Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jfe

wycena skryptu

Polecane posty

Witam,

Mam problem z wyceną pewnego skryptu więc prosiłbym o jakieś propozycje za ile wy byście coś takiego zrobil.

 

Chodzi o sam kod PHP, i bazę MySQL.

 

-Rejestracja Użytkownika

-Po zalogowaniu i uzupełnieniu danych utworzenie podkatalogu dla użytkownika.

-W podkatalogu użytkownika wypakowanie skryptu strony (gotowy już był)

-Stworzenie bazy i użytkownika MySQL

-Stworzenie odpowiednich tabel i pól w bazie użytkownika

-Wygenerowanie odpowiedniego "config.php" dla skryptu strony

-Funkcja usuwania podkatalogu, bazy i użytkownika mysql

-Funkcja reset hasła

Edytowano przez jfe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

max 20zł...

 

6 z 8 punktów jest dostępne za darmo. 2 pozostałe to max 1 dzień roboty dla laika (praca z google).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że są dostępne w internecie jednak chodzi mi o autorskie napisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

chciałbym zobaczyć jak z zegarkiem w ręku robisz to 120 minut i koniec. definitywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1h - php ninja

2-3h - dobry programista

4-10h - średni

10-20h - początkujący

 

wybierz sobie przedział i pomnóż przez wybraną stawkę godzinową

 

im ktoś więcej napisał tym więcej korzysta z gotowych komponentów czy frameworków, dlatego większe serwisy czy portale mogą powstawać w śmiesznym czasie

Edytowano przez masteron (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o czas jaki spędza się na stworzeniu danej aplikacji. Wycena jest wyceną, ale @nrm dobrze mówi... Poniżej 1000 zł nie ma co się za to brać.

 

@Kamikadze - Twoja wycena jest co najmniej śmieszna lub żałosna. Dotyczy ona dzieciaków, które chcą sobie zarobić na "piwo" (jeśli jest pełnoletni) lub na gumę do żucia. Ale to zrozumiesz kiedy będzie troszkę starszy lub będziesz miał do utrzymania rodzinę i ciekawe czy za te 20 zł ją utrzymasz lub zaczniesz pracować dla firmy, zrozumiesz na czym to polega. :)

 

Teraz do autora tematu. Jeśli nie masz firmy, jesteś niedzielnym programistom, ale się na tym znasz i jesteś dobry weź o połowę mniej niż firma (ceny netto). Jeśli jesteś przeciętny weź 4 razy mniej niż firma. Jeżeli się nie znasz lub jesteś słaby nie bierz się za to w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...Wycena jest wyceną, ale @nrm dobrze mówi... Poniżej 1000 zł nie ma co się za to brać.

 

... Jeśli jesteś przeciętny weź 4 razy mniej niż firma...

 

Czyli jednak 250 :)

 

im ktoś więcej napisał tym więcej korzysta z gotowych komponentów czy frameworków, dlatego większe serwisy czy portale mogą powstawać w śmiesznym czasie

 

ale nie za śmieszne pieniądze. Poniżej 700-800 na pewno bym nie schodził, chodź to jeszcze zależy od samego klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@Kamikadze - Twoja wycena jest co najmniej śmieszna lub żałosna. Dotyczy ona dzieciaków, które chcą sobie zarobić na "piwo" (jeśli jest pełnoletni) lub na gumę do żucia. Ale to zrozumiesz kiedy będzie troszkę starszy lub będziesz miał do utrzymania rodzinę i ciekawe czy za te 20 zł ją utrzymasz lub zaczniesz pracować dla firmy, zrozumiesz na czym to polega. :)

 

Tutaj proszę nie wtrącać mojego życia prywatnego.

 

 

Co do wyceny to może i przesadziłem o jedno zero :D Ale naprawdę tanim kosztem można zrobić coś podobnego, ale nie o to tu chodzi.

 

 

Jeżeli skrypt jest bezpieczny i nie ma dużych luk w bezpieczeństwie to za *set złotych możesz go sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz przykładowo pomyślcie sobie , autor ma np 17 lat nie pracuje , chce zrobić portal , zna podstawy html-a i potrzebuje systemu rejestracji wiec kogo wybierze ? czy osobę co wykona mu to za 250 zł ? czy osobę która zrobi mu to za 20 zł , tak ze będzie działać i na jego potrzeby mu to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

maminowiec czy ja wiem, czy to o czymś świadczy...

 

Dla mnie to logiczne, że jak pytasz firmę a dzieciaka z gimnazjum, to rzucą różną cenę. Dlaczego tak jest - to nawet nie ma sensu zaczynać się rozpisywać. Jak ktoś twierdzi, że coś da się zrobić taniej i szybciej - niech robi. Miejmy chociaż namiastkę kapitalizmu, który udajemy w tym kraju. Oczywiście tanio i szybko, ale legalnie, na legalnym sofcie, z pełną obsługą i profesjonalizmem. Ale mówię - to nawet nie ma sensu zaczynać dysputy, bo będzie taki ultra offtop, że masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi, a może warto poruszyć taki temat?

 

Chciałbym posłuchać dlaczego pracuje za 20 zł Czy mu się to opłaca etc. (bo przecież nawet prąd, kawa i zużycie sprzętu jest drogie). To dosyć ciekawy temat... Fakt, będzie to mocarnie długa dyskusja pewnie z przepychankami, ale będzie i wielu zainteresowanych. W końcu może ożywi to forum - w końcu chcieliście rzeczowej dyskusji popartej argumentami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo w końcu mogę dawać opinię/ocenę!

Juhu! @Sponsi, mimo że nie przeczytałem tego "poematu",a przypadkiem kliknąłem "+" dostałeś ode mnie 3 darmowe pkt reputacji. :)

 

Edit:

Tak... Wybaczcie mi, musiałem się pochwalić. :)

Edytowano przez KowR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×