Skocz do zawartości
Maq

Home.pl na sprzedaż

Polecane posty

O proszę jaka ciekawostka aż sobie posłucham. Jestem ciekaw co tam ciekawego powiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie nic dziwnego że się sprzedają bo upadają

ceny mają 2-3 wyższe od konkurencji, więc nikt normalny nie używa ich usług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech.. zdziwiłbyś się mnóstwo średnich firm korzysta z home.pl ponieważ gwarantują stabilne serwery z bardzo dobry supportem a dla niektórych to jest najważniejsze. Nikt to ma stronę wizytówkę firmy czy sklep internetowy nie szuka serwera z dostępem do shela czy nielimitowanymi bazami danych tylko takiego, który nie będzie miał żadnych padów.

 

home.pl to jeden z największych polski rejestratorów domen obok nazwy.pl i bardzo duży dostawca hostingu. Cena 100 mln to nie jest wygórowana cena, wydaje mi się, że negocjacje jeszcze mogą nas zaskoczyć. Bardzo dobrze, że ktoś inwestuje w polskie spółki. Nowy kapitał to nowe możliwości. Rozwój operatora przecież wpłynie korzystnie na jakość oferowanych usług a może i na na ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

w sumie nic dziwnego że się sprzedają bo upadają

ceny mają 2-3 wyższe od konkurencji, więc nikt normalny nie używa ich usług

ferie juz się rozpoczęły czy jak? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O proszę jaka ciekawostka aż sobie posłucham. Jestem ciekaw co tam ciekawego powiedzą smile.png

 

Z tego co usłyszałem w tym wywiadzie to jakaś firma francuska ma przejąć home.pl. Czy to przypadkiem nie będzie ovh? Czy ta firma to jakiś bank lub inna forma działalności i tylko kupują żeby zainwestować swoje pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może to?

 

"Francuski fundusz inwestycyjny kupi wszystkie lub większość udziałów największego w Polsce dostawcy usług internetowych - Home.pl. - Nawet jeśli dojdzie do transakcji, nie widzę racjonalnych powodów, by firma opuściła Szczecin - mówi Krystian Stypuła, jeden z trzech właścicieli spółki"

 

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,10814209,Francuzi_z_Amundi_kupia_Home_pl_za_ponad_100_mln_zl.html

 

Czyli znowu żabojady... właśnie też czytałem, że niedługo tepsa znika i będzie tylko Orange. Wszystko po to, by wyprowadzać kapitał z Polski. No cóż, Buzek w końcu za rozdanie majątku narodowego dostał ciepłą posadkę. Ecchh, biedna Polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

"Mamy 250 tys. klientów, którym sprzedajemy półtora miliona usług, a rynek ciągle się szybko rozwija - mówi Stypuła."

 

Jak pisałem w innym miejscu, liczenie, że milion klientów to taka kreatywna księgowość i chyba miałem rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to?

 

"Francuski fundusz inwestycyjny kupi wszystkie lub większość udziałów największego w Polsce dostawcy usług internetowych - Home.pl. - Nawet jeśli dojdzie do transakcji, nie widzę racjonalnych powodów, by firma opuściła Szczecin - mówi Krystian Stypuła, jeden z trzech właścicieli spółki"

 

http://szczecin.gaze...100_mln_zl.html

 

Czyli znowu żabojady... właśnie też czytałem, że niedługo tepsa znika i będzie tylko Orange. Wszystko po to, by wyprowadzać kapitał z Polski. No cóż, Buzek w końcu za rozdanie majątku narodowego dostał ciepłą posadkę. Ecchh, biedna Polska...

 

Sponsi ... nie chcę Cię atakować ale nie pleć głupot , zauważyłem że bardzo fajnie i rozsądnie zazwyczaj piszesz ale Twoje poglądy są kompletnie nie logiczne na ten temat.

TPSA zmienia nazwe bo sama marka jaką jest to stare dzieje i po za dziadkami , którzy ich używają to nie mają praktycznie klientów , Orange to marka nowoczesna i miło przyjęta na rynku. Kapitał z polski nie znika , skoro nie ogarniasz podstawowych zasad działania takich posunięć to chociaż nie udzielaj się na te tematy.

 

To tak jak niektórzy gadają iż Tusk wyprzedaje Polskę ... mówią tak ignoranci którzy nie wiedzą co to prywatyzacja.

Edytowano przez glanpolnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

glanpolnet nie plotę, niestety... wiesz, że tepsa płaci Orange za wykorzystanie np. znaczka &? Płacą za byle co, byle tylko kasę odprowadzić "w miarę legalnie". A teraz pójdzie jeszcze więcej.

Niestety, prywatyzacja w tym kraju (również) się nie udała. Za dużo machlojów czerwonych gnojów (tak, tak).

 

Wiesz, różnimy się w jednym: ja bym chciał, aby polska marka coś znaczyła, abyśmy tworzyli własne koncerny i je rozwijali. Ty podajesz mi to, co podają reżimowe media - że tak, tak, Orange dobre, dobrze, że przejęli, super... bo to taka nowoczesna firma...

 

Błagam... prywatyzacja? Tusk już prawie nie ma co wyprzedawać, swoje zrobiły poprzednie rządy. Za ułamek (5-15 procent) ceny poszło tyle majątku narodowego. Proszę, poczytaj najpierw, zainteresuj się - nie jest tak różowo, jak to jest nam przedstawiane oficjalnie.

Poszło tanio, bo wraz z wyprzedażą były grube łapówy pod stołem.

 

@dv niżej: A to zapomniałem o tym wspomnieć... France Telekom swego czasu to był praktycznie bankrut, w który wpompowano grubą kasę rządu francuskiego. Taka to tam nowoczesna firma...

Ale my nigdy nie mieliśmy szczęścia do "prywatyzacji"... tak samo jeszcze za późnej komuny/socjalizmu Fiat u nas robił no może nie lipę, ale jednak średnią robotę, potem Daewoo (szczyt żenady, nie oszukujmy się) itd. Spójrzmy na VW i co zrobił ze Skodą - jest Skoda? Jest. Nowoczesna? Jest nowoczesna. No ale oni mieli Havla, my mieliśmy Bolka...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@glanpolnet: akurat sprzedaż TP S.A. nie miała nic wspólnego z jakąkolwiek prywatyzacją. Orange to marka France Telecom, państwowej francuskiej firmy (odpowiednika TP S.A. przez tzw. "prywatyzacją"). Jeśli dla ciebie sprzedaż polskiej państwowej firmy francuskiej państwowej firmie to jest prywatyzacja, to ja nie mam pytań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie orange i prywatyzacji to dwie oddzielne myśli ... tak dla sprostowania , dlatego też napisałem w nowej linii o tym ;)

 

Sponsi, jak już mówiłem nie będę Cię atakować czy coś aczkolwiek to co piszesz jest czysto polityczną paplaniną PIS, nie ma sensu też się rozwodzić czy Tusk robi dobrze czy źle , bo Polske rozkradziono już wiele lat temu i to jest fakt. Bynajmniej nie robi on gorszych rzeczy niż kilka lat temu PIS.

 

Co do TP nie masz pojęcia co się tam działo a ja akurat tam pracowałem i nie było innej opcji niż sprzedaż.

 

PS: Sponsi nie musisz w każdym poście wygłaszać Swoich światopoglądów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

glanpolnet nie wrzucaj mi tu reżimowej propagandy, że kto nie jest za rozkradaniem Polski, ten jest za PiS - to jest żenujące. Człowiek, który nie potrafi samodzielnie myśleć widzi PO i PiS, nic poza tym. Dodam, że "super ekstra PO" i "tych wstrętnych zacofańców z PiS", tak GW, tvn i inni sterują Polakami od 89ego, tak sobie to wypracowali i dlatego mamy w tym kraju syf.

 

Nie wygłaszam w każdym, ale sporo kwestii wyjaśnia to, co się w tym kraju dzieje. A warto, by ludzie w końcu otworzyli oczy. Tylko powtarzam - nie ma sensu prowadzić dyskusji, jeśli prezentujesz tutaj silne uzależnienie od tego, co się powszechnie wpaja ludziom. Zaczniesz samodzielnie myśleć, poczytasz, posłuchasz, trochę pokopiesz, by poznać trochę prawdy - wtedy możemy pogadać.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reżim to ma Korea północna ;) , eh zamknijcie temat bo zaraz jakieś teorie spiskowe tu polecą ...

 

Sponsi po prostu nie lubię "kaznodziejów" , którzy uważają że mają racje i starają się do Swoich poglądów wszystkich przekonać.

teraz "spinka" off i powrót do teraźniejszości. Każdy ma prawo do własnego poglądu na świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Moim zdaniem robią to co uważają za stosowne, każdy ma do tego prawo, pewnie teraz ładnie się zagotuje atmosfera na forach w gazetach i portalach social media ale no takie jest życie i trzeba przyjąć do wiadomości zmiany. Właściwie jedynym trafnym określeniem jest to, że nie jest to jakaś instytucja uzależniona od prawa wyboru rodaków z Polski czy głosów na TAK lub NIE. Home.pl samo zdecyduje czym im się to opłaci czy po prostu dalej zostaną przy tym co są. Na pewno dla nich nie jest to takie proste aczkolwiek dane Nam jest poczekać do końca prowadzonych negocjacji i podjęcia decyzji przez zarząd Home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

glanpolnet no wiesz, ja wolę jednak prawdę niż propagandę. A nazywaj to jak chcesz.

 

GrandBB a pewnie, że mają, ja tylko skomentowałem, że "smutne jest, że"...dzieje się, jak się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrzmy na to w ten sposób - chcąc zrobić coś nowego, co wymaga nakładu środków - lub rozszerzyć działalność na Europę Środkową i Wschodnią, co byłoby naturalnym posunięciem potrzeba [jeszcze raz powtórzę] środków. Jeśli nie chcą brać kredytów to właśnie taka opcja jest jedną z lepszych. Zawarcie porozumienia z funduszem inwestycyjnym, który notabene kontroluje Credit Agricole może tutaj pomóc. Niestety nie mamy tylu rozpoznawalnych marek samochodów jak chociażby Niemcy :), ale fajnie byłoby mieć rozpoznawalną markę IT - tutaj niekoniecznie home.pl, ale inne np. Comarch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×