Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
furek

Licencja DA

Polecane posty

Szukam tanio licecji international

 

Hm? : )

 

Chyba internal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy szukasz kogoś, kto pomoże Ci złamać warunki licencji, bo sprzeda Ci lickę wewnętrzną do wykorzystania poza infrastrukturą sprzedającego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy szukasz kogoś, kto pomoże Ci złamać warunki licencji, bo sprzeda Ci lickę wewnętrzną do wykorzystania poza infrastrukturą sprzedającego?

Chcę legalną licencje..

 

 

Jeżeli ktoś nie potrzebuje może mi odsprzedać.

Jeżeli ktoś jest resllerem i sprzedaje też mogę kupić.

 

 

 

o tak :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Furek,

 

Zapoznaj się z warunkami poszczególnych licencji DirectAdmina, to zrozumiesz o co chodzi z łamaniem zasad danej licencji.

 

W skrócie licencja internal służy tylko i wyłącznie do wykorzystania w ramach infrastruktury firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem to wychodzi na to, że wszyscy łamią ich regulamin.

Bo nikt nie może sprzedawać licecji od tak poza firmę na, którą została zakupiona.

Tak wynika z licecji.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedna wielka kicha :)

 

Albo samemu kupić za 900zł licencje, albo za 260 nielegalnie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kicha, kupujesz licencję w firmie gdzie masz serwer i po problemie.

Własnie nie bo ja chcę mieć na swoim sprzęcie.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ciebie stać na swój swój sprzęt, to nie wygarniesz 900 złotych. Przecież to są i tak niskie ceny w porównaniu z licencją cPanel.

Tu masz legalną licencję External i zmieniasz sobie dowolnie IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może firma kolokująca ci maszynę oferuje DA ?

 

Serwerownie mamy firmową to nie potrzebna kolokacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serwerownię Cię stać, na maszyny Cię stać, a nie stać Cię na normalną lickę? Chyba sobie z nas żarty robisz. No chyba, że ta "serwerownia" to półka w piwnicy, a "serwer" to jakiś tani składak w towerze, wtedy zrozumiem niechęć do wydawania "tak wielkich" pieniędzy na licencję typu external.

 

Wlazłem na stronę z twojej stopki - jeśli nie przebarwiacie, to nie wygląda to tak tragicznie, więc chyba te kilkaset złotych nie powinno bardzo boleć...

 

BTW, http://www.gadm.pl/pk.php - komuś się palce powinęły ;)

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serwerownię Cię stać, na maszyny Cię stać, a nie stać Cię na normalną lickę? Chyba sobie z nas żarty robisz. No chyba, że ta "serwerownia" to półka w piwnicy, a "serwer" to jakiś tani składak w towerze, wtedy zrozumiem niechęć do wydawania "tak wielkich" pieniędzy na licencję typu external.

 

Wlazłem na stronę z twojej stopki - jeśli nie przebarwiacie, to nie wygląda to tak tragicznie, więc chyba te kilkaset złotych nie powinno bardzo boleć...

 

BTW, http://www.gadm.pl/pk.php - komuś się palce powinęły;)

 

 

Źle kolego zrozumiałeś.

 

 

Firmie w , której pracuje ma swoją serwerownie.

Strona na stopce to moja prywatna.

A licecja mi potrzebna do własnego serwera, który leży w tej serwerowni.

 

Nie musisz od razu krzyczeć :(

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani mi do głowy nie przyszło krzyczeć. Z serwerownią i stroną zaszło po prostu nieporozumienie, wynikające z niedomówień - mój błąd, sam sobie dopowiedziałem trochę za dużo. Ale OK, teraz już kumam - stawiasz własną maszynę, korzystając z zasobów firmy, w której pracujesz.

Tak czy inaczej warunki licencji DA mówią wyraźnie jaki typ licencji gdzie i przez kogo może być wykorzystany. To, że masa ludzi łamie postanowienia licencji (wbrew pozorom nie tylko w Polsce - spotkałem się z lickami internal sprzedawanymi na zewnątrz w wielu miejscach na całym świecie) nie oznacza, że jest to dobra praktyka biznesowa. Tyle tylko, że goście z DA sami na siebie bat ukręcili, bo firma sprzedająca licki internal na zewnątrz zawsze może się tłumaczyć tym, że ma baaaardzo rozległą bazę i jest to w większości przypadków nie do sprawdzenia. Więc jak chcesz zaryzykować, to skorzystaj z ofert firm, które taką możliwość dają (choć osobiście tego nie popieram).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poproś ową firmę, w której pracujesz, aby napisali do DA maila z prośbą o współpracę w sprzedawaniu wersji Internal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie,

 

A jeżeli firma jakaś przepiszę licecje na moją bo widzę w sumie, że jest taka możliwość w panelu i wtedy daje mi dostęp do niego ?

No bo jest sobie jakaś firma oznajmia upadłowość , ale licecje ma własną na zawsze więć ową licecje w panelu u nich w DA można przepisać prawda? zmienić dane po prostu firmy.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli firma jakaś przepiszę licecje na moją bo widzę w sumie, że jest taka możliwość w panelu i wtedy daje mi dostęp do niego ?

 

Gdzie Ty widzisz w panelu taką możliwość?

 

No bo jest sobie jakaś firma oznajmia upadłowość , ale licecje ma własną na zawsze więć ową licecje w panelu u nich w DA można przepisać prawda? zmienić dane po prostu firmy.

Możesz napisać do DA, wtedy może Ci przepiszą na inne IP. Kontakt z obsługą DA jednak nie jest aż taki super klienta indywidualnego.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na każdy adres IP musisz wykupić osobną licencją DirectAdmin.

Więc jak to jest że np hitme do vps za 20pln dodaje panel directadmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My też dajemy w tej cenie (oczywiście miesięcznie). Zatem Hitme też może:)

Kupujemy bezpośrednio i dołączamy klientowi w takiej cenie miesięcznej.

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×