Skocz do zawartości
Gość nrm

Kult DA w Polsce vs cPanel

Polecane posty

Miałem do czynienia z DA i cPanel, ale jakoś bardziej uderza do mnie DA ze względu na prostotę i konkretów jakich potrzebuje (ftp, mysql, dns, error_log) - na hostingach nic więcej zmieniać nie trzeba...

 

W cPanelu denerwuje mnie fakt, że trzeba scrollować stronę w dół, w dół i szukać podstawowych rzeczy w tonie ikonek :P

 

1anek_panel.png

 

Przecież to jest jakaś masakra..

 

Korzystam z panelu jedynie w celu konfiguracji serwera/domeny/strony, a nie w celu podziwiania wyglądu emotnikonów 60x60 z przewijakiem na 3 strony ;/

Zmieńcie to, bo nie przejdzie ;P

Edytowano przez GyniO (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę DA ze strony administracji i usera.

Również przenosiliśmy kiedyś z DA na cPanel paru indywidualnych klientów to teraz dostajemy pytania czy mamy zamiar powrócić na DA bo ten panel im nie pasuje.

Osobiście i z tego co widzę akurat po moich klienta to wolą DA niż cPanel - kwestia gustu, a przecież o nim się nie dyskutuje ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Że gustu to wiadomo, szczególnie od strony lusera. A w tym wątku moglibyśmy bardziej się skupić na technicznych i pozagustowych aspektach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie wiem jak w DA ale w cPanel jest taka opcja że można sobie poszczególne typy/ rodzaje menu ustawić wedle własnego upodobania. Jeżeli ktoś się dużo bawi w zakładanie baz itd to bazy daje na samą górę i nie musi przewijać pół strony. Jak ktoś się bawi Menadżerem plików to sobie daje menu z tym na górę albo wyżej i nie trzeba tracić czasu i zużywać myszki. Najmniej potrzebne menu idą na sam dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm sadze ze w ofertach hostingowych powinie być wybór miedzy panelami mieczy cpanel a DA a najlepiej gdy oferowane obydwa równocześnie (oczywiście jeśli to możliwe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem cala dyskusje i widze, ze Plesk jest najmniej lubiany. :) Ja jednak bardzo cenie ten panel choc jest chyba najdrozszy ze wszystkich (57 ojro miesiecznie za opcje Plesk Plus).

 

Uzywam glownie od strony administratora, ale od wersji 9 klienci w ogole na niego nie narzekaja. Wyglada fajnie i dziala bardzo stabilnie. Ponadto kontroluje praktycznie kazdy element systemu. Moze na pierwszy rzut oka nie jest zbyt elastyczny, ale kiedy sie pozna filozofie jego dzialania okazuje sie, ze da sie prawie wszystko.

 

Wiadomo, ze nie jest doskonaly, bo i DA oraz cP wiele brakuje, ale moim skromnym zdaniem jest to najlepsze z mojego punktu widzenia rozwiazanie.

 

Nowy Plesk v.10 sporo zmienia i narazie sie nie odwazylem na upgrade, ale pewnie podczas wymiany serwera sie skusze chocby na probe go zainstalowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hmm, da się zrobić jakąś większą ankietę gdzie będą podane linki do wersji demo obu paneli i żeby zachęcić większość użytkowników do oddania głosu ? Dać pytanie w stylu Jaki preferujesz panel dla użytkownika końcowego i dać takie opcje jak DA, cPanel, PLESK, Autorski, Open Source (umacnia religijność bo się wszyscy modlą żeby działało wszystko :D), Inny, Dajcie mi spokój. Chodzi o to żeby zebrać opinie jak najwięcej osób. Wyniki mogą sie przydać różnym firmom w wyborze i można poznać preferencje klientów a nie pakować na ,,pałę" bo taka moda.

Edytowano przez regdos
ort. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł: Twoja ankiet była by tendencyjna. To może zróbmy ankiete komercyjne VS Open Source ?;-)

Albo rozmawiamy o konkretach albo milczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł: Twoja ankiet była by tendencyjna. To może zróbmy ankiete komercyjne VS Open Source ?;-)

Albo rozmawiamy o konkretach albo milczymy.

 

Tylko taka ankieta nie rozwiaze sedna problemu - czy cP czy DA.

 

Mozna dodac poprostu do nakiety konkretne panele open source i juz bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zaproponujcie może które wybrać z OS. Pomińmy może te o marginalnym zastosowaniu w komercyjnych środowiskach (webhosting).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki, dlaczego każda firma wybiera phpMyAdmin? Dla mnie on nie jest ani ładny dla oka, ani prosty. Mi się bardziej podoba SqlBuddy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

nic nie stoi na przeszkodzie abyś zainstalował sobie co tylko tam chcesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Mam chive zainstalowanego, ale do codziennej pracy się nie nadaje (przynajmniej nie out of the box) - jest fajny, ale wolny. Poza tym nowy PMA ma dużo z jego zalet, co czyni Chive mniej atrakcyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×