Skocz do zawartości
Doom

Pozycjonowanie w google, co jest nie tak ?

Polecane posty

Witam.

 

Mam problem ze stroną, promującą moją działalność. Problem w tym że google po pierwsze nie znajduje strony po słowach po których powinno a po drugie jak już każę szukać dokładnie adresu strony to na którejś z kolei pozycji jest ale regulamin a nie strona główna... Strona główna jest poniżej... Dlaczego tak się dzieje ?

Poniżej kawałek kodu.

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<meta name="keywords" content="serwis komputerowy, usługi komputerowe, naprawa komputera, serwis, instalacja Windows, pogotowie komputerowe, pomoc komputerowa, naprawy komputerów , nie działa, usługi informatyczne, usuwanie trojanów, spyware, informatyk Legionowo, serwis Legionowo">
<meta name="description" content="Naprawa komputerów w domu u klienta 7 dni w tygodniu. Dojazd na terenie Legionowa i okolic. Gwarantujemy solidność usługi. ">

 

Dotyczy to strony http://www.ark-service.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google to wyszukiwarka treści, a nie tagów. Wrzuć dobry tekst na stronę główną, to będzie ją traktował lepiej jak regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy dobry tekst ? Pisząc treść starałem się aby na głównej nie było naćkane ile wlezie żeby strona wyglądała schludnie i treściwie...

Edytowano przez Doom (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm baw się, testuj, a jak Ci się nie chce (bo jest to czasochłonne zajęcie), to zleć to komuś, kto się na tym zna i z tego żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Ile strona ma czasu, od kiedy promujesz itp itd. Jeżeli rano uruchomiłeś stronę, to nie dziw się źe cię nie ma na top 100 :-)

 

Te słówka są tak powszechne i trudne to wypozycjonowania, że ciężko będzie Ci się przebić... Nie wiem jakim cudem ja się przebiłem na pierwszą strone ze słowem autosurf :P ale twój przypadek będzie ciężki! Musisz zacząc katalogować (polecam pół automatyczny KataLogger www.spambot.pl. Ma dużą bazę katalogów darmowych jak i płatnych). Ciężka praca... Ja ciągle pracuje nad swoimi stronami bo ciężko długo być na pierwszej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona ma już hmmm całe 2 miesiące :) Co do treści ok, można ją zmienić na bardziej indywidualną bo to co jest w tej chwili rzeczywiście jest oklepane... Postaram się coś zmienić i zobaczymy czy to coś da. Dzięki za link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Indywidualne treści to nie wszystko. Czasami wystarczy dobra domena np: slowoklucz1-slowoklucz2.xx oraz dobrze skonstruowane meta keywords i descriptions. Treść w tym momencie schodzi na drugi plan bo google w swojej "durnej inteligencji" sprawdza podstawę czyli nagłówek w kodzie strony a nie od razu przechodzi do Twoich treści i zaczyna penetrację strony pod kątem "unikalnych słów w wypocinach na stronach".

 

Tylko niech nie przyjdzie Ci do głowy wstawienie schematu: nazwa firmy > typ działalności > opis, albo: typ działalności > produkt > produkt > produkt > lokalizacja. Tak dla przykładu PRO pozycjonowania (przynajmniej ja się z tym spotkałem) webmajsterzy wstawiają: okna lublin, lublin okno, okno drzwi, drzwi lublin, drzwi okna i tak do znudzenia. Fakt strona leci na 1 miejsce po wpisaniu w Google lublin okna, ale z czasem jak ktoś utworzy profesjonalnie przygotowane treści przez specjalistów SEO a nie samozwańców wówczas zainwestowane pieniądze mają jakąkolwiek wartość i wyżej wymieniona strona straci swoją pozycję szybciej niż ją uzyskała.

 

Jeśli zamierzasz inwestować w pozycjonowanie SEO, teksty SEO zastanów się czy nie ma innego sposobu na reklamę w zakresie działalności, którą prowadzisz.

Edytowano przez Miłosz
a po co pisałeś kursywą? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze od Kewywords jest Title.

A od title ważniejsza jest treść. Unikalna, oryginalna, konstruktywna. Minimum 1000-1500znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy treść jest konstruktywna bot nie oceni, natomiast ten atrybut pośrednio rzeczywiście wpływa na pozycję, poprzez współczynnik odrzuceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Poprawiłem post aby link był klikalny - już masz trochę mocy :)

 

Natomiast zmieniłbym menu "Strona główna", żeby linkował do domeny głównej, a nie do index.html

 

Następnie katalogowanie i "preclowanie" dowolną metodą. Natomiast polecam korzystać z jak najlepszych linków na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam dodawanie do darmowych katalogów , około 5 dziennie.

Pamiętaj o unikalnych opisach aby strony były dodawane a zarazem aby "panda" dobrze go czytała. Panda - nowa aplikacja od google, sprawdza unikalną treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee tam jakiś mit z 5 dziennie. Wystarczy JEDEN dziennie ale za to DOBRY link.

Czasem jak mamy dużo pracy taniej będzie dodać do płatnego (dobrego) katalogu niż do kilku słabych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mit. Mówię ile średnio powinno się dodawać aby pozycja nie spadała i ciągle rosła. Średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden powie 5k linków dziennie, inny 5 o.o

 

Prawda jest taka że każdy preferuje swoją szkołę pozycjonowania, a jeszcze pytanie powinno brzmieć: czy mówimy o 5k linków z tej samej domeny, czy z różnych domen? To samo z IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Jeżeli domena jest młoda, lepiej nie przesadzać, i nie dodawać dziennie więcej niż 20-30 wpisów do katalogu dziennie. Jeżeli domena już ma pare lat (2-3+) To można zaryzykować więcej, gdyż jest mniejsze prawdopodobieństwo że zostanie uznana za spamerską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 - 30 katalogów dodać na dzień to nic nawet na młodą domenę, googiel i tak wszystkich 30 naraz nie łyknie,

pozycjonuj tą stronę na frazy regionalne: Legionowo, Warszawa, zawsze to trochę łatwiej Ci będzie a i grupa odwiedzających bardziej trafiona,

spróbuj też jakoś umieścić reklamy, linki w serwisach dla ludzi z tego rejonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się tu. Miesiąc temu dodałem do google 3 subdomeny + domenę główna dopiero co zakupioną. Pomimo że są katalogowane, dodawane linki na stronach jest treść i mimo odwiedzin google bota nie dodaje ich do indexu. Wiadomo iż prawie każda "nowa" domena ma już raczej historię. Czy możliwe iż google ma ja oznaczona jako "spamowa" i dlatego nie chce zaindexować? Sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokażesz link do strony ?

Dodałeś stronę do Narzędzi Google (webmaster tools) ?

Zgłosiłeś stronę do ponownego rozpatrzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do narzędzi dodana - i z nich zgłaszana, ponawiałem 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tutaj też. Jak pisałem w narzędziach googla widzę statystyki ich bota.

Aha jeszcze małe sprostowanie to dotyczy domeny regionalnej waw.pl

Edytowano przez ABRH- (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mogę edytować posta więc dopiszę jeszcze taki link który znalazłem szukając rozwiązania... i niby wg google nie ma tematu..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×