Skocz do zawartości
McNeal

Odstąpię 3 szt - serwery dedykowane od stycznia.

Polecane posty

Dzieńdobry z samego rana.

 

Nie kradnę i gram w otwarte karty, nie rozumiem co to za jakieś insynuacje?

To że nie otrzymał Pan serwera nie znaczy że musi Pan po mnie jeździć jak po łysej kobyle bo ja Panu nic nie zrobiłem Po prostu nie otrzymał Pan nic za aroganckie stwierdzenia skierowane wobec mojej osoby tym bardziej nic Pan już nie otrzyma...

 

 

Co do maszyn:

Udostępniono już 4 maszyny.

 

Oddane użytkownikom:

- Supermicro X7w, QUAD, 8 gb ram, hdd 1 x 400Gb SATA - oddany

- Supermicro H8D, 2 x Opteron QUAD 2.1GHz , 12Gb ram,2 x 1TB HDD SATA - oddany

- Supermicro X7D , 2 x Xeon QUAD, 12Gb ram, HDD SATA 2 x 500GB – oddany

- Supermicro X7, C2D 2,4GHz, 6GB ram, HDD 1x 400GB SATA - oddany

 

 

pozostało do oddania :

- Supermicro 2x AMD QUAD Opteron 2,1GHz -, 16Ghz ram, HDD 1x 1TB

Dostałem informację iż muszą być w nim zmienione procesory gdyż jeden z nich bardzo grzeje się z niewiadomej przyczyny i zamiana miejscami nie zmienia sytuacji, zmiana będzie na Opterony QUAD 2,4 GHz – przyszły tydzień

- Supermicro X7 Xeon 5160 4Gb ram , HDD SATA 250Gb – przyszły tydzień

– Supermicro X7D , 2 x Xeon QUAD, 8Gb ram, HDD SATA 1 x160GB RAPTOR 1.000+ 1 x 80Gb SATA- przyszły tydzień

 

I pod koniec odpalę jeszcze kilka maszyn by przed nowym rokiem rozdać kilka wolnych które i tak leżą. Wolnych mam jeszcze sporo ale trzeba je sprawdzić i uruchomić ale już to po nowym roku .

 

Tak jak pisałem warunkiem otrzymania jest ukończenie 18 lat, podanie informacji do czego będzie używana, danych adresowych, telefonu kontaktowego, email,. Każdy kto napisze i potwierdzi 100% z podaniem danych w/w i chęć otrzymania - otrzyma maszynkę - oczywiście jest ograniczenie co do ilości ale postaram się oddać ich wam jak najwięcej... Ja osobiście kontaktuję się lub dzwonię do każdego zainteresowanego spełniającego to co wyżej i który potwierdzi chęć otrzymania serwera i wyśle swoje dane, określam szczegółowo zasady i decydujemy wspólnie co potrzebne itp... po tym zostaje przygotowana maszyna i odpalona tego samego dnia do 24h lub ewentualnie w ciągu 1-2 dni..

Resztę informacji w poprzednich postach i na PW dotyczących warunków otrzymania i utrzymania urządzań. Urządzenia udostępniam całkowicie bezpłatnie do nowego roku a po nowym roku podpisujemy umowę do końca maja oraz wystawiam FV za udostępnienie urządzeń na kwoty, które będą tylko równowartością i rekompensatą za zużyta energię elektryczną. Obecnie każde urządzenie będzie miało tymczasowo swój licznik elektroniczny jednofazowy by określić mniej więcej zużycie prądu każdego urządzenia z osobna.

 

To wszystko

pozdrawiam

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak z uptime serwerów i z czasem dostępu do różnych stron?

Bo jak nie ma przynajmniej UPS to ciężko zagwarantować jakiekolwiek uptime.

Czy śa jeszcze jakieś wolne niezarezerwowane serwerki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasy dostępu :

 

64 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=1 ttl=244 time=17.9 ms

64 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=2 ttl=244 time=17.8 ms

64 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=3 ttl=244 time=17.3 ms

64 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=4 ttl=244 time=17.7 ms

64 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=5 ttl=244 time=17.7 ms

64 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=6 ttl=244 time=18.1 ms

 

64 bytes from s4.m1r2.onet.pl (213.180.146.27): icmp_seq=1 ttl=44 time=24.8 ms

64 bytes from s4.m1r2.onet.pl (213.180.146.27): icmp_seq=2 ttl=44 time=24.3 ms

64 bytes from s4.m1r2.onet.pl (213.180.146.27): icmp_seq=3 ttl=44 time=25.0 ms

64 bytes from s4.m1r2.onet.pl (213.180.146.27): icmp_seq=4 ttl=44 time=24.5 ms

64 bytes from s4.m1r2.onet.pl (213.180.146.27): icmp_seq=5 ttl=44 time=24.0 ms

64 bytes from s4.m1r2.onet.pl (213.180.146.27): icmp_seq=6 ttl=44 time=24.5 ms

64 bytes from s4.m1r2.onet.pl (213.180.146.27): icmp_seq=7 ttl=44 time=24.3 ms

 

 

64 bytes from www.allegro.pl (193.23.48.134): icmp_seq=1 ttl=244 time=17.5 ms

64 bytes from www.allegro.pl (193.23.48.134): icmp_seq=2 ttl=244 time=18.0 ms

64 bytes from www.allegro.pl (193.23.48.134): icmp_seq=3 ttl=244 time=18.4 ms

64 bytes from www.allegro.pl (193.23.48.134): icmp_seq=4 ttl=244 time=18.2 ms

64 bytes from www.allegro.pl (193.23.48.134): icmp_seq=5 ttl=244 time=17.8 ms

64 bytes from www.allegro.pl (193.23.48.134): icmp_seq=6 ttl=244 time=17.6 ms

64 bytes from www.allegro.pl (193.23.48.134): icmp_seq=7 ttl=244 time=19.2 ms

64 bytes from www.allegro.pl (193.23.48.134): icmp_seq=8 ttl=244 time=17.6 ms

 

 

64 bytes from 74.125.79.103: icmp_seq=1 ttl=44 time=46.2 ms

64 bytes from 74.125.79.103: icmp_seq=2 ttl=44 time=46.7 ms

64 bytes from 74.125.79.103: icmp_seq=3 ttl=44 time=45.8 ms

64 bytes from 74.125.79.103: icmp_seq=4 ttl=44 time=47.0 ms

64 bytes from 74.125.79.103: icmp_seq=5 ttl=44 time=46.1 ms

64 bytes from 74.125.79.103: icmp_seq=6 ttl=44 time=45.4 ms

64 bytes from 74.125.79.103: icmp_seq=7 ttl=44 time=45.6 ms

64 bytes from 74.125.79.103: icmp_seq=8 ttl=44 time=45.6 ms

64 bytes from 74.125.79.103: icmp_seq=9 ttl=44 time=45.8 ms

 

64 bytes from cancer.atm.com.pl (217.17.35.3): icmp_seq=1 ttl=51 time=13.2 ms

64 bytes from cancer.atm.com.pl (217.17.35.3): icmp_seq=2 ttl=51 time=13.3 ms

64 bytes from cancer.atm.com.pl (217.17.35.3): icmp_seq=3 ttl=51 time=13.6 ms

64 bytes from cancer.atm.com.pl (217.17.35.3): icmp_seq=4 ttl=51 time=13.6 ms

64 bytes from cancer.atm.com.pl (217.17.35.3): icmp_seq=5 ttl=51 time=13.1 ms

64 bytes from cancer.atm.com.pl (217.17.35.3): icmp_seq=6 ttl=51 time=13.1 ms

64 bytes from cancer.atm.com.pl (217.17.35.3): icmp_seq=7 ttl=51 time=13.2 ms

64 bytes from cancer.atm.com.pl (217.17.35.3): icmp_seq=8 ttl=51 time=13.6 ms

 

Pracujemy nad zabezpieczeniem tymczasowym serwerów UPS i możliwe podłączenie tymczasowe pod zasilanie bezprzerwowe 10kw automat. Dostępność gwarantowana która w tym wypadku brak ze względu na bardziej sponsorowany charakter usługi w innych usługach przed rozpoczęciem przebudowy zamknęło się przerwami w 2010r 31h braku dostępności a na dziś w 2011r na poziomie 19h brane po uwagę przerwy dłuższe niż 10 min.

Dostępne są jeszcze serwery ale ich konfiguracja będzie wiadoma i dostępna w następnym tygodniu.

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie bo od dawna poszukiwałem jakiegoś taniego dedyka pod swój projekt serwerów gier RPG. Czy koniecznie trzeba mieć te 18 lat, bo ja kończę w maju i do tej pory mógłby nieformalnie płacić nawet więcej niż za prąd a nawet umieścić Pana reklamy na kilkunastu różnych serwerach gier. Mogę nawet Panu uruchomić serwery za które lkudzie będą płacić by grac na nich i mogę się nimi zajmoowac za jeden mocny serwer dedykowany Jeśli jest taka możliwość proszę o odpowiedz.

 

A co do SLA to i tak dobrze wychodzi bo biorąc pod uwagę że serwer w roku przej jedną pełną dobę nie działa czyli 24h w roku to SLA wychodzi 99,7%. Myślę że niektórych przeraża te 31h i uważają że to dużo ale biorąc pod uwagę inne firmy to wychodzi to na wysokim poziomie a samo 31h braku maszyny to raptem SLA 99,6% w roku .

pozdrawiam

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem warunki wcześniej i niezmienne stanowisko o udostępnianiu nieletnim urządzeń. Nie ma znaczenia czy Pan za 1 dzień czy za 6mc ukończy 18 rok życia gdyż jest Pan niepełnoletni a to już wszytko tłumaczy. Co do reklamowania w internecie to nie interesuje na dziś nas żadna forma reklamy i jeśli będziemy wprowadzać takowe usługi będziemy korzystać z innych form i możliwości ogólnie dostępnych.

 

Co do dostępności to nawet największe firmy nie gwarantują 100% dostępności bo zawsze coś wyjdzie dziwnego. W Szwajcarii przed bożonarodzeniowym dniem 2 lub 3 latka temu swego czasu jedno z wielkich DC miało halt na 7h. To są urządzenia elektroniczne które czasem zawodzą w systemach i powodują masowe problemy całego zespołu. Niektóre firmy tu na WTH mają napisane 99.9 a jak poczytać to czasem nie wiem czy nie wyjdzie samo 99 ... :)

Taki to biznes i takie to problemy. Po prostu każdy hosting wychodzi z takim założeniem że usługa ma działać z jak najmniejszą ilością awarii a gdy takowa się zdarzy szybko reagować celem jej usunięcia i to jest najważniejsze.

 

U nas pracuje agregat 10KW w pełni automatyczny spięty z UPS'ami a jak będzie ku temu potrzeba zmienimy infrastrukturę zasilającą itd... .

Pamiętam jak 2 lata temu weekendową porą śnieżną zimą skończyło się paliwo bo nikt nie zalał po kilkugodzinnej wcześniejszej przerwie i system stanął o 1 w nocy w niedzielę i stał przez 8h bo nie było komu zalać do niego paliwa. Całe miasto nie miało prądu przez kilkanaście godzin z powodu oblodzenia linii wysokiego napięcia które powyginało słupy stalowe jak zapałki... Cieć miał to w nosie a administrator siedział jak było trzeba 5 dni w tyg w godzinach dziennych a ja byłem sobie hen daleko. Lekkie przeoczenie z brakiem paliwa, które dało się we znaki.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie bądźmy poważni, wymagamy na forum żeby oferty były z danymi firm, tępimy krzaki a tutaj autor rozprawia nad umowami, fakturami, itp. ale brak jakichkolwiek danych firmowych.

Dlatego zamykam temat dopóki autor nie przedstawi pełnych danych firmowych.

 

EDIT:

Autor uzupełnił dane tj. nazwę firmy i dane kontaktowe, wszystko dostępne w jego profilu, dlatego ponownie otwieram temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dane podane. temat odblokowany.

Jest to jedna z 3 firm, która przyjęła obowiązek zarządzania w/w maszynami. Warunki otrzymania urządzeń są w poście opisane dokładnie.

 

Podjęliśmy dziś decyzję o rozdaniu aż kilkudziesięciu urządzeń w okresie grudzień - styczeń. Dokładne dane będą opisywane na bieżąco w tym poście i będą dotyczyć konfiguracji urządzeń udostępnianych.

 

Informacje dotyczące w/w urządzeń i warunków otrzymania spisane w jednym poście:

1. Urządzenia są udostępniane do końca roku bez żadnych opłat

2. Opłaty za rok 2012 w okresie 01.01.2012 do 05.31.2012 będą wynosić: "średnie zużycie energii elektrycznej na podstawie poszczególnych odczytów licznika jednofazowego dla każdego z urządzeń"

3. Na w/w pełny okres tj. 01.01.2012-31.05.2012 będzie wystawiona FV w ostatnim mc tj. maj.

4. Po okresie oznaczonym w pkt. 3, urządzenia mogą być udostępnione na w/w zasadach lub ustalony indywidualnie system rozliczeń.

5. Osoba występująca z zapytaniem musi mieć ukończone . 18 lat, podać pełne dane osobowe, kontakt e-mail, kontakt telefoniczny na które będą podstawą do wystawienia FV.

6. W czasie trwania użyczenia w/w urządzeń w okresie oznaczonym w pkt. 3 obsługa techniczna jest ograniczona do minimum i dotyczy tylko niezbędnych działań dotyczących poprawnego działania hardware urządzeń a nie oprogramowania instalowanego na urządzeniach.

7. Jakość usługi oraz tzw. dostępność SLA w 2011 r. wynosi 99.7% jednakże w w/w wypadku nie jest gwarantowana i nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

8. Użytkownik powinien sam zabezpieczyć swoje dane w postaci backupów jednakże istnieje możliwość otrzymania dodatkowego miejsca dla zabezpieczenia danych bezpłatnie.

9. Każde urządzenie będzie miało dostęp do łącza symetrycznego 10 Mbps i ruchu 2Tb/mc.

10. Urządzenia nie mogą być używane do: wysyłania masowego mailingu reklamowego, spamu, mapowania i skanowania innych urządzeń, sieci i innej infrastruktury, firm itp., które mogłoby zagrażać bezpieczeństwu stabilności innych serwerów, usług itp.. , w tym również użytkowania urządzeń pośredniczących usługom p2p mogących naruszać prawo, skryptów i plików itp. zagrażających stabilności całego systemu i usług, w tym również zagrażać innym firmom, narruszając ich bezpieczeństwo itd. w srócie do czegokolwiek zabronionego prawem PL i prawem międzynarodowym

11. Za treści i dane utrzymywane na udostępnionych urządzeniach jak również sposób ich wykorzystania odpowiada użytkownik.

12. Użytkownik sam wybiera cel na jaki przeznaczy urządzenie i w jaki sposób będzie ono wykorzystane.

13. Użytkownik w każdej chwili może zrezygnować z urządzenia nie ponosząc żadnych kosztów dodatkowych.

14. Przydzielenie dla każdego użytkownika urządzenia w/w formie podejmowane jest na postawie formy wykorzystania i elementów z tym związanych a decyzję podejmuję ja bezpośrednio po kontakcie telefonicznym.

 

Proszę mnie poprawić jeśli coś napisałem błędnie lub niezrozumiale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szoda że nie mogę otrzymać ze względu na brak kilku miesięcy. A czy jak w maju ukończę 18 lat czy mozna będzie zgłosić sie po serwer na tych warunkach?

Czy w przyszłości będzie Pan sprzedawać tanio dedyki ? Bo na małym VPS nie za bardzo chciało to działać i potrzebowałbym QUAD i przynajmniej 8gb ram i dysk SSD

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak nie ma znaczenia czy to osoba fizyczna nieprowadząca działalność, osoba prowadząca działalność czy osoba prawna czy też inne z lub bez osobowości prawnej itp.. Proszę o konkretne zapytania i konfigurację pytać na PW. Tu będę zamieszczał tylko informację jakie urządzenia zostały sprawdzone i jakie możemy już rezerwować/udostępniać.

 

We wtorek/środa będą dostępne te wymienione wyżej : 2 x AMD QUAD 16GB ram, Xeon 5160 oraz 2 x XEON QUAD 8gb ram.

Resztę urządzeń do udostępnienia będę sukcesywnie wpisywał.

 

pozdrawiam

 

 

Urządzeń jest sporo choć te starsze których jest jeszcze więcej np. socket 604, s940 i starsze idą na żyletki - już nie będą udostępniane i wykorzystywane.

 

Na pytania o sprzedaży starszych statków to urządzenia nie mogą być sprzedawane przez nas chyba że firma, która wyraziła zgodę na ich użytkowanie wyrazi ku temu chęć.

 

Witam, czy możliwe jest użyczenie serwera także dla firm, czy tylko i wyłącznie osób fizycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Został sprawdzony serwer i wymienione procesory, działa poprawnie i obecna konfiguracja:

 

- Supermicro 2x AMD QUAD Opteron 2,4GHz , 16Ghz ram, HDD 1TB

(HDD sporo bad sector) uznaję jako uszkodzony więc wymienię na SSD 60GB + jeśli ktoś sobie życzy dodatkowo SATA 250Gb

Ten serwerek jest nadal wolny

 

- Supermicro X7D , 2 x Xeon QUAD, 8Gb ram, HDD SATA - zarezerwowany

 

Maszyna zostanie uruchomiona na weekend i do tego czasu zostaną sprawdzone w/w i może 1-2 szt dodatkowo ale to zależy od czasu.

Będę sukcesywnie pisał ewentualne urządzenia.

 

Na pytania wszystkich co oczekują otrzymania serwerka dla serwerów gier to myślę, że jest to raczej udostępnienie przeznaczone na wyższe cele a serwery gier to stawiam na szarym końcu choć są również brane jest pod uwagę.

 

Z informacji jakie mam na dziś jest również kilka fajnych maszyn na INTEL Q , AMD i XEON 1 x QUAD lub x2 QUAD i ram od 4 do 16Gb w konfiguracji- dyski SSD 30-60Gb - SATA od 80 do 750Gb. Dokładniejsze specyfikacje napisze jak otrzymam info o dokładniejszych danych.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to co napisałem na PW plus np postawił bym taka maszynę i dawał VPSy innym. np za wygranie konkursu.

Tylko pamiętaj że musiałbyś placić za prąd :)

 

Ogólnie idea autora tematu bardzo ciekawa, niestety ja nie potrzebuję serwera, ale inni mają świetną ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że musiałbyś placić za prąd smile.png

 

Ogólnie idea autora tematu bardzo ciekawa, niestety ja nie potrzebuję serwera, ale inni mają świetną ofertę.

ale to nie są opłaty rzędu 400-1000zł za dedyka. a prąd to ok 100 -150 zł miesięcznie. (no chyba ze się mylę.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie idea autora tematu bardzo ciekawa, ...

 

 

Co w tym ciekawego ? Co to za idealista, który dokłada do interesu nic z tego nie mając z tego tylko same dokładki i problemy. Pierwszy facet, który rozdaje pieniądze dla ideałów? Autor nic nie napisał dlaczego i w jakim celu bo dla mnie to raczej podżeganie do wojny innych „POTENTATÓW HOSTINGOWYCH” z tego forum bo na pewno oni zastanawiają się kto, w jakim celu, dlaczego i na pewno wkurzają się trochę, że ktoś obcy im zabiera potencjalnych klientów na te pół roku. Więc autor wątku powinien dokładnie wszystkim wyszczególnić cel swojego działania i jaki zamysł jest w tym co robi.

 

 

ale to nie są opłaty rzędu 400-1000zł za dedyka. a prąd to ok 100 -150 zł miesięcznie. (no chyba ze się mylę.)

 

 

Raczej się mylisz kolego bo mało tego prądu napisałeś i nie policzyłeś reszty.

Miałem do niedawna fajny serwer na 2 opteronach 12 rdzeniowych, w nim 4 dyski ssd 120Gb, 48Gb ram i w obudowie 2u sprzęt firmowy HP i nie jakieś supercostam, stał sobie 2 dni w domu to aż licznik wariował razem z żoną.

 

W moich obliczeniach serwer np 2 x XEON 5540, 4dyski SATA 1TB, zasilacz 500watt, wentylatorki i płyta średnio uciągnie w dobę minimum 10KW, a jak wiadomo firmy płacą droższy prąd niż w domu coś ponad 1zł to masz już 300zł /mc jak nic i to na pewno jest mało , a jak podłączysz to przez UPS to masz od razu 20% więcej a jeszcze do tego jakieś zabezpieczenia agregatem dodatkowy duży UPS...

Nie wiem jak obliczył autor wątku, że pociągnie mu max 100-150zł 2 x XEON, który jeden procek pobór prądu ma do 130w a wiadomo, że nie same procki tam działają. Licząc tylko 100watt to jest dziennie 2,5-3zł zł a miesięcznie 70-90zł a tu same procki to już mamy 260watt czyli jest 200zł/miesięcznie.

Jak popatrzysz na oferty to serwerów dedykowanych to taka konfiguracja z dwoma prockami Xeon np 5520 zaczyna się od 500-600 zł/netto a większość powyżej 700zł gdyż jak myślę serwer ciągnie na około 400zł minimum miesięcznie a że maszyna nowa taka licho biednie koszt około 6tys zł. To musi się w rok zwrócić bo za 3 lata to już starocie, a więc trzeba min 200zł na tym miesięcznie zarabiać na czysto.

Nadal nie rozumiem dlaczego i w jakim celu autor tematu daje serwery za grosze dokładając do interesu bo sam prąd to nie wszytko jak by nie liczyć do tego przecież doliczyć trzeba łącze, które kosztuje min. 20-30zł za megabit, w wielkim mieście a na takich peryferiach/wschodzie to myślę że ta górna granica 40zł netto albo więcej jest bardziej prawdopodobna, a jeszcze obsługę, telefony i inne pierdółki, które kosztują.

 

Może się mylę ale czy nie zdarzy się tak że rozda dla podpuchy 1-2 serwery i na tym się skończy a w styczniu orzeknie że się już nie opłaca i żegnaj sielanko? :)

Jeśli ma przestarzałe serwery lepiej się ich pozbyć i uruchomić naprawdę takie usługi za odpowiednią płatność i na odpowiednim poziomie tym bardziej na profesjonalnych serwerach a nie na jakiś cienkich składakach supermicro i nie dukać o braku SLA, gwarancji jakiejkolwiek jakości i obsługi technicznej.

To tyle i bez obrazy ale taka może być sytuacja gdy się okaże, że jak rozda ze 20-30 maszyn, średnio z poborem prądu 200zł to 5-6k za prąd nie będzie chciał sam nawet połowy płacić bo jaki jest sens takiego biznesu.

 

Jeszcze raz powtórzę że nie widzę celu dla takich biznesów jakie prowadzi autor tematu. To tyle co miałem do powiedzenia na dziś.

Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę komentował w/w długiej rozprawy i skasowałem swoją wypowiedz bo widzę brak możliwości prowadzenia z Panem dyskusji.

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aczkolwiek "wujek google" milczy na temat tej firmy co jest co najmniej dziwne.

Ja też znalazłem. 2ck.pl

 

Może się mylę ale czy nie zdarzy się tak że rozda dla podpuchy 1-2 serwery i na tym się skończy a w styczniu orzeknie że się już nie opłaca i żegnaj sielanko?

 

Nawet jeśli to co z tego?

W końcu to jego serwery które użycza za darmo do końca grudnia, a użycza płatnie

od początku stycznia.

Z tego co przeczytałem w jego poście, rozliczysz się z nim w maju za wszystkie miesiące więc nikt nie byłby stratny gdyby w styczniu serwery zniknęły (poza autorem) smile.png

 

Jeśli ma przestarzałe serwery lepiej się ich pozbyć i uruchomić naprawdę takie usługi za odpowiednią płatność

Myślenie typu "Na co dajesz darmowe serwery, skoro można wstawić nowe maszyny i zrobić biznes:" jak zawsze zresztą biggrin.png

No cóż, taka jest wola autora, po drugie maszyny nie są takie stare i robi z nich dobry użytek.

Edytowano przez c4eva (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zestawy nie są nowe i pochodzą z końca 2007 i połowy 2008r więc mają trochę latek. Wiadomo iż tak szybko pędzi ta technologia że zakupione 2007 i 2008 roku urządzania nie są już pierwszej świeżości.

Są to z reguły składane na podzespołach głównie supermicro ale czasem również MSI i ASUS a procesory to C2D, QUAD'y 6600 pod 775 oraz 771 Xeon X3300 oraz xeon 53xx no i kilka na s1366 które sa jeszcze w obiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co Panowie dostał ktoś serwer czy to była top podpucha? NIech się te 10 osób pochwali co odtrzymało serwery!

 

heee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ja zacznę:

9 grudnia dostałem dane dostępowe do serwera, który do chwili obecnej sprawuje się bez zarzutu.

Konfiguracja:

CPU: Core2 Duo E7200 2.53GHz

RAM: 6GB

HDD: 400GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyglądam się tematowi, nie oceniam, ale z wnioskami poczekam aż ktoś znajomy się pochwali z nowej maszynki cool.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×