Skocz do zawartości
xorg

[opinie]vmline.pl

Polecane posty

Wie ktoś może, czy ta firma nie ma aktualnie jakiś problemów natury technicznej etc.? W czwartek zamówiłem VPS-a, do tej pory usługa nie została aktywowana (płatność zaakceptowana jeszcze w czwartek), nie mogę się z nimi skontaktować zarówno mailowo, jak i telefonicznie. Generalnie nie miałbym z tym problemu, gdybym dostał chociaż informację w czym problem i kiedy ewentualnie zostanie on rozwiązany, do tej pory jednak cisza z ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie możesz się z nimi skontaktować telefonicznie to chyba powinieneś wyciągnąć z tego jakieś wnioski.
Niestety, ale to podstawa w naszej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie możesz się z nimi skontaktować telefonicznie to chyba powinieneś wyciągnąć z tego jakieś wnioski.

Niestety, ale to podstawa w naszej branży.

 

Teoretycznie nie dzwoniłem na numer, który dotyczy "spraw wyłącznie pilnych", bo moja sprawa aż tak pilna nie jest, no ale poza tym dwa tickety wysłałem i cisza. Napisałem na forum, bo miałem jakiś czas temu kontakt z tą firmą i było wszystko w jak najlepszym porządku, a teraz mimo wszystko niezbyt przyjemna niespodzianka i chciałem się dowiedzieć czy jakiś fakt dotyczący tej firmy mi w międzyczasie nie umknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio z nimi też miałem przygodę, po zapłaceniu za fakturę via paypal usługa nie została przedłużona, dodatkowo została zablokowana.. Po kilku dniach widząć w panelu klienta, że faktura jest dalej nie opłacona zapłaciłem ją kolejny raz i na tej podstawie usługa została przywrócona.. Po zgłoszeniu sporu do paypala dostałem od nich informację, że to błąd systemu po ich stronie a środki zasiiły skarbonkę na kolejny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płatność zaakceptowaną w systemie, więc pewnie nie w tym rzecz w moim przypadku. No nic, czekam na kontakt do końca weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę wszystkim, proszę omijać tą firmę VMline i Pana Artura Grabowskiego, szerokim łukiem. Mnie Pan Artur Grabowski perfidnie oszukał na śmieszną kwotę 246zł (200netto) i choć kręcił, sprawdzał i kłamliwie przeciągał w czasie - do dzisiaj od bodaj trzech lat nie oddał kasy za niezrealizowaną usługę. Historia sięga wstecz trzy lata, kiedy to zamówiłem usługę i przed włączeniem jej (a wcześniej opłaceniu) - zrezygnowałem z serwera. Już nie pamiętam, ale bodaj Pan Artur zajmował się moim innym serwerem gdzie występowały kłopoty, które zostały naprawione i nowy serwer nie był potrzebny... ale w sumie mało ważne. Od tamtego czasu cyklicznie wysyłałem wiadomości aby Pan Grabowski oddał pieniądze, a on cyklicznie odpisywał, że już... że na dniach, itp. Tak już mija trzy lata i to dla mnie żenująca sytuacja, aby Pan Artur Grabowski połakomił się na tak głupią kwotę 246zł... przywłaszczyć czyjeś pieniądze.

Dlatego też z całą odpowiedzialnością za te powyższe słowa przestrzegam innych klientów przed firmą VMline i Panem Arturem Grabowskim, który to dokonał przekrętu stulecia na oszałamiające 246zł. Skoro zrobił to na tak śmieszną kwotę, to zrobi to także innym. Wstyd Panie Arturze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wpadło mi na innym forum wypowiedź pracownika firmy Ring -> http://www.forum.optymalizacja.com/topic/105118-serwery-vps-od-14-zł-brutto-miesięcznie-vmlinepl/?p=1173378

Długi czas faktycznie nie było kontaktu z Panem Grabowskim

 

Kontakt był tylko poprzez Artura Grabowskiego i to on tylko odpisywał na ponaglenia (w sumie kilka przez te trzy lata, nie narzucałem się) - nie jestem też pewien, czy poprzez wcześniejsze kontakty, nie wynikło stwierdzenie, że to on prowadzi firmę, bo jak pisałem, zajmował się innym moim serwerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vmline się w sumie nagle posypało. Ja Panem Arturem zazwyczaj miałem bardzo dobry kontakt, coś się pieprzyło to naprawiał. Nagle przestał odpowiadać utraciłem wszystkie dane z VPS. A wystarczyło trochę szczerości napisać, mamy problemy, sugeruje wybrać konkurencje.

Dawałem mu kilka szans, chciałem nawet zapłacić te 250zł(Dobrze, że tego nie zrobiłem).
A jak już zdecydowałem, że brak odpowiedzi jasno daje mi do zrozumienia, że mam się wynieść to pojawiły się problemy z przenosinami, brak dostępu. Dobrze, że nie miałem tam nic cennego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×