Skocz do zawartości
mcbarlo

Szafa rack 600mm czy 800mm szer.

Polecane posty

Czy wedlug Was jest sens kupowac szefe o szerokosci 800mm zamiast 600mm? Jakie plyna korzysci z posiadania szerszej szafy? 200mm to bardzo duzo. W miejscu 3 szaf 800mm wejda 4 szafy 600mm.

 

Dodam, ze szafy beda przeznaczone na serwery. Switche oraz router beda w innej mniejszej szafce, najprawdopodobniej wiszacej, ale to juz nie jest istotne.

 

Przy okazji powiedzcie mi prosze czy szafy firmy Proconnect sa ok? Cena jest bardzo atrakcyjna np. tu: http://www.proconnect.pl/800x1000-stojace-c-56_77.html . Jesli nie taka szafa to jaka polecacie?

 

Ogolnie na co warto zwrocic uwag kupujac szafe rack?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im szersza szafa, tym łatwiej utrzymać w niej porządek z kablami. Bardzo często szafy powyżej 60cm, maja miejsce na dodatkowe montowane pionowo np. listwy zasilajace 0U.

 

Przy okazji powiedzcie mi prosze czy szafy firmy Proconnect sa ok? Cena jest bardzo atrakcyjna np. tu: http://www.proconnect.pl/800x1000-stojace-c-56_77.html . Jesli nie taka szafa to jaka polecacie?

Nie żebym się czepiał, ale popatrz dokładnie na tą szafę, a później wyobraź sobie ją z serwerami ;). Nadal chcesz wrzucić serwery do tej szafy?

Edytowano przez Sebak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale popatrz dokładnie na tą szafę, a później wyobraź sobie ją z serwerami ;). Nadal chcesz wrzucić serwery do tej szafy?

Tak jak Sebak napisał - to cudo to jest przeznaczone na szafę dystrybucyjną (czyt. dużo kabli, mało urządzeń).

Potem spójrz np. na http://www.ic-sklep.pl/szafa-serwerowa-gflex-tango-p-929.html?cPath=2_88 i pobaw się w grę znajdź-czym-różnią-się-dwa-obrazki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy zauwazyliscie, ale na calej stronie Proconnectu jest to samo zdjecie szafy 600x800, wiec ciezko ocenic jak wyglada 800x1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jej wielkość nie jest istotna - liczy się filozofia konstrukcyjna, a ona we wszystkich proconnectach jest taka sama.

Spójrz na DRZWI (zarówno te przednie, jak i tylne) tej, którą ci przykładowo podesłałem, a spójrz na drzwi podanej przez ciebie.

Głównie różnica pomiędzy szafą na cele dystrybucyjne, a szafą na cele serwerowe jest w nich.

Jak jeszcze nie potrafisz załapać, to jak krowie na rowie mówiąc - jak chcesz wychłodzić farmę serwerów stosując zamkniętą szczelnie z tyłu (gdzie są zazwyczaj zasilacze serwerowe) szafę, w której jedyny ruch powietrza jaki jesteś w stanie zapewnić to przepływ polegający na zasysaniu powietrza z dołu i wydmuchiwaniu górą?

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze zrobienie innych drzwi do szafy nie jest jakims karkolomnym zadaniem. Tymbardziej, ze jak juz napisalem na calej ich stronie jest to samo zdjecie i raczej na jego podstawie ciezko wycigac wnioski na temat konkretnego modelu szafy.

 

Ponadto rodzaj drzwi stosuje sie tez w zaleznosci od rodzaju klimatyzacji. Dlatego proponowalbym sie pochamowac troche z takimi barwnymi sformuowaniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze zrobienie innych drzwi do szafy nie jest jakims karkolomnym zadaniem. Tymbardziej, ze jak juz napisalem na calej ich stronie jest to samo zdjecie i raczej na jego podstawie ciezko wycigac wnioski na temat konkretnego modelu szafy.

 

Ponadto rodzaj drzwi stosuje sie tez w zaleznosci od rodzaju klimatyzacji. Dlatego proponowalbym sie pochamowac troche z takimi barwnymi sformuowaniami...

 

Wybacz, podsyłasz link do szafy telekomunikacyjnej, nie zaś serwerowej i jeszcze masz pretensje, że ktoś Ci zwraca uwagę, czy nakierowuje Cię na właściwy tor.

 

Tak czy inaczej, nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać. Ucz się na własnych błędach, jeśli nie chcesz słuchać rad innych.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze zrobienie innych drzwi do szafy nie jest jakims karkolomnym zadaniem.

Tak, bo lepiej rzemieślniczo dorabiać sobie elementy szafy, jak to by nie lepiej wcześniej pomyśleć i do serwerów wziąć szafę serwerową a nie telco.

 

Dokładnie taką szafę w pewnej instytucji instalowałem... wrażenia swoje już opisałem (to tylko do włożenia z urządzeń aktywnych to jakiegoś switcha i mało skomplikowanego routera się nadaje, bo się wszystko po prostu ugotuje). No może jeszcze jedno - mi trafiła się z lekko pomylonymi markerami bocznymi - przesunięcie między lewym a prawym o jedno oczko.

 

Dlatego proponowalbym sie pochamowac troche z takimi barwnymi sformuowaniami...

Skoro wszystko wiesz lepiej i żadnych uwag nie przyjmujesz, to po co głowę zawracasz pytaniami na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o przekazywane informacje tylko o ton wypowiedzi. Nie boje sie nie miec racji, ale denerwuje mnie lekcewazenie rozmowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×