Skocz do zawartości
Dex666

Firma w Polsce, zus w UK

Polecane posty

Gość Kaluza

Nie bo nigdzie tego nie wyczytałem. Kontaktowałem się z firmą która zajmuje się przenoszeniem składek ZUS z Polski do UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz na jakiej zasadzie to działa chociaż? Po co wprowadzasz ludzi w błąd.

To o czym piszesz to otwarcie ich oddziału w Polsce pod ich szyldem, krótko mówiąc płacisz im po prostu haracz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij to może na forum wtedy?

 

Skoro twierdzisz, że to działa inaczej, pewnie wielu chciałoby się dowiedzieć.

Mogę się mylić, chętnie przyznam Ci rację.

 

Nie bo nigdzie tego nie wyczytałem. Kontaktowałem się z firmą która zajmuje się przenoszeniem składek ZUS z Polski do UK.

 

W ich ofercie masz dwie opcje, pierwsza to przeniesienie składek, druga to założenie firmy w UK. O którą opcję się pytałeś?

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaluza

Nie będę wyjaśniał bo nie jestem w temacie na bieżąco (nie chciałbym wprowadzić kogoś w błąd).

Najlepiej przedzwonić sobie do takiej firmy i zapytać - telefon chyba ma każdy :)

Pytałem się o przeniesienie składek do UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś się o przenoszenie składek, ale nie pytałeś się pewnie w jaki sposób to robią.

Też dzwoniłem i wiem jak to wygląda w praktyce, w pierwszej opcji zatrudniasz się i ściągają haracz od Ciebie 450 złotych miesięcznie. Druga opcja jest droższa, jest to założenie firmy LTD w UK i jej oddziału w Polsce ale już dla Twojej firmy, cała filozofia.

 

 

Trzeba być fizycznie w UK lub opłacać tam swoje składki ZUS.

 

Tu przyznam Ci rację, takim sposobem opisanym powyżej faktycznie nie musisz być fizyczne w UK, jesteś zatrudniony przez firmę w UK ale pracujesz w Polsce.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bo nigdzie tego nie wyczytałem. Kontaktowałem się z firmą która zajmuje się przenoszeniem składek ZUS z Polski do UK.

 

To niezła ta firma, że lepiej wie od UK, kto może zostać obywatelem... Żeby uzyskać obywatelstwo musisz m.in. przebywać w UK przez conajmniej pięć lat, przez conajmniej 6 miesięcy każdego roku.

 

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/britishcitizenship/eligibility/naturalisation/standardrequirements/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na rozluźnienie atmosfery:

 

 

Karol i Hela spędzają powtórny miodowy miesiąc, na uczczenie 40tej rocznicy ślubu. Lecą sobie do Australii. Nagle głos pilota:

- Drodzy pasażerowie, silniki odmówiły posłuszeństwa. Możemy lądować awaryjnie na wyspie przed nami, ale prawdopodobieństwo że ktoś nas odnajdzie jest równe zeru. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Karol drapie się w głowę i mówi do Heli:

- Kochanie opłaciłaś rachunki za mieszkanie?

- Tak najmilszy, uregulowałam tuż przed wyjazdem.

- A za telefony?

- Też zapłaciłam najdroższy.

Karol myśli, myśli, myśli...

- A ZUSy nasze popłaciłaś?

- O Boże, kochanie na śmierć zapomniałam! Och dowalą nam karę!

Karol całuję ja tak jak nie całował od lat 30tu, śmieje się, wrzeszczy jak wariat:

- Przeżyjemy! Znajdą nas! Te skur***** znajdą nas, nawet na końcu świata!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×