Skocz do zawartości
General

[VPS] Dobry procek, mało ramu

Polecane posty

Witam, jak w temacie - szukam firm które oferują tanie VPSy ROOTy w konfiguracji którą można indywidualnie zmienić pod własne potrzeby. Konkretnie potrzebuję:

 

Mocny procesor - i7 lub Xeon z górnej półki 4Ghz albo nawet i więcej

RAM - 512MB-1GB (nie potrzebuję więcej bo nie instaluje DA, postfixów, DNSów i całej reszty tałatajstwa...)

Transfer - 100-200GB/mc

Pojemność - wystarczy 10GB

 

Serwer może być polski lub zagraniczny - ważne żeby w przypadku zagranicznego była to jednak polska firma ze względu na fakturę vat (nie chce mi się bawić w import usług) i ew. support

 

Z dodatków byłoby fajnie gdyby istniała możliwość dokupienia dodatkowych IP (przynajmniej z klasy C) po normalnych cenach.

 

Dotychczas korzystam z vihost/vipower i szukam właśnie czegoś podobnego czyli tanio i z dobrym supportem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam link:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/33566-webhpl-kody-promocyjne/

 

Może ta promocja Cię zainteresuje. Możesz sobie wziąć najmniejszego VPS-a na miesiąc testów. Jak się spodoba to odnowienie usługi jest tańsze niż w standardowym cenniku.

 

Wszystkie VPSY zakładane są na markowym sprzęcie z procesorem intel xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam link:

http://www.webhostin...ody-promocyjne/

 

Może ta promocja Cię zainteresuje. Możesz sobie wziąć najmniejszego VPS-a na miesiąc testów. Jak się spodoba to odnowienie usługi jest tańsze niż w standardowym cenniku.

 

Wszystkie VPSY zakładane są na markowym sprzęcie z procesorem intel xeon

 

Z tego co widać sprzęt tam macie dość leciwy, ciężko żeby miał się równać szybkością z i7 albo Xeonem tej klasy. Autor przecież prosił o procesor z górnej półki...

 

Natomiast w ofercie gamebit nie jest podane jakiej klasy jest procesor w maszynie matce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dotychczas korzystam z vihost/vipower i szukam właśnie czegoś podobnego czyli tanio i z dobrym supportem...
To czemu chcesz zmieniać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać sprzęt tam macie dość leciwy, ciężko żeby miał się równać szybkością z i7 albo Xeonem tej klasy. Autor przecież prosił o procesor z górnej półki...

 

Natomiast w ofercie gamebit nie jest podane jakiej klasy jest procesor w maszynie matce.

 

Na matkach jest stosowany Intel Xeon E5520 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale autor pisał, że z górnej półki, więc sądziłem, że miał na myśli Sandy Bridge, E3 albo E7 Xeony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale autor pisał, że z górnej półki, więc sądziłem, że miał na myśli Sandy Bridge, E3 albo E7 Xeony wink.png

 

Znajdź mi firmę która stosuje Xeony E7, dla stawiania serwerów VPS OpenVZ czy Xen.

Przecież głównym zastosowaniem dla E7, są to konfiguracje 4-8 procesorowe...

 

Z kolei Xeon E3, trudno nazwać górną półką, skoro jest dedykowany dla tanich konfiguracji 1 procesorowych ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np. Softlayer oferuje te procesory (E7) w serwerach dedykowanych, więc pewnie są firmy które mogą udostępniać specjalistyczne vps-y pod obliczenia. (czy też cloud)

 

E3 oferuje wydajność podobną do dwuprocesorowych xeonów poprzedniej generacji, a do tego jest tani. Przy niskiej cenie, czasem lepiej opłaca się mieć dwa serwery z E3, niż jeden z podwójnym Xeonem - mniejsze obciążenie IO na maszynę i jak sprzęt padnie to mniejsze straty... itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czemu chcesz zmieniać ?

 

Absolutnie nie chcę zmieniać - potrzebuję po prostu kolejnego VPSa i w myśl "dywersyfikacji" serwerów/IPków (pracuję w SEO i mam wiele stron) chciałbym znaleźć coś podobnego.

 

Będę pierwszy, co oznacza "tanio"? 50zł, 100zł, a może 150zł?

 

Max. 600-700zł w planie rocznym.

 

Ale autor pisał, że z górnej półki, więc sądziłem, że miał na myśli Sandy Bridge, E3 albo E7 Xeony wink.png

 

OK sprecyzujmy - Xeon E5520 to chyba trochę za mało. Szukam czegoś na poziomie i7 980, 2600K, X5660 i wyżej.

 

----

 

I dziękuję za oferty ale wszystko co proponujecie dotyczy standardowych pakietów w których więcej procka = więcej RAMu, transferu, pojemności a ja nie chcę płacić za coś czego nie wykorzystam smile.pngJeśli to możliwe proszę o oferty cenowe konfiguracji z pierwszego posta.

 

I tak pewnie skończy się na tym że będę pisał do każdej z firm ale miałem nadzieję że coś się tu znajdzie...

Edytowano przez General (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×