Skocz do zawartości
Gość

Domenowe cwaniaczki

Polecane posty

Gość

Cholera mnie dzisiaj wzięła!

 

Miałem zarejestrować pewną domenę, pl-kę.Parę dni temu sprawdziłem - nie jest zajęta. Ale nie była też wolna. Czekała na przedłużenie. Opcja była już niemożliwa, więc czekałem. Pomyślałem, że rano wstanę (dzisiaj o 7:44 się kończyła). Wstałem 7:51, 7:55 już rejestrowałem. Tzn. chciałem rejestrować. Zajęta.

Patrzę na dns.pl, bo może jeszcze trzeba odczekać, że inna strefa czasowa czy coś...

A tam domena w kolejce do rejestracji... WTF??

 

Opcji nie było, co jest grane? Patrzę w whois.domaintools.com, a tam nowy rejestrator ...z Cypru, czyli te całe markety chyba, nie? Dane poprzedniego abonenta były inne.

I kiedy rejestrowana? 7:44, dokładnie o godzinie wygaśnięcia.

 

Czy te gnojki mają jakieś SNIPy jak na Allegro, że nie musi zakładać opcji? Pewnie mu sprawdza, czy jest opcja i wali rejestrację...

 

Dno totalne z tymi domenami... to jest jakaś parodia co się dzieje...

 

Pewnie NASK ma to gdzieś, jak Allegro SNIPa, nie?

Pewnie teraz ten gnojek wrzuci ją jako do kupna za "jedyne 1000zł" czy coś takiego i będzie tak leżała przez rok albo i dwa...

 

Są 14-dniowe rejestracje, czy jak to tam było - te testowe? Może on sobie tylko bada ruch i jeszcze jest szansa?

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znaczy to że ty byś ją ustrzelił o 7:45 nie byłoby dnem tak ?

to że ktoś inny ją zarejestrował jest dnem a to że Ty chciałeś zrobić to samo już nie ?

 

A tak serio - jest masa aplikacji do przechwytywania domen, napisanie czy odpalenie takiej to nie jakiś super hiper problem (nawet są programy na windowsa) i tak robi większość domeniarzy.

 

Nazywanie kogoś gnojkiem bo ma lepsze narzędzia niż Ty też nie jest do końca na miejscu.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie, chodzi o SZANSĘ na rejestrację.

A to, że to jest z automatu to w ogóle eliminuje konkurencyjnośc... to tak samo jak na Allegro SNIP eliminuje istotę aukcji.

Rozumiesz trochę o co chodzi w tym, że coś jest dostępne ogółowi do czegoś? Że "kto pierwszy ten lepszy", ale niech wszyscy mają szansę na to "kto pierwszy"?

Jak coś jest z automatu to już nie jest "kto pierwszy".

Gnojkiem jest ten, kto kombinuje poniżej pasa.

 

Narzędzia... że już w ogóle odbija technologicznie na tym rynku, to jest drugą istotą mojej wypowiedzi.

I co, mam się na narzędzia dobijać do domeny, że kto ma szybszy dostęp do serwera rejestrującego, ten weźmie domenę? I w dodatku mam jako szaraczek konkurować z partnerem NASKu? To w ogóle powinno być zabronione, bo stawia w uprzywilejowanej (i to jak!) pozycji tego partnera, który jest tak naprawdę przedłużeniem NASKu, który dystrybuuje w jakiś tam sposób narodowe dobro, że domeny polskie.

Parodia...

 

Muszę chyba się zabrać do wprowadzenia w życie mojego pewnego genialnego pomysłu z domenami, jeśli by wypalił, to te wszystkie aftermarkety, droppedy i seoparkingi pójdą na dno.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kombinowanie poniżej pasa. Możesz mieć taki sam soft / narzędzia - jest to tak wartościowy rynek (choć z każdym dniem coraz mniej), że takie praktyki nie są dziwne czy nieetyczne skoro rejestrator przyjmuje różnego rodzaju api i automaty.

To jest tak samo jak mieć pretensje do kogoś kto buchnął mi domenę której nie opłaciłem (w domyśle nie opłaciłem i moja strata nie wina osoby która zarejestrowała w/w domenkę - oczywiście pomijam sprawy patentowe czy nazwy zastrzeżone itp.).

 

 

Muszę chyba się zabrać do wprowadzenia w życie mojego pewnego genialnego pomysłu z domenami, jeśli by wypalił, to te wszystkie aftermarkety, droppedy i seoparkingi pójdą na dno.

Typowe - wszyscy źli, JA jakbym chciał to bym im dopiero pokazał ! ;)

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tjaaa... ja jako szaraczek versus partner NASKu.. JUŻ WIDZĘ jak szybciej dopycham się do domeny moim softem....w ogóle co to ma znaczyć, że mam się dopychać do domeny moim softem... phhh...

 

Przykład z nieopłaceniem trochę przesadzony... tutaj jest totalnie inna sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nrm jaki komunizm?

W ogóle przeczytałeś o co mi chodzi? O jaką istotę? To jest jednak delikatne różnica z tym, o co wam chodzi. Ja wiem o co chodzi - że ta, kapitalizm, że kto ma kasę, ten ma wszystko szybciej więcej lepiej - no dobra, powiedzmy, że gdybym mówil, że to jest nie fair, to byłby komunizm. Ale tu chodzi o dostęp do możliwości, chodzi o zasady wolnorynkowe, że już takie totalnie działanie jak korporacje bankowe na świecie.

I co, że SNIP na Allegro nie niszczy idei lyctowania, nie? Bo to jest podobna sytuacja.

 

Czyli tak naprawdę to TO jest komunizm, że uprzywilejowany sobie rejestruje, bo jest członkiem elitarnego klubiku (partner NASK, duże plecy i kasa).

Pewnie, że podejrzewałem, że nie będzie z kim tu rozmawiać na ten temat, bo bardzo trudno zrozumieć te podstawowe, naprawdę totalnie podstawowe idee leżące na podwalinach czy to aukcji (Allegro i SNIP), czy to uwalniania domen publicznie.

 

Rozumiem, gdyby dali opcję, rozumiem przedłużenie domeny przez kogoś, ale domena uwolniona i zarejestrowana przez automat dokładnie w danej chwili? W dodatku narodowa domena, zarejestrowana przez partnera NASK?

Dziadostwo i tyle.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa... ja jako szaraczek versus partner NASKu.. JUŻ WIDZĘ jak szybciej dopycham się do domeny moim softem....w ogóle co to ma znaczyć, że mam się dopychać do domeny moim softem... phhh...

 

Przykład z nieopłaceniem trochę przesadzony... tutaj jest totalnie inna sytuacja.

 

Z tzw. palcem w d... wink.png jest to możliwe i nie ma co brać tego pod kątem on jest duży a ja mały.

W ogóle co to ma znaczyć że siedzisz i pilnujesz kiedy kliknąć - to samo robi oprogramowanie,

z założenia soft się pisze żeby pomagał robić coś za ludzi lub dla ludzi ;)

Twój punkt widzenia zależy wyłącznie od miejsca siedzenia zatem ciężko o jakieś zrozumienie mojej argumentacji.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz i tyle jest zasada przy domenach, kto pierwszy ten lepszy i obowiązuje od 1s kiedy to można robić i ktoś to robi i nie ma różnicy czy klika w przeglądarce odśwież czy ma do tego programik, który za niego to robi.

 

Kilka lat temu moja żona dostała taką dodatkową robotę żeby z katalogów firm medycznych/laboratoriów wklepać dane osób do excela ja sprawdziłem, że są tez wersje elektroniczne tych książek i napisałem coś w php co wyciąga ze strony te dane po wpisaniu nazwiska i imienia żeby nie musiał całości klepać, po prostu zrobiłem narzędzie, które ułatwia tą pracę i tamci ludzie od domen też to zrobili, ułatwili sobie pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiem, ale dlatego trzeba troszkę cofnąć myślenie z etapu "kto pierwszy/większy/ma bardziej superowe oprogramowanie/status NASKowy" do tego, czym w ogóle jest uwolnienie domeny. Ja tu widzę dwie rzeczy: a) że to partner NASKu sobie zarejestrował (czyli już ma "bliżej" do rejestracji), że cool.png rejestracja poszła z automatu, totalnie z automatu, bez szansy na prawdziwe uwolenienie domeny.

 

regdos błagam... totalnie inna sytuacja.

 

Ja wiedziałem, że będzie ciężko, bo na Allegro jak o SNIPie napisałem, to też było ciężko zrozumieć ludziom co to znaczy licytacja i że to burzy ideę licytacji. No ale to trzeba wyłączyć schizkę "zarabiać na chama" i włączyć analizę ideologiczną.

 

 

EDIT:

b z nawiasem daje jako buźkę... booosszzz ta templatka...

 

EDIT 2:

Nie jestem aż taki głupi, aby robić z tego wojenkę albo kogoś przekonywać. Pierniczyć domenę, zaraz wymyślę lepszą albo wezmę inną końcówkę. Tylko chodzi mi o sam fakt, że to ciut tupet, co się dzieje. Stąd w ogóle napisałem w Piaskownicy, nie w "Domenach".

Mam za dużo pracy, by tracić więcej niż godzinę na tę kwestię, w duchu też mam małą nadzieję, że to tylko jakiś okres testowy i gościu testuje domenę pod kątem ruchu... może uwolnią tak naprawdę... heh

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi ale spójrz na to, że może ktoś zlecił dla dropped przechwycenie domeny i za wykorzystanie ich narzędzia zapłaci o wiele więcej za rejestrację tej domeny dla niego niż Ty byś zapłacił, mogłeś zrobić to samo i zlecić którejś z firm przechwytujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

lukaschemp jeśli tak było - OK, wtedy biznes (widzicie o co mi chodzi?). Inna sprawa, że opcja była niedostępna, a nigdzie nie było nic o przechwyceniu domeny innym sposobem - a rozumiem, że oficjalnym sposobem wyhaczenia domeny jest opcja. Jeśli tam pojawi się sajt, że "na sprzedaż", to jednak IMO będzie do kitu. Jeśli naprawdę użycie przez kogoś, kto już czysto biznesowo mnie przechytrzył - OK! Dobrze! To wtedy będzie w porządku.

 

Mam nadzieję, że to rozjaśni o co mi chodzi, heh.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, nie marudź, zainstaluj na serwerze snajpera domenowego i też przejmuj.

 

A tak z innej beczki - co się dzisiaj dzieje, że EURid jeszcze nie wstało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabierzmy tym co mają dużo i podzielmy równo między wszystkich... I jak mówić że to nie jest komunizm ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi ma polityczno-gospodarczą schizofrenię, ale to już widać od dawna. Jeśli chodzi o wszystkich innych, to ma być dziki zachód w wydaniu JKM, kapitalizm pełną gębą, ale dla Sponsiego ma być komuna, żeby mu się żyło godnie i wygodnie ;)

Każdy by tak chciał, ale lekko nie ma. Jak chcesz połączenia dzikiego kapitalizmu z komunizmem, to Chińska Republika Ludowa czeka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak widzę, bardzo trudno jest Wam zrozumieć podstawowe przesłanki idące za wymienianymi przeze mnie usługami.

Tak, fajnie bezmyślnie rzucić tekst o komunie - szczególnie żyjąc w socjaliźmie i wybierając socjalistów wydaje się to straszną hipokryzją. d.v do momentu, gdy zacząłeś przed wyborami głosić peany na cześć socjalizmu myślałem, że myślimy podobnie, no ale niestety. Tutaj już przeginasz, szczególnie atakując moją osobę.

 

Nie chodzi mi o "po równo" itd. Jeśli ktoś potrafi używać mózgu, z pewnością wie o co mi chodzi. Może to jest przyczyną lekkiego potraktowania tematu i pojawienia się durnych komentarzy o ChRLD. Plus dopisywanie czegoś, czego nie pisałem (vet0 - to żeś się popisał, wow - rewelacja).

 

Chodzi o wykorzystywanie uprzywilejowanej pozycji. To, co robią przywódcy socjalistyczni w porozumieniu z lobby - np. Sarkozy, Merkel, Tusk - dojenie szaraczków, pompowanie w "ekonomię" itd. To jest kurs, na który weszły Stany w pewnym momencie, a co teraz odbija im się czkawką. To jest taka kontrola państwa (i lobby) nad przemysłem, że szaraczek jest nikim. A podnieś głos - od razu, że komunista.

 

To, co się tutaj zadziało, to komunizm, a nie to, o czym ja piszę w swoich racjach. To jest takie odwrócenie, zboczenie z wolnego rynku (przez pryzmat mamony) ku lobbingowi i pozycji ("partnerstwo").

 

Nie musicie się obawiać komunizmu, wystarczy obawiać się dymania przez korporacje - to nie jest od razu komunizm. To jest tylko zdolność używania mózgu do troszkę głębszej analizy tego, co się dzieje wokoło. Ja wiem, że to ciężko zauważyć, bo media i ogólnie charakter demokracji i tego pseudokapitalizmu jest tak opracowany, aby dawał złudne poczucie wolnorynkowości, tego, o czym piszecie, że "kto pierwszy, ten lepszy"... tak, pewnie, pewnie... ale to już przeszło na wylot, wywróciło do góry nogami.

 

A JKM dobrze gada, socjalizm nas do niczego dobrego nie doprowadził. Nawet w Skandynawii mają już tego dość.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trustcom

Sponsi to, że domena jest w kolejce do rejestracji nie oznacza wcale, że zostanie ona zarejestrowana. Bardzo często jest tak, że faktycznie jak tylko domena jest "uwalniana" to ktoś ją dodaje do kolejki do rejestracji a po jakimś czasie znowu wraca do puli wolnych domen. Sprawdzaj co jakiś czas czy faktycznie została zarejestrowana, bo być może ona również zostanie (bodajże po 2 tygodniach) uwolniona z kolejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uciekło w tym wszystkim, bo już tak się na głos zastanawiałem nad takim scenariuszem - tak, będę monitorował. Może to tylko badanie ruchu, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, badanie ruchu na zarezerwowanej domeny, ktora nie jest na zadnych dnsach.

Chyba telepatyczne.

 

Dodaj do przechwycenia i przestan tracic czas na Monitorowanie :)

Edytowano przez pokoleniex (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie obrażając nikogo - takie gadanie o niczym...wolny rynek, co nie zabronione jest dozwolone, zainstaluj jakiś snajper i przechwyć domenę - graj jak "wszyscy" to też będziesz się liczył w grze...

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z obiema stronami - w tym ze Sponsim; oczywiście z częścią merytoryczną, a nie tą o złodziejach i komunistach. tongue.png

 

Z jednej strony to wolny kraj w którym każdy w granicach prawa może robić co chce,

a domeny jak i wiele innych usług są sprzedawane wg. zasady FIFO ( kto pierwszy ten lepszy ).

Nie ma przesłanek, aby się do tego przyczepić ani w sensie formalnym ani społecznym.

 

Z drugiej strony oprogramowanie AfterMarket i serwisów konkurencyjnych jest tak skuteczne,

a ilość przechwytywanych codziennie domen tak olbrzymia,

że statystyczny Kowalski nie ma absolutnie żadnych szans na fajną domenę;

nawet jeśli wstanie o 4:30 rano i o 4:49:15 kliknie rejestruj.

Nie trudno mi więc zrozumieć rozgoryczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma szans ? Chyba, że mówimy o domenach, które już wcześniej były zarejestrowane - to już takie fajne chyba nie są, jeśli ktoś nie przedłuża ;)

A tak serio... dużo jest jeszcze wolnych fajnych domen, kwestia wyobraźni. Ale lepiej zrzucić winę na złe snajpery hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bellerofont dzięki za próbę zrozumienia tego, o czym piszę, heh

 

elcct a to jeszcze wróci... ale to najpierw będą nas czipować, potem jeszcze jakiś etap i dopiero...

a domena była całkiem, całkiem fajna... nie jest tak, że się tnę od razu, bardziej chodziło mi o sam fakt metodologii takiego działania, heh

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×