Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

1. Grupa jest przydzielana automatycznie dla użytkowników > 300 postów (Ci co mają obecnie więcej a nie widzą grupy, muszą dodać kolejny post i wtedy automatycznie zostaną przeniesieni).

2. Dodatkowo są tam dodawane osoby wg rankingu reputacji, jeśli mają mniejszą ilość postów a są pomocni.

3. Grupa ma większe uprawnienia jeśli chodzi np. o limity dawanej reputacji reputacji, większe możliwości personalizacji profili itp.

3. Nie są to konta komercyjne. Są one rozdawane bezpłatnie w ramach podziękowania za wkład włożony w rozwój WHT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej scalić tą grupę z grupą Zasłużeni? Pro to skrót do profesjonalista, nazwać osobę 16 letnią takim stwierdzeniem to lekka przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

O nazwie zawsze można podyskutować. Mi się zasłużeni nie podoba.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej scalić tą grupę z grupą Zasłużeni? Pro to skrót do profesjonalista, nazwać osobę 16 letnią takim stwierdzeniem to lekka przesada...

Pro ma dwojakie znaczenie, tutaj mówimy o WHT w kontekście Pro i naszej oceny użytkownika. Wiek i tytuły zawodowe nie mają tu nic do rzeczy smile.png

 

O nazwie zawsze można podyskutować. Mi się zasłużeni nie podoba.

Jak Bartek pisze, nazwę trzeba ewentualnie dostosować wg Waszych sugestii :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdują się informacje które mówią o limitach reputacji w danych grupach ?

Nie są one podane jawnie póki co. Limit dla grupy Pro wynosi obecnie 2x tyle co dla grupy przed. Z czasem zaktualizujemy prawdopodobnie http://www.webhostingtalk.pl/page/warunki-publikacji i tam dodamy wszelkie możliwe kombinacje i wyjaśnienia grup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskutować można, nazwa jaka jest i tak pewnie zostanie. To kolejny dodatek jak w portalach społecznościowych, typu uśmieszki, super zdjęcie...

PS Nie chcę nikogo obrażać, lecz nagrodą byłoby nie dzielenie użytkowników na pomocnych i mniej, a przyjrzenie się administracji poziomowi forum, który wg mnie spada i podjęcie radykalnych zmian...-forum idzie w kierunku pełnej komercjalizacji. Takie jest moje zdanie.

Jednocześnie nadmieniam, iż ww. opinia nie ma na celu nikogo obrazić ani oceniać, oceny innych zostawiam dla siebie, moja prośba o wydalenie mnie z grupy mającej dostęp do reputacji została odrzucona, a zapewniano, że taka możliwość istnieje. Z reputacji jeśli mogę to korzystam(ujemna znowu nie działa), komuś to się nie podobało-otrzymałem stosowną PW.

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim oczekiwaniem byłaby neutralność, brak wpływu jakiejkolwiek firmy na działanie forum. Są "partnerzy", osoby moderującej(niektóre) mają bliski kontakt z branżą hostingową-może niech pałeczkę doglądania nad postami userów przejmą osoby niepowiązane z żadną z firm(nie wszyscy moderatorzy są)?. Nie uważam, że aktualnie osoby zajmujące to stanowisko robią to źle... Za plus uważam niebranie udziału firmy p.Bartka w życiu forum.

Kolejny raz tłumaczę, nie oceniam, nie obwiniam nikogo publicznie, ani nie oskarżam, nie przytaczam konkretnych przypadków.

Chciałbym, aby na forum panowała miła atmosfera i był szacunek, a nie jak to czasami bywa naskakiwanie-mnie także zdarzało brać w nim udział smile.png

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu pokazuje się różna ilość postów (pod profilem inaczej i w profilu inaczej) ? U mnie różnica 40 postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematu-była informacja o zmianach, nie wszystkie posty ze wszystkich działów są zliczane do licznika w widoku tematu. W profilu są wszystkie.

Niech moderator wydzieli temat o opiniach na temat WHT z niniejszego tematu.

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i podjęcie radykalnych zmian...-forum idzie w kierunku pełnej komercjalizacji. Takie jest moje zdanie.

Z chęcią posłuchamy jak można temu zapobiec. Poczyniliśmy liczne kroki w tym celu:

1. Firmy mają reputację. Spamują - użytkownicy dają ujemną i firma się opamiętuje.

2. Moduły jak katalog i już niedługo opinie mają odciągnąć "ofertowość" z dyskusji na forum.

3. Tworzymy moduły stricte dla społeczności nie dla firm, jak wiki, hostlog, pomocnych.

 

Ale co do poziomu to duuużo zależy też od Ciebie i innych:

1. Tworzenie wartościowego contentu, pomaganie innym.

2. Raportowanie i minusowanie negatywnych treści.

3. Proponowanie zmian, które będą służyć WHT.

 

Chcemy w pełni odkomercjalizować WHT na poziomie dyskusji na forum. Komercjalizacja tak - w odpowiednich do tego modułach. A na Forum wartościowe dyskusje, w tym i samych firm, które nie mają tego traktować jako kanału sprzedaży a budowy wizerunku i jakości marki.

 

 

Moim oczekiwaniem byłaby neutralność, brak wpływu jakiejkolwiek firmy na działanie forum. Są "partnerzy", osoby moderującej(niektóre) mają bliski kontakt z branżą hostingową-może niech pałeczkę doglądania nad postami userów przejmą osoby niepowiązane z żadną z firm(nie wszyscy moderatorzy są)?. Nie uważam, że aktualnie osoby zajmujące to stanowisko robią to źle... Za plus uważam niebranie udziału firmy p.Bartka w życiu forum.

Ale nie możemy być tacy podejrzliwi. Gdyby jakikolwiek moderator był stronniczy, społeczność to dostrzeże i napiętnuje. W dobrym interesie moderatorów jest pozostać bezstronnymi.

 

Konto czy to usera czy moderatora czy moje czy Bartka to de facto wystawianie sobie świadectwa i albo profesjonalizmu i dbania o wizerunek firm (przez to, że potrafimy rozdzielić swoje aktywności zawodowe), którymi przewodzimy albo nie.

 

Więc dlatego nie ma żadnych przeciwwskazań aby każdy z nas był jakoś powiązany z firmami hostingowymi. WHT to nasza pasja i chęć dzielenia się wiedzą o webhostingu a dana firma za którą stoimy jest jedynie widoczna tak jak Wy nas postrzegacie. Czyli pracuje dla firmy X, Y ale WHT tworzy dla nas.

 

To jest właśnie profesjonalizm aby umieć godzić poszczególne projekty jako oddzielne przedsięwzięcia i dbać o to jak nas postrzegają nasi klienci.

 

Traktowanie WHT, przez kogokolwiek z kierownictwa, jako prywatnego podwórka, byłoby działaniem bardzo krótkowzrocznym, a chyba nas o to nie posądzacie. WHT ma przynosić nam korzyści ale pośrednio przez to, że ludzie wiedzą kto i jak zarządza WHT a nie jako kanał sprzedaży i pchania usług naszych firm.

 

Dlatego mamy http://www.webhostin....pl/page/uslugi i traktujemy to jako wartość dodaną do naszego przedsięwzięcia.

 

Nie jesteśmy stronniczy, każda firma może się reklamować i udzielać na łamach WHT a nasze usługi i ich konkurencyjność ma wynikać jedynie z tego faktu, iż będzie nas się pozytywnie oceniać za tworzenie takiego przedsięwzięcia jakim jest WHT samo w sobie a nie to jakie treści będziemy prezentować o naszych firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że nie może być powiązań, to nawet niemożliwe. Sam znam pewnego właściciela firmy hostingowej, który się tutaj udziela.

Ale zauważcie, trochę firm stąd "uciekło"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ma pozostać forum czy ma być machiną mogącą wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ma pozostać forum czy ma być machiną mogącą wszystko?

Forum to forum i nim zawsze pozostanie. Dla każdego będzie co potrzeba.

 

Ty możesz udzielać się tylko na forum. Gość wejdzie na hostlog a może oferty. Szukający wiedzy będą na wiki itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Dyskutować można, nazwa jaka jest i tak pewnie zostanie. To kolejny dodatek jak w portalach społecznościowych, typu uśmieszki, super zdjęcie...

PS Nie chcę nikogo obrażać, lecz nagrodą byłoby nie dzielenie użytkowników na pomocnych i mniej, a przyjrzenie się administracji poziomowi forum, który wg mnie spada i podjęcie radykalnych zmian...-forum idzie w kierunku pełnej komercjalizacji. Takie jest moje zdanie.

Jednocześnie nadmieniam, iż ww. opinia nie ma na celu nikogo obrazić ani oceniać, oceny innych zostawiam dla siebie, moja prośba o wydalenie mnie z grupy mającej dostęp do reputacji została odrzucona, a zapewniano, że taka możliwość istnieje. Z reputacji jeśli mogę to korzystam(ujemna znowu nie działa), komuś to się nie podobało-otrzymałem stosowną PW.

Forum idzie w stronę komercjalizacji - nie do końca rozumiem co masz na myśli. Jeśli chodzi o to, że forum ma zarabiać to tak. Zarobki przeznaczane są na rozwój oraz jako zwykły przychód. Natomiast ze względu na rozwój ostatni rok to dokładanie do interesu :)

 

Natomiast komercjalizacja związana jest z duża liczbą odwiedzin, musimy pogodzić dużo różnych grup.

 

Moim oczekiwaniem byłaby neutralność, brak wpływu jakiejkolwiek firmy na działanie forum. Są "partnerzy", osoby moderującej(niektóre) mają bliski kontakt z branżą hostingową-może niech pałeczkę doglądania nad postami userów przejmą osoby niepowiązane z żadną z firm(nie wszyscy moderatorzy są)?. Nie uważam, że aktualnie osoby zajmujące to stanowisko robią to źle... Za plus uważam niebranie udziału firmy p.Bartka w życiu forum.

Kolejny raz tłumaczę, nie oceniam, nie obwiniam nikogo publicznie, ani nie oskarżam, nie przytaczam konkretnych przypadków.

Chciałbym, aby na forum panowała miła atmosfera i był szacunek, a nie jak to czasami bywa naskakiwanie-mnie także zdarzało brać w nim udział smile.png

Pogadać sobie będzie można w forum PRO, reszta to biznes i raczej nie ma sensu z tym walczyć.

 

Czemu pokazuje się różna ilość postów (pod profilem inaczej i w profilu inaczej) ? U mnie różnica 40 postów.

Jeden zlicza wszystkie posty od rejestracji, drugi te które zostały na forum (tematy są usuwane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - znaczenie ma ilość postów, która wyświetla się przy wysłanym poście, czy ta profilowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale zmiana nazwy takiej grupy jest konieczna. Choćby z tego względu,że "WHT Pro" budzie od razu skojarzenie z pakietami firmowymi - przypomnijcie sobie jką pozycję do menu dodaliście... Jak nie pamiętacie, to zerknijcie na pozycję między "partnerzy" a "regulamin". Voila! PRO. Tyle, że grupa "WHT Pro" ma niewiele wspólnego z kontami "Pro". I po co robić takie zamieszanie? Rozumiem, że członkostwo w grupie zależy od konkretnych zasług, czyli stażu, ilości postów i przede wszystkim punktów reputacji. To może niech będzie "pomocni" - jest ranking punktowy "pomocnych", to dlaczego nie grupa "pomocnych"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Łukasz, napisałeś to, o czym ja pomyślałam. Rzeczywiście nazwanie dwóch grup użytkowników PRO jest błędem. Jest tyle innych nazw, które możnaby nadać tej nowej grupie.

Ponadto, co z userami, którzy piszą byle pisać, nie wnosząc nic merytorycznego swymi postami do zawartości forum. Tacy, którzy tylko nabijają sobie posty, to w jaki sposób będziecie weryfikowali, czy należy mu się ten nowy status, czy też nie? Czy tylko miernik ilości postów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim bardzo skromnym zdaniem przyznawanie grupy Pro za ilość postów jest zła. Teoretycznie mogę nabijać posty pisząc na granicy spamu i stać się Pro bez jakiejkolwiek wiedzy i wkładu w życie forum. Lepszym sposobem byłoby przyznawanie tej grupy ze względu na reputację.

 

A co do nazwy to może Zasłużeni, albo Elita.

Edytowano przez king_arthur (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim bardzo skromnym zdaniem przyznawanie grupy Pro za ilość postów jest zła. Teoretycznie mogę nabijać posty pisząc na granicy spamu i stać się Pro bez jakiejkolwiek wiedzy i wkładu w życie forum. Lepszym sposobem byłoby przyznawanie tej grupy ze względu na reputację.

Jak ktoś będzie nabijał śmieciowe posty to w najlepszym wypadku zostaną usunięte a w najgorszym zostanie mu zabrana możliwość dołączenia do grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×