Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
R@fi

Szkolenie z dziedziny php

Polecane posty

Witam

 

tak jak w temacie kupie lekcje programowania w języku PHP taki kurs chciałbym aby odbywał się poprzez Skype oczywiście kurs był by płatny.

 

Osoby chętne do udzielenia kursu zapraszam do kontaktu biuro@freecast.pl dobrze było by jakby osoba się określiła ile będzie kosztować godzina takowej lekcji oraz ile kurs by trwał .

 

Poszukiwane osoby które są kompetentne, po studiach w tym kierunku lub mający doświadczenie w roli nauczyciela :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freecast, polecam Ci jednak zainwestować w książki -> helion.pl. Jeżeli nie masz ŻADNEJ wiedzy dot. PHP to bez sensu wynajmować do tego nauczyciela. Nauczyciela dopiero wynajmij jak będziesz ogarniał podstawy i sam potrafił pisać niezbyt skomplikowane aplikacje - ale jednak samemu, po przeczytaniu książki o ile zrozumiesz będziesz mógł to zrobić bez większego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freecast, polecam Ci jednak zainwestować w książki -> helion.pl. Jeżeli nie masz ŻADNEJ wiedzy dot. PHP to bez sensu wynajmować do tego nauczyciela. Nauczyciela dopiero wynajmij jak będziesz ogarniał podstawy i sam potrafił pisać niezbyt skomplikowane aplikacje - ale jednak samemu, po przeczytaniu książki o ile zrozumiesz będziesz mógł to zrobić bez większego problemu.

 

Możecie polecić jakaś literaturę gdzie jest w miarę wszystko zrozumiale napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

^ Bo to był inny temat, założony przez innego użytkownika.

 

@freecast: Zacznij od prostych kursów i tutoriali, dopiero potem bierz się za książki, a szkolenie dopiero jak ogarniesz podstawy. Inaczej szkoda twojego czasu i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, kupiłem od Heliona książkę "101 gotowych projektów PHP".. czy coś takiego. Było jak sama nazwa wskazuje wiele gotowych skryptów, a na tyle książki wyjaśnione podstawy PHP. Dzięki tej książce, chęci nauki myślę, że mój poziom php jest przynajmniej średnio-zaawansowany ;)

 

Polecam naukę programowania metodą prób i błędów i naukę z książek - w moim przypadku jest to najlepszy wybór do nauki programowania.

 

//edit

 

 

Administrator firmy hostingowej nie umie PHP..?

 

 

Edytowano przez ZooMpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Administrator firmy hostingowej nie umie PHP..?

LOL, a powinien? I obsługa PSa, i skład DTP pewnie też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL, a powinien? I obsługa PSa, i skład DTP pewnie też ;)

 

W moim osobistym wyobrażeniu, jeśli ktoś hostuje klientów którzy w głównej mierze używają skryptów PHP to coś powinien na ten temat wiedzieć ;) Nigdzie nie napisałem, że musi, lecz sądzę że powinien coś o tym wiedzieć. PHP nie jest wcale trudne do opanowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia skryptów i ich działania to rola użytkownika hostingu, coś zbytnio obciąża to piszesz aby zoptymalizować jak nie wyrzucasz :)

 

Błąd, żeby coś zdiagnozować musisz mieć wiedzę. Czasami, by coś naprawić musisz zlokalizować problem przeglądając kod. Nie zawsze klient będzie chętny do wyręczania administracji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd, żeby coś zdiagnozować musisz mieć wiedzę. Czasami, by coś naprawić musisz zlokalizować problem przeglądając kod. Nie zawsze klient będzie chętny do wyręczania administracji ;)

 

Nie zgodzę się ponieważ mogę mieć nieprzyjemności z tego tytułu gdyż nie jestem autorem tego skryptu i nie mogę go modyfikować :).- jeśli jest problem ze skryptem najlepiej pisać do autora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz za zgodne z prawem wchodzenie na czyjejś konto i grzebanie mu w plikach ? Jeśli dany user posiada jakiś złośliwy skrypt dla innych lub stronę nie zgodną z naszym regulaminem to jego konto jest blokowane

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod hasłem "innym" nie muszą znajdować się dane, które będą na localhoscie - a nawet mogą to być połączenia zewnętrzne. Nigdzie nie napisałem, że to dla mnie zgodne z prawem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Administrator sieci zauważy podejrzane połączenia wychodzące z naszego serwera na inny host przesyła nam informacje po czym konto jest blokowane , lecz my nie mamy prawa modyfikować takowego skryptu , ponieważ jeśli nawet zmodyfikowalibyśmy skrypt user x wejdzie na FTP i przywróci plik do stanu pierwotnego wiec jaki w tym sens ? syzyfowa praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz za zgodne z prawem wchodzenie na czyjejś konto i grzebanie mu w plikach ? Jeśli dany user posiada jakiś złośliwy skrypt dla innych lub stronę nie zgodną z naszym regulaminem to jego konto jest blokowane

 

Na jakiej podstawie zablokujesz konto, skoro nie będziesz mu "grzebał" w plikach. Oprzesz to na domysłach, a może zerkniesz na obciążenie, "dziwny" ruch sieciowy ;)

Blokada konta to ostateczność, przynajmniej w większości firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie zablokujesz konto, skoro nie będziesz mu "grzebał" w plikach. Oprzesz to na domysłach, a może zerkniesz na obciążenie, "dziwny" ruch sieciowy ;)

Blokada konta to ostateczność, przynajmniej w większości firm.

 

Naprawdę nie rozumiem co to ma do rzeczy choćbym nawet umiał PHP to i tak bym nie wskórał za wiele, gdyż po mojej modyfikacji pliku user na nowo tworzył by plik i tak w koło Macieju - to lepiej zablokować konto niż edytować plik nie sądzisz ?

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc takim tropem, można do Ciebie wgrać własny skrypt, nawet gdyby szkodził on innym - nie rozumiałbyś kodu.

 

Hm.. ale zbaczamy z tematu ;)

 

 

 

Jeśli ktoś narusza regulamin, to administrator ma prawo wglądu do plików.

Takie naruszenie regulaminu to są jednak sporadyczne sytuacje i przeważnie wykonywane przez młodocianych specjalistów (klientów).

Hosting współdzielony działa na trochę innych prawach, niż np. prywatne serwery wirtualne. Klient wykupując taki hosting musi zrozumieć, że na takim serwerze nie jest jedyny i musi akceptować prawo wspólnego dobra.

 

Nie trzeba znać kodu PHP, aby się zorientować że na koncie coś nie gra. Od takich rzeczy jest dział monitoringu serwerów i administrator.

Nie wiem w jakim celu schodzisz z tematu i podważasz wiarygodność firmy Freecast. To że właściciel nie zna PHP nie ma tu nic do rzeczy.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba znać kodu PHP, aby się zorientować że na koncie coś nie gra.

Nie trzeba być mechanikiem, by zorientowac się, że coś jest nie tak z autem, ale to bardzo pomaga szybkiej diagnozie i wskazuje na sposób rozwiązania, wykluczając macanie po omacku, a może to a może tamto.

 

Od takich rzeczy jest dział monitoringu serwerów i administrator.

W małych firmach nie ma osobnych działów zajmujących się tym ;)

 

Nie wiem w jakim celu schodzisz z tematu i podważasz wiarygodność firmy Freecast. To że właściciel nie zna PHP nie ma tu nic do rzeczy.

 

Nie podważa wiarygodności firmy a jedynie wskazuje, że administrator powinien znać języki skryptowe, bo w jego pracy to jest wysoce wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie podważa wiarygodności firmy a jedynie wskazuje, że administrator powinien znać języki skryptowe, bo w jego pracy to jest wysoce wskazane.

Nie doczytałeś chyba, Freecast jest właścicielem, nie znaczy to że nie ma nikogo do monitorowania serwerów.

 

W małych firmach nie ma osobnych działów zajmujących się tym wink.gif

Wielkość firmy nie ma tu żadnego znaczenia, utworzenie takiego działu to żaden problem, nawet dla jednoosobowej firmy.

 

Nie podważa wiarygodności firmy a jedynie wskazuje, że administrator powinien znać języki skryptowe, bo w jego pracy to jest wysoce wskazane.

Administrator powinien znać PHP, ale właściciel firmy już nie nie ma takiej potrzeby. Po to są tworzone różne layery w dziale technicznym, aby przekazać problem zgodnie z wiedzą danego administratora.

 

A moim zdaniem podważa wiarygodność bo sugeruje, że firma Freecast to się już na niczym nie zna.

Nawet gdyby, to może korzystać z usług firm zewnętrznych, dotyczy to także monitoringu czy zarządzania serwerów.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@www.biznes-host.pl jeśli potrzebujemy jakiegoś skryptu zlecamy go programiście , który wykonuje zlecenie tak powstał nasz panel zarządzania shoutcast :). Serwer pod hosting monitorowany jest przez ludzi pracujących w DC KYLOS także wszystko jest w jak najlepszym porządku - jesteśmy wiarygodni a to że mam ochotę nauczyć się programowania obiektowego PHP to moja indywidualna sprawa i nie mieszaj w to wiarygodności firmy :)

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Swoją drogą - jaki piękny offtop..:) Brawo.

 

 

Przez Ciebię zainicjowany ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×