Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
drajvver

[Praca] Jako konsultant / młody aministrator / coś na zasadzie praktyki ?

Polecane posty

Witam.

 

Nie owijając w bawełnę i nie pisząc pięknych zdań wstępu :).

Nazywam się Krzysztof Paliga, mieszkam w Dębicy k/Rzeszowa. Uczę się w Technikum Informatycznym w tej samej miejscowości. Aktualnie jestem w 3 klasie. Mam ukończone 18 lat, jeżeli jest to aż tak bardzo istotne.

Jako, że przydałaby mi się jakaś (chociaż niewielka, na małe wydatki) gotówka, postanowiłem poszukać jakiejś pracy :). Kierunek moich zainteresowań, jak i przyszłego zawodu przyprowadził mnie właśnie na to forum, na którym od pewnego czasu jestem też trochę aktywnym uczestnikiem.

Jeżeli chodzi o doświadczenia z poprzedniej pracy, ew. jakiejś praktyki, to takich niestety u mnie brak. Niestety wiem też, że jako uczeń, mam czas tylko popołudniami, co w ewentualnym zatrudnieniu może troszkę przeszkadzać, jednak swoje obowiązki staram się wykonywać sumiennie i w miarę możliwości jak najszybciej.

Ze swojej strony mogę zagwarantować:

- Podstawową umiejętność administracji systemami Linux (różne dystrybucje, instalacja LAMP, podstawowa konfiguracja, itp.)

- Znajomość języka angielskiego na średnio-zaawansowanym poziomie (uczę się od 10 lat, nie mam problemów z rozmową w tym języku)

- Podstawową znajomość Pascala, C++ i Basha

- Umiejętność pracy w grupie

- Kulturę osobistą.

 

Wiem, że mogę być odebrany jako kolejny potencjalny "bachor", który szuka możliwości zarobienia na flaszkę, czy piwo ;). Ale jeżeli ktoś będzie zainteresowany, to proszę o kontakt mailowy na k@kpaliga.pl , ewentualnie na PW, tutaj na forum.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy, ale wiesz, ta wiedze co posiadasz z IT i tutaj wypisales idzie sie nauczyc w pare dni, instalacja LAMP - 1 polecenie na Debian itd, podstawowa konfiguracja gora pare godzin nauki, podstawy C++ i Basha to pewnie petle, Pascala nawet bym nie pisal, bo to jezyk zeby zrozumiec co to programowanie, a nie do korzystania z niego

 

ucz sie, zaproponuj administracje serwerami w szkole, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy, ale wiesz, ta wiedze co posiadasz z IT i tutaj wypisales idzie sie nauczyc w pare dni, instalacja LAMP - 1 polecenie na Debian itd, podstawowa konfiguracja gora pare godzin nauki, podstawy C++ i Basha to pewnie petle, Pascala nawet bym nie pisal, bo to jezyk zeby zrozumiec co to programowanie, a nie do korzystania z niego

 

ucz sie, zaproponuj administracje serwerami w szkole, powodzenia

 

Bez obrazy Panie B0FH ale od czegoś trzeba zacząć i na początek są to jak najbardziej odpowiednie umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy Panie B0FH ale od czegoś trzeba zacząć i na początek są to jak najbardziej odpowiednie umiejętności.

 

aha, no to znam takich co przyszli na admina, a nie znali komend Linux, jak tak to spoko, btw, ja od pol roku pracuje... a jak przyszedlem na rozmowe do 1 pracy to umialem wiekszosc podstawowych uslug sieciowych-serwerowych konfigurowac w stopniu srednio zaawansowanym, 1 usluga to 1 dzien nauki, bo czego sie tam mozna uczyc, np. DNS - wystarczy znac 10 rekordow - to ile sie tego mozna uczyc, zeby znac ze zrozumieniem? troche poklikac i popsuc zeby zrozumiec, cala filozofia, szkoda ze wiekszosc takich poczatkujacych osob to czysci teoretycy i na pytanie w stylu jak ze switcha zrobic hub wysiadaja... a w normalnej firmie szukaja osob, ktore potrafia myslec i wykorzystac wiedze w praktyce, powodzenia

Edytowano przez B0FH (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No cóż jak dadzą konsolę a ktoś umie wszystko ctrl+c ctrl+v z gugli to polegnie na konfiguracji byle programu... Np. lighttpd gdzie trzeba umieć 4-5 komend aby wszystko ładnie skonfigurować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

B0FH, a jeśli takich rekordów dodać trzeba 1000 do binda? biggrin.png Wtedy się zaczyna problem dla coniektórych 'adminów'. Albo dodać setke vhostów. Wszelkie skrypty backupowe, automatyzacja, iptables. Więc niby to takie wszystko proste, ale jak się złoży wszystko razem, to jednak wychodzi tego czasu poświęconego. No i powiedz mi że iptables da się nauczyc w 1 dzień? biggrin.png Albo wyrażeń regularnych, które też w pewnym stopniu trzeba znać tongue.png

 

A co do głównego wątku, postaw sobie jakiś serwer, drugi, trzeci, nat, bind, itp itd. Trenuj, uruchamiaj, psuj, bo z podstawową znajomością linuxa, to niestety, ale masz marniutkie szanse na jakąkolwiek pracę smile.png Do tego jeszcze programuj dużo, jeśli masz zamiar siedzieć w IT tongue.png

Edytowano przez dmho (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapominacie o tym, że praca administratora to nie tylko instalacje i update środowiska. Administrator przede wszystkim musi zdiagnozować problemy opisane przez danych klientów, czasami to nie jest łatwe i takie zadania wykonuje się z doświadczenia, tu nie zawsze manual znaleziony w Google będzie przydatny.

 

W większości firm są działy o różnym stopniu wiedzy danych administratorów (tzw. level), niestety większość spraw i tak wymaga zajrzenia do SSH i znalezienia usterki na serwerze. Dlatego jeśli jeden dział nie poradzi sobie z daną naprawą, ticket jest przekazywany o poziom wyżej do osób mających większe doświadczenie w tym temacie.

 

W tym zawodzie raczej bazuje się na doświadczeniu które zdobywa się latami, nie zaś na manualu studiowanym przez jeden dzień. Młody administrator zaczyna w firmie od podstaw, dopiero potem wspina się na drabinie "doświadczenia", przecież nikt nie urodził się z wiedzą tylko ją zdobywał.

Jeśli komukolwiek wydaje się, że po miesiącu może być dobrym administratorem jest w totalnym błędzie.

 

Tu nawet dobry papierek nic nie znaczy, tylko praktyka.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

MZone, true true. Dodatkowo admin jednakowoż powinien wiedzieć conieco o PHP, SQL, itp. Jako że sporo problemów i z tym jest na serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chyba zapominacie o tym, że praca administratora to nie tylko instalacje i update środowiska. Administrator przede wszystkim musi zdiagnozować problemy opisane przez danych klientów, czasami to nie jest łatwe i takie zadania wykonuje się z doświadczenia, tu nie zawsze manual znaleziony w Google będzie przydatny.

 

W większości firm są działy o różnym stopniu wiedzy danych administratorów (tzw. level), niestety większość spraw i tak wymaga zajrzenia do SSH i znalezienia usterki na serwerze. Dlatego jeśli jeden dział nie poradzi sobie z daną naprawą, ticket jest przekazywany o poziom wyżej do osób mających większe doświadczenie w tym temacie.

 

W tym zawodzie raczej bazuje się na doświadczeniu które zdobywa się latami, nie zaś na manualu studiowanym przez jeden dzień. Młody administrator zaczyna w firmie od podstaw, dopiero potem wspina się na drabinie "doświadczenia", przecież nikt nie urodził się z wiedzą tylko ją zdobywał.

Jeśli komukolwiek wydaje się, że po miesiącu może być dobrym administratorem jest w totalnym błędzie.

 

Tu nawet dobry papierek nic nie znaczy, tylko praktyka.

 

 

Na rozmowach kwalifikacyjnych zawsze pytają o to co robisz gdy nastąpi jakaś awaria (np. brak dostępu do internetu) i następne pytanie jak to zaczniesz diagnozować/naprawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a zauważyliście że drajwer nie szuka pracy jako główny nad admin szefów adminów w ovh, tylko po prostu opisał co umie po to,

aby być może za niewielkie pieniądze gdzieś coś w jakiejś firmie robić, szkolić się, nabywać doświadczenia ?

może akurat takiej osoby jakaś firma szuka, choćby malutka, chyba lepiej czymś się zająć niż sączyć jabłuszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zgodzę się z Edart-em. NIkt nie powiedział, że trzeba autora tematu zatrudnić na najbardziej wymagającym stanowisku głównego administratora. Jako junior, "level 1" się nada, taki "pomocnik murarza" - przynieś, podaj, pozamiataj. Każdy od czegoś musi wystartować, chłopak chce zdobywać doświadczenie, chwali mu się to. Jasne, że też nie dałbym mu od razu do postawienia serwera produkcyjnego, ale też nie sądzę, żeby drajvver chciał choćby w przybliżeniu takie pieniądze jakie bierze ktoś, kto jest samodzielnym, w pełni wykwalifikowanym i doświadczonym administratorem. Jest miejsce dla admina biorącego 100 Euro za godzinę, robiącego zaawansowane operacje i jest miejsce na pomocnika, który pomoże klientowi przenieść pliki między folderami i odpowie na maila w sprawie adresów NSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet szczerze mówiąc, to nie chciałbym takich pieniędzy - chodzi mi o tylko o nabywanie doświadczenia, jak wygląda praca w takich firmach, co się dzieje, jakie są najczęstsze pytania klientów, co się przeważnie "psuje", jak to szybko naprawić, aby kiedyś już nie musieć się tego uczyć, a jak wiadomo, nawet jeśli ma się swojego VPSa, to ciężko cokolwiek zepsuć w taki sposób, w jaki może to zrobić każdy klient w firmie (czyli każdy zepsuje to samo w inny sposób wink.png ). Dziękuje tym, którzy w jakiś sposób mnie tutaj "bronią", nie oczekiwałem takiej postawy, dlatego bardzo mnie to ucieszyło smile.png.

Natomiast ludzie tacy jak @B0FH, tylko mnie trochę śmieszą, przyszedł na forum, na każdego nagaduje (czytałem większość Twoich postów i wyglądają podobnie jak ten w moim temacie), a sam nie do końca jest w stanie przedstawić swoich umiejętności.

Ode mnie chyba tyle póki co, nie widzę sensu wdawania się w dyskusję, ani udowadniania sobie niczego, jestem jeszcze uczniem, nie mogę więc pracować w zasadzie na takim "pełnym etacie", dlatego też nie szukam takiej pracy, poza tym nie mam do tego jeszcze odpowiednich kwalifikacji, po prostu chcę się czegoś nauczyć.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez drajvver (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale "wchodząc" do firmy raczej nie licz na to, że ktoś będzie Ci zdradzał tajniki prowadzenia firmy czy administracji. Domyślam się, że jest to Twój pierwszy krok do własnego biznesu. Firmy raczej oczekują pracowników samodzielnych, nie takich którym trzeba mówić zrób to, zrób tamto.

O umiejętności raczej się nie martw w tym przypadku, jeśli jakaś firma zaproponuje Ci ofertę, z czasem będziesz posiadał coraz to większą wiedzę. Tu ważny jest zapał, zaufanie do pracodawcy, i nie zadawanie zbyt wielu pytań do "szefa".

 

Nikt nie urodził się alfą i omegą, więc z czasem wiedza sama przyjdzie, ale na to trzeba tylko czasu.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę na coś takiego, bo wiem, że w taki sposób ciężko cokolwiek osiągnąć, tu chodzi o własną pracę i chęci. Tylko dużo łatwiej nauczyć się czegoś, "siedząc" w tym, niż na "sucho" psując i naprawiając samemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

drajvver, ucz się ucz samemu jak najwięcej. Robota jako admin wiele się nie różni.

Postaw sobie nata, firewalla, pare usług (apache, poczta, bind) zarejestruj jakąś domenę za parę groszy i konfiguruj, ucz się. Napisz multum skryptów.Niestety, tak jak mzone zauważył, nikt Ci nie da dostępu do sieci i nie będzie prowadził Cię za rękę przez pierwsze dni smile.png

 

P.S. do tego instaluj multum różnych skryptów php, typu jakieś fora, blogi, panele typu DA, itp. Wtedy będziesz miał pewnie różne problemy związane z hostingiem smile.png

Edytowano przez dmho (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Możesz kogoś poprosić żeby ci podkładał świnie, psuł, próbował robić włamy etc a ty będziesz musiał sobie z tym szybko poradzić, ,,zbanować" intruza itd. To dobry sposób na naukę, będziesz miał to co ma w życiu prawdziwy admin czyli nieźle przekombinowanie :D Najlepiej weź kogoś zaufanego co co celowo nie namiesza i nie popsuje i czegoś nie zniszczy. Konfiguruj, potem pytaj osób zaznajomionych z tematem żeby zobaczyli co jest źle, co jest ok, na co zwrócić uwagę itd. Bo z samych książek to się wiele nie nauczysz, tutaj nauczycielem jest życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

B0FH, a jeśli takich rekordów dodać trzeba 1000 do binda? biggrin.png Wtedy się zaczyna problem dla coniektórych 'adminów'. Albo dodać setke vhostów. Wszelkie skrypty backupowe, automatyzacja, iptables. Więc niby to takie wszystko proste, ale jak się złoży wszystko razem, to jednak wychodzi tego czasu poświęconego. No i powiedz mi że iptables da się nauczyc w 1 dzień? biggrin.png Albo wyrażeń regularnych, które też w pewnym stopniu trzeba znać tongue.png

 

A co do głównego wątku, postaw sobie jakiś serwer, drugi, trzeci, nat, bind, itp itd. Trenuj, uruchamiaj, psuj, bo z podstawową znajomością linuxa, to niestety, ale masz marniutkie szanse na jakąkolwiek pracę smile.png Do tego jeszcze programuj dużo, jeśli masz zamiar siedzieć w IT tongue.png

 

nie mam zamiaru nikomu ublizac, ale 1000 rekordow to co za problem? 3/4 rekordow w internecie to A, MX, CNAME... to co za problem? to kwestia czasu na wyklepanie tego...

 

skrypty backupowe? stary... kazdy backup to 1 komenda srednio, dla przecietnego usera linuksa to nie jest problem, to samo tyczy sie automatyzacji

 

iptables nie da sie nauczyc w 1 dzien? LOL zartujesz? iptables to nauka na maksymalnie kolo godziny, czego chcesz sie tam uczyc? przeciez to jest jak HTMrL... a jak masz cos zaawansowanego to w google 3/4 znajdziesz i nie trzeba byc Einsteinem zeby sobie przystosowac do wlasnych potrzeb

 

powiedz, do czego Ci regexpy w admince? jedynie do sed'a sie przydaja i to wiesz, j/w wystarczy google i przystosowac

 

 

 

Chyba zapominacie o tym, że praca administratora to nie tylko instalacje i update środowiska. Administrator przede wszystkim musi zdiagnozować problemy opisane przez danych klientów, czasami to nie jest łatwe i takie zadania wykonuje się z doświadczenia, tu nie zawsze manual znaleziony w Google będzie przydatny.

 

W większości firm są działy o różnym stopniu wiedzy danych administratorów (tzw. level), niestety większość spraw i tak wymaga zajrzenia do SSH i znalezienia usterki na serwerze. Dlatego jeśli jeden dział nie poradzi sobie z daną naprawą, ticket jest przekazywany o poziom wyżej do osób mających większe doświadczenie w tym temacie.

 

W tym zawodzie raczej bazuje się na doświadczeniu które zdobywa się latami, nie zaś na manualu studiowanym przez jeden dzień. Młody administrator zaczyna w firmie od podstaw, dopiero potem wspina się na drabinie "doświadczenia", przecież nikt nie urodził się z wiedzą tylko ją zdobywał.

Jeśli komukolwiek wydaje się, że po miesiącu może być dobrym administratorem jest w totalnym błędzie.

 

Tu nawet dobry papierek nic nie znaczy, tylko praktyka.

 

tutaj przyznam racje, bo najtrudniejsza jest diagnostyka problemu, szczegolnie jak sa produkcyjne srodowiska jak np. gdy pracowalem w portalu internetowym, a co dopiero jak ktos w banku pracuje czy szpitalu, to juz w ogole ogien...

 

 

 

Na rozmowach kwalifikacyjnych zawsze pytają o to co robisz gdy nastąpi jakaś awaria (np. brak dostępu do internetu) i następne pytanie jak to zaczniesz diagnozować/naprawiać smile.png

 

przez takie pytania to wiesz... wiedza usera i znajomosc nazw 5-10 programow wink.png

 

 

 

Natomiast ludzie tacy jak @B0FH, tylko mnie trochę śmieszą, przyszedł na forum, na każdego nagaduje (czytałem większość Twoich postów i wyglądają podobnie jak ten w moim temacie), a sam nie do końca jest w stanie przedstawić swoich umiejętności.

Ode mnie chyba tyle póki co, nie widzę sensu wdawania się w dyskusję, ani udowadniania sobie niczego, jestem jeszcze uczniem, nie mogę więc pracować w zasadzie na takim "pełnym etacie", dlatego też nie szukam takiej pracy, poza tym nie mam do tego jeszcze odpowiednich kwalifikacji, po prostu chcę się czegoś nauczyć.

 

Pozdrawiam.

 

a czy ja musze sie dowartosciowywac? korzystaj z mojego doswiadczenia i wiedzy, a nie szukaj dziury w calym, pracuje jako admin, pracowalem m.in. w firmie posiadajacej 3mln danych pacjentow oraz w najwiekszym polskim portalu, w jednej z najwiekszych serwerowni w Europie, publikowalem w miedzynarodowej prasie poswieconej bezpieczenstwu IT, a wiesz gdzie sie uczylem? mialem serwer po wifi postawiony w domu na neostradzie i sie bawilem... od produkcji sie rozni to tym ze na produkcji jest wiecej rekordow, uslug... tyle, w pracy nauczylem sie jedynie sprzetu serwerowego, ktory pierwszy raz widzialem na oczy

 

chciec sie uczyc, a uczyc sie to troche rozne pojecia, dzisiaj gdy mozesz sobie wirtualke postawic czy cos zrobic na symulatorach to praktycznie nie ma ograniczen... jak ja sie bawilem to jeszcze wirtualizacja nie byla tak popularna i po 10 razy dziennie przeinstalowywalem system, dzis masz snapshoty i jazda

Edytowano przez B0FH (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie mam zamiaru nikomu ublizac, ale 1000 rekordow to co za problem? 3/4 rekordow w internecie to A, MX, CNAME... to co za problem? to kwestia czasu na wyklepanie tego...

I co, miałbyś zamiar robić 1000 różnych kopiuj wklej dla różnych domen? Sukcesu. Dwa dni później znów do wklepania 1000 rekordów... :D

 

skrypty backupowe? stary... kazdy backup to 1 komenda srednio, dla przecietnego usera linuksa to nie jest problem, to samo tyczy sie automatyzacji

Tak jest, bo backupowanie różnych katalogów w różnym czasie to jedna komenda. Dzień w dzień będziesz się logował żeby zrobić ręczny backup? Chyba że backup wg Ciebie to cp -R katalog_zrodlowy katalog_docelowy

 

iptables nie da sie nauczyc w 1 dzien? LOL zartujesz? iptables to nauka na maksymalnie kolo godziny, czego chcesz sie tam uczyc? przeciez to jest jak HTMrL... a jak masz cos zaawansowanego to w google 3/4 znajdziesz i nie trzeba byc Einsteinem zeby sobie przystosowac do wlasnych potrzeb

To napisz mi teraz, jak przechodzą pakiety przez iptables bez zaglądania do google. Czasem jednak nie ma możliwości dojścia do google :)

 

powiedz, do czego Ci regexpy w admince? jedynie do sed'a sie przydaja i to wiesz, j/w wystarczy google i przystosowac

 

Regexpy? Chociażby w skryptach do monitoringu dla , czy w skryptach perlowych. No i jak masz je przystosowywać, to musisz jednakowoż znać cokolwiek o regexpach.

 

 

Czyli wg Ciebie rozwiązaniem jest google w każdej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co, miałbyś zamiar robić 1000 różnych kopiuj wklej dla różnych domen? Sukcesu. Dwa dni później znów do wklepania 1000 rekordów... biggrin.png

 

 

Tak jest, bo backupowanie różnych katalogów w różnym czasie to jedna komenda. Dzień w dzień będziesz się logował żeby zrobić ręczny backup? Chyba że backup wg Ciebie to cp -R katalog_zrodlowy katalog_docelowy

 

 

To napisz mi teraz, jak przechodzą pakiety przez iptables bez zaglądania do google. Czasem jednak nie ma możliwości dojścia do google smile.png

 

 

 

Regexpy? Chociażby w skryptach do monitoringu dla , czy w skryptach perlowych. No i jak masz je przystosowywać, to musisz jednakowoż znać cokolwiek o regexpach.

 

 

Czyli wg Ciebie rozwiązaniem jest google w każdej sytuacji?

gdzie ty chesz pracowac ze bedziesz tysiac rekordow wklepywac? j/w 90% rekordow w internecie to A, CNAME, MX, z czego w 90% z tego tysiaca bedziesz miec A i CNAME, ew pare NS...

 

no tak, crontab rzeczywiscie jest jedynie dla hakerow przeznaczony,

 

no rzeczywiscie, nauka komendy do czyscenia lancuchow to tez wiedza tajemna, cale iptables jest jak HTML, nauka na chwile, lancuchy sie nauczyc i tyle jesli chodzi o 90% wpisow, no chyba ze masz parcie i np. bedziesz liczyc ile osob z Turcji Cie pingowalo... ale powodzenia z przestrzenia dyskowa

 

tak, dla mnie rozwiazaniem zawsze bylo i jest google, jak dla kazdego admina, naucz sie z google korzystac to bedziesz kims...

 

serio daruj sobie bo mnie nie przekonasz takim zrzedzeniem, pracowalem przy monitoringu po nocy i musialem rozwiazywac problemy niedostepnosci uslug i jakos sobie radzilem, jak sie cos posypie to lepiej google otworzyc i robic niz testowac swoje innowacyjne rozwiazania

 

a ty piszesz o pracy gdzie bedziesz miec komputerek albo dedyki, no to wiesz... najwieksze problemy to problemy sprzetowe, kiedy nie mozesz zglosic na support zeby sprawdzili, tylko musisz sam to zrobic w serwerowni... a tu ba... nagle ci sie posypie bsd na routerze i co zrobisz, bedziesz rozwiazywac na wlasna reke czy wklepiejsz w google i postapisz jak tam pisze? jesli tego nie rozumiesz to nigdy nie zostaniesz adminem bo nigdy nie bedziesz specjalista od wszsytkiego, bo takich osob jest niewielki procent i nie zadaja glupich pytan po forach tylko szukaja na google rowniez...

 

wystarczy miec ogolna wiedze o wszystkim zeby diagnozowac problemy, bo jak ci sie posypia uslugi a bedziesz je maltretowac zamiast np. sprawdzic ilosc inodow no to powodzenia, adminka to praca dla osob inteligentnych, ktorzy potrafia sobie poradzic i wyszukac rozwiazanie oraz wykorzystac wiedze innych

 

jak ktos jest "dupą" to bedzie "adminem" od offica w biurze

Edytowano przez B0FH (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

A jak z tym iptables, pochwalisz się wiedzą o nich? Bo widzę że ominąłeś moje pytanie :) A czyszczeine łańcuchów, to faktycznie jest godzina na poznanie, wróć, 5 minut :D

 

Co do google, umiem korzystac, ale na dzień dzisiejszy, w 80% nie potrzebuję google :)

 

serio daruj sobie bo mnie nie przekonasz takim zrzedzeniem, pracowalem przy monitoringu po nocy i musialem rozwiazywac problemy niedostepnosci uslug i jakos sobie radzilem,

Tu jest dobry cytat podsumowujący Ciebie. Jakoś sobie radziłeś siedząc po nocach :)

 

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×