Skocz do zawartości
regdos

Usuwanie postów przez moderatorów

Polecane posty

Do Administracji forum:

Jeśli jakiś moderator usuwa posty lub je edytuje powinien zostawić notkę dotyczącą powodów usunięcia.

Posty znikają z tematów i jak userzy mają mieć zaufanie do Was jak to robicie wszystko za plecami.

Nie ma kosza wiec nie ma gdzie tego zostawiać a zostawiać notkę w temacie bez sensu bo zaśmieca sam temat. Posty są wywalane bo łamią regulamin (w tamtym wypadku są polecane firmy lub same firmy się polecają, które nie spełniają warunków autora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regdos,

Nie zaśmieca tematu bo wtedy widać co kto napisał (kiedyś jak post był usunięty było widać, teraz już nie), jak można mieć zaufanie do moderatorów skoro usuwają po cichu jakieś posty czy tematy.

 

Jeśli ktoś łamie regulamin to piszesz notkę i usuwasz post, złamano regulamin pkt taki i taki itp. i po problemie.

Jak Onet czy WP będzie usuwał komentarze ze swoich stron to zostaną oskarżeni o wybiórcze działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o tej ofercie z tamtego tematu Devil, te wymagania w tym wątku i tak były z kosmosu. smile.png

Tu chodzi o proceder usuwania postów, ok jest zły post trzeba usunąć, ale dlaczego nikt nic nie wie i tylko osoby które czytają temat wiedzą o co chodzi?

 

Jak edytujesz post widać ( w tym przypadku moderator), jest ok, wiadomo że ktoś grzebał w Twojej wypowiedzi. Jak post zostanie usunięty tego nie widać, nie musi być przecież treści w usuniętym poście, wystarczy jakaś notka.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regdos,

Nie zaśmieca tematu bo wtedy widać co kto napisał (kiedyś jak post był usunięty było widać, teraz już nie), jak można mieć zaufanie do moderatorów skoro usuwają po cichu jakieś posty czy tematy.

Chodzi Ci o to, że edytuję post usuwając zawartość i wpisuje, ze to było złamanie regulaminu?

Cy o usunięcie z widoku wątka (wtedy jest różowany i info dlaczego usunięty)?

 

Przy obu rozwiązaniach przy usunięciu pod rząd 10 postów zostawia w efekcie śmietnik.

 

A jak wyobrażasz sobie kasowanie całych wątków, też mają zostać na liście?

 

No i po co trzymać coś w widoku z informacją, że złamało regulamin i w bazie danych jak to jest niepotrzebne i po prostu to się usuwa. Stare gazety wywalam do pojemnika na makulaturę zamiast pakować je do szafek lub pod stół z karteczka "przeczytane".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz problemu Irka czy moderatorów?

 

Twój post nie poleciał cały bo część to tylko nie spełniała wymogów autora, poleciała za to wypowiedź GH i kogoś jeszcze.

 

A to: http://www.webhostin.../forum/33-kosz/ to co to niby jest?

Ale tam się nie usuwają posty po ostatniej aktualizacji forum i admini mówią, że takiej funkcjonalności teraz nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi Ci o to, że edytuję post usuwając zawartość i wpisuje, ze to było złamanie regulaminu?

Oczywiście musisz usunąć post który nie spełnia wymagań, ale jak ma się poczuć autor jeśli nie wie za co post został usunięty?

 

Cy o usunięcie z widoku wątka (wtedy jest różowany i info dlaczego usunięty)?

Nie miałem żadnego info tym razem, kiedyś był taki post zaznaczony innym kolorem.

 

Przy obu rozwiązaniach przy usunięciu pod rząd 10 postów zostawia w efekcie śmietnik.

Będziesz miał dwa razy więcej roboty jeśli nieświadomy user będzie nagminnie pisał to samo bo jego posty znikną bez powiadomienia.

 

Irek, jeśli jesteś ciekaw co było w treści usuniętej w moim poście - była to reklama Twojej firmy;)

 

Tego nie zdążyłem zobaczyć. smile.png

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek, problemu Irka.

 

Eee, ja nie mam problemu, zgłosiłem tylko swoją uwagę na ten temat. Forum jest w trakcie przemian, może coś da się tym fantem zrobić. smile.png

 

Ja tylko dodam, że chyba zapomnieliście o aferze z GN, gdzie niewygodne posty na temat firmy były usuwane przez jednego z byłych moderatorów. Dlatego moim zdaniem byłoby lepiej takie powiadomienie pozostawić przy usuniętym poście. Jest to największe forum w Polsce o tej tematyce, raczej nie powinno być powtórki z historii.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najnowszej wersji IPB usuneli opcje kosza, tzn po usunięciu posty/tematy leciały domyślnie do działu.

Jest jednak na to sposob, wystarczy śledzic i czytać fora związane z IPB.

Mała lekturka dla administracji i moderatorow :

http://forum.invisionize.pl/topic/27902-kosz-w-323/page__view__findpost__p__169251

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście musisz usunąć post który nie spełnia wymagań, ale jak ma się poczuć autor jeśli nie wie za co post został usunięty?

Będziesz miał dwa razy więcej roboty jeśli nieświadomy user będzie nagminnie pisał to samo bo jego posty znikną bez powiadomienia.

 

Jak napisze drugi raz to samo to dostanie ostrzeżenie. Nieznajomość prawa (regulaminu) nie jest okolicznością łagodzącą.

W przypadku gdy firmy łamią regulamin dotyczący działu prośby tj. nie spełnia on wymogów autora od razu dostają ostrzeżenie.

 

Nie miałem żadnego info tym razem, kiedyś był taki post zaznaczony innym kolorem.

 

Bo są dwie możliwości przy usuwaniu tj. całkowite oraz usunięcie z widoku i wtedy treść mogą zobaczyć moderatorzy ale IMO jest to bez sensu bo listy wątków i listy postów są zaśmiecaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

hehe wchodząc na ten temat wiedziałem, że to muszą być nowe żale mzone. gdyby to obstawiać u bukmacherów ciekawe ile by płacili, pewnie niewiele bo to zbyt oczywiste ;)

 

z punktu widzenia moderacji niewiele można bo jak napisał @Regdos jest tylko możliwość skasowania, a ukrywanie w wątku robi mega burdel i niczemu nie służy. Zamiast posprzątanego tematu to jest "rożowy" z góry na dół. Dziwne, że przez tyle lat IPB nie dorobił się tak banalnej opcji jak: klik w skasuj -> okienko podaj powód -> ok -> przeladowanie na ten sam wątek, a w tle wrzucenie posta w kosz z tą adnotacją. No ale czego można się spodziewać po IPB skoro kiedyś od razu można było zacząc moderować a teraz trzeba naklikac sie jak debil aby w ogóle odkryć opcje moderatorskie. FAIL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe wchodząc na ten temat wiedziałem, że to muszą być nowe żale mzone. gdyby to obstawiać u bukmacherów ciekawe ile by płacili, pewnie niewiele bo to zbyt oczywiste wink.png

A jak tylko zobaczyłem NRM w temacie, już wiedziałem że ta wypowiedź moderatora będzie co najmniej na niskim poziomie poziomie merytorycznym i oczywiście z głupim podtekstem w moim kierunku. wink.png .

 

Niestety NRM do Ciebie mam wiele wątpliwości jesli chodzi o pozycje moderatora, Regdos dobrze wykonuje swoje obowiązki i potrafi rzeczowo odpowiedzieć na dany temat, chociaż moim zdaniem jest czasami nadgorliwy.

 

Aż tak dużo postów nie jest usuwane, więc to tak cięzko dodać notkę do usuniętej treści?

Mieliście włamanie na konto moderatora, skąd ludzie mogą wiedzieć (głównie chodzi o firmy), że rzetelnie wykonujecie swoje obowiązki, ja niestety po aferze z GN mam wiele wątpliwości co do pracy niektórych z Waszej grupy.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nrm : już wyżej napisałem : ipb mial taką opcje, fakt że bez podawania powodu, ale po kliknieciu w usun post lecial do kosza.

To dzialało fajnie na wht i innych forach, ale nie wiedzieć czemu wyrzucili ją ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Ty masz same wątpliwości, na okrągło, proponuje IPB by mzone edyszyn tapatalk

i wtedy będzie można łatwiej to zrobić. W obecnej chwili nie ma takich możliwości.

 

@marek607: ja tez nie mogę zrozumieć co IPB wyprawia. Opcje moderatorskie też poukrywali. Klikasz jak głupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop, ale nie wytrzymałem...

 

@nrm: z całym szacunkiem, doskonale wiemy wszyscy, że Ireneusz to choleryk (nie on jeden z resztą na tym forum), ale po co Ty go podjudzasz? Sprawia Ci to frajdę? To sobie to rób na PW, a nie robisz specjalnie wiochę publicznie. I to jako moderator.

 

@Irek: nie dawaj się podpuszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Niby czym? Odpisałem mu tylko, że nie jest to możliwe technicznie, niech się melisy napije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nrm: jak już wspominasz o tapatalku to może administracja się wypowie czemu go "zepsuła", na tych waszych propozycjach zmian/napraw był wpis o tapatalku i na tym się kończy? Szkoda że NAJWIĘKSZE POLSKIE FORUM O HOSTINGU olewa userów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety NRM do Ciebie mam wiele wątpliwości jesli chodzi o pozycje moderatora, Regdos dobrze wykonuje swoje obowiązki i potrafi rzeczowo odpowiedzieć na dany temat, chociaż moim zdaniem jest czasami nadgorliwy.

 

Brawo nrm, dostałeś się do elitarnej grupy 99% moderatorów, co do których mzone ma wątpliwości. Teraz już tylko skargi do administracji forum itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nrm: jak już wspominasz o tapatalku to może administracja się wypowie czemu go "zepsuła", na tych waszych propozycjach zmian/napraw był wpis o tapatalku i na tym się kończy? Szkoda że NAJWIĘKSZE POLSKIE FORUM O HOSTINGU olewa userów.

 

 

Pewnie go wylączyła bo niektóre wpisy miały dłuższa stopke niż treśc, np:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/33165-linuxtechnologycompl/page__view__findpost__p__277108

 

:P

Irek to wporządku facet, ma swój tryb zycia i myslenia i tak jak wy chciałby jak najlepiej dla siebie i forum, więc taka klótnia jest troche bez sensu.

 

99 % postów usunietych z forum jest z wiadomego powodu, o reszte można spytać moderatorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Wiesz Marek, zawsze można wyłączyć podpis tapatalka

Tylko nikt go nie wyłączał pomimo próśb. Szczególnie jeden nerwowy pan.

 

Brawo nrm, dostałeś się do elitarnej grupy 99% moderatorów, co do których mzone ma wątpliwości. Teraz już tylko skargi do administracji forum itd..

Tomek i Pan Bartosz już pracują nad zesłaniem nas w dalekie góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadzam się, powinien być jakiś komunikat, może automatyczne PW, przy kasacji/przeniesieniu moderator wpisuje co i jak i automatycznie idzie jako PW do usera, któremu jest usuwane.

 

Gdzieś to widziałem na jakimś forum.

 

Karygodna jest samowolka bez komentarza, a co niektórzy uwielbiają "porządkować" - tylko im to porządkowanie nie wychodzi.

Chcecie kultury od użytkowników, trochę kultury dla użytkowników, a nie jak bydło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karygodna jest samowolka bez komentarza, a co niektórzy uwielbiają "porządkować" - tylko im to porządkowanie nie wychodzi.

Chcecie kultury od użytkowników, trochę kultury dla użytkowników, a nie jak bydło...

Przecież posty nie wylatują bo takie jest widzi-mi-się któregoś z moderatorów tylko dlatego, że są niezgodne z regulaminem.

 

Jeszcze ustalmy, że powinno być co najmniej jednostronnicowe uzasadnienie z wskazaniem punktów regulaminu i 30 dniowy czas na zgłoszenie sprzeciwu przez autora posta i będzie pełny cyrk na kólkach biggrin.png.

 

Czytam wiele boardów dyskusyjnych (łącznie z amerykańskim WHT) i w więkoszości wypadków próby takiej dykusji jak tutaj skończyłyby się długim banem dla usera zgodnie z zasadą "moderator ma zawsze rację.. Jeśli moderator nie ma racji, admin ma rację.". Jeśli ktoś nie zna zasad forum to jest to wina moderatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×