Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dexieco

Lexus GS 350 Za darmo ?

Polecane posty

Siemka, kiedyś było o tym głośno, pomyłki w aukcjach na alleDrogo .

 

Sprzedający wystawił ładną aukcję - http://allegro.onet.pl/lexus-gs-350-2008r-i1763751353.html za 99 zł . Znajomy dla żartów zakupił. teoretycznie teraz mógłby iść do prawnika i odebrać sprzęt.. 99 zł podobno już my wysłał na konto ;) ..

 

Jak jest z tym w rzeczywistości ? Teraz Lexus na 2 aukcji stoi za 99 k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Wedlug regulaminu allegro, aukcje w ktorych sa wystawione samochody, nie sa traktowane jako aukcja lecz ogloszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wygra sprawy w sądzie :)

 

Jeśli oferta jest w formie Kup Teraz! a cena jest znacznie, ale to znacznie mniejsza od prawdziwej ceny rynkowej to wtedy sąd może unieważnić taką aukcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kupił go za 99 zł i wygra sprawę w sądzie, a taka pewnie będzie, bo sprzedawca mu go raczej inaczej nie odda. Kiedyś była taka sprawa i z tego co pamiętam to kupujący ją wygrał, ale może teraz coś się zmieniło.

Edytowano przez lukaschemp (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja kupiłem ten samochód. Mój adwokat właśnie zapoznaję się z tą aukcją (dodam że w tym roku wygrał 19 takich spraw )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było kiedyś o tym głośno, ale już teraz nie kupisz auta za 99 zł, taka sprawa w większości przypadków zostaje przegrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Sraja muchy! Bedzie lato!

 

II. Aukcje

3.6.Celem Aukcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, Aukcji w kategorii „Wakacje” oraz Aukcji w kategorii „Motoryzacja” (serwis motoAllegro), w podkategoriach „Samochody”, „Motocykle”, „Maszyny budowlane”, „Maszyny rolnicze” oraz „Inne pojazdy i łodzie” nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Aukcji nie są wiążące, a Aukcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.

 

Zrodlo: http://allegro.pl/country_pages/1/0/user_agreement.php#rule3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Oczywiście Matmaxalez ma rację!

Co gorsza, to jeśli wpłaciłeś kasę to możesz jej (nawet na 100%) nie odzyskać.

Aukcja na Allegro nie jest formą kupna i nawet nie musisz wpłacać wylicytowanej kwoty.

Jedyną podstawą do zapłaty jest w tym przypadku odrębna umowa.

Sprzedający-ogłoszeniodawca może potraktować ta wpłatę jako darowiznę lub też przedpłatę na rzecz wywiązania się z umowy kupna sprzedaży, a w takim wypadku, jeśli nie dopłacisz do wartości umowy lub odstąpisz od podpisania umowy, przepada na rzecz ogłoszeniodawcy. Jeśli naprawdę twój prawnik się tym zajmuje, to powinien cie o tym poinformować, gdyż twoje zapedy moga być bardzo boleśnie stłumione i zmienia się w poważną stratę (jeśli sprzedający będzie chciał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś wysłałem sms'a do mojego adwokata że chcę mieć jasny obraz sytuacji i ile mnie all będzie kosztowało.

Odpisał mi tak:

Witam,

Koszty adwokackie i sądowe razem 2500zł. Szanse oceniam na 100%

 

Porozumiewaliśmy się dziś sms ze względu na dzisiejsze święto .

 

 

P.S Moim adwokatem jest Sebastian Kordel

http://www.kordel.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Cóż jeżeli masz 2500zł i mocne nerwy to zakładaj sprawę... Jeżeli zapłaciłeś to możesz wnosić najpierw do sprzedawcy aby zwrócił ci kasę i moim zdaniem nic więcej bo ani ty ani on nic nie podpisał odnośnie tego auta. I punkt regulaminu jest jasny.

 

Aby samochód był Twój musisz mieć umowe kupna-sprzedaży (jeżeli z zagranicy drugi egzemplarz w języku sprzedającego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Albo zmyslasz, albo ten adwokat w bambuko cie robi ;-)

 

Podalem czarno na zielonym urywek regulaminu allegro gdzie pisze, ze mozesz g*wno zrobic, a te pieniadze co wyslales temu gosciu, to prezent ;-)

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i tak Was będzie bawić, że komuś sądownie wyrwiecie Lexusa wartego 99 tyś za 99 złotych?

Gdzie jest Wasza etyka,czy ważne jest tylko jako rolować, przekręcać, czy na tym to całe życie polega?

 

Człowiek może pracował całe życie na to, zrobił literówkę na aukcji, a tu od razu jak sępy na padlinę.

Moim zdaniem nie jest nie tylko fair, ale nawet nie po chrześcijańsku, ponoć każdy z Was to katolik.

 

Jeśli facet ma Lexusa, to go stać na porządnych prawników, zjedzą Was młodzieńcy przy pierwszej rozprawie na śniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Panowie i tak Was będzie bawić, że komuś sądownie wyrwiecie Lexusa wartego 99 tyś za 99 złotych?

Gdzie jest Wasza etyka,czy ważne jest tylko jako rolować, przekręcać, czy na tym to całe życie polega?

 

To jest Polska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś wysłałem sms'a do mojego adwokata że chcę mieć jasny obraz sytuacji i ile mnie all będzie kosztowało.

Odpisał mi tak:

Witam,

Koszty adwokackie i sądowe razem 2500zł. Szanse oceniam na 100%

 

Porozumiewaliśmy się dziś sms ze względu na dzisiejsze święto .

 

 

P.S Moim adwokatem jest Sebastian Kordel

http://www.kordel.pl/

 

Znajdź mi adwokata który powie że nie warto zakładać sprawy bo nie ma szans :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pakozaur odpuść. Ciekawe co byś ty zrobił gdybyś wystawił aukcje z błędna ceną i ktoś to kupił. Poza tym regulamin Allegro wszystko jasno wyjaśnia. Poproś o zwrot stówki i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i tak Was będzie bawić, że komuś sądownie wyrwiecie Lexusa wartego 99 tyś za 99 złotych?

Gdzie jest Wasza etyka,czy ważne jest tylko jako rolować, przekręcać, czy na tym to całe życie polega?.

 

Wreszcie ktoś to napisał. To coś tam o religii mogłeś sobie darować, w końcu nie każdy jest katolikiem.

 

Cały ten temat jest po prostu żałosny. Całe szczęście, że regulamin allegro wszystko wyjaśnia.

Facet chcący wyłudzić samochód niech straci pieniądze, być może to go chociaż nauczy czytać ze zrozumieniem. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

być może to go chociaż nauczy czytać ze zrozumieniem. ; )

 

O ile czytał regulamin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wg tego tematu nie zakładał bo wszystko jest dla mnie jasne :)

Miesiąc temu wygrałem mazde 6 za 27zł 90 groszy. Mimo takowego regulaminu allegro.

Ja tu tylko odpowiadałem na temat.

 

 

P.S Kolega wyżej pytał o mojego adwokata bardzo proszę jego strona internetowa

http://www.kordel.pl/

Kontakt tel

600 349 818

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, jestes samochodowym trollem?

 

 

 

Co masz na myśli ??

Boli Cie to że miałem w życiu szczęście i za 27zł dostałem samochod ?

 

P.S za błędy się płaci......

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie dostaniesz. :) Jak dostaniesz to nacykaj sobie fotek... i pokaż akt własności z paragonem/rachunkiem/umową z ceną 27 złotych.

 

Nie dziel skóry na niedźwiedziu.

Edytowano przez KowR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego czytaj !!

 

 

O mazdę już się nie martwię bo ją mam xDDD

 

 

Ja tylko się tutaj wypowiadam na temat 2 mojego samochodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, czytam...

 

O drugi ,więc dzielisz skórę na niedźwiedziu bo go jeszcze nie masz. :)

 

A cena 27 zł? Tak gdzieś zobaczyłem więc taką napisałem... Nie wiem, być może chodzi o 250 zł, 99 zł - ale to najmniejszy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×