb działałby bezproblemowo dla kilkuset odwiedzin dziennie chyba że stawiasz maszynę z download'em plików itp... zresztą czy to ma znaczenie? Test jest ok... urządzenia również..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwer online Debian 6 ... serwer do oddania jakby cuś.. :) wracam za 40 min...

 

Wesołych i Pogodnych Świąt bo zapomniałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiesz jak na moje zastosowania wystarczy mi 10mbit/s ale ze względu funduszu nie ubiegam się o taką maszynę:)

 

Moim zdaniem dla osób które np. potrzebują pod backup, pierdoły i testy oprogramowania się nadaje za taką cenę to już w ogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

....ale ze względu funduszu nie ubiegam się o taką maszynęsmile.png...

 

Cena? hm... chyba nie czytałeś całego tematu. Poza tym wywody 10 czy 20mb, 100 itp.. nie mają znaczenia.

 

Maszynka jest do oddania nadal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Maszynę chciałbym na dłużej dlatego wymagana byłaby płatność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie McNeal mam kilka pytań:

czy można otrzymać taką maszynę by przetestować, bo przecież nic Pan nie traci a opinię mógłbym napisać jak i co działa, a po teście może Pan sobie format zrobić i dalej rozdawać.

mam kilkanaście serwerów do sprzedania na 2 x XEON 5500/5600 HP i DELL z ram od 32gb ddr3 oraz 2 szt na supermicro z dwoma opteronami z serii 6100, 64 i 96gb ram gotowe do pracy. Mam też starsze maszyny na s604 tanio od 200zł.

Jeśli jest Pan zainteresowany proszę o info, tylko dla Pana specjalna cena 1 szt. od 3k. netto za 2x E5540 32gb ram i 2 HDD SSD 120Gb lub ewentualna ich dzierżawa. Możliwy osobisty odbiór w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kamikadze - Płatność, FV na warunkach h podanych wcześniej. OK.? Na dłużej dyskusja za 4mc.

 

 

albertw - napisałem PW ale nie interesuje mnie Pański sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja na razie się "zbieram" i nie potrzebuje natychmiast ale w niedalekiej przyszłości :)

 

Jak coś to się odezwę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale jak kolega wyżej dopóki nie dostaną serwera przynajmniej 2 osoby mające sporo postów to dla mnie to wygląda na przekręt "ala rusel" Do tego strasznie McNeal się gubisz raz piszesz że nie ma UPSa potem, że jest 10 kW bez agregatu a jeszcze później że UPS jest podłączony z agregatem.

 

nvu - nie ma za co się obrażać bo sam bym dosyć sceptycznie się odnosił do takiej akcji jak ta, bo dosyć trudno uwierzyć, że ktoś odda serwery nawet na kilka miesięcy za niewielkie opłaty tylko po to by ludzie mogli sobie protestować.

Każda szafa miała 1x lub 2x UPS APC/Compaq 2,2KVA , ale że stał sprzęt niepodłączony ponad rok pod sieć to w 4szt popadały baterie co trochę dziwne a 2 szt jakoś działają ale będzie trzeba wszystkie reanimować. Posiadamy 4 letni już agregat Kipor 15KVA z pełną automatyką (wydajność coś chyba około 10KW), jednak ze względu na przebudowę nie ma możliwości podłączenia przeniesionych szaf gdyż lokalizacja pomieszczeń tymczasowych na to nie pozwala i nie ma sensu na 2 miesiące ciągnąć dodatkowe zasilanie do tych pomieszczeń.

Napisze za chwilę jeszcze to co dostałem na karce - spisane część urządzeń, które mogę udostępnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maszyny do oddana na warunkach opisanych w poście... :)

 

Tak jak napisałem iż mam sporo maszynek jeszcze do oddania jednak całość dostępna w styczniu z powodu braku czasu ich sprawdzenia przed nowym rokiem.

Parametry spisanych czyli tych co znane są parametry a resztę podam po nowym roku bo została jeszcze cała jedna szafa z kilkunastoma maszynkami do opisania:

 

1szt - HP Dl140 D3 - 1 x Quad Xeon 5345, 8Gb ram, 1x1TB HDD SATA

 

1szt - HP Dl140 D3 - 2 x DualCore Xeon 5160, 8Gb ram, HDD brak

 

1szt - HP Dl140 D3 - 1 x DualCore Xeon 5130, 4Gb ram, HDD brak

 

2szt - Dell 1950 - 2x QUAD E5335, 12Gb ram, HDD brak

 

2szt - Dell 1950 - 2x QUAD E5345, 16Gb ram, HDD brak

 

1szt - Dell 1950 - 2x QUAD E5405, 12Gb ram, HDD brak

 

1szt - Dell 2950 - 2x QUAD E5345, 16GB ram, HDD brak

 

1szt - Dell 2950 - 2x QUAD E5345, 24GB ram, 2x SATA SSD 60Gb

 

1szt - Supermicro - 1x QUAD AMD, 16Gb ram, 2x SATA 250GB

 

1szt - Supermicro - 1x Quad Intel, 8GB ram, 2x 400Gb SATA

 

Do każdej sztuki można zamontować od 2 do 4 dysków SATA. W serwerach tych co Brak HDD, Zainstaluję nowe HDD SATA: WD 1TB RE4 7200 64MB SATA RAID.

 

Aby nie było spekulacji i jakiś dziwnych wywodów że to podpucha, spekulacja, czy też jakiekolwiek naciągactwo i robienie wałków, to pierwszeństwo mają Ci, którzy są na WHT ze sporą ilością postów, by mogli się później wypowiedzieć, serwerki nie będą przeznaczać pod jakieś plikownie, 2p2 ani pod ciopaniki typu CS itp... i tego typu rzeczy.. Posiadam również 2 licencje Windows Serwer 2003, oraz Windows 64Bit. Pod koniec stycznia będzie już część prac zakończonych i plan jest taki, że w lutym już przeniesiemy urządzenia i podłączymy pod bezprzerwowe zasilanie 15KVA i zwiększenie > portu dla każdego serwera do 100Mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz coś więcej o serwerowni, jaka lokalizacje, czy łącze 10 mbit to całe łącze na wszystkie serwery, ile jest łącz itp

 

Po co komuś serwer bez dysków :P ?

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×