Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Damian...

Firma gdy nie jest sie pelnoletnim?

Polecane posty

Witam czy mozliwe jest zalozenie firmy gdy nie ma sie ukonczonych 18 lat? i moje drugie pytanie jak zaloze firme w angli to moge sprzedawac uslugi w polscie ?

 

z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź ślub (można zawrzeć związek małżeński w wieku 16 lat), wtedy uzyskasz pełną zdolność do czynności prawnych i będziesz mógł jak pełnoletni założyć DG. W innym przypadku raczej Ci się taka sztuczka nie uda.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Weź ślub (można zawrzeć związek małżeński w wieku 16 lat), wtedy uzyskasz pełną zdolność do czynności prawnych i będziesz mógł jak pełnoletni założyć DG. W innym przypadku raczej Ci się taka sztuczka nie uda.

 

Dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bój się boga dziecko drogie... idź rozdawać ulotki albo pozbieraj truskawki (albo kukurydzę) i zostaw interesy dorosłym. Lada chwila wracasz do szkoły, więc powiedzmy sobie wprost - nie masz nawet czasu na działalność...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź ślub (można zawrzeć związek małżeński w wieku 16 lat), wtedy uzyskasz pełną zdolność do czynności prawnych i będziesz mógł jak pełnoletni założyć DG. W innym przypadku raczej Ci się taka sztuczka nie uda.

 

O Jezu d.v niechże ten młodzieniec ma szczęśliwe dzieciństwo ;)

(sorry za offtopa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto mu każe z żoną mieszkać? Papierek ważny.

Sam nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem papierkologii, pozostaję w związku 5 lat, jeszcze min. rok-2 lata bez ślubu przede mną i moją partnerką. Mój ojciec mawiał: "Jak się nie ma co się lubi, to się z własną żoną śpi", więc ja lubiąc spać z moją Panią specjalnie do ślubu się nie garnę ;)

Ale jak się młodzieży spieszy do dorosłości, to ma rozwiązanie.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Poczytaj na tym forum o procedurach zakładania działalności gospodarczej (ode chcę ci się) - dodatkowo musisz kilkaset złotych wyłożyć na samo założenie (nie licząc serwerów domen itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce ślub można wziąć w wieku 16 lat (ale to wiek kobiety), mężczyzna musi mieć ukończone 18 lat, polecam Kodeks Cywilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ostatnio było nawet na polsacie w trudnych sprawach czy tam dlaczego ja :D

 

 

Najlepiej poczekaj aż skończysz szkołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Aimer, do tego dochodzi 1 sprawa w sądzie, gdzie musza być rodzice narzeczonej. Koszt rozprawy to około 100 zł (w ciężkiej sytuacji materialnej zwolnienie z opłat). Później czekasz 3 tygodnie i masz papierek ze sądu.

 

Łukasz, w niektórych przypadkach bycie dorosłym na w/w zasadach bardzo ułatwia dalsze zycie, o ile jest się świadomym swoich czynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej bardziej jako żart podałem tę informację. I kiedy ja miałem 16-17 lat facet też mógł wziąć ślub nie mając ukończonych 18 lat, ale to było daaawno temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje drugie pytanie jak zaloze firme w angli to moge sprzedawac uslugi w polscie ?

 

A mieszkasz w Anglii? Czy już od młodości chcesz kombinować?

Mieszkasz w Polsce, prowadzisz działalność w Polsce i tam płacisz podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferek

A mieszkasz w Anglii? Czy już od młodości chcesz kombinować?

Mieszkasz w Polsce, prowadzisz działalność w Polsce i tam płacisz podatki.

A to zabronione?

Czy firmy w UK są tylko dla wybranych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Witam czy mozliwe jest zalozenie firmy gdy nie ma sie ukonczonych 18 lat? i moje drugie pytanie jak zaloze firme w angli to moge sprzedawac uslugi w polscie ?

 

z gory dziekuje za odpowiedzi

 

A księgową masz? A wiesz co to VAT, CIT, PIT, NIP(EU)? A jakieś procedury w urzędzie skarbowym czy ZUSie? Jakie zagrożenia Cie czekają za nieterminowe wpłaty? Kontrole z US? Masz już siedzibę przyszłej firmy? Wiesz jak rozliczać/wystawiać faktury?

 

Jeśli na większość pytań padła odpowiedź NIE, to nie masz co myśleć nawet o firmie :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz angielski adres? Skoro nie mieszkasz to nie masz.

Nie są dla wybranych, są dla ludzie przebywających na terenie Wielkiej Brytanii.

 

Nie możesz legalnie mieszkać w Polsce, nieć lipny adres w UK i prowadzić działalność tylko w Polsce.

 

Jak wyobrażasz sobie wiarygodność Twojej przyszłej firmy, która oszukuje Polski US, tylko po to, aby płacić taniej podatki, ZUS.

 

A kto Ci rozliczy firmę w UK, tu są inne zasady i większe ceny za takie usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trochę czytałem na ten temat i są osoby/firmy zajmujące się zakładaniem firm w UK, ale żeby wszystko funkcjonowało zgodnie z prawem, jeżeli prowadzisz sprzedaż w PL to musisz mieć zarejestrowany oddział i normalnie płacić podatki. Jeżeli nie masz zarejestrowanego oddziału w Polsce to oszukujesz US który się nie pierd... w takich sprawach.

 

Przez jakiś czas zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem, ale po podliczeniu wszystkiego okazało się że bardziej opłacało by się założyć DG w Polsce, choćby po to żeby uniknąć problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założy firmę w anglii może sprzedawać usługi gdzie chce - tak samo jakby to było w Polsce. W Wielkiej Brytanii można kupić adres gdzie teoretycznie działalność się odbywa. To jest dlatego, że wiele agencji mieszkaniowych nie pozwala na prowadzenie działalności. Po prostu płacisz za to, że cała korespondencja wysłana na adres firmy ląduje u Ciebie w domu. Mieszkając w EU nie ma znaczenia gdzie mieszkasz prowadząc działalność - mam na myśli usługi elektroniczne.

Tutaj nie ma żadnego oszustwa, takie jest prawo - najwyżej mogą się czepić niewyedukowane biurwy.

Jeżeli zakładasz działaność samemu (firma ltd), i będziesz płacić sobie max. 95 funtów (to było w zeszłym roku) to podatek placisz dopiero po ponad roku i jesteś zwolniony z ichniejszego ZUS itd. więcej pieniążków możesz sobie wypłacić robiąc dywidendy.

Firmę możesz założyć przez internet.

W każdym razie z takiej działalności musisz zapłacić ok 21% od zysków (czyli dywidendy + plus to co zostało na koncie firmowym)

Nie wiem dlaczego panowie wyżej piszą o jakimś oszukiwaniu, bo to nie jest.

 

Sorry, że pisze pod postem...

 

Są tanie firmy np. http://cheapaccounting.co.uk/ które ci powiedzą co i jak. To odnośnie rozliczania... jakieś 400 funtów na rok wychodzi.

 

Możesz mieć firmę w UK i pracować zdalnie, tylko musisz znaleźć kto ci to zarejestruje itd. Więc musisz mieć paszport, dowód itd. (skan) w twoim wieku myślę, że to nie przejdzie

 

A jeszcze... musiałbyś pojechać do UK wyrobić sobie NI - numer ubezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że zakładając działalność w UE możesz prowadzić sprzedaż gdzie tylko chcesz, tak zresztą jest nie tylko w UE ale na całym świecie. Problem polega na tym, że jeżeli prowadzisz nawet działalność elektroniczną z firmą zarejestrowaną w UK i wykonujesz ją w Polsce (posiadasz biuro, pracujesz w domu...) musisz mieć Polski NIP i Regon a co za tym idzie musisz mieć zarejestrowany oddział w Polsce i płacić Polskie podatki, nie musisz płacić ZUSu ale musisz płacić VAT, jeżeli wykonujesz pracę w ten sposób i rozliczasz się z podatków w UK to łamiesz Polskie prawo.

 

Jak mieszkasz w UK i tam prowadzisz DG to możesz sprzedawać swoje usługi w Polsce rozliczając się z podatków w UK. Kiedyś interesowałem się takim rozwiązaniem ale tak czy siak jest to polskie kombinowanie. Jeżeli myślisz o założeniu DG to znaczy że masz kase i jakieś pojęcie na ten temat, robisz to legalnie rejestrując firmę w Polsce i nie masz problemów. Jeżeli myślisz, że jesteś wielkim biznesmenem i kombinujesz zakładając DG w UK to zastanów się czy nie lepiej zatrudnić się na etat i mieć spokój, bo prowadzenie własnego biznesu z pewnością nie jest dla takich osób.

 

Gdyby było tak jak piszesz to każda Polska firma prowadząca sprzedaż w internecie była by zarejestrowana w UK i miała wszystko w dupie.

 

Jutro prześlę linki do ustaw, które potwierdzają to co piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiskiWujek

A w tym młodym wieku będziesz w stanie utrzymać tą firmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak cosik ostatnio przeglądałem anglojęzyczne fora dotyczące hostingów i wyczytałem (o ile mnie oczy nie myliły), że za hostingiem nie musi stać firma lecz nawet zwykła grupa ludzi, samemu też nie trza być pełnoletnim - wystarczy mieć kogoś pełnoletniego w "drużynie". Mój znajomy, który także nie jest pełnoletni, otworzył własny hosting z pomocą paru kumpli...

Zastanawiam się tylko - oczywiście jeśli można się wtrącić - czy można prowadzić hosting nie odliczając pieniędzy od podatku? Wiadomo że nieletniemu to nie przysługuje, a z drugiej strony też bodajże sprawa sądowa za to jest. jeśli ktoś się na tym zna to prosiłbym o dokładniejsze wytłumaczenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz być pełnomocnikiem danej firmy, ona płaci podatki. Ty tylko podpisujesz umowę o dzieło lub zlecenie, aby odebrać wypłatę i na koniec roku rozliczasz się z dochodu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×