Skocz do zawartości
theONE

Młodszy Administrator

Polecane posty

Pierdu pierdu... Niektórzy robią to co lubią i gdzie lubią za mniejszą kasę niż mogli by mieć zmieniając branżę/miejsce zamieszkania... Nie generalizujcie, każdy jest inny i ma inne potrzeby. Nie wszyscy chca mieć nowe auto i wielką chatę - wystarczy, że mogą żyć godnie, choć bez fajerwerków. Pozdrowienia z podkarpacia;)

 

P.S. Wymagane doświadczenie X-letnie - IMHO, bzdura... Sam zanim zostałem adminem miałem doświadczenie zerowe (udokumentowane) a jednak pracodawca się ździwił na rozmowie, bo jak to człowiek na trzecim roku studiów umie to, tamto, siamto... Niektórzy mają szczęście, dostają się do pracy i się w niej rozwijają, niektórzy siedzą po nocach (bo na codzień w pracy), kiedy ich rówieśnicy codziennie imprezują. Wg. mnie zamiast zapisu 'doświadczenie X-letnie' powinno być napisane, że wiedza będzie weryfikowane poprzez test/próbę <- wtedy wszystko wychodzi.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P.S. Wymagane doświadczenie X-letnie - IMHO, bzdura... Sam zanim zostałem adminem miałem doświadczenie zerowe (udokumentowane) a jednak pracodawca się ździwił na rozmowie, bo jak to człowiek na trzecim roku studiów umie to, tamto, siamto... Niektórzy mają szczęście, dostają się do pracy i się w niej rozwijają, niektórzy siedzą po nocach (bo na codzień w pracy), kiedy ich rówieśnicy codziennie imprezują. Wg. mnie zamiast zapisu 'doświadczenie X-letnie' powinno być napisane, że wiedza będzie weryfikowane poprzez test/próbę

A ja znam takich co po trzecim roku studiów kierunku telekomunikacja nie wiedzą jak wygląda znak całki, nie wspominając o tak zaawansowanych zagadnieniach jak "co to jest PHP" czy switch. Wystarczy mieć kasę i ludzi do pisania projektów/egzaminów. A gościa co pykał całki w bani babka od matmy oblała, bo jej sie nie podobał sposób liczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie 'papier' czy 'lata doświadczenia' nijak nie określają umiejętności admina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znam takich co po trzecim roku studiów kierunku telekomunikacja nie wiedzą jak wygląda znak całki

 

Znam przypadek, który na 4 roku telekomunikacji pytał co to jest adres ip ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znam takich co po trzecim roku studiów kierunku telekomunikacja nie wiedzą (...) o tak zaawansowanych zagadnieniach jak "co to jest PHP" czy switch.

 

Znam przypadek, który na 4 roku telekomunikacji pytał co to jest adres ip ;)

 

Cóż, a wy, jakże mądre głowy, podacie bez googlowania, co to są systemy SDH/PDH i jaka jest między nimi różnica?

(porównując do informatyki, to pytanie tak błahe jak to, czym różni się hub od switcha)

 

Telekomunikacja nie jest tożsama z teleinformatyką

Co prawda coraz więcej w niej w chwili obecnej sieci warstwy IP, ale podstawy samych sieci teletransmisyjnych to nieco mocniejsza abstrakcja, która dla informatyka to prawie blackbox - chcę mieć łącze punkt-punkt, na złączach np. V.35 albo Ethernet, a jak ono jest fizycznie realizowane, jakie urządzenia teletransmisyjne są po drodze, to mnie nie obchodzi - ma po prostu działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×