Skocz do zawartości
www.mzone.uk

[praca/współpraca]Administrator zdalny

Polecane posty

W związku z rozwojem firmy MZone Group poszukujemy osoby/firmy na stanowisko Administrator Zdalny.

 

  1. Wymagamy dobrej znajomości systemów Unix/Linux, zagadnień PHP, MySQL, Ruby, Apache oraz serwerów pocztowych
  2. Konieczna jest dobra znajomość paneli administracyjnych takich jak WHM/cPanel, Directadmin, HyperVM
  3. Wymagamy znajomości wirtualizacji OpenVZ oraz XEN, będzie to konieczne do pomocy przy wykonywaniu zleceń przez kandydata
  4. Mile widziane tworzenie stron www, grafik, banerów oraz różne pomysły dotyczące ciekawych rozwiązań informatycznych.
  5. Mile widziane osoby z prowadzoną działalnością gospodarczą na terenie Polski lub Wielkiej Brytanii.

Ze względu na konieczność bezpośredniego kontaktu z naszymi klientami, konieczna będzie bardzo wysoka kultura osobista oraz ogromna cierpliwość.

Kandydat przez okres próbny (do 3 miesięcy) będzie pracował pod okiem naszych administratorów. Prosimy także o wyrażenie zgody na przeprowadzenie małego testu praktycznego z zagadnień potrzebnych do wykonywania zleceń.

 

Co oferujemy:

  1. Pracy w młodym i dynamicznym zespole
  2. Możliwość awansu oraz większej ilość otrzymywanych zleceń
  3. Bonusy za dobrą i sumienną pracę
  4. Płacę na poziomie od 50 złotych na godzinę, wypłata następuje poprzez Paypal lub na konto bankowe na terenie Polski
  5. Możliwość podwyżki dla osób posiadających większą wiedzę, energiczność, systematyczność przy dłuższej współpracy z naszą firmą

Kandydat ma obowiązek odprowadzić podatek i opłacić konieczne ubezpieczenie na terenie Polski we własnym zakresie.

Zastrzegamy sobie możliwość odpowiedzi tylko na wybrane oferty.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o wysłanie email lub kontakt z konsultantem na chat.

 

Tel/fax: +441362853229 lub bezpośrednio do mnie +44 777 463 88 99

 

W ofertach przesłanych do nas prosimy dodać regułkę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę MZone Group w celach związanych z rekrutacją na stanowisko Administrator Zdalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"od" 50zł/h i takie wymagania? chyba że "od" to *2-3+

 

Nie chciałbym być niegrzeczny, ale takie zdolności arytmetyczne jakie przedstawiłeś w swoim poście, to trochę za mało na stanowisko administratora u nas.

Poszukaj pracy gdzieś indziej.

 

Zawsze możesz wrócić do Onet, pewnie więcej płacą za taką wyliczankę.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"od" 50zł/h i takie wymagania? chyba że "od" to *2-3+

 

Co jest złego w 50zł/h? Taka kasa na pełny etat (x 160h) to całkiem niezła pensja by była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50 zika dla niezależnego administratora, który musi opłacić składki ubezpieczenia rentowego, emerytalnego, zdrowotnego i inne, odprowadzić samodzielnie podatek, zapłacić samemu za sprzęt i łącze to wcale nie jest duża kwota. Ale Irek wyraźnie napisał "od 50 zł", czyli jak rozumiem 50 zł to stawka minimalna. A to już zaczyna mieć sens. Doświadczeni admini z własną dużą bazą klientów raczej nie będą zainteresowani, ale dla kogoś młodego, startującego na rynku, może to być bardzo interesująca oferta. Nie dość, że będzie to stały dopływ gotówki, to jeszcze dodatkowa pozycja w CV/portfolio na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

8 tysięcy PLN miesięcznie, niektórzy w tym kraju przeharowali uczciwie całe życie i dostaję tyle emerytury ale po 10 miesiącach. Jeżeli ktoś sugeruje że to jest mało albo coś to znaczy że ma coś nie tak pod deklem. Za takie pieniądze to skończyłyby się wszystkie moje problemy (nie finansowe) :) Co do tego ,,wyliczenia" to patrzę i nie mogę zrozumieć, mógłby ktoś wytłumaczyć ocb w tej arytmetyce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem to tak "chyba, że 'od' oznacza tę kwotę pomnożoną 2-3 razy lub więcej".

 

A te 8000 to brutto, po odliczeniu składek, podatków, kosztów własnych masz fart jak wyjdzie Ci połowa tej kwoty. Poza tym taki admin nie wyrobi raczej pełnoetatowych godzin...

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50 zika dla niezależnego administratora, który musi opłacić składki ubezpieczenia rentowego, emerytalnego, zdrowotnego i inne, odprowadzić samodzielnie podatek, zapłacić samemu za sprzęt i łącze to wcale nie jest duża kwota.

 

Umowa o dzieło z pracą autorską (-50%) i siabada. Po co to wszystko chcesz płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowa o dzieło... Słyszałeś termin "umowy śmieciowe"? To jest jedna z nich.

Poza tym powinieneś wiedzieć, że prowadzenie działalności mimo wysokich kosztów składkowych i tak się opłaca, choćby dlatego, że jesteś traktowany jak normalny podmiot w relacjach z bankami, telekomunikacjami i innymi firmami. W Polsce freelancer pracujący na umowy o dzieło i inne zlecenia często jest traktowany gorzej niż bezrobotny. Wiem co mówię, parę lat jako freelancer w tym kraju pracowałem i sobie odpuściłem, bo nawet głupiej komórki w abonamencie nie mogłem dostać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jest praca dodatkowa, zwykłe zabezpieczenie do firmy na różne przypadki.

Mamy w grupie bardzo dobrego głównego administratora i nie zamierzam go zmieniać za żadne skarby.

 

Zwykła umowa zlecenie, dopiero w późniejszym czasie możemy mówić o pełnym etacie, czy ewentualnej podwyżce.

 

Mieliśmy kilka przypadków, gdzie administratorzy o "ogromnej wiedzy", nie mogli sobie poradzić z podstawami na WHM/cPanel.

Więc nikogo nie zmuszam, nikogo nie oceniam, ale taką cenę ustaliłem za godzinę pracy i wydaje bez sensu taka rozmowa w tym temacie.

 

Nie chciałbym się rozpisywać w tym temacie za dużo, ale ta oferta jest raczej skierowana do młodych ludzi, nie "wyżartych" administratorów, chociaż zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ale nawet jeżeli to by miały być 4 tysiące netto to i tak to jest kupa kasy. Wiadomo że jak się pojawi kobieta a potem trójka dzieci to już nie jest tak fajnie, niemniej 4 kafle dla samego siebie to żyć nie umierać :)

 

Zawsze można pokombinować i próbować nie płacić ale to nie jest dobre rozwiązanie. Lepiej uczciwie zapłacić te złodziejskie podatki niż nie spać po nocach i lamentować co będzie jak się do zadu dorwą bo sąsiad uprzejmie doniesie :)

 

Nie jest to co prawda temat pod tytułem ,,Czy zarobki oferowane przez MZone są ok" ale co jak co, nie ma czegoś takiego że się zapieprza jak dureń i ma się z tego psi grosz. Nie wiem czy administrator ma tam duży zapiernicz ale za taką stawkę to nikt nie powinien narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy administrator ma tam duży zapiernicz ale za taką stawkę to nikt nie powinien narzekać.

Administrator nie jest sam zostawiony sobie (jest kilka osób w grupie, każda ma swoje zadania), czasami jednak ma ciśnienie i to ogromne. Jednak jest z nami ponad 2 lata i to już świadczy o czymś. ;)

 

Prosiłbym już o wstrzymanie się o opinie w tym temacie.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowa o dzieło... Słyszałeś termin "umowy śmieciowe"? To jest jedna z nich.

 

Umowa o dzieło nie podlega pod kodeks pracy to prawda. Ale czy będąc freelancerem musisz obawiać się nagłego zwolnienia? Przecież to dodatkowa fucha i możesz mieć 10 innych.

  • Jeśli mam wybierać między kwotą 3000zł na umowę o pracę i 4000zł na umowę o dzieło, to wybieram bramkę numer 2.
  • Jeśli mam wybierać między jednym pracodawcom i dziesięcioma klientami to wybieram rozwiązanie drugie.
  • Jeśli mogę uniknąć płacenia ZUSu to unikam - i tak za 40 lat nie zostanie z tego za wiele, bo większość osób będzie miała firmy w rajach podatkowych i nie będą płacić składek wcale. A abonamenty medyczne w prywatnych firmach przejmą rynek.

Zgadza się, bez umowy o pracę ciężko dostać kredyt, wynająć mieszkanie i milion innych rzeczy. Ale jako student lub uczeń do 26 roku życia wolałbym mieć jednak te 1000zł w kieszeni.

 

nie mogli sobie poradzić z podstawami na WHM/cPanel.

 

Tu akurat się nie dziwię. Też bym sobie z tym nie poradził. Raz zerknąłem co wytworzył taki panel i jednak wolę swój porządek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest złego w 50zł/h? Taka kasa na pełny etat (x 160h) to całkiem niezła pensja by była.

 

tylko nie ma mowy ze to praca zdalna na etat :), poza tym jak znam zycie to bedzie trzeba od tego zaplacic 50% podatku, m.in. w UK i PL, wiec co Ci z takiej pracy? skoro w normalnej firmie masz w umowie zakaz pracy u konkurencji

 

8 tysięcy PLN miesięcznie, niektórzy w tym kraju przeharowali uczciwie całe życie i dostaję tyle emerytury ale po 10 miesiącach. Jeżeli ktoś sugeruje że to jest mało albo coś to znaczy że ma coś nie tak pod deklem. Za takie pieniądze to skończyłyby się wszystkie moje problemy (nie finansowe) :) Co do tego ,,wyliczenia" to patrzę i nie mogę zrozumieć, mógłby ktoś wytłumaczyć ocb w tej arytmetyce ?

 

mam nadzieje, ze te 15 w nicku to wiek

Zwykła umowa zlecenie, dopiero w późniejszym czasie możemy mówić o pełnym etacie, czy ewentualnej podwyżce.

 

Nie chciałbym się rozpisywać w tym temacie za dużo, ale ta oferta jest raczej skierowana do młodych ludzi, nie "wyżartych" administratorów, chociaż zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

 

pozostawie to bez komentarza :)

 

Mieliśmy kilka przypadków, gdzie administratorzy o "ogromnej wiedzy", nie mogli sobie poradzić z podstawami na WHM/cPanel.

i co w tym dziwnego? tez bym nie potrafil, bo nigdy takiego czegos nie stawialem, bo i po co? takie cos stawiaj osoby ktore nie maja pojecia o administracji i musza sobie wszystko wyklikac, wiec takie wypowiedzi tylko swiadcza jakie pojecie o administracji masz

Edytowano przez B0FH (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten zapis jest jeszcze aktualny, ale może się przydać potencjalnym zainteresowanym: za zdradzenie tajemnicy, że współpracuje się z firmą płaci się karę w wys. 10 000 funtów. Także wystarczy, że np. żona przechodząca obok komputera zobaczy panel admina... i 10k funciaków w plecy. Umowa u notariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, WHM/cP to ZZZŁŁŁOOOO... Ale to zło nie jest dla administratora, tylko dla użytkownika końcowego. Kumasz? A admin ma mieć o tym pojęcie, bo na tym pracuje. To nie jest zabawka dla administratora, na jego potrzeby i wg jego widzimisię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co w tym dziwnego? tez bym nie potrafil, bo nigdy takiego czegos nie stawialem, bo i po co? takie cos stawiaj osoby ktore nie maja pojecia o administracji i musza sobie wszystko wyklikac, wiec takie wypowiedzi tylko swiadcza jakie pojecie o administracji masz

 

Nie kolego, jak ktoś nie masz pojęcia o administracji serwerem nie dostaniesz pracy u nas, trzeba mieć chociaż podstawy i wielką kulturę, których jak widać Tobie brakuje.

 

Także wystarczy, że np. żona przechodząca obok komputera zobaczy panel admina... i 10k funciaków w plecy. Umowa u notariusza.

Oczywiście, żę umowa musi być podpisana u notariusza (dokładnie chodzi o podpis nie samą umowę). Przykład z żoną którą podałeś nie jest adekwatny do problemu, jednak właśnie dlatego że miałem wątpliwości co do Ciebie nie podpisałem umowy z Tobą. Kara dotyczy zdrady tajemnicy służbowej, a nie za to że powiesz o tym, że współpracujesz z nami. :)

 

Proszę moderatora o zamknięcie tematu.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ahes znajdź mi jeszcze bank, który pożyczy kilka stówek (stówek tysiaków) na chatę mając "kilku klientów tu, kilku tam" : )

 

Pawel_15 ;;; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, żę umowa musi być podpisana u notariusza (dokładnie chodzi o podpis nie samą umowę). Przykład z żoną którą podałeś nie jest adekwatny do problemu, jednak właśnie dlatego że miałem wątpliwości co do Ciebie nie podpisałem umowy z Tobą. Kara dotyczy zdrady tajemnicy służbowej, a nie za to że powiesz o tym, że współpracujesz z nami.

 

Taa.. dodaj, że podziękowałeś bo zadałem 3 niewygodne pytania, które były dla mnie niejasne (o podatki i ubezpieczenie, czy z drugiej strony umowa też jest u notariusza i co znaczą "informacje" za których ujawnienie płaci się karę).

 

Ja (19-07-2011 16:20)

np. pytanie drugie - czym są te "informacje" za które mozna zaplacic 10k funtow... np. powiem zonie ze z wami wspolpracuje i to juz jest informacja?

mzone (19-07-2011 16:21)

mowilem Ci przeciez, wszystkie informacje, pracujesz dla nas zachowujesz to dla siebie

To powodzenia w szukaniu naiwniaka :)

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahes czy Paweł póki co mają inny tryb myślenia. Jak pokończą naukę i zajmą się życiem na własną rękę, z ratami, kredytami itd. to zmienią zdanie i przyznają rację tym, którzy mówią o etacie czy działalności gospodarczej. Freelancerem można być jak się nie ma na utrzymaniu rodziny, hipoteki do wzięcia i późniejszego spłacenia, samochodu do kupienia i późniejszego spłacenia. Niestety, ale życie to nie je bajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taa.. dodaj, że podziękowałeś bo zadałem 3 niewygodne pytania,

No wybacz, ale tak niepewnej osoby jak Ty nie będę miał w firmie. To jest po prostu selekcja, wybieram do pracy odpowiednich ludzi, a Ty raczej do nich nie należysz.

Ofert mam dosyć, więc o rekrutację się nie martw. I raczej nie nazwałbym tych ludzi naiwniakami. Chyba zrozumiałeś tą ofertę jako pełny etat, a ta pozycja jest na razie zajęta i raczej nie będzie wolna dla Ciebie.

 

Pracując dla firmy masz obowiązek pracować dokładnie, a nie wklepywać haseł czy zarządzać serwerem z żoną na kolanach (bo taką wątpliwość zgłosiłeś). To dlatego nie podpisałem z Tobą umowy, ponieważ nie wpuszczę na serwer osoby, do której będę miał chociaż cień wątpliwości.

 

Tylko zastanawiam się po co dyskutujesz o tym publicznie, bo jakoś nie widzę przykładu o żonie na kolanach, czyli wybierasz tylko niektóre teksty z naszej rozmowy.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niepewnej, bo zadałem 3 pytania, na które nie wygodnie było odpowiedzieć? LOL!

 

Co Ty sobie znowu wymyślasz, jakie ujawnianie haseł? Ja zapytałem, czy mogę żonie powiedzieć o tym, że dla Ciebie pracuję, a nie informować ją o hasłach!

Potrafisz w ogóle czytać ze zrozumieniem, czy masz jakieś wizje? Nie wiem czy to dostrzegasz, ale Ty sobie kreujesz własną rzeczywistość.

 

Ofert masz tak dużo, że - jak sam napisałeś - nie wiedzą jak zrobić konwersję konta z cPanelu do DA. I od tylu miesięcy żaden naiwniak dziwnym trafem się nie trafił, ciekawe czemu?

 

Po co dyskutuję? Bo chciałem przestrzec innych, żeby wiedzieli o Twoich wymaganiach (o których tu publicznie nie piszesz), teraz się bronię przed Twoimi nieuzasadnionymi atakami.

 

PS. przejrzyj sobie dokładnie korespondencję i zobacz kiedy co się stało. Przesłałeś mi umowę do notariusza, bo byłeś niemal zachwycony i gdy zadałem 3 pytania (m.in. co znaczy lakoiczne "informacje" za 10k funtów), nagle padła odpowiedź "nie jesteśmy zainteresowani", tekst o żonie na kolanach był już na "do widzenia" - dawno po tym waszym podziękowaniu.

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co Ty sobie znowu wymyślasz, jakie ujawnianie haseł? Ja zapytałem, czy mogę żonie powiedzieć o tym, że dla Ciebie pracuję, a nie informować ją o hasłach!

To nie jest miejsce na takie dyskusje, moje prawo jest takie, że to ja wybieram kogo chce mieć w firmie. Ja raczej bym przestrzegł firmy przed Tobą, bo skoro piszesz że będziesz miał żonę na kolanach podczas pracy, nie ciekawie to wygląda.

 

Biznes to nie jest zabawa, jak pracujesz dla kogoś to musisz wykonywać zadania sumiennie. Mając swój biznes możesz trzymać sobie żonę na kolanach i przeglądać serwery.

 

Po co dyskutuję? Bo chciałem przestrzec innych, żeby wiedzieli o Twoich wymaganiach (o których tu publicznie nie piszesz), teraz się bronię przed Twoimi nieuzasadnionymi atakami.

 

Nikt nie podpisuje umowy na ślepo, nikt też nie jest zmuszany. Zasada jest jedna, podpisujesz umowę, zgadzasz się na jej warunki, nie podpisujesz szukasz innego pracodawcy. Do zapewnienienia wysokiego standardu dla naszych klientów, nie mogę sobie pozwolić, aby serwerem zarządzała nieodpowiedzialna osoba. Życie prywatne i pracę (bez względu czy to zlecenie czy pełny etat) trzeba umieć odizolować.

tekst o żonie na kolanach był już na "do widzenia" - dawno po tym waszym podziękowaniu.

Dla mnie jest ważne, kto ma jakie podejście do firmy, skoro rzucasz taki przykład z żoną na kolanach, to mam prawo mieć wątpliwości co do Twojego profesjonalizmu.

 

Dla mnie ta dyskusja jest zakończona, ale pewnie już żadna firma po tym co przeczytała na forum w tym temacie, nie zaproponuje Ci żadnej oferty pracy na tak odpowiedzialnym stanowisku.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie podpisuje umowy na ślepo, nikt też nie jest zmuszany

 

Kolejny raz sobie coś wymyślasz, co nie miało miejsce. Fakty są takie:

 

1. dostałem umowę do podpisania (a więc byłeś zdecydowany na współpracę)

2. zadałem 3 pytania (nie żadne pretensje, wnioski, oskarżenia czy bóg wie co jeszcze), które mnie nurtowały

3. dostałem odpowiedź "nie jesteśmy zainteresowani"

 

Reasumując: zrezygnowałeś ze współpracy, ponieważ niejasne dla mnie były 3 aspekty dotyczące umowy. Zamiast odpowiedzieć na te - widać niewygodne - pytania, lepiej było podziękować :)

 

Naprawdę śmiechu warte jest to co piszesz. Zatrudniasz ludzi, którzy pracują kilka tysięcy km od Ciebie i Ty myślisz, że oni nie mają życia prywatnego poza pracą dla Ciebie? :D

 

Ja się w ogóle dziwię kto jest w grupie docelowej Twoich klientów, chyba same gimbusy?

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×