Skocz do zawartości

Web Hosting Talk

• arubacloud.pl

Partner technologiczny

Aruba Cloud jest marką usług cloud na rynku europejskim. Została stworzona w celu dostarczenia firmom kompleksowych rozwiązań Cloud niezależnie od ich planów i projektów.

Zdjęcie
- - - - -

[opinie]vmline.pl

[opinie]vmline.pl

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
59 odpowiedzi na ten temat

[opinie]vmline.pl

#41 samu

samu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1171 postów
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Szafrański

Napisany 16 kwiecień 2013 - 17:32

Zresztą, na chłopski rozum, nikt w takiej cenie (powtarzam się) nie udostępni VPS'a z przepustowością łącza wynoszącą 100 Mbps, nawet chociażby 50 Mbps!

Sprostowanie: Praktycznie większość firm da serwer VPS za tą cenę, z przepustowością łącza wynoszącą 100Mbps, albo i przekraczającą "setkę". Z tym, że należy się liczyć z faktem, że jest to łącze współdzielone z pozostałymi VPSami na matce. Nie znaczy to, że nigdy nie uzyskasz pełnych 100Mbit - nie znaczy też, że możesz sobie całą przepustowość zabrać dla siebie. Dedykowane łącza jednak trochę więcej kosztują ;-)

• 0

MyDevil.net - niebiańskie konta shell
40+ adresów IP, www, php (5.3, 5.4, 5.5) python, perl, ruby, java, tcl, lua, C(++), D, MySQL, PgSQL, MongoDB, Django, RoR, Catalyst, node.js

Kod promocyjny na 10% zniżki dla użytkowników webhostingtalk.pl: FORUM_WHT (przy płatności na 6 i 12 miesięcy)

#42 Gość_remez_*

Gość_remez_*
  • Goście

Napisany 16 kwiecień 2013 - 18:33

Mam serwer, za kóry płacę 168zł brutto/rocznie - wychodzi 14 brutto/mies  - czyli 11,38 netto (serwer A)

I drugi, za który płacę 19zł brutto/mies, ale jest też tańszy pakiet za 10zł brutto/mies z mniejszą ilością RAMu i mniejszym dyskiem - reszta ta sama, czyli między innymi te same łącza.

Mam też trzeci znacznie droższy, ale jego nie będę wykorzystywał do testów, żeby ktoś nie napisał, że skoro droższy to ma większe możliwości co do transferu.

1. Na serwer B pobieram plik testowy:

wget http://noc.gts.pl/100mb.gts
--2013-04-16 18:54:21--  http://noc.gts.pl/100mb.gts
Resolving noc.gts.pl... 217.153.108.10
Connecting to noc.gts.pl|217.153.108.10|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 102400100 (98M) [text/plain]
Saving to: â100mb.gtsâ

100%[======================================>] 102,400,100 8.15M/s   in 12s

2013-04-16 18:54:34 (7.96 MB/s) - â100mb.gtsâ

Prędkość średnia 7,96MB/s czyli ponad 60Mbps.

2. Na serwer A pobieram z serwera B plik, który dopiero ściągnąłem

wget http://xxx.xxx.xxx.xxx/100mb.gts
--2013-04-16 18:57:02--  http://xxx.xxx.xxx.xxx/100mb.gts
Connecting to xxx.xxx.xxx.xxx:80... connected.
Saving to: `100mb.gts'

100%[======================================>] 102,400,100 11.1M/s   in 9.2s

2013-04-16 18:57:11 (10.6 MB/s) - `100mb.gts' saved [102400100/102400100]

Prędkość średnia 10,6MB/s czyli prawie 85Mbps

3. Na serwer A pobieram spowrotem z serwera B ten sam plik

wget http://yyy.yyy.yyy.yyy/100mb.gts
--2013-04-16 18:58:59--  http://yyy.yyy.yyy.yyy/100mb.gts
Connecting to yyy.yyy.yyy.yyy:80... connected.
Saving to: â100mb.gtsâ

100%[===================================================================================================================================================================================================>] 102,400,100 6.72M/s   in 13s

2013-04-16 18:59:11 (7.74 MB/s) - â100mb.gtsâ

Prędkość średnia 10,6MB/s czyli ponad 60Mbps

A to jeszcze jeden test na serwerze A przy pobieraniu innego pliku:

wget ftp://ftp.atman.pl/test256mb
--2013-04-16 18:54:48--  ftp://ftp.atman.pl/test256mb
           => âtest256mbâ
esolving ftp.atman.pl... 2001:1a68::d911:228e, 217.17.34.142
Connecting to ftp.atman.pl|2001:1a68::d911:228e|:21... connected.
Logging in as anonymous ... Logged in!
==> SYST ... done.    ==> PWD ... done.
==> TYPE I ... done.  ==> CWD not needed.
==> SIZE test256mb ... 268435456
==> EPSV ... done.    ==> RETR test256mb ... done.

[          <=>                          ] 268,435,456 18.6M/s   in 12s

2013-04-16 18:55:00 (20.6 MB/s) - âtest256mbâ

Średnia prędkość pobierania ponad 150Mbps.

Nie generuję maksymalnego obciążenia łącza non stop. I nikt tego nie robi, dlatego serwer VPS ze współdzielonym łączem ma rację bytu i jak widać na dwóch przykładach (mogę dołączyć kolejne przykłady) można osiągac przyzwoite transfery.

Z resztą na koniec mojej współpracy z VMLine również miałem bardzo przyzwoite transfery na poziomie 60-80Mbps.

Poza tym, jeśli mam limit transferu na poziomie 200GB/mies. to przekłada się na ponad 6,5GB/dobę co daje prawie 285MB/godzinę.

Mogę sobie zatem w ramach tego pobrać na serwer lub przesłać z niego plik testowy o wadze 100MB.

Mam równiez prawo w ramach wykupionego pakietu i limitu transferu robić sobie kopię całego VPSa  i przesyłać pliki wielkości kilku gigabajtów i też nikt nie powinien mi z tego powodu obcinać łącze jeśli nie przekraczam limitu miesięcznego.

• 0

#43 www.mzone.uk

www.mzone.uk

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 6157 postów
  • Firma:MZone Group
  • Imię:Ireneusz

Napisany 16 kwiecień 2013 - 18:55

Mam równiez prawo w ramach wykupionego pakietu i limitu transferu robić sobie kopię całego VPSa  i przesyłać pliki wielkości kilku gigabajtów i też nikt nie powinien mi z tego powodu obcinać łącze jeśli nie przekraczam limitu miesięcznego.

Takich klientów jak Ty tylko się wystrzegać, szkoda, że nie rozumiesz słowa współdzielony.

Tak samo jak to jest w przypadku autobusu, który jest zapełniony. Niektórzy muszą stać, inni sobie siedzą, za tą samą cenę biletu. Jednym razem Ty zajmujesz siedzenie, innym razem ktoś inny. Wszystko gra do czasu aż cały autobus zajmują kulturalni ludzie. Co będzie wtedy, jak wszyscy skoczą na kierowcę i będą chcieli siedzieć, a nie jechać na stojąco?

Dokładnie tak samo jest w przypadku hostingu współdzielonego czy też VPS. Gdyby wszyscy w tym samym czasie chcieli używać łaczą po całości, nikt nie mógłby się dostać na serwer. Obcięcie łącza w tym przypadku jest jaknabardziej sprawiedliwe, żaden z klientów za 20 złotych nie będzie używał zasobów tylko dla siebie, po to stosuje się upgrade serwera i zwiększenie łącza w firmach.

Nigdzie nie jest tak, że zapłacisz mniej i dostajesz więcej, nie można być w tym przypadku samolubnym.

Edytowany przez www.mzone-net.eu, 16 kwiecień 2013 - 18:57.

• 3

MZone Group - Serwery Wirtualne z dyskami SSD - Serwery VPS OpenVZ oraz KVM SSD Cloud - Hosting Dedykowany - Serwery Dedykowane w UK oraz Polsce - Administracja Serwerami na OS Linux - Pakiety Administracyjne 

Darmowe Domeny z tanim odnowieniem - Zapraszamy!

#44 Oreo

Oreo

Regularny użytkownik

• Użytkownicy
  • 83 postów
  • Firma:BRAK
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:Dominiak

Napisany 16 kwiecień 2013 - 19:13

Takich klientów jak Ty tylko się wystrzegać, szkoda, że nie rozumiesz słowa współdzielony.

Tak samo jak to jest w przypadku autobusu, który jest zapełniony. Niektórzy muszą stać, inni sobie siedzą, za tą samą cenę biletu. Jednym razem Ty zajmujesz siedzenie, innym razem ktoś inny. Wszystko gra do czasu aż cały autobus zajmują kulturalni ludzie. Co będzie wtedy, jak wszyscy skoczą na kierowcę i będą chcieli siedzieć, a nie jechać na stojąco?

Dokładnie tak samo jest w przypadku hostingu współdzielonego czy też VPS. Gdyby wszyscy w tym samym czasie chcieli używać łaczą po całości, nikt nie mógłby się dostać na serwer. Obcięcie łącza w tym przypadku jest jaknabardziej sprawiedliwe, żaden z klientów za 20 złotych nie będzie używał zasobów tylko dla siebie, po to stosuje się upgrade serwera i zwiększenie łącza w firmach.

Nigdzie nie jest tak, że zapłacisz mniej i dostajesz więcej, nie można być w tym przypadku samolubnym.

Nie miałem nic pisać, ale kolega powyżej (czyt.remez) pokazał jeden z wyników, na nim była prędkość 20 MB/s. Z tego co pisze, chyba oczekuje kosmicznych prędkości. Może polecimy mu OVH? Polecamy! :)

Aż musiałeś mu to wytłumaczyć... Gwoli ścisłości - każdy VPS, hosting www jest współdzielony. Wyjątkiem jest chmurka, bądź serwer dedykowany, więc weź to również pod uwagę (piszę to do remeza). 

Edytowany przez Oreo, 16 kwiecień 2013 - 19:44.

• 0

#45 Gość_remez_*

Gość_remez_*
  • Goście

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:27

Odnosze wrażenie, że nikt nie specjalnie czyta moje pełne wypowiedzi, tylko wyłapuje coś z kontekstu, żeby na mnie najechać.

A co niby czyni mnie takim złym klientem, którego trzeba się wystrzegać? To że czasem potrzebuję coś zgrać lub wgrać na serwer i zależy mi na szybkim łączu?

Czy to, że jak widzę, że mi strona dziwnie długo się ładuje to robię test łącza?

Moje serwery VPS nie generują ani dużego obciążenia samego serwera ani łączy przy uśrednieniu.

Płace faktury na czas, często rozliczam się z góry za rok w przypadku VPSów, a mój kontakt z suportem jest bardzo sporadyczny.

Napisz więc mzone co czyni mnie takim złym klientem?

Jakbyś przeczytał wszystkie moje wypowiedzi od początku, to byś wiedział, o co się rozchodziło, że miałem upload na serwerze 350KB/sek.

I twój przykład z autobusem nijak się ma do sytuacji, bo tak naprawdę zapłaciłem bilet za autobus, ale musiałem za nim biec.

Z tego co pisze, chyba oczekuje kosmicznych prędkości.

Podałem tylko przykłady, że mimo niskich cen na serwerach VPS mam dobre łącza wbrew temu co napisałeś, że to niemożliwe.

Ty natomiast ciągle odwracasz kota ogonem.

Napisałeś że na tanim VPS osiągnięcie prędkości 50Mbps jest niemożliwe to ci pokazałem że jest i to nawet dużo większych.

A ty na to, że oczekuję kosmicznych prędkości. No naprawdę zastanów się co piszesz i w jakim celu.

A tak na marginesie kolegami to my nie jesteśmy i raczej nie będziemy.

Edytowany przez remez, 16 kwiecień 2013 - 20:28.

• 0

#46 www.mzone.uk

www.mzone.uk

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 6157 postów
  • Firma:MZone Group
  • Imię:Ireneusz

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:43

A co niby czyni mnie takim złym klientem, którego trzeba się wystrzegać?

Bardzo ciężko będzie Ci to wytłumaczyć na helpdesku.

To że czasem potrzebuję coś zgrać lub wgrać na serwer i zależy mi na szybkim łączu?

Oczywiście masz do tego prawo, jak każdy inny klient w każdej firmie, nie możesz tylko oczekiwać, że dane łącze będzie dostępne tylko i wyłącznie dla Ciebie na każde zawołanie.

Czy to, że jak widzę, że mi strona dziwnie długo się ładuje to robię test łącza?

Jesli taka sytuacja sie powtarza, zgłasza sie to do helpdesku i oczekuje odpowiedzi. Powodów może być wiele. Najczęstrzym jest właśnie przeładowanie łącza małymi VPS bez limitów. Wtedy pzostanie Ci poszukac firmy, która ma większe ceny lub ewentualnie zmiana firzycznej maszyny (serwera matki).

Jakbyś przeczytał wszystkie moje wypowiedzi od początku, to byś wiedział, o co się rozchodziło, że miałem upload na serwerze 350KB/sek.

Jesteś na forum od niedawna, więc pewnie ten wątek Tobie gdzies uciekł. Sama logika mówi to, że serwer musi zarobić na siebie. Im niższe koszty serwera VPS, tym więcej serwerów jest na danej matce. Skoro zdecydowałeś się na zakup taniego VPS, miałeś śiadomość, że tak to będzie działać. Oczekujesz dobrego łącza dopłać i poszukaj firmy, która ma inna politykę działania firmy.

Edytowany przez www.mzone-net.eu, 16 kwiecień 2013 - 20:45.

• 0

MZone Group - Serwery Wirtualne z dyskami SSD - Serwery VPS OpenVZ oraz KVM SSD Cloud - Hosting Dedykowany - Serwery Dedykowane w UK oraz Polsce - Administracja Serwerami na OS Linux - Pakiety Administracyjne 

Darmowe Domeny z tanim odnowieniem - Zapraszamy!

#47 Oreo

Oreo

Regularny użytkownik

• Użytkownicy
  • 83 postów
  • Firma:BRAK
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:Dominiak

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:44

1. Odnosze wrażenie, że nikt nie specjalnie czyta moje pełne wypowiedzi, tylko wyłapuje coś z kontekstu, żeby na mnie najechać.

2. Podałem tylko przykłady, że mimo niskich cen na serwerach VPS mam dobre łącza wbrew temu co napisałeś, że to niemożliwe.

Ty natomiast ciągle odwracasz kota ogonem.

3. Napisałeś że na tanim VPS osiągnięcie prędkości 50Mbps jest niemożliwe to ci pokazałem że jest i to nawet dużo większych.

A ty na to, że oczekuję kosmicznych prędkości. No naprawdę zastanów się co piszesz i w jakim celu.

A tak na marginesie kolegami to my nie jesteśmy i raczej nie będziemy.

1. Czytam pełne wypowiedzi, o to się nie martw. Nie wyłapuję tylko kontekstu. Nie chcę na Ciebie najechać, lecz uświadomić o tym, jak działa telekomunikacja.

2. A potem płacz, że jakiś dostawca usług dał Ci wypowiedzenie umowy i napiszesz kolejną negatywną opinię, bo dla Ciebie liczą się tylko i wyłącznie cyferki, gdzie jest pokazana przepustowość łącza.

3. Jedynie wątpię w to, że jakaś firma udostępni Ci VPS'a za 10 zł, a w ramach tego uzyskasz pełną przepustowość. To tylko bajka.

Tak na marginesie - sprawdź w Google co to jest ironia.  

Tak dla jasności - ten przykład z autobusem jest jak najbardziej trafny. W przypadku każdego VPS'a są różne zasoby, które współdzielasz wraz z innymi klientami. Nie jesteś sam. Każdy serwer matka jest na pewien sposób obciążony.

Wiesz może co to jest overselling? Uprzedzę Cię. Jest to sprzedaż większej ilości zasobów serwera, niż fizycznie jest on zapewnić. 

Czyli:

Są firmy tj.: A, B, C

A - firma VMLine

B - ?

C - ?

Firma to firma, która już ma klientów na karku, którym już świadczy usługi, na dość odpowiednim poziomie. Ceny są jak najbardziej adekwatne do ceny. Niestety, ogranicza ją lokalizacja, w której nie może uzyskać więcej niż 10 Gbps przepustowości, więc jest skazana na politykę limitowania pasma. W przypadku pakietu VPS'a w cenie 10 zł / mc, niestety nie może przyznać automatycznie temu serwerowi więcej niż określoną przepustowość.

Firma to świeżutka firma, która dopiero poszukuje klientów, bo ich nie ma wiele. Załóżmy, że jesteś jej klientem i chwalisz ją za to, że uzyskujesz z nią wysokie transfery.

Firma to firma bardzo znana, ale dysponująca globalnymi zasobami (np. OVH). Na jej przeszkodzie stoi jedynie kwestia lokalizacji.

W szczytach godzinych, u firmy A, łącza są przeciążone, na wskutek czego, odczuwasz wolniejsze działanie strony internetowej, którą masz postawioną na VPS'ie, którego u nich kupiłeś.  Ale weź pod uwagę: cena 10 zł / mc, niskie parametry - jedziesz na SWAP'ie, oraz ograniczoną przepustowość na wskutek polityki limitowania pasma.

Natomiast u firmy B, wszystko jest w porządku, ponieważ nie ma wiele klientów. Maszyny w ogóle nie są przeciążone, więc zaczynasz pobierać z pełną prędkością łącza jakiś testowy plik, bodajże z ATMAN'a, bądź GTS'a. Po tych testach, idziesz na WHT i chwalisz się wynikami. Ale po miesiącu, wystawiasz negatywną opinię i płacz, bo maszyny zostały zapełnione.

W przypadku firmy C, nie masz do niej zastrzeżeń, ale ze względu na sytuację finansową ( chcesz jak najmniej płacić ), niestety musisz z niej zrezygnować i jesteś skazany na skorzystanie z dwóch opcji, czyli firma A, lub B. Jednak Twoim problemem są prawdopodobne problemy z komunikacją interpersonalną, na wskutek czego, nie potrafisz dogadać się z daną firmą  i wolisz oczernić ją, myśląc, że potem Cię przeproszą na PW i zapewnią większą przepustowość łącza. Bystre? Bystre.

Poczułeś się urażony tym, że mzone wystrzega Ciebie przed innymi. Nie ma po co, bo to prawda. Firmy mają nieprzyjemne doświadczenia z takimi osobami jak Ty, gdzie muszą ciągle narzekać coś, a zwłaszcza, że na siłę oczerniają daną firmę, tylko ze względu na przepustowość łącza, co jest problemem globalnym, bowiem idzie go rozwiązać wspólnie z firmą. W tej sytuacji, należy się cierpliwość, nawet bez względu na dziwne problemy.

Reasumując odnośnie parametrów VPS'a. Tak jak Pan z VMLine wspomniał, masz domyślną konfigurację Apacza i PHP, więc w ogóle nie zostały zoptymalizowane owe aplikacje. Wiąże się z tym, że może zapchać całą pamięć RAM, potem jedzie na dyskach twardych (SWAP) i przepustowość łącza maleje, bo dyski SWAP wymiękają.

• 0

#48 Gość_remez_*

Gość_remez_*
  • Goście

Napisany 16 kwiecień 2013 - 22:31

Oreo nie masz zielonego pojęcia o czym w ogóle piszesz.

Ten serwer VPS którego przykład podawałem mam już chyba od 3 lat. Chyba mi nie powiesz, że cały czas jest niezapełniony.

mzone - kupowałem wiele tanich VPSów. Tanich, droższych. Naprawdę zapewniam cię, że może na forum jestem nowy, ale mam doświadczenie z serwerami VPS.

Jesli taka sytuacja sie powtarza, zgłasza sie to do helpdesku i oczekuje odpowiedzi. Powodów może być wiele. Najczęstrzym jest właśnie przeładowanie łącza małymi VPS bez limitów

Problem z łączem zgłosiłem - zostałem zignorowany, suport stwerdził, że wszystko w porządku nawet nie sprawdzając. Bo gdyby sprawdził, wyszło by od razu, że nie jest w porządku.

Problem występował permanentnie przez 3 miesiące korzystania z usługi, bo miałem założone dodatkowe limity!!!

Nie chodziło o to, że było to chwilowe w godzinach szczytu, kiedy wszyscy rzucili się by zapychać łącza.

Pobierając jakiś plik z serwera miałem zawsze transfer jakies 350KB/sek max. O różnych porach dnia i nocy.

Tłumaczenie tego w kółko jest zupełnie bezsensu.  VMLine przyznało się do błędu, w kwestii łącza, a wy w kółko swoje.

I wiem co to jest overselling bo sam go stosuję wobec swoich klientów. Więc zakończmy temat.

Co mi jeszcze Oreo wytłumaczysz? Wzór na pole koła? A może ile jest 2+2?

Pan z VMLine mylił się co do konfiguracji usług na serwerze, bo nie były to domyślne konfiguracje.

Zarówno PHP jak i Apache były kompilowane na serwerze, a nie instalowane z pakietów, a sama konfiguracja od samego początku zmieniona, a potem dopasowana do bieżących możliwości maszyny.

Po początkowych problemach tak skonfigurowałem wszystkie usługi, że mieściłem się bez przekraczania 256 gwarantowanego ramu a na busrtram nie wchodziłem nawet przez chwilę.

A łącze i tak dalej było wolne. Poza tym wszystko mieszasz Orseo, gdyż na serwerze w VMLine nie było swapa tylko burstram. I co ma przepustowość łącza do wykorzystania RAMu???

Twój poziom wiedzy to absolutne dno. Wdając się w dyskusję z takimi jak ty tracę tylko niepotrzebnie czas.

Napisz proszę jakie masz doświadczenia z serwerami VPS, iloma teraz zarządzasz i jakie usługi na nich działają... Bo czytając co piszesz dochodzę coraz bardziej do przekonania, że nie za bardzo wiesz o czym piszesz.

• 0

#49 Archi

Archi

Wyznawca OVH

• WHT+
  • 2795 postów
  • Imię:Łukasz

Napisany 16 kwiecień 2013 - 22:49

Wasza dyskusja jest tak śmieszna, że aż szok. Zarówno jednego, jak i drugiego ;).

@Oreo

remez miał problem TECHNICZNY, przez co jego usługa nie działała tak jak trzeba, a zresztą samo VMLine przyznało się do błędu. Na cholerę więc ciągniesz temat i na siłę próbujesz remezowi wmówić, że to jest jego wina? Nie masz statystyk, nie masz wykresów, nie masz liczb. Operujesz na danych słownych, a nie faktycznym zużyciu. Nie znasz konfiguracji, nie znasz sytuacji. Czemu więc zabierasz głos?

@remez

VPS VPS'owi nierówny. Nie możesz oczekiwać od firmy, że będzie Ci udostępniała 100% rurki 24/7. Nie masz najczęściej tego samego datacenter, tych samych rurek, tych samych userow i tych samych konfiguracji. Nie można tutaj porównywać "a bo ten vps działa lepiej". Skoro działa lepiej to się na niego przenieś, wystaw opinię i skończ temat, a nie na siłę próbujesz się obronić przed komentarzami. Jak się chce rurkę tylko dla siebie to się wykupuje odpowiedni pakiet, najczęściej za kilka tysięcy na miesiąc. Jeśli natomiast chcesz najlepszy stosunek rurka/cena to uderz do OVH, a konkretniej najtańszego kimsyfa, którego sam mam i zawsze kiedy bym nie sprawdził idzie wyciągnąć po 90mbit, albo i więcej. Do dziś nie wiem jakim im się to cudem opłaca, ale z racji że sami są providerami i mają styki do każdego to może rzeczywiście ze złotówkę od serwera wychodzą na plus, przy tylu klientach zabijają jakąkolwiek konkurencję nawet tą złotóweczką.

Scenariusz 1:

Firma ma mało/dużo klientów i wysokie ceny. VPS'y są świetnej jakości.

Scenariusz 2:

Firma ma mało klientów i niskie ceny. VPS'y są świetnej jakości do czasu, aż dzieciarnia z "majnkraftem" się zleci, a później tworzy się...

Scenariusz 3:

Firma ma dużo klientów i niskie ceny. Logowanie się do terminala trwa 5 minut, a mysql'a nie można nawet zatrzymać bo brakuje zasobów.

Scenariusz 4:

W konsekwencji scenariusza 3 firma zwija działalność lub robi poważne zmiany w swoich usługach. Vel przykłady livenet'u, głowanet'u bądź ostatniego netdc. A i pewnie milion innych firm, po których możnab y się czegoś spodziewać.

Określ w którym przedziale jesteś, a potem sam zobacz czego się powinieneś spodziewać. A i na przyszłość takie rzeczy załatwia się na BOK. BOK nie odpowiada? Fajnie, jest przecież jeszcze tylko kilkadziesiąt firm świadczących identyczne usługi, i takie które na pewno lepiej traktują klienta.

Koniec eseju, skończcie tą dyskusję bo się na śmiech zbiera ;).

Edytowany przez Archi, 16 kwiecień 2013 - 22:52.

• 0

#50 Gość_remez_*

Gość_remez_*
  • Goście

Napisany 16 kwiecień 2013 - 23:12

@Archi

Wiele razy już pisałem, że nie oczekiwałem 100% łącza w 100% dla siebie. Akceptuję to, że raz ma szybciej, a raz wolniej.

Nie akceptuję tego, że cały czas miałem bardzo wolno.

Współpracę z VMLine zakończyłem, przeniosłem się do kogoś innego i póki co jestem bardzo zadowolony, bo nie dość że łącza szybkie kiedy bym nie sprawdził, to jeszcze mam dyski SSD, które moim zdaniem rewelacyjnie się sprawdzają na VPS'sie. Ale to temat na osobny wątek.

Problemów z burstramem też na nowym serwerze mieć nie będę, bo mam 512 ramu + 512 swapa na SSD, który jest cały do mojej dyspozycji.

Co do jednego na pewno muszę ci przyznać rację - po napisaniu opini powinienem zostawić temat, tym bardziej, że z usług firmy zrezygnowałem. Skoro jednak tu zajrzałem, to mam prawo do obrony, chociaż uznasz, że to błąd.

A teraz bardzo grzecznie poproszę wszystkich o nie wypowiadanie się już w mojej kwestii. Sprawa naprawdę jest już zamknięta. Nie potrzebuję niczyich rad wskazówek i wyjaśnień.

Na pewno przysłużycie się tym również dla VMLine, które pewnie nie za bardzo chce, by temat był maglowany w kółko.

• 0

#51 mwsv

mwsv

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 3 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 10:56

Wie ktoś może, czy ta firma nie ma aktualnie jakiś problemów natury technicznej etc.? W czwartek zamówiłem VPS-a, do tej pory usługa nie została aktywowana (płatność zaakceptowana jeszcze w czwartek), nie mogę się z nimi skontaktować zarówno mailowo, jak i telefonicznie. Generalnie nie miałbym z tym problemu, gdybym dostał chociaż informację w czym problem i kiedy ewentualnie zostanie on rozwiązany, do tej pory jednak cisza z ich strony.

• 0

#52 malu

malu

Linux administrator

• Firma Bronze
  • 1752 postów
  • Firma:ViBiznes
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Adach

Napisany 11 kwiecień 2015 - 11:13

Skoro nie możesz się z nimi skontaktować telefonicznie to chyba powinieneś wyciągnąć z tego jakieś wnioski.
Niestety, ale to podstawa w naszej branży.

• 0

Hosting, VPS, Serwery dedykowane, Administracja Linux @ nodea.pl

#53 mwsv

mwsv

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 3 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 11:25

Skoro nie możesz się z nimi skontaktować telefonicznie to chyba powinieneś wyciągnąć z tego jakieś wnioski.
Niestety, ale to podstawa w naszej branży.

Teoretycznie nie dzwoniłem na numer, który dotyczy "spraw wyłącznie pilnych", bo moja sprawa aż tak pilna nie jest, no ale poza tym dwa tickety wysłałem i cisza. Napisałem na forum, bo miałem jakiś czas temu kontakt z tą firmą i było wszystko w jak najlepszym porządku, a teraz mimo wszystko niezbyt przyjemna niespodzianka i chciałem się dowiedzieć czy jakiś fakt dotyczący tej firmy mi w międzyczasie nie umknął.

• 0

#54 gutek

gutek

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 208 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 11:26

Ja ostatnio z nimi też miałem przygodę, po zapłaceniu za fakturę via paypal usługa nie została przedłużona, dodatkowo została zablokowana.. Po kilku dniach widząć w panelu klienta, że faktura jest dalej nie opłacona zapłaciłem ją kolejny raz i na tej podstawie usługa została przywrócona.. Po zgłoszeniu sporu do paypala dostałem od nich informację, że to błąd systemu po ich stronie a środki zasiiły skarbonkę na kolejny okres.

• 0

creative minds never sleep..

#55 mwsv

mwsv

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 3 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 11:35

Ja mam płatność zaakceptowaną w systemie, więc pewnie nie w tym rzecz w moim przypadku. No nic, czekam na kontakt do końca weekendu.

• 0

#56 0700xzc

0700xzc

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 07:58

Ja radzę wszystkim, proszę omijać tą firmę VMline i Pana Artura Grabowskiego, szerokim łukiem. Mnie Pan Artur Grabowski perfidnie oszukał na śmieszną kwotę 246zł (200netto) i choć kręcił, sprawdzał i kłamliwie przeciągał w czasie - do dzisiaj od bodaj trzech lat nie oddał kasy za niezrealizowaną usługę. Historia sięga wstecz trzy lata, kiedy to zamówiłem usługę i przed włączeniem jej (a wcześniej opłaceniu) - zrezygnowałem z serwera. Już nie pamiętam, ale bodaj Pan Artur zajmował się moim innym serwerem gdzie występowały kłopoty, które zostały naprawione i nowy serwer nie był potrzebny... ale w sumie mało ważne. Od tamtego czasu cyklicznie wysyłałem wiadomości aby Pan Grabowski oddał pieniądze, a on cyklicznie odpisywał, że już... że na dniach, itp. Tak już mija trzy lata i to dla mnie żenująca sytuacja, aby Pan Artur Grabowski połakomił się na tak głupią kwotę 246zł... przywłaszczyć czyjeś pieniądze.

Dlatego też z całą odpowiedzialnością za te powyższe słowa przestrzegam innych klientów przed firmą VMline i Panem Arturem Grabowskim, który to dokonał przekrętu stulecia na oszałamiające 246zł. Skoro zrobił to na tak śmieszną kwotę, to zrobi to także innym. Wstyd Panie Arturze.

• 0

#57 sylver74

sylver74

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 13:52

Z tego co kolaże to Pan Artur nie jest już chyba właścicielem vmline.

• 0

#58 0700xzc

0700xzc

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 15:08

Kiedyś wpadło mi na innym forum wypowiedź pracownika firmy Ring -> http://www.forum.optymalizacja.com/topic/105118-serwery-vps-od-14-zł-brutto-miesięcznie-vmlinepl/?p=1173378

Długi czas faktycznie nie było kontaktu z Panem Grabowskim

Kontakt był tylko poprzez Artura Grabowskiego i to on tylko odpisywał na ponaglenia (w sumie kilka przez te trzy lata, nie narzucałem się) - nie jestem też pewien, czy poprzez wcześniejsze kontakty, nie wynikło stwierdzenie, że to on prowadzi firmę, bo jak pisałem, zajmował się innym moim serwerem

• 0

#59 Stanleyek

Stanleyek

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 6 postów
  • Firma:Sterkowski
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Sterkowski

Napisany 17 luty 2017 - 13:06

Vmline się w sumie nagle posypało. Ja Panem Arturem zazwyczaj miałem bardzo dobry kontakt, coś się pieprzyło to naprawiał. Nagle przestał odpowiadać utraciłem wszystkie dane z VPS. A wystarczyło trochę szczerości napisać, mamy problemy, sugeruje wybrać konkurencje.

Dawałem mu kilka szans, chciałem nawet zapłacić te 250zł(Dobrze, że tego nie zrobiłem).
A jak już zdecydowałem, że brak odpowiedzi jasno daje mi do zrozumienia, że mam się wynieść to pojawiły się problemy z przenosinami, brak dostępu. Dobrze, że nie miałem tam nic cennego :)

• 0

#60 Arkpra

Arkpra

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 13 postów
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:P

Napisany 27 luty 2017 - 13:06

Ja miałem e-ring od Pana Artura i tez już paru lat nie mam ...

• 0

Polecam stronę z rankingami: ranking chwilówek

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników