Skocz do zawartości
fudi

Poszukuję miejsca kolokacji serwera dla firmy

Polecane posty

Witam.

 

Jestem aktualnie w trakcie rejestracji działalności gospodarczej, poszukuję miejsca do kolokacji mojego serwera dedykowanego o następujących parametrach:

Procesor:

2 szt. AMD 8-Core Opteron 6128 2.0 GHz 12MB cache

Pamięci:

2 szt. 8GB (1x8GB) DDR3 1333MHz ECC RDIMM

Dyski SAS:

2 szt.300 GB SAS 6G 15k obr/min 3,5" Hot Plug

Kontrolery RAID:

Kontroler SATA Raid 0,1,10

Kontroler Adaptec 6405 SAS/SATA 6G Raid (0,1,10,5) + 512MB cache

Karty sieciowe:

1 szt. szt. Intel 2-port RJ45 GbE Server Adapter

Karty zdalnego dostępu:

Pełny zdalny dostęp (KVM przez LAN) + oprogramowanie do zarządzania

Zasilacze nadmiarowe:

Zasilacze nadmiarowe 2x650W (1+1) Hot-Plug

 

Na serwerze miały by się znajdować serwer VPS udostępniane klientom, niestety trudno jest mi określić zapotrzebowanie na (transfer) szczególnie na początku funkcjonowania serwera dlatego interesowała by mnie umowa podpisana na rok w której mogę dynamicznie zmienić transfer za który płacę.

Z tego co się orientuję ATAMAN oferuje łącze 1Gbit/s ale 100Mbit/s powinno wystarczyć pod jeden serwer dedykowany.

 

Oczywiście jak każdy zależy mi na maksymalnej oszczędności pieniędzy jednak darujmy sobie tą linijkę na całą inwestycję nie chciał bym przekroczyć kwoty 1000zł brutto, jeśli by się udało coś taniej wykombinować było by ok.

 

Interesują mnie nie tylko konkretne oferty od firmy ale również wasze rady gdzie warto zkolokować taką maszynę.

 

Jeśli są potrzebne jakieś parametry o których zapomniałem proszę o tym napisać, oczywiście interesuje mnie tylko i wyłącznie kolokacja na terenie RP!

 

Zapomniałem na śmierć dodać że jest to serwer typu rack wielkości 1U.

 

Dzięki serdecznie za każdego posta.

Edytowano przez fudi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Startujesz z firmą, ale nie wiesz gdzie kolokować co Ci potrzeba ? Oferte też ktoś za Ciebie zrobi ?

Robiłeś jakiś biznes plan ? rozeznanie serwerowni ? czy tak po prostu kupiłeś serwer na allegro i otwierasz firme ?

ATM jest ok, ale za kolokacje sporo zabulisz zobacz onecolo.pl oni kolokują swój sprzęt w ATM i jest taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nvu, czemu tak zaraz naskakujesz? Kolega szuka kolokacji i trzeba mu doradzić. Oprócz Atmana jest jeszcze sporo innych firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę polecić Sys-Com Datacenter w Bydgoszczy ;) Niedługo oficjalna oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem aktualnie w trakcie rejestracji działalności gospodarczej, poszukuję miejsca do kolokacji mojego serwera dedykowanego o następujących parametrach:

Procesor:

2 szt. AMD 8-Core Opteron 6128 2.0 GHz 12MB cache

Pamięci:

2 szt. 8GB (1x8GB) DDR3 1333MHz ECC RDIMM

Dyski SAS:

2 szt.300 GB SAS 6G 15k obr/min 3,5" Hot Plug

Kontrolery RAID:

Kontroler SATA Raid 0,1,10

Kontroler Adaptec 6405 SAS/SATA 6G Raid (0,1,10,5) + 512MB cache

Karty sieciowe:

1 szt. szt. Intel 2-port RJ45 GbE Server Adapter

Karty zdalnego dostępu:

Pełny zdalny dostęp (KVM przez LAN) + oprogramowanie do zarządzania

Zasilacze nadmiarowe:

Zasilacze nadmiarowe 2x650W (1+1) Hot-Plug

 

Na serwerze miały by się znajdować serwer VPS udostępniane klientom, niestety trudno jest mi określić zapotrzebowanie na (transfer) szczególnie na początku funkcjonowania serwera dlatego interesowała by mnie umowa podpisana na rok w której mogę dynamicznie zmienić transfer za który płacę.

Z tego co się orientuję ATAMAN oferuje łącze 1Gbit/s ale 100Mbit/s powinno wystarczyć pod jeden serwer dedykowany.

 

Oczywiście jak każdy zależy mi na maksymalnej oszczędności pieniędzy jednak darujmy sobie tą linijkę na całą inwestycję nie chciał bym przekroczyć kwoty 1000zł brutto, jeśli by się udało coś taniej wykombinować było by ok.

 

Interesują mnie nie tylko konkretne oferty od firmy ale również wasze rady gdzie warto zkolokować taką maszynę.

 

Jeśli są potrzebne jakieś parametry o których zapomniałem proszę o tym napisać, oczywiście interesuje mnie tylko i wyłącznie kolokacja na terenie RP!

 

Zapomniałem na śmierć dodać że jest to serwer typu rack wielkości 1U.

 

Dzięki serdecznie za każdego posta.

Witam, kolokacja pojedynczych U to jeden z elementów naszej oferty, zapraszam serdecznie na naszą stronę

www.3servicesfactory.com gdzie można zapoznać się z opisem ośrodka oraz naszych usług,

jeżeli jest Pan zainteresowany szczegółami naszej oferty proszę o kontakt z naszym handlowcem jacek.chylak@3servicesfactory.com

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz zapytałem po prostu czy on jest na to gotowy, nie wspomnę że maszyna ma dziwną konfigurację pod VPSy. To tak jakbym kupił maszyne do lodów i się pytał od kogo brać chemie, jak to robić, gdzie sprzedawać, i w jakich cenach. Ja nie mówię, że musi się znać na wszystkim ale jakieś rozeznanie w rynku przynajmniej.. a nie robiąc offtopu poleciłem mu onecolo.pl

 

btw 3SF krążyły plotki, że u was minimum szafe trzeba kolokować ?

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale może chce tam mieć VPSy z usługami dedykowanymi dla jakiejś grupki swoich klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Startujesz z firmą, ale nie wiesz gdzie kolokować co Ci potrzeba ? Oferte też ktoś za Ciebie zrobi ?

Robiłeś jakiś biznes plan ? rozeznanie serwerowni ? czy tak po prostu kupiłeś serwer na allegro i otwierasz firme ?

ATM jest ok, ale za kolokacje sporo zabulisz zobacz onecolo.pl oni kolokują swój sprzęt w ATM i jest taniej.

 

Przepraszam kolego że Cię obraziłem.

Owszem napisałem biznes plan, natomiast rozeznanie serwerowni robię właśnie w tej chwili, natomiast otwarcie firmy planuję przed 10 października.

Nie nie kupiłem serwera na allegro kupiłem od renomowanej firmy która udzieliła mi 3 lat gwarancji (w przypadku awarii naprawa w ciągu 24h).

Czy oczekuję gotowej oferty ... przeczytaj dokładnie pierwszy post jest niejasny to sprostuję:

na tym forum udzielają się profesjonalne firmy które są wstanie na postawie podanych przeze mnie danych udzielić mi wstępnej informacji odnośnie kosztów kolokacji.

Wystarczyło napisać iż polecasz onecolo.pl z miłą chęcią sprawdzę tą ofertę jak i każdą inną która zostanie polecona w tym temacie.

 

Jeszcze raz przepraszam jeżeli mój post Cię obraził.

 

Pozdrawiam:

Tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz zapytałem po prostu czy on jest na to gotowy, nie wspomnę że maszyna ma dziwną konfigurację pod VPSy. To tak jakbym kupił maszyne do lodów i się pytał od kogo brać chemie, jak to robić, gdzie sprzedawać, i w jakich cenach. Ja nie mówię, że musi się znać na wszystkim ale jakieś rozeznanie w rynku przynajmniej.. a nie robiąc offtopu poleciłem mu onecolo.pl

 

btw 3SF krążyły plotki, że u was minimum szafe trzeba kolokować ?

 

... i właśnie są to plotki .... :) ...

 

posiadamy możliwość kolokowania również pojedynczych U. Cała paleta usług jest bardzo rozbudowana a jednocześnie dobierana starannie pod indywidualne potrzeby dlatego nie będę zanudzał użytkowników forum ofertami ponieważ każdy bezpośrednio zainteresowany może te informacje od nas otrzymać.

Jeśli klient tego oczekuje może oczywiście fizycznie zobaczyć dokładnie w którym module i miejscu znajduje się jego szafa/U/blade Cloud'a etc. oraz zapoznać się z infrastrukturą Data Center 3SF.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Startujesz z firmą, ale nie wiesz gdzie kolokować co Ci potrzeba ? Oferte też ktoś za Ciebie zrobi ?

Robiłeś jakiś biznes plan ? rozeznanie serwerowni ? czy tak po prostu kupiłeś serwer na allegro i otwierasz firme ?

ATM jest ok, ale za kolokacje sporo zabulisz zobacz onecolo.pl oni kolokują swój sprzęt w ATM i jest taniej.

 

Co się z wami dzieje? Jeden drugiemu musi dopiec... Aż tak nie nawidzisz WHT że chcesz aby wszyscy odeszli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem napisałem biznes plan, natomiast rozeznanie serwerowni robię właśnie w tej chwili, natomiast otwarcie firmy planuję przed 10 października.

Nie nie kupiłem serwera na allegro kupiłem od renomowanej firmy która udzieliła mi 3 lat gwarancji (w przypadku awarii naprawa w ciągu 24h).

Czy oczekuję gotowej oferty ... przeczytaj dokładnie pierwszy post jest niejasny to sprostuję:

na tym forum udzielają się profesjonalne firmy które są wstanie na postawie podanych przeze mnie danych udzielić mi wstępnej informacji odnośnie kosztów kolokacji.

Wystarczyło napisać iż polecasz onecolo.pl z miłą chęcią sprawdzę tą ofertę jak i każdą inną która zostanie polecona w tym temacie.

Najlepiej będzie jak powysyłasz zapytania do różnych firm. Indywidualnie zawsze coś więcej ugrasz niż miałbyś patrzeć tylko na oferty ze stron www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) nie wspomnę że maszyna ma dziwną konfigurację pod VPSy. (...)

 

NVU czy możesz mi rozszerzyć swoją wypowiedź odnośnie zdania zawartego w cytacie?

 

Co sądzicie o kolokacji serwera dedykowanego w :

CD Altus / Katowice

Może ktoś już ma jakieś doświadczenia z tym CD?

Edytowano przez fudi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z Miłoszem, który wypowiedział się w tym temacie. Miłosz ma swoje własne małe DC, zaproponuje Ci pewnie jakąś dobrą ofertę, i będziesz miał porządnego fachowca w razie czego. Kolokację jednak też warto wybrać w pobliżu prowadzenia działalności (lub swojego domu), w przypadku konieczności fizycznego dostępu do serwera.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź na moje pytania... Spokojnie ja na nikogo nie naskakuje, tylko chciałem się dowiedzieć czy fudi w ogóle wie co robi. Bo często jest, że kolega powie super biznes wkładasz kase a potem płacz, że nic nie zarabia (byla taka firma w serwerach gier która mase kasy włożyła i splajtowała)

 

Sprawdź onecolo tak jak mówiłem to jest ATM który Cię taniej wyniesie, jeszcze nephax,szara,ionic wybór masz duży kwestia do jakiego klienta chcesz dotrzeć, w jakiej cenie, i jaką jakość chcesz mieć.

 

Jeszcze kwestia gwarancji.. naprawa w ciągu 24h załóżmy, że masz awarie będziesz czekał 24h zanim to zrobią ?

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić

 

krdc.pl

balticdatacenter.pl

 

Skontaktuj się.

 

 

A ja mogę polecić Sys-Com Datacenter w Bydgoszczy ;) Niedługo oficjalna oferta.

 

 

Witam, kolokacja pojedynczych U to jeden z elementów naszej oferty, zapraszam serdecznie na naszą stronę

www.3servicesfactory.com gdzie można zapoznać się z opisem ośrodka oraz naszych usług,

jeżeli jest Pan zainteresowany szczegółami naszej oferty proszę o kontakt z naszym handlowcem jacek.chylak@3servicesfactory.com

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

To ja polecam firmę Miłosza lub ATM, Beyond

 

 

Z tego co wiem Miłosz ma DC w Bydgoszczy i Tucholi, może warto do niego zapukać?;) Naturalnie, jeśli Ci te miejscowości nie przeszkadzają.

 

 

Ok, dzięki za odpowiedź na moje pytania... Spokojnie ja na nikogo nie naskakuje, tylko chciałem się dowiedzieć czy fudi w ogóle wie co robi. Bo często jest, że kolega powie super biznes wkładasz kase a potem płacz, że nic nie zarabia (byla taka firma w serwerach gier która mase kasy włożyła i splajtowała)

 

Sprawdź onecolo tak jak mówiłem to jest ATM który Cię taniej wyniesie, jeszcze nephax,szara,ionic wybór masz duży kwestia do jakiego klienta chcesz dotrzeć, w jakiej cenie, i jaką jakość chcesz mieć.

 

Jeszcze kwestia gwarancji.. naprawa w ciągu 24h załóżmy, że masz awarie będziesz czekał 24h zanim to zrobią ?

 

 

Zerknij do http://idhosting.pl , pewnie po kontakcie z wlascicielem skolokuje Ci serwer. Wlasne datacenter w czestochowie , dobre pingi powinno cie to zadowolić.

 

Super dziękuję za wszystkie odpowiedzi jutro roześlę mailing i poczekam na oferty zwrotne od firm.

 

Szkoda tylko że nvu nie rozszerzył swojej wypowiedzi bardzo mi na tym zależało.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję w październiku, zapraszam do korzystania z moich usług.

 

Do końca września jeszcze oczekuję na nowe propozycje dobrych polskich data center.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzyłem w drugim temacie który założyłeś.

 

Założyłem ponieważ ten dział był nieodpowiedni a nie chciałem aby temat poleciał na śmietnik.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam:

Tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Z tego co wiem Miłosz ma DC w Bydgoszczy i Tucholi, może warto do niego zapukać?wink.gif Naturalnie, jeśli Ci te miejscowości nie przeszkadzają.

DC?

 

@fudi szukasz kolokacji tego 1U, to zacznij od wyboru dobrej firmy która masz w bliskim zasięgu i to do nich prześlij zapytania ofertowe ( 3sf które się wypowiedziało będzie jedną z nich ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DC?

 

@fudi szukasz kolokacji tego 1U, to zacznij od wyboru dobrej firmy która masz w bliskim zasięgu i to do nich prześlij zapytania ofertowe ( 3sf które się wypowiedziało będzie jedną z nich ).

 

Oczywiście w pierwszej kolejności biorę pod uwagę DC położone jak najbliżej Sosnowca.

Niestety w Sosnowcu jest tylko LIVENET więc odpada.

Kolejne są Katowice tam najchętniej kolokował bym serwer dlatego wypaliłem z ATAMAN ponieważ znajduje się tam jedna z serwerowni.

Jednakże jeśli znajduje się gdzieś dalej serwerownia która oferuje dobrą jakość w przystępnej cenie to z pewnością skorzystam z jej usług.

 

Nie zakładam iż od razu biznes będzie zyskowny moim pierwszym założeniem jest utrzymanie jak najwyższej jakości przy założeniu iż serwery zarabiają na "siebie".

 

Pozdrawiam:

Tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Napisz zapytania do nich, cena przy 1U i tak w sensownych DC będzie podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w pierwszej kolejności biorę pod uwagę DC położone jak najbliżej Sosnowca.

Niestety w Sosnowcu jest tylko LIVENET więc odpada.

Kolejne są Katowice tam najchętniej kolokował bym serwer dlatego wypaliłem z ATAMAN ponieważ znajduje się tam jedna z serwerowni.

Jednakże jeśli znajduje się gdzieś dalej serwerownia która oferuje dobrą jakość w przystępnej cenie to z pewnością skorzystam z jej usług.

 

Nie zakładam iż od razu biznes będzie zyskowny moim pierwszym założeniem jest utrzymanie jak najwyższej jakości przy założeniu iż serwery zarabiają na "siebie".

 

Pozdrawiam:

Tomasz

 

Sprawdź jeszcze tą ofertę: http://www.polkomp.pl/

 

Figurują w Zabrzu i Gliwicach, czyli blisko Sosnowca :D

 

 

Sam jestem ciekaw jak tam z usługami. Kilka kroków ode mnie, a nawet nie słyszałem o nich :P

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zaraz leci e-mail.

 

Sprawdź jeszcze tą ofertę: http://www.polkomp.pl/

 

Figurują w Zabrzu i Gliwicach, czyli blisko Sosnowca :D

 

 

Sam jestem ciekaw jak tam z usługami. Kilka kroków ode mnie, a nawet nie słyszałem o nich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×