Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bubutm

Sprzedaż domeny

Polecane posty

Dzień dobry :) Założyłem ten temat tutaj - myślę że dobrze wybrałem dział jeśli nie to poproszę o przeniesienie do odpowiedniego działu :)

Chciałbym wystawić swoją domenę WEDKARZE.INFO na sprzedaż. Domenę mam zaparkowaną w OVH.PL co bym musiał zrobić przy ewentualnej sprzedaży - nigdy tego nie robiłem więc nie wiem, możecie mi podpowiedzieć co i jak ?

Domenę mam w sieci od 2007-03-30 , jej obecny PR to 4.

 

Dziękuje za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw znajdź kupca. Jeśli przez allegro to ok, jeśli nie to możesz umowę sprzedaży z nim podpisać. Kiedy otrzymasz od niego kasę, przenieś wszystkie kontakty na jego dane w OVH.

 

Ja tak robiłem kilka razy i jakoś ok było, bez zbędnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tares
Kiedy otrzymasz od niego kasę, przenieś wszystkie kontakty na jego dane w OVH.

 

Ja tak robiłem kilka razy i jakoś ok było, bez zbędnych problemów.

 

Tak, ale nie wszyscy mogą się na to zgodzić.

 

Poszukaj informacji dotyczącej cesji domeny (proces cesji powinien być opisany na stronie firmy, u której zakupiłeś domenę).

 

Ja polecam również sprzedaż na AfterMarket. http://www.aftermark...dex.php?a=43148 (dodałem do linka kod programu partnerskiego, jeśli chcesz usuń go).

Edytowano przez Tares (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dowiedz się w jaki sposób można wykonać cesję domeny. Zazwyczaj wystarczy formularz cesji podpisany przez obie strony.

Jeśli komuś nie zależy na kasie, to przy transferowaniu domeny globalnej można zmienić dane Abonenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tares, ale przecież mimo tego iż przeniesiesz wszystkie kontakty na jego dane to nadal właścicielem jesteś ty - możesz u nich zmienić adres, ale imienia i nazwiska w ovh nie wyklikasz.

 

Jedyna forma poprawnej zmiany właściciela domeny w OVH to cesja - drukujesz wniosek z ich panelu, wypleniasz dane, wysyłasz listem do nowego właściciela, on wypełnia reszte wniosku i wysyła do ovh. Po 3-4 dniach od wysłania priorytetem cesja jest zatwerdzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wystawić swoją domenę WEDKARZE.INFO na sprzedaż.

 

"sprzedaż" ? zapewne użyłeś zwrotu kolokwialnego, ponieważ domeny nie można sprzedać, możesz jedynie dokonać cesji praw i obowiązków wynikających z zawartej umowy. Pod względem prawnym jest to bardzo duża różnica o której należy pamiętać.

 

g.

 

 

http://beta.rootbox.pl - kod promocyjny: smerfetka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

"sprzedaż" ? zapewne użyłeś zwrotu kolokwialnego, ponieważ domeny nie można sprzedać, możesz jedynie dokonać cesji praw i obowiązków wynikających z zawartej umowy. Pod względem prawnym jest to bardzo duża różnica o której należy pamiętać.

 

g.

 

 

http://beta.rootbox.pl - kod promocyjny: smerfetka

 

Twoje posty nie mają zbyt większego sensu, i raczej nic nie wnoszą, wygląda to jakbyś specjalnie pisał aby tylko dopisać http://beta.rootbox.pl - kod promocyjny: smerfetka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tares

Tares, ale przecież mimo tego iż przeniesiesz wszystkie kontakty na jego dane to nadal właścicielem jesteś ty - możesz u nich zmienić adres, ale imienia i nazwiska w ovh nie wyklikasz.

 

 

Chyba pomyliłeś moją wypowiedź z wypowiedzią Arkso...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie wszystkim za pomoc.

Oczywiście chodziło o cesje nie sprzedaż - moja pomyłka przepraszam.

 

Pozdrawiam Artur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×