Skocz do zawartości
xorg

[opinie]vmline.pl

Polecane posty

Gość nrm

Kolejna rzecz jest taka, że jak tylko serwer przekracza limit 256MB od razu apache, albo mysql zdycha. Musiałem wszystko maksymalnie poprzycinać, żeby jakoś działało. Sama wydajność jest bez zastrzeżeń, aczkolwiek nie wiele tam mam.

 

ROTFL. Niezły absurd. I do kogo masz o to pretensje? Do tej firmy? Koniec świata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remez

@MikeJones

jesteśmy w Polsce i mamy realia takie jakie mamy. Skoro ktoś sprzedaje daną usługę w danej cenie - nie musi, a nawet nie powinno to oznaczać, że jest ona zła tylko dlatego, że jest tania.

 

@FrozenShade

Z usług BH korzystam już chyba od 3 lat i i to żaden cud, że serwery są stabilne i łącze dobre. Mam u nich dwa serwery i na obydwu mam wysokie transfery w obie strony. Więc albo mam wyjątkowe szczęście, albo jednak ktoś potrafi zapewnić określoną jakość.

 

@VMLine.pl

Jest logiczne ze uruchamiajac powyzsze uslugi na STANDARDOWYCH konfiguracjach, uslugi nie maja racji stabilnego dzialania. I ma Pan do nas pretencje ze zuzywaja tyle zasobow?

na jednym z serwerów w BH mam tez tylko 256MB ramu i identyczna konfigurację jak miałem u Pana, tyle że działa tam 10-ciokrotnie więcej stron. Chodzi o to, że po przekroczeniu gwarantowanego ramu, jak serwer wchodzi na bursta to mi wszystko dalej działa. U was momentalnie przestawało, tak jakby burst był czystą fikcją.

Poza tym usługi nie były uruchamiane na standardowych konfiguracjach, bo php i apache były kompilowane na maszynie i nie ma tu mowy o standardowych ustawieniach.

A ustawienia miałem takie same jak na drugiej maszynie, która działa 3 lata stabilnie na tych ustawieniach - też z 256MB ramu.

 

 

Poza tym z tego co kojarze to uruchamial Pan programy ktore 'sprawdzaly' lacze a tym samym serwer zlapal sie na wew. limity openvz co bardziej ograniczalo zasoby calego serwera, o czym oczywiscie zostal Pan poinformowany

Jakie programy które sprawdzały łącze? Po prostu zauważyłem, że strony się wyjątkowo długo otwierają, więc sprawdziłem zwykłym wgetem co jest grane i wyszedł transfer strasznie niski.Od samego początku tak miałem, a nie z powodu tego, że coś uruchomiłem i przepraszam bardzo nikt mnie nie informował o tym, że pasmo zostało mi obcięte.

Zacytowałem odpowiedź, jaką dostałem od supportu po wysłaniu informacji, że mam niskie pasmo. Mam przytoczyć całą korespondencję?

 

Coz, placi Pan 12 PLN netto miesicznie i rzeczywiscie moze Pan wymagac blyskawicy...

Nie wymagam i nie wymagałem błyskawicy. Ale powiedzmy sobie szczerze łącze na serwerze o przepustowości 350KB/s to jest żenada.

 

Takze prosilbym nie udzielac sie w tematach o ktorych nie ma Pan po prostu pojecia, a w ktorych pisze Pan po to tylko by napisac.

 

No nie wiem, kto tu nie ma zielonego pojęcia, jeżeli nie rozróżnia jednostek i myli megabity z megabajtami. Mogę zacytować korespondencję.Więc może darujmy sobie dalsze dywagacje.

 

 

@nrm

ROTFL. Niezły absurd. I do kogo masz o to pretensje? Do tej firmy? Koniec świata...

głównym tematem posta była bardzo niska szybkość łącza wychodzącego i o to miałem pretensje, jeśli już piszemy o jakichś pretensjach.

A co do przekroczenia gwarantowanych zasobów to na żadnym z testowanych przeze mnie serwerów nigdy nie zdarzyło się tak, żeby zaraz po przekroczeniu gwarantowanego ramu i wejściu na burstram coś przestawało działać.

Mam serwer, który non stop na burście chodzi i wszystko z nim ok.

Rozumiem jaka jest różnica między pamięcią gwarantowaną i burstramem. Ale jeśli za każdym razem po przekroczeniu nawet o 1MB ramu gwarantowanego usługi się wywalały, tak jakby burst był fikcją no to chyba jednak coś nie tak było.

 

Z mojej strony temat współpracy z firmą VMLine został zamknięty. Przynajmniej na sam koniec został mi przywrócony dobry transfer bym mógł się sprawnie wynieść.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nrm

głównym tematem posta była bardzo niska szybkość łącza wychodzącego i o to miałem pretensje, jeśli już piszemy o jakichś pretensjach.

A co do przekroczenia gwarantowanych zasobów to na żadnym z testowanych przeze mnie serwerów nigdy nie zdarzyło się tak, żeby zaraz po przekroczeniu gwarantowanego ramu i wejściu na burstram coś przestawało działać.

Mam serwer, który non stop na burście chodzi i wszystko z nim ok.

Rozumiem jaka jest różnica między pamięcią gwarantowaną i burstramem. Ale jeśli za każdym razem po przekroczeniu nawet o 1MB ramu gwarantowanego usługi się wywalały, tak jakby burst był fikcją no to chyba jednak coś nie tak było.

 

Z mojej strony temat współpracy z firmą VMLine został zamknięty. Przynajmniej na sam koniec został mi przywrócony dobry transfer bym mógł się sprawnie wynieść.

W zasadzie... Burst RAM nie służy do tego, żeby ciągle na nim jechać. A co do tego, że serwer wyłącza się po przejściu na burst - to kwestia dysków twardych, bądź polityki swapowania. Jeśli oczekujesz błyskawicy w cenie 120 zł/rok, to może przejdź do konkurencji. Zdaje mi się, że VMLine ma tutaj rację, bo sam fakt, że czuć tutaj porównanie do Biznes-Host, to w dodatku próbujesz ich oczernić bezpodstawną opinią.

Dywagacje i straszenie firmę tym, że udostępnisz korespodencję, w której zawarte są błędy odnośnie jednostek łącza? Niedorzeczne, doprawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remez

@Oreo

wiem do czego służy burstram. bh to tylko przykład. nie oczekuje od żadnego vps'a tego, że mogę cały czas jechać na br.

ale minimalne przekroczenie czasem moze sie zdarzyć i nie powinno powodować przestania działania usług. Chyba po to ten burstram jest. A może się mylę?

W przeciwnym razie powinno być napisane w ofercie że jest ileś ramu gwarantowane i koniec.

 

No i co wy wszyscy z tą błyskawicą???

Oczekuję, że jak ktoś ma w ofercie napisane, że łącze 100Mbitów to nie będę miał 2,5 - bez względu na cenę, albo niech ktoś napiszę, że jest inaczej.

Jeżeli ktoś publicznie mnie dyskredytuje pisząc, że się na czymś nie znam, to mam prawo powołać się na fakty wskazujące na brak elementarnej wiedzy z drugiej strony.

 

A i jeszcze jedno. Napisałem w pierwszym poście same fakty, wynikające ze stanu faktycznego. Nie wypowiadałem opinii na temat tego czy się ktoś zna, czy nie zna, tylko na temat działania serwera VPS.

Edytowano przez remez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i cały czas na burst RAMie jadę i nie ma problemów.

 

Miałem kiedyś hosting za 10zł/rocznie i prędkość była większa niż w tym vmline więc zdecydowanie nie polecam.

Gubisz się w zeznaniach. Oczekujesz nie wiadomo czegoś, próbujesz wszystko kupić jak za najniższą cenę. Wybacz, ale nie tędy droga. :)

Edytowano przez Oreo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remez

To znaczy w jakich zeznaniach się gubię?

Podałem przykład zwykłedgo hostingu, nie vpsa, który kosztował 10zł /rok. Nie ma tu błędu - 10zł na rok. Mam pokazać fakturę?

Napisałem, że miał łącze szybsze i to wszystko. Gdzie więc to moje gubienie w zeznaniach?

 

 

Nawiązując jeszcze do wypowiedzi VMLine:

Poza tym z tego co kojarze to uruchamial Pan programy ktore 'sprawdzaly' lacze a tym samym serwer zlapal sie na wew. limity openvz co bardziej ograniczalo zasoby calego serwera, o czym oczywiscie zostal Pan poinformowany.

 

1. Nie dostałem od firmy VMLine żednego powiadomienia, że zasoby serwera zostały ograniczone, wbrem temu co zostało napisane powyżej

2. Jeżeli moje zasoby na serwerze faktycznie zostały dodatkowo ograniczone z powodu tego, że dokonałem testu prędkości pobierając plik o wielkości 100 lub 256MB wgetem z zakupionego serwera na inny serwer VPS to raczej jest to działanie, które daje dużo do myślenia i bardzo niekorzystnie świadczy o polityce firmy.

 

W życiu nie słyszałem o tym, by zasoby jakiegoś serwera były ograniczane z powodu przetestowania łącza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy w jakich zeznaniach się gubię?

Podałem przykład zwykłedgo hostingu, nie vpsa, który kosztował 10zł /rok. Nie ma tu błędu - 10zł na rok. Mam pokazać fakturę?

Napisałem, że miał łącze szybsze i to wszystko. Gdzie więc to moje gubienie w zeznaniach?

 

 

Nawiązując jeszcze do wypowiedzi VMLine:

 

1. Nie dostałem od firmy VMLine żednego powiadomienia, że zasoby serwera zostały ograniczone, wbrem temu co zostało napisane powyżej

2. Jeżeli moje zasoby na serwerze faktycznie zostały dodatkowo ograniczone z powodu tego, że dokonałem testu prędkości pobierając plik o wielkości 100 lub 256MB wgetem z zakupionego serwera na inny serwer VPS to raczej jest to działanie, które daje dużo do myślenia i bardzo niekorzystnie świadczy o polityce firmy.

 

W życiu nie słyszałem o tym, by zasoby jakiegoś serwera były ograniczane z powodu przetestowania łącza.

 

W świetle prawa i wzoru regulaminu VPS'a (na myśli mam, że większość dostawców usług ma taką politykę), nie możesz oczekiwać cudów za 10 zł / miesiąc. Weź pod uwagę to, że serwer matka ma przepustowość 100 Mbps. Jest ona rozdzielona na kilka VPS'ów, co wiąże się z tym, że nie jesteś tutaj egoistą i dzielisz się zasobami. Z autopsji wiem, że VPS to zazwyczaj zalicza się do tzw. "masówki", bowiem nie wymagaj tak wiele od firmy.

 

Nawiązując (tak kopiuję :P) do tego, co napisałeś poniżej, odnośnie powiadomienia od firmy (czyt. punkt 1), firma nie ma obowiązku powiadamiać Ciebie na każdym kroku, kiedy zużywasz zasoby. Od tego masz panel VPS'a, w którym wszystkie statystyki są jasno ukazane, nie ma tam problemów z rozczytaniem się.

Jeśli chodzi chodzi o punkt 2. Firmy są tak mocno przewrażliwione na takie "testy". Niekiedy często, musieli uporać się z klientami, którzy złośliwie wykonują testy (full duplex) przy użyciu zewnętrznego serwera (np. ftp.ovh.net, bądź ftp.atman.pl itd), albo przeprowadzają ataki DoS/DDoS (zależy od przepustowości). Z reguły VPS'y w takiej cenie jak 10 zł / mc, raczej nadają się do celów edukacyjnych. Na pewno nie do trzymania stron internetowych (! - nawet w formie statycznej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remez

W świetle prawa i wzoru regulaminu VPS'a (na myśli mam, że większość dostawców usług ma taką politykę), nie możesz oczekiwać cudów za 10 zł / miesiąc.

 

Nie oczekuję cudów. 100Mbps to 12,5 MB/sek. Ja miałem łącze 350KB/sek - 350 kilobajtów na sekundę. Jak na VPS nawet za 10zł/miesięcznie to zdecydowanie za mało.

 

Nawiązując (tak kopiuję :P) do tego, co napisałeś poniżej, odnośnie powiadomienia od firmy (czyt. punkt 1), firma nie ma obowiązku powiadamiać Ciebie na każdym kroku, kiedy zużywasz zasoby. Od tego masz panel VPS'a, w którym wszystkie statystyki są jasno ukazane, nie ma tam problemów z rozczytaniem się.

 

Orseo - źle przeczytałeś, albo nie rozumiesz co czytasz.

To firma VMLine na tym forum napisała, że mnie powiadomiła, co nie jest prawdą, bo nie dostałem żadnego powiadomienia.

Poza tym rzekome powiadomienie tyczyło się cytuję "zlapal sie na wew. limity openvz co bardziej ograniczalo zasoby calego serwera".

Nie chodziło o powiadomienie mnie, że mój serwer wszedł na burstram.

 

Firmy są tak mocno przewrażliwione na takie "testy".

 

Na jakie testy? Pobranie jednego pliku z serwera na serwer to jakiś wielki test???

A gdybym kopię chciał zrobić? To też mi nie wolno i zostanę zablokowany?

Dlaczego w takim razie inni mi zasobów nie blokują, jak test szybkości łącza robię? Poza tym co to za wielki test, pobranie jednego pliku, bez żartów.

 

Z reguły VPS'y w takiej cenie jak 10 zł / mc, raczej nadają się do celów edukacyjnych. Na pewno nie do trzymania stron internetowych (! - nawet w formie statycznej).

 

Na serwerze nawet z 256MB dedykowanego RAMu można bardzo wiele zrobić. Spokojnie może sobie działać na nim kilkadziesiąt, a nawet kilkaset stron o niedużym obciążeniu opartych o php+mysql.

 

Orseo - proszę czytaj to co piszę uważnie, albo zrezygnuj z dalszej polemiki, bo naprawdę nic nie wnosisz. Jesteś pracownikiem VMLine, że próbujesz ich tak zacięcie bronić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o czym tu Panowie dyskutować. @remez nie masz racji jeśli chodzi o burst, gdyż nie jest powiedziane nigdzie że jest gwarantowany. Ale masz też rację co do limitów przepustowości, które zostały nałożone na danego VPS'a, mimo iż @VMLine.pl się do tego nie przyznaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remez

@Sebak dlaczego nie mam racji co do burstramu? i w czym konkretnie nie mam racji? Bądźmy precyzyjni.

Z natury bursta wynika, że nie jest gwarantowany i doskonale to rozumiem. Nie oczekuję i nigdy nie oczekiwałem, że burst będzie zawsze i wszędzie do mojej dyspozycji w maksymalnej ilości.

Moje obiekcje wzbudzało jedynie to, że za każdym razem po minimalnym przekroczeniu gwarantowanego ramu przestawały działać usługi z powodu braku pamięci.

To nie był mój pierwszy VPS. Korzystam lub korzystałem w tym zakresie z usług innych firm - biznes host, vihost, statnet, livenet. W tym ostatnim niemam burstramu tylko swapa, ale we wszystkich innych przypadkach był burstram i naprawdę nie zdarzały mi sie takie rzeczy, żeby każdorazowo po wejściu na burst wywalał się mysql.

Albo miałem wyjątkowego pecha i cały nieprzydzielony ram był zawsze wykorzystywany przez innych, albo takowy w ogóle nie istniał, czyli cały dostępny ram były juz podzielony i przypisany konkretnym vpsom.

 

Nie miałem problemu z wydajnością tak ogólnie. Ostatecznie skonfigurowałem usługi tak, że nie przekraczały gwarantowanych zasobów i był spokój. Chociaż za wiele to tam nie uruchomiłem. Poza tym łącze przychodzące do serwera było od samego początku OK. Dlatego nie zauważyłem problemu z łączem od razu.

 

W ogóle było by wszystko w porządku i nie pojawiła by się moja negatywna opinia, gdybym od początku został potraktowany poważnie (piszę o kwestii łącza). Ktoś mylnie odczytał moje zgłoszenie (dotyczące łącza nie burstramu) i nikt nic nie zrobił w mojej sprawie uważając, że jest wszystko okej, a nie było.

 

Po 3 miesiącach po prostu zrezygnowałem z serwera. Okazało się jednak, że nie wypowiedziałem umowy w odpowiednim czasie. Udało mi sie na szczęście porozumieć z VMLine w tej sprawie i tu przynajmniej na koniec jakiś pozytyw. Poza tym po interwencji administratora łącze wreszcie wróciło do bardzo przyzwoitego poziomu 50-70Mbps.

 

Gdyby tak to zostało załatwione od razu, nie było w ogóle mojego posta i byłbym pewnie dalej klientem VMLine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem polegał generalnie na tym, że postawiony został LAMP na defaultowych konfigach.
Te usługi zużywały (bez ruchu) co najmniej 300MB RAM, więc poza gwarantowaną skale.
Gdy coś się działo na serwerze, pamięć jeszcze rosła, co doprowadziło do tego że OVZ zaczęło limitować kontener.

Jeśli chodzi o sieć, to tutaj chodziło mi o download, nie upload i faktycznie ta kwestia nie została przez nas prawidłowo zweryfikowana. Przyczyną tego były właśnie wewnętrzne limity openvz. Bardzo przepraszam za nienależyte podejście do Pana problemu.

Edytowano przez VMLine.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem polegał generalnie na tym, że postawiony został LAMP na defaultowych konfigach.

Te usługi zużywały (bez ruchu) co najmniej 300MB RAM, więc poza gwarantowaną skale.

Gdy coś się działo na serwerze, pamięć jeszcze rosła, co doprowadziło do tego że OVZ zaczęło limitować kontener.

 

Jeśli chodzi o sieć, to tutaj chodziło mi o download, nie upload i faktycznie ta kwestia nie została przez nas prawidłowo zweryfikowana. Przyczyną tego były właśnie wewnętrzne limity openvz. Bardzo przepraszam za nienależyte podejście do Pana problemu.

 

Gwoli ścisłości - nie warto tak się przejmować opinią powyższego Pana. Zaczął płakać o to, że nie uzyskał przepustowości łącza, jakiej się spodziewał, a potem postanowił wyżyć się na kimś, no i więc wystawił tutaj opinię, byleby Was oczernić. Mimo tego, że próbowałem mu co nieco wytłumaczyć, tak czy siak nadal ma to w poważaniu. Jak widać, przerasta go ego i nie podziela nikogo przekonania. No cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remez

Nie wiem Oreo po co w ogóle zabierasz głos w dyskusji, która naprawdę cię nie dotyczy i jeszcze nie masz do powiedzenia w tej kwestii zbyt wiele mądrego. Od początku chyba nie rozumiałeś sensu mojej wypowiedzi i dalej nie wiele rozumiesz.

 

Jeżeli twoim celem jest nakręcanie forum i publikacja pustych postów, które niczemu nie służą to brawo, świetnie ci idzie.

 

Wydawało mi się, że forum to służy między innymi, by dzielić się z innymi opiniami o firmach i ich usługach.

 

Z jednej strony może to pomóc osobom poszukującym usług w wybraniu najbardziej odpowiadających im potrzebom, z drugiej dana firma może róznież wyciągnąć wnoski z negatywnej opinii i coś polepszyć w zakresie świadczonych usług lub obsługi klienta.

 

Sprawa między nami a VMLine wydaje mi się, że została wyjaśniona i zamknięta, nie musisz zatem nikogo pocieszać, a ni nastawiać jednych przeciwko drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony może to pomóc osobom poszukującym usług w wybraniu najbardziej odpowiadających im potrzebom, z drugiej dana firma może róznież wyciągnąć wnoski z negatywnej opinii i coś polepszyć w zakresie świadczonych usług lub obsługi klienta..

 

Ok, to mój ostatni tutaj psot. Twoja opinia nie pomoże osobie, która kupi VPS za więcej niż 10 zł/mc, bo to jej nie opłaci się. Burst RAM to tylko dodatkowa pamięć, która opiera się o dyski twarde, nie możesz na niej cały czas jechać, bo destabilizuje wtedy serwer matkę. Odnośnie przepustowości łącza, tak jak wspomniałeś, nie przekracza 10 Mbps - to jest bardzo dobra przepustowość jak na taką cenę.

 

Teraz użyjemy wyobraźni.

Wyobraź sobie, że dostawca usług, który ma w ofercie VPS w cenie 10 zł / mc. Kupujesz 15 sztuk takich VPS'ów i każdy ma (wg. Twoich oczekiwań) przepustowość łącza wynoszącą 100 Mbps. Więc na każdym z nich wgetujesz z ATMAN'a i jak widać... Egoistycznie uzyskujesz znacznie więcej, niż klienci, którzy zabulili znacznie więcej za VPS'a. Jak teraz to skomentujesz? Ja wyprzedzę Twoje pytanie, zapewne powiesz, że oni na siłę nakładają limity. Nie ma o tym wzmianki w regulaminie? Nie szkodzi! Wystarczy skontaktować się z nimi bezpośrednio i bingo! Masz na tacy wszystkie informacje odnośnie limitów transferu. Problem? No problemo. Może zapomnieli dodać kilka punktów do regulaminu? Każdej firmie zdarza się popełnić błąd. Zresztą, na chłopski rozum, nikt w takiej cenie (powtarzam się) nie udostępni VPS'a z przepustowością łącza wynoszącą 100 Mbps, nawet chociażby 50 Mbps!

 

Teraz posłużę się wikipedią i zrobię "skopiuj" i wklej":

 

Virtual Private Server (VPS) - jest to podział maszyny, jaką jest serwer, na kilka mniejszych, wirtualnych. VPS umożliwia pełny dostęp do konta root. Do zarządzania VPS-ami najczęściej wykorzystuje się oprogramowanie Xen, VMware, FreeVPS, Virtuozzo, OpenVZ.

 

Co z tego wynika? Że serwer matka ma kilka serwerów VPS, więc w tym przypadku musisz się liczyć z takimi przedrostkami jak: do, współdzielone, niegwarantowane. Już przestań tak pisać. Jeśli nie podoba Ci się taka polityka tej firmy, po prostu przenieś się do innej firmy, może ktoś życzliwy Ci udostępni więcej, niż VMLine, choć w to wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gwoli ścisłości burst ram to nie zawsze "swap", o którym powiedziałeś. Może to być również jakaś mała część shared ramu, która jest do dyspozycji klientów. Przydaje się, żeby zapełnić luki po ofertach indywidualnych i innych konfiguracjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remez

Mam serwer, za kóry płacę 168zł brutto/rocznie - wychodzi 14 brutto/mies - czyli 11,38 netto (serwer A)

I drugi, za który płacę 19zł brutto/mies, ale jest też tańszy pakiet za 10zł brutto/mies z mniejszą ilością RAMu i mniejszym dyskiem - reszta ta sama, czyli między innymi te same łącza.

Mam też trzeci znacznie droższy, ale jego nie będę wykorzystywał do testów, żeby ktoś nie napisał, że skoro droższy to ma większe możliwości co do transferu.

 

1. Na serwer B pobieram plik testowy:

 

wget http://noc.gts.pl/100mb.gts
--2013-04-16 18:54:21-- http://noc.gts.pl/100mb.gts
Resolving noc.gts.pl... 217.153.108.10
Connecting to noc.gts.pl|217.153.108.10|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 102400100 (98M) [text/plain]
Saving to: â100mb.gtsâ

100%[======================================>] 102,400,100 8.15M/s in 12s

2013-04-16 18:54:34 (7.96 MB/s) - â100mb.gtsâ

Prędkość średnia 7,96MB/s czyli ponad 60Mbps.

 

 

2. Na serwer A pobieram z serwera B plik, który dopiero ściągnąłem

 

wget http://xxx.xxx.xxx.xxx/100mb.gts
--2013-04-16 18:57:02-- http://xxx.xxx.xxx.xxx/100mb.gts
Connecting to xxx.xxx.xxx.xxx:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 102400100 (98M) [text/plain]
Saving to: `100mb.gts'

100%[======================================>] 102,400,100 11.1M/s in 9.2s

2013-04-16 18:57:11 (10.6 MB/s) - `100mb.gts' saved [102400100/102400100]

 

Prędkość średnia 10,6MB/s czyli prawie 85Mbps

 

 

3. Na serwer A pobieram spowrotem z serwera B ten sam plik

wget http://yyy.yyy.yyy.yyy/100mb.gts
--2013-04-16 18:58:59-- http://yyy.yyy.yyy.yyy/100mb.gts
Connecting to yyy.yyy.yyy.yyy:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 102400100 (98M) [text/plain]
Saving to: â100mb.gtsâ

100%[===================================================================================================================================================================================================>] 102,400,100 6.72M/s in 13s

2013-04-16 18:59:11 (7.74 MB/s) - â100mb.gtsâ

 

Prędkość średnia 10,6MB/s czyli ponad 60Mbps

 

 

A to jeszcze jeden test na serwerze A przy pobieraniu innego pliku:

 

wget ftp://ftp.atman.pl/test256mb
--2013-04-16 18:54:48-- ftp://ftp.atman.pl/test256mb
=> âtest256mbâ
esolving ftp.atman.pl... 2001:1a68::d911:228e, 217.17.34.142
Connecting to ftp.atman.pl|2001:1a68::d911:228e|:21... connected.
Logging in as anonymous ... Logged in!
==> SYST ... done. ==> PWD ... done.
==> TYPE I ... done. ==> CWD not needed.
==> SIZE test256mb ... 268435456
==> EPSV ... done. ==> RETR test256mb ... done.

[ <=> ] 268,435,456 18.6M/s in 12s

2013-04-16 18:55:00 (20.6 MB/s) - âtest256mbâ

 

 

Średnia prędkość pobierania ponad 150Mbps.

 

 

 

Nie generuję maksymalnego obciążenia łącza non stop. I nikt tego nie robi, dlatego serwer VPS ze współdzielonym łączem ma rację bytu i jak widać na dwóch przykładach (mogę dołączyć kolejne przykłady) można osiągac przyzwoite transfery.

 

Z resztą na koniec mojej współpracy z VMLine również miałem bardzo przyzwoite transfery na poziomie 60-80Mbps.

 

 

Poza tym, jeśli mam limit transferu na poziomie 200GB/mies. to przekłada się na ponad 6,5GB/dobę co daje prawie 285MB/godzinę.

 

Mogę sobie zatem w ramach tego pobrać na serwer lub przesłać z niego plik testowy o wadze 100MB.

 

Mam równiez prawo w ramach wykupionego pakietu i limitu transferu robić sobie kopię całego VPSa i przesyłać pliki wielkości kilku gigabajtów i też nikt nie powinien mi z tego powodu obcinać łącze jeśli nie przekraczam limitu miesięcznego.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam równiez prawo w ramach wykupionego pakietu i limitu transferu robić sobie kopię całego VPSa i przesyłać pliki wielkości kilku gigabajtów i też nikt nie powinien mi z tego powodu obcinać łącze jeśli nie przekraczam limitu miesięcznego.

 

Takich klientów jak Ty tylko się wystrzegać, szkoda, że nie rozumiesz słowa współdzielony.

Tak samo jak to jest w przypadku autobusu, który jest zapełniony. Niektórzy muszą stać, inni sobie siedzą, za tą samą cenę biletu. Jednym razem Ty zajmujesz siedzenie, innym razem ktoś inny. Wszystko gra do czasu aż cały autobus zajmują kulturalni ludzie. Co będzie wtedy, jak wszyscy skoczą na kierowcę i będą chcieli siedzieć, a nie jechać na stojąco?

 

Dokładnie tak samo jest w przypadku hostingu współdzielonego czy też VPS. Gdyby wszyscy w tym samym czasie chcieli używać łaczą po całości, nikt nie mógłby się dostać na serwer. Obcięcie łącza w tym przypadku jest jaknabardziej sprawiedliwe, żaden z klientów za 20 złotych nie będzie używał zasobów tylko dla siebie, po to stosuje się upgrade serwera i zwiększenie łącza w firmach.

 

Nigdzie nie jest tak, że zapłacisz mniej i dostajesz więcej, nie można być w tym przypadku samolubnym.

 

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich klientów jak Ty tylko się wystrzegać, szkoda, że nie rozumiesz słowa współdzielony.

Tak samo jak to jest w przypadku autobusu, który jest zapełniony. Niektórzy muszą stać, inni sobie siedzą, za tą samą cenę biletu. Jednym razem Ty zajmujesz siedzenie, innym razem ktoś inny. Wszystko gra do czasu aż cały autobus zajmują kulturalni ludzie. Co będzie wtedy, jak wszyscy skoczą na kierowcę i będą chcieli siedzieć, a nie jechać na stojąco?

 

Dokładnie tak samo jest w przypadku hostingu współdzielonego czy też VPS. Gdyby wszyscy w tym samym czasie chcieli używać łaczą po całości, nikt nie mógłby się dostać na serwer. Obcięcie łącza w tym przypadku jest jaknabardziej sprawiedliwe, żaden z klientów za 20 złotych nie będzie używał zasobów tylko dla siebie, po to stosuje się upgrade serwera i zwiększenie łącza w firmach.

 

Nigdzie nie jest tak, że zapłacisz mniej i dostajesz więcej, nie można być w tym przypadku samolubnym.

 

Nie miałem nic pisać, ale kolega powyżej (czyt.remez) pokazał jeden z wyników, na nim była prędkość 20 MB/s. Z tego co pisze, chyba oczekuje kosmicznych prędkości. Może polecimy mu OVH? Polecamy! :)

Aż musiałeś mu to wytłumaczyć... Gwoli ścisłości - każdy VPS, hosting www jest współdzielony. Wyjątkiem jest chmurka, bądź serwer dedykowany, więc weź to również pod uwagę (piszę to do remeza).

Edytowano przez Oreo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remez

Odnosze wrażenie, że nikt nie specjalnie czyta moje pełne wypowiedzi, tylko wyłapuje coś z kontekstu, żeby na mnie najechać.

 

Takich klientów jak Ty tylko się wystrzegać, szkoda, że nie rozumiesz słowa współdzielony.

 

A co niby czyni mnie takim złym klientem, którego trzeba się wystrzegać? To że czasem potrzebuję coś zgrać lub wgrać na serwer i zależy mi na szybkim łączu?

Czy to, że jak widzę, że mi strona dziwnie długo się ładuje to robię test łącza?

Moje serwery VPS nie generują ani dużego obciążenia samego serwera ani łączy przy uśrednieniu.

Płace faktury na czas, często rozliczam się z góry za rok w przypadku VPSów, a mój kontakt z suportem jest bardzo sporadyczny.

 

Napisz więc mzone co czyni mnie takim złym klientem?

 

Jakbyś przeczytał wszystkie moje wypowiedzi od początku, to byś wiedział, o co się rozchodziło, że miałem upload na serwerze 350KB/sek.

 

I twój przykład z autobusem nijak się ma do sytuacji, bo tak naprawdę zapłaciłem bilet za autobus, ale musiałem za nim biec.

 

 

 

 

Z tego co pisze, chyba oczekuje kosmicznych prędkości.

 

Podałem tylko przykłady, że mimo niskich cen na serwerach VPS mam dobre łącza wbrew temu co napisałeś, że to niemożliwe.

Ty natomiast ciągle odwracasz kota ogonem.

 

Napisałeś że na tanim VPS osiągnięcie prędkości 50Mbps jest niemożliwe to ci pokazałem że jest i to nawet dużo większych.

A ty na to, że oczekuję kosmicznych prędkości. No naprawdę zastanów się co piszesz i w jakim celu.

 

A tak na marginesie kolegami to my nie jesteśmy i raczej nie będziemy.

 

 

Edytowano przez remez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co niby czyni mnie takim złym klientem, którego trzeba się wystrzegać?

 

Bardzo ciężko będzie Ci to wytłumaczyć na helpdesku.

 

To że czasem potrzebuję coś zgrać lub wgrać na serwer i zależy mi na szybkim łączu?

 

Oczywiście masz do tego prawo, jak każdy inny klient w każdej firmie, nie możesz tylko oczekiwać, że dane łącze będzie dostępne tylko i wyłącznie dla Ciebie na każde zawołanie.

 

Czy to, że jak widzę, że mi strona dziwnie długo się ładuje to robię test łącza?

 

Jesli taka sytuacja sie powtarza, zgłasza sie to do helpdesku i oczekuje odpowiedzi. Powodów może być wiele. Najczęstrzym jest właśnie przeładowanie łącza małymi VPS bez limitów. Wtedy pzostanie Ci poszukac firmy, która ma większe ceny lub ewentualnie zmiana firzycznej maszyny (serwera matki).

 

Jakbyś przeczytał wszystkie moje wypowiedzi od początku, to byś wiedział, o co się rozchodziło, że miałem upload na serwerze 350KB/sek.

 

Jesteś na forum od niedawna, więc pewnie ten wątek Tobie gdzies uciekł. Sama logika mówi to, że serwer musi zarobić na siebie. Im niższe koszty serwera VPS, tym więcej serwerów jest na danej matce. Skoro zdecydowałeś się na zakup taniego VPS, miałeś śiadomość, że tak to będzie działać. Oczekujesz dobrego łącza dopłać i poszukaj firmy, która ma inna politykę działania firmy.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Odnosze wrażenie, że nikt nie specjalnie czyta moje pełne wypowiedzi, tylko wyłapuje coś z kontekstu, żeby na mnie najechać.

 

2. Podałem tylko przykłady, że mimo niskich cen na serwerach VPS mam dobre łącza wbrew temu co napisałeś, że to niemożliwe.

Ty natomiast ciągle odwracasz kota ogonem.

 

3. Napisałeś że na tanim VPS osiągnięcie prędkości 50Mbps jest niemożliwe to ci pokazałem że jest i to nawet dużo większych.

A ty na to, że oczekuję kosmicznych prędkości. No naprawdę zastanów się co piszesz i w jakim celu.

 

A tak na marginesie kolegami to my nie jesteśmy i raczej nie będziemy.

 

1. Czytam pełne wypowiedzi, o to się nie martw. Nie wyłapuję tylko kontekstu. Nie chcę na Ciebie najechać, lecz uświadomić o tym, jak działa telekomunikacja.

 

2. A potem płacz, że jakiś dostawca usług dał Ci wypowiedzenie umowy i napiszesz kolejną negatywną opinię, bo dla Ciebie liczą się tylko i wyłącznie cyferki, gdzie jest pokazana przepustowość łącza.

 

3. Jedynie wątpię w to, że jakaś firma udostępni Ci VPS'a za 10 zł, a w ramach tego uzyskasz pełną przepustowość. To tylko bajka.

 

Tak na marginesie - sprawdź w Google co to jest ironia.

 

Tak dla jasności - ten przykład z autobusem jest jak najbardziej trafny. W przypadku każdego VPS'a są różne zasoby, które współdzielasz wraz z innymi klientami. Nie jesteś sam. Każdy serwer matka jest na pewien sposób obciążony.

 

Wiesz może co to jest overselling? Uprzedzę Cię. Jest to sprzedaż większej ilości zasobów serwera, niż fizycznie jest on zapewnić.

 

Czyli:

 

Są firmy tj.: A, B, C

 

A - firma VMLine

B - ?

C - ?

 

Firma A to firma, która już ma klientów na karku, którym już świadczy usługi, na dość odpowiednim poziomie. Ceny są jak najbardziej adekwatne do ceny. Niestety, ogranicza ją lokalizacja, w której nie może uzyskać więcej niż 10 Gbps przepustowości, więc jest skazana na politykę limitowania pasma. W przypadku pakietu VPS'a w cenie 10 zł / mc, niestety nie może przyznać automatycznie temu serwerowi więcej niż określoną przepustowość.

 

Firma B to świeżutka firma, która dopiero poszukuje klientów, bo ich nie ma wiele. Załóżmy, że jesteś jej klientem i chwalisz ją za to, że uzyskujesz z nią wysokie transfery.

 

Firma C to firma bardzo znana, ale dysponująca globalnymi zasobami (np. OVH). Na jej przeszkodzie stoi jedynie kwestia lokalizacji.

 

W szczytach godzinych, u firmy A, łącza są przeciążone, na wskutek czego, odczuwasz wolniejsze działanie strony internetowej, którą masz postawioną na VPS'ie, którego u nich kupiłeś. Ale weź pod uwagę: cena 10 zł / mc, niskie parametry - jedziesz na SWAP'ie, oraz ograniczoną przepustowość na wskutek polityki limitowania pasma.

 

Natomiast u firmy B, wszystko jest w porządku, ponieważ nie ma wiele klientów. Maszyny w ogóle nie są przeciążone, więc zaczynasz pobierać z pełną prędkością łącza jakiś testowy plik, bodajże z ATMAN'a, bądź GTS'a. Po tych testach, idziesz na WHT i chwalisz się wynikami. Ale po miesiącu, wystawiasz negatywną opinię i płacz, bo maszyny zostały zapełnione.

 

W przypadku firmy C, nie masz do niej zastrzeżeń, ale ze względu na sytuację finansową ( chcesz jak najmniej płacić ), niestety musisz z niej zrezygnować i jesteś skazany na skorzystanie z dwóch opcji, czyli firma A, lub B. Jednak Twoim problemem są prawdopodobne problemy z komunikacją interpersonalną, na wskutek czego, nie potrafisz dogadać się z daną firmą i wolisz oczernić ją, myśląc, że potem Cię przeproszą na PW i zapewnią większą przepustowość łącza. Bystre? Bystre.

 

Poczułeś się urażony tym, że mzone wystrzega Ciebie przed innymi. Nie ma po co, bo to prawda. Firmy mają nieprzyjemne doświadczenia z takimi osobami jak Ty, gdzie muszą ciągle narzekać coś, a zwłaszcza, że na siłę oczerniają daną firmę, tylko ze względu na przepustowość łącza, co jest problemem globalnym, bowiem idzie go rozwiązać wspólnie z firmą. W tej sytuacji, należy się cierpliwość, nawet bez względu na dziwne problemy.

 

Reasumując odnośnie parametrów VPS'a. Tak jak Pan z VMLine wspomniał, masz domyślną konfigurację Apacza i PHP, więc w ogóle nie zostały zoptymalizowane owe aplikacje. Wiąże się z tym, że może zapchać całą pamięć RAM, potem jedzie na dyskach twardych (SWAP) i przepustowość łącza maleje, bo dyski SWAP wymiękają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remez

Oreo nie masz zielonego pojęcia o czym w ogóle piszesz.

Ten serwer VPS którego przykład podawałem mam już chyba od 3 lat. Chyba mi nie powiesz, że cały czas jest niezapełniony.

 

 

mzone - kupowałem wiele tanich VPSów. Tanich, droższych. Naprawdę zapewniam cię, że może na forum jestem nowy, ale mam doświadczenie z serwerami VPS.

 

Jesli taka sytuacja sie powtarza, zgłasza sie to do helpdesku i oczekuje odpowiedzi. Powodów może być wiele. Najczęstrzym jest właśnie przeładowanie łącza małymi VPS bez limitów

 

Problem z łączem zgłosiłem - zostałem zignorowany, suport stwerdził, że wszystko w porządku nawet nie sprawdzając. Bo gdyby sprawdził, wyszło by od razu, że nie jest w porządku.

 

Problem występował permanentnie przez 3 miesiące korzystania z usługi, bo miałem założone dodatkowe limity!!!

 

Nie chodziło o to, że było to chwilowe w godzinach szczytu, kiedy wszyscy rzucili się by zapychać łącza.

 

Pobierając jakiś plik z serwera miałem zawsze transfer jakies 350KB/sek max. O różnych porach dnia i nocy.

 

 

Tłumaczenie tego w kółko jest zupełnie bezsensu. VMLine przyznało się do błędu, w kwestii łącza, a wy w kółko swoje.

 

I wiem co to jest overselling bo sam go stosuję wobec swoich klientów. Więc zakończmy temat.

 

Co mi jeszcze Oreo wytłumaczysz? Wzór na pole koła? A może ile jest 2+2?

 

Pan z VMLine mylił się co do konfiguracji usług na serwerze, bo nie były to domyślne konfiguracje.

 

Zarówno PHP jak i Apache były kompilowane na serwerze, a nie instalowane z pakietów, a sama konfiguracja od samego początku zmieniona, a potem dopasowana do bieżących możliwości maszyny.

Po początkowych problemach tak skonfigurowałem wszystkie usługi, że mieściłem się bez przekraczania 256 gwarantowanego ramu a na busrtram nie wchodziłem nawet przez chwilę.

 

A łącze i tak dalej było wolne. Poza tym wszystko mieszasz Orseo, gdyż na serwerze w VMLine nie było swapa tylko burstram. I co ma przepustowość łącza do wykorzystania RAMu???

 

Twój poziom wiedzy to absolutne dno. Wdając się w dyskusję z takimi jak ty tracę tylko niepotrzebnie czas.

Napisz proszę jakie masz doświadczenia z serwerami VPS, iloma teraz zarządzasz i jakie usługi na nich działają... Bo czytając co piszesz dochodzę coraz bardziej do przekonania, że nie za bardzo wiesz o czym piszesz.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wasza dyskusja jest tak śmieszna, że aż szok. Zarówno jednego, jak i drugiego ;).

 

@Oreo

remez miał problem TECHNICZNY, przez co jego usługa nie działała tak jak trzeba, a zresztą samo VMLine przyznało się do błędu. Na cholerę więc ciągniesz temat i na siłę próbujesz remezowi wmówić, że to jest jego wina? Nie masz statystyk, nie masz wykresów, nie masz liczb. Operujesz na danych słownych, a nie faktycznym zużyciu. Nie znasz konfiguracji, nie znasz sytuacji. Czemu więc zabierasz głos?

 

@remez

VPS VPS'owi nierówny. Nie możesz oczekiwać od firmy, że będzie Ci udostępniała 100% rurki 24/7. Nie masz najczęściej tego samego datacenter, tych samych rurek, tych samych userow i tych samych konfiguracji. Nie można tutaj porównywać "a bo ten vps działa lepiej". Skoro działa lepiej to się na niego przenieś, wystaw opinię i skończ temat, a nie na siłę próbujesz się obronić przed komentarzami. Jak się chce rurkę tylko dla siebie to się wykupuje odpowiedni pakiet, najczęściej za kilka tysięcy na miesiąc. Jeśli natomiast chcesz najlepszy stosunek rurka/cena to uderz do OVH, a konkretniej najtańszego kimsyfa, którego sam mam i zawsze kiedy bym nie sprawdził idzie wyciągnąć po 90mbit, albo i więcej. Do dziś nie wiem jakim im się to cudem opłaca, ale z racji że sami są providerami i mają styki do każdego to może rzeczywiście ze złotówkę od serwera wychodzą na plus, przy tylu klientach zabijają jakąkolwiek konkurencję nawet tą złotóweczką.

 

Scenariusz 1:

Firma ma mało/dużo klientów i wysokie ceny. VPS'y są świetnej jakości.

 

Scenariusz 2:

Firma ma mało klientów i niskie ceny. VPS'y są świetnej jakości do czasu, aż dzieciarnia z "majnkraftem" się zleci, a później tworzy się...

 

Scenariusz 3:

Firma ma dużo klientów i niskie ceny. Logowanie się do terminala trwa 5 minut, a mysql'a nie można nawet zatrzymać bo brakuje zasobów.

 

Scenariusz 4:

W konsekwencji scenariusza 3 firma zwija działalność lub robi poważne zmiany w swoich usługach. Vel przykłady livenet'u, głowanet'u bądź ostatniego netdc. A i pewnie milion innych firm, po których możnab y się czegoś spodziewać.

 

 

Określ w którym przedziale jesteś, a potem sam zobacz czego się powinieneś spodziewać. A i na przyszłość takie rzeczy załatwia się na BOK. BOK nie odpowiada? Fajnie, jest przecież jeszcze tylko kilkadziesiąt firm świadczących identyczne usługi, i takie które na pewno lepiej traktują klienta.

 

 

Koniec eseju, skończcie tą dyskusję bo się na śmiech zbiera ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remez

@Archi

Wiele razy już pisałem, że nie oczekiwałem 100% łącza w 100% dla siebie. Akceptuję to, że raz ma szybciej, a raz wolniej.

Nie akceptuję tego, że cały czas miałem bardzo wolno.

 

Współpracę z VMLine zakończyłem, przeniosłem się do kogoś innego i póki co jestem bardzo zadowolony, bo nie dość że łącza szybkie kiedy bym nie sprawdził, to jeszcze mam dyski SSD, które moim zdaniem rewelacyjnie się sprawdzają na VPS'sie. Ale to temat na osobny wątek.

 

Problemów z burstramem też na nowym serwerze mieć nie będę, bo mam 512 ramu + 512 swapa na SSD, który jest cały do mojej dyspozycji.

 

Co do jednego na pewno muszę ci przyznać rację - po napisaniu opini powinienem zostawić temat, tym bardziej, że z usług firmy zrezygnowałem. Skoro jednak tu zajrzałem, to mam prawo do obrony, chociaż uznasz, że to błąd.

 

A teraz bardzo grzecznie poproszę wszystkich o nie wypowiadanie się już w mojej kwestii. Sprawa naprawdę jest już zamknięta. Nie potrzebuję niczyich rad wskazówek i wyjaśnień.

 

Na pewno przysłużycie się tym również dla VMLine, które pewnie nie za bardzo chce, by temat był maglowany w kółko.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×