Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomiz

formularz kontaktowy

Polecane posty

witam, mam przygotowany formularz kontaktowy w html i potrzebuje teraz zrobić to tak aby wysyłało to bezpośrednio na maila bo nie znam się na php jeszcze :)

<!--formularz kontaktowy-->
       <div class="grid_8 alpha">
       <h4>Kontakt</h4>
       <p>Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy.
               Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy.</p>  

	<form id="contactform" method="post" action="" class="validateform">
		<div id="errormessage">
		</div>
		<div id="sendmessage">
			Twoja Wiadomość została wysłana, dziękujemy!
		</div>
		<ul class="cform">
			<li><label for="name">Imię:</label>
			<input type="text" value="" name="name" id="name" class="fancyinput" data-rule="maxlen:3" data-msg="proszę podać imię!!" /><div class="valmsg"></div></li>
			<li><label for="email">E-mail:</label>
			<input type="text" value="" name="email" id="email" class="fancyinput" data-rule="email" data-msg="Proszę podać poprawny adres email!" /><div class="valmsg"></div></li>
			<li><label for="message">Wiadomoć:</label>
			<textarea rows="10" cols="62" name="message" class="fancyinputarea" id="message" data-rule="maxlen:10" data-msg="Proszę wpisać wiadomość!"></textarea><div class="valmsg"></div></li>
			<li><input type="submit" value="Wylij" class="fancybutton simple small_shadow" name="submit"/></li>
		</ul>
	</form>

       </div>
       <!--koniec formularza-->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://scripts.ringsworld.com/form-processors/form2mail/form2mail.php.html

Wygląda na w miarę bezpieczny (tzn. ma dość przemyślane mechanizmy ochronne przed spamowaniem).

Przed użyciem wypadało by tylko kodowanie zmienić (z ISO-8859-1 na ISO-8859-2).

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Zobacz na: http://grand-host.pl/kontakt/

 

Może interesuje Ciebie TAKI Formularz? ;)

 

Możesz konfigurować, dodawać, usuwać i modyfikować następujące elementy:

Narzędzia formularza:

Nagłówek, Pole tekstowe, duże pole tekstowe, lista rozwijana, przycisk opcji, pole wyboru, wysyłanie pliku, przycisk wysyłania.

Szybkie narzędzia:

Imię i Nazwisko, E-mail, Adres, Telefon, Wybór daty urodzenia, Liczba.

Narzędzia badawcze:

Ocena gwiazdkami, Skala ocen, Klasyfikacja, Suwak, Przedział, Spinner, Tabela, Zwijanie formularza, Znak końca strony.

Zaawansowane:

Dowolny tekst (HTML), Data i czas, Pole hasła, Ukryte pole, Unikalne ID, Captcha, Obrazek, Auto-uzupełnienie.No i na koniec narzędzia płatności, których nie będę wypisywał.

 

Podstawowymi funkcjami jest tworzenie Formularza, (submission) - informacje o wysyłce formularza, wraz z wiadomością zwrotną. To od Ciebie będzie zależało jak ona będzie wyglądała, dodatkowo masz mapkę z lokalizacją (oczywiście po wpisaniu poprawnego adres), wraz z IP osoby, która korzystała z Formularza. Nie zabraknie Ci również (conditions) - czyli warunków, które można wprowadzać do całego Formularza.

 

Wiem, powtórzyłem troszkę słowo Formularz, no ale jak miałem to ująć ;)

Cały projekt zapisywany jest na ich serwerach więc nie musisz się martwić o to, że zbraknie CI miejsca lub po prostu coś nie będzie działało tak jak powinno. Integracja Formularza następuje poprzez eksport wszystkich plików lub po dodaniu odpowiedniej linijki embaged do kodu Twojej stronki (możliwa integracja z Facebookiem).

 

Opcji konfiguracji jest sporo, główną zaletą jest to, że support wprowadził Polski język jakiś czas temu oraz komunikaty systemowe, które można spolszczyć.

 

Strona projektu - jotForm - http://www.jotform.com/

 

Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Świetny poradnik do całkiem fajnego sposobu na kontakt. Nie trzeba zbyt wiele kombinować. Dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat :) mam problem, przekopiowałem kod z tutorialu "formularz kontaktowy" http://www.frycu.com/blog/2009/02/formularz-kontaktowy-w-jquery/ i formularz nie działa, jeśli wgram czysty kod pobrany z tej strony to działa, liczę na waszą pomoc, poniżej kod zmodyfikowanego formularza

 

<!--contact form-->
       <div class="grid_8 alpha">
       <h4>Kontakt</h4>
       <p>Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy.
               Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy.</p>  

	<form id="contactform" action="sendemail.php" method="post">
		<div id="errormessage">
		</div>
		<div id="sendmessage">
			Wiadomość została wysłana.
		</div>
		<ul class="cform">
			<li><label for="name">Imię:</label>
			<input type="text" value="" name="name" id="name" class="fancyinput" data-rule="maxlen:3" data-msg="Proszę wpisać min. 3 znaki /><div class="valmsg"></div></li>
			<li><label for="email">E-mail:</label>
			<input type="text" value="" name="email" id="email" class="fancyinput" data-rule="email" data-msg="Popraw swój Email" /><div class="valmsg"></div></li>
			<li><label for="message">Wiadomoć:</label>
			<textarea rows="10" cols="62" name="message" class="fancyinputarea" id="message" data-rule="maxlen:10" data-msg="Proszę wpisać wiadomość!"></textarea><div class="valmsg"></div></li>
			<li><input type="button" value="Wylij" class="small button orange" id="submit" name="button"/></li>

		</ul>
	</form>

       </div>
       <!--end form-->

 

 

do tego dodałem pozostałe pliki, z tego skryptu http://www.frycu.com/blog/przyklady/mailing.zip

 

osoba, która pomoże lub skonfiguruje formularz poprawnie dostanie piwo :) {prawdziwe!!!}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

temat do zamknięcia, niestety nikt mi nie pomógł :) ale zmodyfikowałem pare ustawień i ustawiłem akcję formularza i teraz działa tyle, że od razu dochodzi na gmail.com a na onet.pl trzeba trochę poczekać. Pozdrawiam :D (dla zainteresowanych kod poniżej)

 

<?php
     $Name        = $_POST['imię'];
     $SenderEmail = $_POST['email'];
     $MailContent = $_POST['wiadomość'];

     $TargetEmail = "twój@email.pl";

     $headers  = 'MIME-Version: 1.0' . "\r\n";
     $headers .= 'Content-type: text/plain; charset=iso-8859-2' . "\r\n";
     $headers .= "From: ".$Name." <".$SenderEmail.">\r\n";

     if( @mail( $TargetEmail, 'Wiadomość z formularza na stronie domena.pl', $MailContent, $headers ) ) {
       $content = 'Wiadomość została wysłana pomyślnie. Dziękujemy!';
     }
     else
       $content = 'Przepraszamy, wiadomość nie mogła zostać wysłana.';

		echo $content;
?>

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczepisty skrypt :D

Tylko czekaj, aż pewnego razu zobaczysz zamiast swojej strony coś w podobie "account suspended", bo twój arcyciekawy formularz to znakomite, wręcz książkowe źródło spamu.

W poście powyżej dałem linka do gotowej klasy mailera.

Skopiuj z niej chociaż ten kod, to w podstawowym stopniu się zabezpieczysz:

Przed:

      $Name        = $_POST['imię'];
     $SenderEmail = $_POST['email'];

Po:

   $w4f_what = array("/To:/i",  "/Cc:/i",  "/Bcc:/i", "/Content-Type:/i", "/\n/");
   $Name = preg_replace($w4f_what,  "",  $_POST['imię']);
   $SenderEmail = preg_replace($w4f_what,  "",  $_POST['email']);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki, ale to ma być tylko na stronę klienta gdzie z 2-5 osób tylko będzie tego uzywało tygodniowo więc myśle, że nie ma obawy ale trochę go zabezpiecze

 

ale wystarczy chyba Captcha z https://www.google.com/recaptcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki, ale to ma być tylko na stronę klienta gdzie z 2-5 osób tylko będzie tego uzywało tygodniowo więc myśle, że nie ma obawy ale trochę go zabezpiecze

Botów nie interesuje czy to ważna czy mniej ważna strona czy często ktoś z niej korzysta, jak znajdą coś takiego to ślą ile wlezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

no ale captcha jeszcze nie złamali :)

 

Kilka przykładów że się mylisz:

 

http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2010/09/captcha-pod-oblezeniem-jak-spamerzy-lamia-kody.aspx

 

http://windowshosting.pl/Bot.spamujacy.lamie.CAPTCHA.Microsoftu

 

Więcej mi się nie chce szukać, ale na WHT ktoś już pisał że łamią cpatcha na zwykłych forach przez co się rejestrują boty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niemożliwe staje się możliwe ;D a może ktoś z was ma dobry i sprawdzony a zarazem bezpieczny skrypt, który wykorzystuje w swoich projektach? Jeśli tak, to prosiłbym o taki skrypt. Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale chce aby to wszystko było zależne od mojego serwera a nie od jotform.com :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze z możliwych zastosowań...

 

1. Matematyka: 2 + 5 (losowe liczby) = [użytkownik wpisuje sumę].

2. Obrazki: wrzucasz 10 różnych obrazków losowych np. motyl, samochód i użytkownik musi wpisać co to jest.

3. Pytanie typu: "Nazwa firmy?"

4. I wiele innych... Można wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proponuję spróbować pobawić się tym, korzystamy z tego przy naszych projektach, do tego captcha i generalnie nie mieliśmy problemów większych z wysyłką czegokolwiek, ani ze spamowaniem z naszych formularzy

swiftmailer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, formularz mam teraz mam ostatnie pytanie, jak mogę za pomocą php zrobić tak aby po wysłaniu wiadomości pokazała się nowa strona dziekujemy za wiadomość w dziekujemy.html, poniżej jest źródło sendmail.php

 

 

<?php

$Name = $_POST['imię'];

$SenderEmail = $_POST['email'];

$MailContent = $_POST['wiadomość'];

 

$TargetEmail = "twój@email.pl";

 

$headers = 'MIME-Version: 1.0' . "\r\n";

$headers .= 'Content-type: text/plain; charset=iso-8859-2' . "\r\n";

$headers .= "From: ".$Name." <".$SenderEmail.">\r\n";

 

if( @mail( $TargetEmail, 'Wiadomość z formularza na stronie domena.pl', $MailContent, $headers ) ) {

$content = 'Wiadomość została wysłana pomyślnie. Dziękujemy!';

}

else

$content = 'Przepraszamy, wiadomość nie mogła zostać wysłana.';

 

echo $content;

?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomiz:

Twój skrypt będzie bez problemu służył spamerą do wysyłki maili i to nie do Ciebie tylko gdzie się da.

 

Zrób to co sugerował @kafi czyli:

$w4f_what = array("/To:/i", "/Cc:/i", "/Bcc:/i", "/Content-Type:/i", "/\n/");

$Name = preg_replace($w4f_what, "", $_POST['imię'])

$SenderEmail = preg_replace($w4f_what, "", $_POST['email']);

I wytnij to Co może Ci spamer do formularza wstawić żeby sobie pospamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i robię tak i wyskakuje

[b]Parse error[/b]: syntax error, unexpected T_VARIABLE in [b]/homepages/14/d339187076/htdocs/gogreen/sendmail.php[/b] on line [b]4[/b]

napisz mi co mam wyciąć bo może nie to co potrzeba usunąłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

@Tomiz:

Twój skrypt będzie bez problemu służył spamerą do wysyłki maili i to nie do Ciebie tylko gdzie się da.

 

 

Chyba spamerom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×