Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
darkmatthew

praca w data center

Polecane posty

Witam!

Ostatnio się zastanawiałem o pracy w data center .

I mam pytania.

Jakie trzeba miec studia aby tam pracować?

Ile zarabia pracownik data center?

Jak coś przepraszam i pytam z ciekawosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej branży studia nie są najważniejsze, liczy się zapał, własne chęć i zaangażowanie do pracy. Ciągłe poszerzanie swojej wiedzy.

Jaki pracownik? Sprzątaczka, pracownik NOC, administrator serwerów klientów, ochroniarz, woźny który pali w piecu?

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kierownik działu czystości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No :) hahaha

 

Jeśli datacenter nie obsługuje jednostkowych(indywidualnych) klientów to jest sens istnienia takiego działu? Wystarczy handlowiec oraz bezpośredni kontakt do techników z NOCy.

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Po pierwsze to biorą ludzi zaufanych z doświadczeniem zwykle polecanych przez innych.

 

Zazwyczaj minimum 2 letnie doświadczenie w tym zawodzie. Po studiach informatycznych, prawdopodobnie po kursach zarządzania, marketingu itp. (zależnie które stanowisko dokładnie).

 

Na kierownika od razu nikt Cię nie zatrudni no chyba że kolega co ma serwerownie w garażu.

 

Musisz mieć CV i list motywacyjny bardzo dobry i tak jak już mówiłem jakaś praktyka/praca w kierunku informatycznym, dwu letnie doswiadczenie na tym stanowisku lub pokrewnym i ukończone dodatkowe kursy (zależnie od specjalizacji).

 

 

 

Nie obraź się ale do pracy przy takich usługach na taką skalę przy takich gwarancjach nie biorą żółtodziobów. Jeden błąd może ich kosztować kilka tysięcy.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą zgadzam.

Ludzie pracujący w branżach hostingowych, informatycznych, elektronicznych to w większości osoby z pasją, z zamiłowaniem, które zarwały sporo nocy i pracowały nad swoimi błędami mimo wielu niepowodzeń, aby osiągnąć swój poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dew

Dokładnie w moim przypadku liczył się tylko i wyłączenie zapał i po 3 miesiącach pracy przenieśli mnie na stanowisko kierownika. Branża telekomunikacyjna w firmie jednego z polskich operatorów sieci komórkowej... A jestem po technikum ekonomicznym xD

 

Jeżeli czegoś chcesz na pewno to osiągniesz ^^.

Edytowano przez Dew (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@up haha

no.

kierownik działu obsługi technicznej

 

Tak jak poprzednicy pisali, doświadczenie oraz studia z zarządzania. Dodatkowym atutem będą kursy, studia informatyczne oraz własne dokształcanie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednicy pisali, doświadczenie oraz studia z zarządzania. Dodatkowym atutem będą kursy, studia informatyczne oraz własne dokształcanie się.

 

Trochę odkopałeś ten temat.

 

No ale na pewno pracownik pomocy technicznej musi perfekcyjnie znać się na hardware, software też w większym stopniu, sieciach, zarządzaniu nimi itp. Na pewno po studiach musisz być i minimum jakiś staż mieć w tym zawodzie. Technikum informatyczne nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Tak jak poprzednicy pisali, doświadczenie oraz studia z zarządzania. Dodatkowym atutem będą kursy, studia informatyczne oraz własne dokształcanie się.

 

1. studia I + II stopień (nie koniecznie zarzadzanie, ale to jest dobry atut)

2. certyfikat ITIL SLA, Foundation,

4. certyfikat PRINCE 2

5. doświadczenie 3 lata na stanowisku szeregowym

 

Takie czynniki determinują o wyborze kierownika działu (pod komórki) IT

Edytowano przez pzebracki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prince i itil na kierownika? Po co?

Trzy lata dobrej udokumentowanej pracy w dc i studia techniczne w zupelnosci wystarcza. Metodyka zarzadzania projektami jest zbedna od tego sa inne osoby w firmie. Kierownik to nie dyrektor :)

 

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Prince i itil na kierownika? Po co?

Trzy lata dobrej udokumentowanej pracy w dc i studia techniczne w zupelnosci wystarcza. Metodyka zarzadzania projektami jest zbedna od tego sa inne osoby w firmie. Kierownik to nie dyrektor :)

 

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

 

Ja tylko piszę jak to w praktyce wygląda.

 

ps. Dla dyrektorów są dedykowane ścieżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W tych kwestiach nie koniecznie droga na kierownika poprzez awans.

 

coraz częściej firmy szukają osób na stanowiska kierownicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No tak ale koleś po liceum nie pójdzie ci na kierownika...

 

Pewnie studia wyższe informatyczne plus jakieś zarządzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

No tak ale koleś po liceum nie pójdzie ci na kierownika...

 

Pewnie studia wyższe informatyczne plus jakieś zarządzanie.

 

95 % rekrutacja ludzi na stanowiska kierownicze odbywa się poprzez wewnętrzna rekrutacje, gdzie np sami pracownicy glosują na kandydatów.

 

Rzecz jasna, w takim wypadku pracodawca może zażądać np 15 lat stażu pracy na stanowisku szeregowego IT.

W takim wypadku same studia I oraz II stopień w 100 % wystarczy.

 

Potem jak już jesteś kierownikiem, to masz szkolenia. (ITIL, PRINCE itd itd ....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak ale koleś po liceum nie pójdzie ci na kierownika...

 

To jest oczywiste. Aczkolwiek często przeglądając ogłoszenia pracy spotkałem się z ofertami, gdzie pracodawcy szukali kierowników jakiegoś działu.

 

Głównie jest tak jak pisze pzebracki, że odbywa się to na zasadzie awansu. Chciałem jednak zwrócić uwagę na inne możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

To jest oczywiste. Aczkolwiek często przeglądając ogłoszenia pracy spotkałem się z ofertami, gdzie pracodawcy szukali kierowników jakiegoś działu.

 

Głównie jest tak jak pisze pzebracki, że odbywa się to na zasadzie awansu. Chciałem jednak zwrócić uwagę na inne możliwości.

 

Jak tylko mi się uda odszukać rekrutacje na kierownika z wolnej ręki.

To sobie zobaczycie co i jak.

 

uno momento.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A to całe durne doświadczenie to gdzie człowiek ma niby zdobyć ? Handlując babską bielizną na rynku ? Wszędzie wymagają 5 lat doświadczenia, a ja się pytam: GDZIE DO K.. NĘDZY CZŁOWIEK MA JE ZDOBYĆ ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

A to całe durne doświadczenie to gdzie człowiek ma niby zdobyć ? Handlując babską bielizną na rynku ? Wszędzie wymagają 5 lat doświadczenia, a ja się pytam: GDZIE DO K.. NĘDZY CZŁOWIEK MA JE ZDOBYĆ ?!

 

W pracy (w branży)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to całe durne doświadczenie to gdzie człowiek ma niby zdobyć ? Handlując babską bielizną na rynku ? Wszędzie wymagają 5 lat doświadczenia, a ja się pytam: GDZIE DO K.. NĘDZY CZŁOWIEK MA JE ZDOBYĆ ?!

 

Zaczynasz od małych firm, z czasem dostajesz wyższe stanowisko np. starszy administrator, potem aplikujesz na większe firmy.

No chyba że jesteś tak dobry, że łamiesz zabezpieczenia myślami, wtedy masz prace od razu w serwerowni Onet.

 

Niestety taka kariera raczej trwa lata, nie miesiące.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×