Skocz do zawartości
Gość mati_290

Tworzenie programu

Polecane posty

Gość mati_290

Witam,

 

Jak w temacie - chcę stworzyć program. Ma być on takim czymś jak np. WordPad, OpenOffice Writer, Microsoft Office Word. Tylko czy są programy do tworzenia takich programów metodą click? Że klikam na np. czcionkę - dodaje mi czcionki, którą mozna bedzie wybrac. I zeby mozna bylo wybrac ulozenie programu etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

C++ Builder albo Delphi. W obu masz GUI ale trochę kodu też trzeba popisać. Ewentualnie kup abonament na algorytmy.pl i zrób takie coś w aplecie Java.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zrozumiałem chcesz jakiś program, gdzie naciśniesz kilka razy, wybierzesz, co Ci potrzebne, i będzie nowy program. Niestety, to tak nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati_290

Widocznie mało widziałeś. Jak elcct, polecam Microsoft Visual Studio C# Express. Darmowy.

 

Czyli, że to jest takie że klikam i już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Tak, masz liste z funkcjami jakimi chcesz dodać i już. Ale radzę Ci poczytać jak obsługiwać się takimi programami np. Rusz Głową! C# od Heliona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati_290

Tak, masz liste z funkcjami jakimi chcesz dodać i już. Ale radzę Ci poczytać jak obsługiwać się takimi programami np. Rusz Głową! C# od Heliona.

 

Ja mam C++ dla każdego od HELION, ale na razie mi nie wychodzi ;p Mam 12 lat dopiero, ale wygrałem konkurs informatyczny i dostałem tą książkę. Czyli jest opcja click i już - to spoko. No to temat chyba do zamknięcia.

 

Edit:

Albo nie do zamknięcia jeszcze, bo jakbym miał jakieś pytania lub ktoś by miał na podobny temat - szkoda otwierać kilkunastu tematów. Jak coś to napiszę żebyście zamknęli.

Edytowano przez mati_290 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

msurf.eu : naprawde uważasz że MS Office Word można napisać za pomocą paru kliknięć myszką??

Jakby tak było to dawno MS i inne firmy piszące programy by padły :P

 

A co do tematu to uważam że nauka języka za pomocą programu "Klik i masz" jest dużym błędem. Co z tego że sobie wyklikasz, jak nie masz zielonego pojęcia o chociażby 1 linijce kodu w tym zawartej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mało widziałeś. Jak elcct, polecam Microsoft Visual Studio C# Express. Darmowy.

Prawdopodobnie nie pisałeś nigdy żadnych programów. Skoro myślisz, że program pisze się na zasadzie przeciągania kontrolek na formatke.

 

mati_290, zacznij od czegoś mniejszego kalibru. Poznaj język w jakim chcesz programować. Koledzy zaproponowali C# od MSu. IMO warto zaintersować się tej Javą. Nie licz na to, że zaczynając programować naklikasz zaraz takiego Worda.

Pisząc program napotkasz napewno sporo problemów, które trzeba rozwiązywać różnymi algorytmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Prawdopodobnie nie pisałeś nigdy żadnych programów. Skoro myślisz, że program pisze się na zasadzie przeciągania kontrolek na formatke.

 

mati_290, zacznij od czegoś mniejszego kalibru. Poznaj język w jakim chcesz programować. Koledzy zaproponowali C# od MSu. IMO warto zaintersować się tej Javą. Nie licz na to, że zaczynając programować naklikasz zaraz takiego Worda.

Pisząc program napotkasz napewno sporo problemów, które trzeba rozwiązywać różnymi algorytmami.

Kupiłem książkę, zainstalowałem Visual Studio i naprawdę tak to działa! Pewnie że można pisać od podstaw, ale autor chciał wszystko kliknięciami załatawić, więc podałem mu program który to oferuje.

 

msurf.eu : naprawde uważasz że MS Office Word można napisać za pomocą paru kliknięć myszką??

Jakby tak było to dawno MS i inne firmy piszące programy by padły tongue.png

 

Może nie z tymi wszystkimi funkcjami, ale prostego wordpada czemu nie? Przyciskasz funkcję np. wyboru czcionki i upuszczasz tam gdzie ma się znajdować, przyciskasz funkcję np. funkcji "na prawo, wyśrodkuj, na lewo" i upuszczasz tam gdzie ma się znajdować.

 

Jak widzicie można (zainstalujcie i sprawdzcie), więc minus od Miłosza nie potrzebny.

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem książkę, zainstalowałem Visual Studio i naprawdę tak to działa! Pewnie że można pisać od podstaw, ale autor chciał wszystko kliknięciami załatawić, więc podałem mu program który to oferuje.
To podaj mi nazwy metod odpowiedzialne za stworzenie prostego toolbara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

To podaj mi nazwy metod odpowiedzialne za stworzenie prostego toolbara.

 

Nie mam dostępu do Windowsa narazie, więc nie moge włączyć Visual Studio... A na pamięc niestety nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 12 lat dopiero, ale wygrałem konkurs informatyczny i dostałem tą książkę.
To broń boże nie idź w stronę gotowców - rozumiem, że ten program chcesz zrobić dla swojej przyjemności - zacznij "jak każdy" :) przykładowo od zwykłego Pascala, ale skoro masz bdb książkę o C++ to ten język również będzie bardzo dobry :) zacznij pisać proste programy bez gui, a później wraz z poziomem swojej ambicji rozwijaj kody źródłowe swoich programów. Ta książka pomoże Ci przebrnąć przez to, w dodatku w wyszukiwarce znajdziesz wiele artykułów o C na których możesz się opierać.

 

Klikając w jakiś pół kreatorach odpowiednie przyciski nigdy programistą nie zostaniesz, tak samo prawdopodobnie nigdy nie stworzysz nic wartościowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie można (zainstalujcie i sprawdzcie), więc minus od Miłosza nie potrzebny.

Chłopoku.. w C# i ASP.NET nakodziłem się tyle, że głowa boli. W dodatku w Visual Studio Pro. I jakoś nie zauważyłem, żeby od 3 klików zrobiła mi się cała aplikacja.

Wyklikasz całą logike biznesową? A może to jeszcze VS ma za Ciebie myśleć przy kodowaniu? A może od jednego kliku wstawiasz gotowe algorytmy?

 

Te kontrolki mają pomóc w szybszym tworzeniu aplikacji. A nie zastępować mózg programisty. Tak jak xorg napisał, z resztą wcześniej też o tym wspomniałem, trzeba zacząć od drobnych rzeczy. Mogą być konsolowe. Trzeba poznać język. Umieć stosować algorytmy. Jeśli idzie w stronę języków wysokiego poziomu to OOP umieć stosować.

 

Ja jakoś nie mogłem się z cpp zgodzić za bardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Chłopoku.. w C# i ASP.NET nakodziłem się tyle, że głowa boli. W dodatku w Visual Studio Pro. I jakoś nie zauważyłem, żeby od 3 klików zrobiła mi się cała aplikacja.

Wyklikasz całą logike biznesową? A może to jeszcze VS ma za Ciebie myśleć przy kodowaniu? A może od jednego kliku wstawiasz gotowe algorytmy?

 

Te kontrolki mają pomóc w szybszym tworzeniu aplikacji. A nie zastępować mózg programisty. Tak jak xorg napisał, z resztą wcześniej też o tym wspomniałem, trzeba zacząć od drobnych rzeczy. Mogą być konsolowe. Trzeba poznać język. Umieć stosować algorytmy. Jeśli idzie w stronę języków wysokiego poziomu to OOP umieć stosować.

 

Ja jakoś nie mogłem się z cpp zgodzić za bardzo biggrin.png

 

Powiedz mi, gdzie ja napisałem że całą aplikację w 3 kliki się da zrobić? Bo nie mogę tego znaleść :/

Autor poprosił o taki program, to mu podałem nazwę, czy to źle? Nie napisał "Proszę o kazanie na temat tego że wyklikanie programu jest blee, i lepej się od podstaw uczyć programować".

 

Nie na temat piszecie, więc wasze posty powinne być usunięte, nie uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Post nr 5 można tak zrozumieć, że VS robi wszystko za Ciebie. Niestety samo się nic nie robi. Poza tym radzimy koledze, żeby na pałe nie klikał kontrolek, tylko nauczył sie podstaw języka. Więc posty wiążą się z tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podając C# i WPF miałem na myśli, że można sobie powrzucać kontrolki i tam w zasadzie żeby zrobić taki wordpad nie ma co programować zbytnio, jak tylko obsłużyć zdarzenia jak ktoś kliknie np. na 'Zapisz'... co sprowadziłoby się pewnie do paru linijek, kopiuj wklej z google...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak. Ale nie zapominajmy, że programy to nie copy-pejst z googla. Jeśli piszemy soft, to ma on służyć do rozwiązywania jakiegoś konkretnego problemu. Czy to będzie jakiś program biurowy (notatnik), magazynowy, czy księgowy. Programista musi myśleć analitycznie i umieć rozwiązać problem zleceniodawcy. Nie na wszystko jest recepta copiego-pejsta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz w 100% się z Tobą zgadzam. Sam studiuje informatyke i powiem wam że na pierwszym roku pisaliśmy w c++ jakieś proste działania matematyczne ale uwaga, w ZESZYCIE! Każdy analizował swój program krok po kroku i doszukiwał czy składnia jest dobra. Kolego jak masz 12 lat to ucz się podstaw składni a broń Boże kopiuj wklej bo wyrośnie kolejne pokolenie zbędnych informatyków, którzy nie wiedzą co to kompilator czy coś innego. Polecam zacząć od C++ i poznać przynajmniej instrukcje warunkowe bez których ani rusz oraz pętle. Nie wskakuj na głęboką wodę bo potem będą problemy.

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie z cpp nie lubie :D Jakoś nigdy mi nie pasował ten język. U nas na pierwszym roku była Java i to był mój pierwszy kontakt z tym językiem. Ale projekt obskoczyłem w 3 tygodnie i zaliczyłem nim cały przedmiot (egzam, labki, projekt). Choć sam projekt prosty nie był, bo było dość dużo krzaków, gdzie możnabyło się zawiesić. Tyle, że tu nie było copy-pejsta, bo skąd? Dostaje się konkretny problem i trzeba go rozwiązać. Cpp mieliśmy chyba na IV semie, projekt kupiłem za pare dyszek od znajomego :D

 

A programistę nazywając informatykie, to tak jakbyś wędkarza nazwał rybakiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Miłosz w 100% się z Tobą zgadzam. Sam studiuje informatyke i powiem wam że na pierwszym roku pisaliśmy w c++ jakieś proste działania matematyczne ale uwaga, w ZESZYCIE! Każdy analizował swój program krok po kroku i doszukiwał czy składnia jest dobra. Kolego jak masz 12 lat to ucz się podstaw składni a broń Boże kopiuj wklej bo wyrośnie kolejne pokolenie zbędnych informatyków, którzy nie wiedzą co to kompilator czy coś innego. Polecam zacząć od C++ i poznać przynajmniej instrukcje warunkowe bez których ani rusz oraz pętle. Nie wskakuj na głęboką wodę bo potem będą problemy.

 

Pozdr

Ja sie z cpp nie lubie biggrin.png Jakoś nigdy mi nie pasował ten język. U nas na pierwszym roku była Java i to był mój pierwszy kontakt z tym językiem. Ale projekt obskoczyłem w 3 tygodnie i zaliczyłem nim cały przedmiot (egzam, labki, projekt). Choć sam projekt prosty nie był, bo było dość dużo krzaków, gdzie możnabyło się zawiesić. Tyle, że tu nie było copy-pejsta, bo skąd? Dostaje się konkretny problem i trzeba go rozwiązać. Cpp mieliśmy chyba na IV semie, projekt kupiłem za pare dyszek od znajomego biggrin.png

 

A programistę nazywając informatykie, to tak jakbyś wędkarza nazwał rybakiem wink.png

 

 

U mnie w technikum w pierwszej klasie nic nie było z programowania, w drugiej Pascal (ło matko co to za masakra była :D ) w trzeciej C++ a w czwartej Java

 

Oczywiście piszemy i w Dev-C++ jak i w zeszytach programy :)

 

Niestety tak ministerstwo edukacji ustaliło "TOK" nauczania w technikum że nasza nauczycielka od PSiO stwierdziła że dwa pierwsze lata są stracone pod względem programowania. W pierwszej nie ma nic a drugiej klasie Pascal którego się nie używa na co dzień. Niby żeby ogarnąć podstawy ale z C++ robiliśmy dokładnie to samo (te same zadania, ta sama teoria) czyli w rok Pascala w plecy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja miałem w technikum (dwuletnie, policealne) Turbo Pascala przez pierwszy rok, na drugim był C++ i potem lekkie zagadnienia z Javy. PHP i MySQL nie było w ogóle, HTML + CSS w zasadzie tyle ze więcej wyczytam z kurshtml.boo.pl (profesor nam z tego tłumaczyła o so się roschodzi :D). Też każdy program najpierw pisaliśmy do zeszytu, potem przepisanie na klawiaturze a potem doszukiwanie się miliona błędów bo coś było źle przepisana, jakaś kropka czy inne małe gówienko :) Pewne zasady mam tam opanowane, programy wraz z plikami źródłowymi mam na dysku, na ich podstawie jestem w stanie zrobić nowy, inny i minimalnie bardziej rozbudowany. Takie tam proste kalkulatory z opcją zapisu wyniku do .txt czy stoper, kalendarz. Rozważam kupno porządnej książki z Helionu, dzieki której mógłbym dalej się rozwijać w sposób bezstresowy. W szkole niestety miałem naukę full stres HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

My w szkole zaczynamy od C# i tak samo na kartce najpierw musimy kod napisać etc. Nauczycielka powiedziała że Pascala nie będziemy się uczyć bo do niczego nie potrzebny, o z C# łatwiej będzie przejść na C++ w następnym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na studiach są takie zadania na zaliczeniach. Masz kod na kartce i musisz znaleźć fail lub napisać co ten kod wypluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×