Skocz do zawartości
McNeal

Odstąpię 3 szt - serwery dedykowane od stycznia.

Polecane posty

Mam do odstąpienia 3 szt dedyków do czerwca za przysłowiową złotówkę:

 

1. 2 x AMD Quad 2,4Ghz 24Gb ram (do 128), HDD 2x1 ,5MB SATA (max 8HDD), 10/10Mb,

2. 2 x XEON Quad 2,13Ghz , 12Gb ram (do 64), HDD 2x 60GB SSD (max 8HDD), 10/10Mb,

3. 1 x XEON Quad 2,4Ghz, 6Gb ram (do 32), HDD 2x 400MB SATA (max 6HDD) , 10/10Mb,

 

Zmieniam kilka pomysłów i przenoszę na nowsze serwery a szkoda żeby te maszynki stały puste. Do odstąpienia około połowy stycznia osobom które wiedzą co z takimi maszynami się robi i mają pomysł na wykorzystanie. Możliwe że będzie jeszcze kilka maszynek do rozdania... smile.png

 

Więcej informacji na PW. Jestem z reguły po 24... lub pod koniec tyg. wolny... więc do tego czasu proszę oczekiwać odpowiedzi.

pozdrawiam

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć iż całkowicie za darmo oddasz komuś na okres 6 msc serwer dedykowany pod ciekawy projekt ?

 

Jakieś info odnośnie lokalizacji , te dyski faktycznie mają po 1,5 i 400 MB :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 lub 1 chętnie wezmę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wkradł się błąd.

 

Dyski nie maja 1,5MB i 400MB tylko 1,5 TB i 400GB... po prostu przeoczenie bo przecież trudno dziś by było o dyski takiej wielkości smile.png

 

Co do maszyn na razie działają jeszcze na nich usługi ale kończę z końcem grudnia, kilka maszyn w połowie i koniec stycznia i muszę odpocząć od swoich pomysłów, więc będą wolne od stycznia do końca maja/początku czerwca. Za udostępnienie policzę się z osobą dopiero po zakończeniu ustalonej niewielkiej kwoty za cały okres co mniej albo więcej się ustali w trakcie ale ważnym elementem będzie umowa na udostępnienie urządzeń.

Do końca stycznia będę miał również wolne inne maszyny i jeśli ktoś będzie chciał również mogę je udostępnić np 1 i 2 CPU dwurdzeniowe z 4gb i więcej ram, 1 i 2CPU quad itp... ale o tym będę pisał sukcesywnie gdy zwolnią się zasoby i teraz nie bierzemy tego pod uwagę...

 

Obecnie bierzemy pod uwagę tylko 3 maszyny wyszczególnione j/w, no ewentualnie mogę odpalić jakiś dodatek jak ktoś poczuje się "skrzywdzony"

 

 

Czego nie będzie mogło być: wykorzystania do stron typu bzzz... mailingu i p2p, jakiś tam innych usług coby się nie natknąć na niebieskich i jakichkolwiek działań które mogą innym szkodzić...

 

Co może być: ano wszytko co można sobie kliknąć, ograniczeń nie będzie i dowolność i różnorodność jest wskazana, a ograniczenia wynikają tylko z łącza to 10/10Mb z transferem do 2000 lub 4000 GB/mc w zależności od configu, więc jest sporo, do tego po 2 IP na maszynę, ale będę musiał wiedzieć jakie usługi i na co dana osoba przeznacza w/w maszynę by później nie marszczyć się z niewiedzy.

 

Moim zadaniem osoba która dostanie na ten okres 5 czy 6mc powinna wiedzieć i potrafić zarządzać maszynami tego typu.

Pomoc administracyjna będzie w tym wypadku ograniczona do minimum.

Czyli krótko bierzesz maszynę z podstawowym systemem, ewentualnie mogę jak znajdę w tym momencie czas coś pomoc, masz root i działasz dalej, instalujesz sobie resztę i masz... smile.png

 

Będę w sobotę miał chwilę czasu to odpowiem na wszystkie zapytania i wszyscy otrzymają odpowiedz.

Jak coś proszę napisać na PW jaka maszyna i do czego będzie ... Mogę nieznacznie poprawić hardware lub coś dołożyć jeżeli serwer na to pozwala i to za za free co nie będzie miało żadnego znaczenia w późniejszym rozliczeniu.

 

Ps.

Nie mam na imię MIKOŁAJ i proszę nie mylić tego z jakąkolwiek świąteczną promocją w Media Mark.

Urządzenia dostajesz i ponosisz odpowiedzialność za jej wykorzystanie.

 

pozdrawiam i w sobotę w nocy lub w niedzielę w dzień odpiszę wszystkim którzy na PW opiszą krótko do czego i jaką ewentualnie co zmienić...

 

Konfigurację dokładniejsza opisze w również jak wrócę bo z tela w trasie nie za bardzo mi się chce odpisywać kijem.

 

pozdrawiam

Ernest

 

Dopiszę:

Najtańszy serwer :

- DualCore Xeon, 4gb ram i dysk SATA 1TB 10/10Mb - 2TB - 88zł

 

QUAD x2 12Gb ram itd... około 200zł

 

Uciekam i pozdrawiam

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzućcie się wszyscy, każdy chce, a wątpię aby ktoś miał sensowne pomysły na zagospodarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... jeśli jest taka możliwość to dlaczego nie skorzystać? Koszt udostępnianej maszyny nie przekroczy jakiegoś taniego VPS a można zrealizować coś testowo.

Fakt że na PSTRYK coś wymyślić to trudno ale są tacy, którzy mają pomysł i nie mają jak go przetestować. Oczywiście nie ma co się łudzić że wszystkim starczy ale... nas przełomie styczeń /luty zwalnia mi się sporo maszyn więc damy radę.

Pozdrawiam i wracam w piątek w nocy więc odpowiem na resztę zapytań

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć jaka jest lokalizacja tych serwerów?

Oferta ciekawa, ale szkoda że łącze tylko 10Mbits, jakby było lepsze to bym sam chętnie skorzystał, ale mój projekt wymaga jednej większego zapasu pasma, może i nie generuje wielkiego transferu, ale muszę zapewnić szybkie ładowanie się w godzinach szczytu.

 

Mi się najbardziej podoba maszynka nr 2 smile.png

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A da sie wogóle na tym postawić jakiś serwer counter-strike przy tej przepustowości łącza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A da sie wogóle na tym postawić jakiś serwer counter-strike przy tej przepustowości łącza??

 

Czy serwer CS'a to szczyt wykorzystania możliwości serwerów przez sporą część osób :( ?

Czemu niby łącze by nie starczyło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Coś sporo postów ubyło chyba jakaś amba przyszła

 

Musiałem wrócić i przełożyć wyjazd do niedzieli więc na początek od jutra będę udostępniał jakieś maszyny co leżą już wyłączone.

Po południu chłopaki sprawdzili 2 maszyny :

 

Supermicro X7w, Q6600, 8 gb ram, hdd 1 x 400Gb SATA

- Supermicro X7, jakiś C2D, 8GB ram, HDD 1x 250GB SATA - ZAREZERWOWANA - Dareksbs

 

I jak jutro znajdą chwilę to powiem by sprawdzono opisane na obudowach sztuki które sobie spisałem :

- Supermicro H8D, 2 x Opteron QUAD 2.1GHz , 12Gb ram,2 x 1TB HDD SATA - ZAREZERWOWANA - KSK

- Supermicro H8D, 2 x Opteron QUAD 2Ghz , 8Gb ram, 2 x 400 GB HDD SATA

- Supermicto X7D , 2 x Xeon jakiś pierwsze pisze chyba 53... , 12Gb ram, HDD SATA??

- Supermicro ( jakieś tam ) Xeon 5160 2Gb ram , HDD SATA ?

 

Wcześniejsze maszyny opisane będą zwalniane po nowym roku więc dlatego udostępniam sprzęt już starszy do testów do maja.

 

Jest jeszcze kilka maszyn wolnych ale to później... Na razie do końca roku na przeciw temu gościowi co tak mnie objechał udostępnię kilka maszyn resztę dopiero po nowym roku z braku czasu...

 

Urządzenia będą podpięte na razie tylko do zasilania z UPS 3KW który również muszę do tego celu uruchomić.

Każde urządzenie otrzyma 2IP oraz łącze 10/10 Kb.

 

A gdzie? Oj... potrzymam was w niewiedzy jeszcze trochę.

 

pozdrawiam

 

Odpisałem na PW 2 osobom na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Coś sporo postów ubyło chyba jakaś amba przyszła

 

Musiałem wrócić i przełożyć wyjazd do niedzieli więc na początek od jutra będę udostępniał jakieś maszyny co leżą już wyłączone.

Po południu chłopaki sprawdzili 2 maszyny :

 

Supermicro X7w, Q6600, 8 gb ram, hdd 1 x 400Gb SATA

- Supermicro X7, jakiś C2D, 8GB ram, HDD 1x 250GB SATA - ZAREZERWOWANA - Dareksbs

 

I jak jutro znajdą chwilę to powiem by sprawdzono opisane na obudowach sztuki które sobie spisałem :

- Supermicro H8D, 2 x Opteron QUAD 2.1GHz , 12Gb ram,2 x 1TB HDD SATA - ZAREZERWOWANA - KSK

- Supermicro H8D, 2 x Opteron QUAD 2Ghz , 8Gb ram, 2 x 400 GB HDD SATA

- Supermicto X7D , 2 x Xeon jakiś pierwsze pisze chyba 53... , 12Gb ram, HDD SATA??

- Supermicro ( jakieś tam ) Xeon 5160 2Gb ram , HDD SATA ?

 

Wcześniejsze maszyny opisane będą zwalniane po nowym roku więc dlatego udostępniam sprzęt już starszy do testów do maja.

 

Jest jeszcze kilka maszyn wolnych ale to później... Na razie do końca roku na przeciw temu gościowi co tak mnie objechał udostępnię kilka maszyn resztę dopiero po nowym roku z braku czasu...

 

Urządzenia będą podpięte na razie tylko do zasilania z UPS 3KW który również muszę do tego celu uruchomić.

Każde urządzenie otrzyma 2IP oraz łącze 10/10 Kb.

 

A gdzie? Oj... potrzymam was w niewiedzy jeszcze trochę.

 

pozdrawiam

 

Odpisałem na PW 2 osobom na razie.

 

10/10 Kb hmhm to faktycznie za wiele nie zdziała się na takim łączu :)

 

Jesteś niepoważny pisząc że potrzymasz kogoś w nie pewności , zastanów się ... jeżeli ktoś miałby w Tobie partnera biznesowego to po takim stwierdzeniu z pewnością da sobie spokój.

 

Nie staram się tutaj Ciebie oczernić ale strasznie kręcisz , zwlekasz , grasz na czas , tylko po co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Literówka ... Łącze nie 10/10kb tylko tak jak opisałem to na początku 10/10Mb

 

glanpolnet - po co te dyskusje... zresztą nie muszę i nie mam obowiązku z niczego tłumaczyć się tym bardziej z tego co robię bo po prostu mam taką ochotę rozdać kilkadziesiąt maszyn i koniec a czy na tym zarobię czy nie to nie ma znaczenia bo w usuniętych postach z przed padu wht było o celowości i zamiarze.

Dlaczego, gdzie i po co każdy dostaje kontakt na PW a sam osobiście dzwonię do osób, które wyrażają ku temu chęć a tym bardziej nie jest to coś co miałoby znamiona jakiegokolwiek super-biznesu bo jak się wczytasz to jest to bardziej sponsorowany system rozdawnictwa, że tak to ujmę.

Z całym szacunkiem dla użytkowników tego portalu ale jeśli będę chciał założyć taki biznes wówczas określę warunki szczegółowe itp... gdy takie coś bym miał zamiar tworzyć a teraz wiadomo że serwer za darmo do maja a później jeśli będzie trzeba maszyny zostaną dalej rozdawane lub sprzedawane jako usługi jeśli będzie taka możliwość.

pozdrawiam.

 

Chętnych zapraszam na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był chętny na jakieś 2x AMD 6100, z 128Gb ram, za sam prąd, ale myślę że to jak glanpolnet napisał że strasznie kręcisz i to tylko próba sił by inni rzucali się jak sępy. Puki nie dostanie ktoś kilku maszyn to będę nadal twierdził że lecisz w kulki z nami .

Czy ktoś juz dostał maszynę od tego jegomościa? Czy tylko na obiecnankach się skończyło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albertw - wcześniej Ci pisałem byś zszedł ze mnie bo jeśli uważasz mnie za krętacza w jakim celu piszesz prośby o maszynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast doszukiwać się w tym kolejnych teorii spiskowych po serwerek się zgłosiłem i maszynka się szykuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Się szykuje na pewno ale nie maszyna ... nie zdziwię się jak zostaniesz na lodzie po opłacie za prąd czy jakiejś tam innej opłaty. Gość żywcem odkłada odpalenie maszyny by zyskać na czasie a to że obiecuje to po to może by nazbierać kilkanaście lub kilkadziesiąt osób co mu zapłaci, ścisnąć kasę i zniknąć bez wieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Się szykuje na pewno ale nie maszyna ... nie zdziwię się jak zostaniesz na lodzie po opłacie za prąd czy jakiejś tam innej opłaty. Gość żywcem odkłada odpalenie maszyny by zyskać na czasie a to że obiecuje to po to może by nazbierać kilkanaście lub kilkadziesiąt osób co mu zapłaci, ścisnąć kasę i zniknąć bez wieści.

 

Może poczekaj z takimi oskarżeniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie napisał że chce 150zł za mc. za serwer 2x AMD QUAD i z góry, a na pytanie dlaczego to napisał „bo dla Pana mam tylko takie warunki” . Inaczej nie da mi żadnego serwera i że te warunki są negocjowalne.

Więc wnioskuję to co wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Obrażasz jego, obrzucasz go błotem, siejesz farmazony na jego temat i się dziwisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie napisał że chce 150zł za mc. za serwer 2x AMD QUAD i z góry, a na pytanie dlaczego to napisał „bo dla Pana mam tylko takie warunki” . Inaczej nie da mi żadnego serwera i że te warunki są negocjowalne.

Więc wnioskuję to co wyżej.

 

A ja dostałem serwer :)

Procek czterordzeniwy, 8GB RAM, dysk 400GB + 2 dodatkowe adresy IP i to wszystko darmo do końca miesiąca potem tylko za prąd...

Co do serwera, to wszystko postaram sie wam opisać jutro jak wrócę z pracy...

 

Jak na razie zalogowalem sie na maszynę aby sprawdzić zasoby i wszystko sie zgadza. Jednakże wyrzuca błędy podczas aktualizacji, jutro sprawdze dokładnie co sie stało.

 

Ale jak na razie mogę potwierdzić ze darmowe serwery to nie był żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×