Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
NiceMan

Hetzner. Co i jak

Polecane posty

Witam

 

Jestem zainteresowany ich ofertą. Niestety nie znam dobrze niemieckiego i nie wiem dokładnie co i jak. Prosił bym osoby które miały kontakt z tą firmą, nadal mają lub wiedzą coś na jej temat. O wypowiedzenie się

 

Dokładnie chodzi mi o takie informacje:

 

Na jaki okres można podpisać umowę.

Czy np. podpisując umowę na okres 12 miesięcy trzaba płacić za 12 miesięcy z góry czy można co miesiąc.

Na jakim systemie mają komputery. Czy jest to linux czy też Windows

 

No i najważniejsze czy polecacie tą firmę. Czy może znacie lepsze firmy gdzie można wykupić serwer dedykowany z takimi parametrami

Procesor: minimum 2.5 Byle nie Celeron. Jakoś nie mam do niego przekonania

Ram: 1gb lub więcej nie mniej

Dysk: 20Gb wystarczy

Łącze: 6mb lub więcej

Coś w tym stylu za max 70-80 Euro. Gdzie nie trzeba płacić opłaty instalacyjnej.

 

PS. Post całkowicie zmieniłem. Było tu pytanie również o firmie Hetzner ale o innej tematyce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy tam jeden serwer. Nie jest zle... Nie musielismy podpisywac zadnej umowy na 12 miesiecy. Platnosc jest co miesiac. Serwery dzialaja pod Linux Debian lub SuSE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam;

 

Po przeglądnięciu tego forum (fajnie, że tokowe istnieje) zainteresowała mnie oferta dedyków Hetzner a dokładniej :Root Server DS 2000 lub Root Server DS 3000.

Dedyk (interesowały by mnie nawet 2szt) miałby zastosowanie do systemu statystyk (nad którym prawie skończyłem prace)

I teraz moje pytanie:

1). mam oczywiście pełen dostęp do niego przez root'a (moge instalować moje oprogramowanie) ?

2). GB Traffic frei -> chodzi oczywiście o max limit transferu miesiecznego do wyjkorzystania?

3). Jak jest z podziałem dysku na partycje?

4). Przy zamówieniu płaci się opłate instalacyjną + opłate miesięczną ?

5). "Option Flexi-Pack möglich" Nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi ?

6). Jak dokonuje się płatności? proszę o szczegółowe informacje na ten temat.

7). Czy jest możliwość 'automatycznego' przejścia na lepszego dedyka (opłaty?) jak sie ta operacja odbywa?

8). Jaki mają czas na uruchomienie oraz oddanie dedyka po opłacie?

9). Jaka jest róznica między "Root Server DS" a "Managed Server MS" ?

 

To chyba na tyle... (troche tego jest) ;)

 

Wysłałbym im meila, ale nie umiem za bardzo niemieckiego...

Byłbym wdzięczny za udzielenie odp.

A może ktoś ma jakieś namiary na podobne dedyki w podobnych cenach

 

Pozdro @ll !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Tez pisalem do nich i odpisali

 

you can pay in month, 3 months, 6 months or year.

You can insert this at the order form in the comment field.

 

 

Takze bzdury tu ktos opowiadal,ze trzeba za rok placic z gory.

 

@bajek_2005: po prostu napisz do nich i zapytaj i sie z nami podziel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam;

 

@pug123 tak jak pisałem wyżej... sam bym im zadał te pytania, ale nie bardzo umiem angielski czy niemiecki, tak więc licze na osoby które mają tam dedyki i mogą (chcą) podzielić się tymi informacjami (nie którymi pozytecznymi dla innych)

 

Pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1). mam oczywiście pełen dostęp do niego przez root'a (moge instalować moje oprogramowanie) ?

 

Tak.

 

2). GB Traffic frei -> chodzi oczywiście o max limit transferu miesiecznego do wyjkorzystania?

 

Tak. Serwery sa podlaczone przez karte 100Mbps, choc w rzeczywistosci realnie mozna osiagnac jakies 20-30Mbps.

 

3). Jak jest z podziałem dysku na partycje?

Standardowo wszystko jest na jednej partycji.

 

4). Przy zamówieniu płaci się opłate instalacyjną + opłate miesięczną ?

Tak.

 

5). "Option Flexi-Pack möglich" Nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi ?

 

Jesli wykupisz za dodatkowe 15EUR/mc Flexi-Pack to wtedy masz dostep do kolejnych opcji. Mozna za 149EUR setup + 19EUR/mc podlaczyc zdalna konsole do serwera, rozbudowac hardware czy dokupic wiecej adresow IP (cennik). Bez wykupienia Flexi-Packu nie masz dostepu do tych opcji.

 

6). Jak dokonuje się płatności? proszę o szczegółowe informacje na ten temat.

Najpierw nalezalo wypelnic oswiadczenie, ze zezwalamy na obciazenie naszej karty kredytowej (dostepne na ich stronie w formacie PDF) i przefaksowac do nich. Potem czekalismy jakies 48h i serwer byl juz postawiony. Oplate za serwer odciagneli jednak duzo pozniej..

 

7). Czy jest możliwość 'automatycznego' przejścia na lepszego dedyka (opłaty?) jak sie ta operacja odbywa?

Nie wiem, ale chyba tak. Z tym, ze pewnie trzeba zaplacic ponownie oplate instalacyjna.

 

9). Jaka jest róznica między "Root Server DS" a "Managed Server MS" ?  

Root Server to inaczej unmanaged server. Masz dostep root'a i jestes calkowicie odpowiedzialny za to, co robisz na serwerze - jest na nim zainstalowany czysty system. Managed Server to serwer z zainstalowanym Redhatem, ktory jest aktualizowany regularnie przez pracownikow Hetznera. Managed server jest przygotowany do obslugi kont - ma juz skonfigurowany serwer poczty, www, mysql, php itp. Dodatkowo Managed Server ma zainstalowane jakies autorskie oprogramowanie Hetznera do zarzadzania kontami, ale zakladam, ze jest w jezyku niemieckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam;

 

Dzięki @PrzemekP za udzelenie odpowiedzi :)

hmm, czy mam rozumieć, że jeżeli mam zwykłe konto inteligo to nic nie będzie z tego? skoro oni chcą karte kredytową? a np. jakbym sam przelał im odpowiednią kwotę?

A ktoś może coś powiedzieć na temat stabilności (awarie?) "Root Server DS 3000" ?

Oczywiście dostaje od nich jakiś panel gdzie będe miał wykorzystany już transfer, etc (nie chodzi mi o jakieś Cpanele bo to mnie w ogóle nie chce mieć na serwerze.

 

Bardzo mi zależy na tym serwerze bo w końcu drogi nie jest (~150zł/mc)

A może ktos zna podobne oferty (traffic: ~500GB, hdd >40GB ?

 

PS. zależy mi strasznie na czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzeba mieć chyba karte kredytową, a to inteligo dostajesz płatniczą (debetową).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie ma znaczenia czy to kart kredytowa czy tez debetowa. Wazne zebys mial kod CVV ktory umozliwia dokonywanie platnosci w necie. Wszystkie karty wypukle go maja - wydaje mi sie ze jakas plaska w inteligo tez ma.... nie jestem tego jednak pewien.

 

Pozdrawiam.

Dino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna placic karta Visa Electron wydana przez Inteligo lub tez normalna Visa lub Mastercard.

 

Wysłany Sro Sty 11, 2006 2:31 pm:

 

A ktoś może coś powiedzieć na temat stabilności (awarie?) "Root Server DS 3000" ?

 

Za krotko mamy tam serwer, zeby wypowiadac sie na temat stabilnosci. W kazdym razie przez ostatnie 2 mc nie mielismy zadnej przerwy w dzialaniu.

 

Oczywiście dostaje od nich jakiś panel gdzie będe miał wykorzystany już transfer

 

Tak. Pod adresem https://www.hetzner.de/robot/ znajduje sie panel, w ktorym mozna zobaczyc oplacone faktury, sprawdzic wykorzystany transfer oraz ustawic limity, po przekroczeniu ktorych wysylany jest email z ostrzezeniem. Dodatkowo znajduje sie tam ticketing system, reboot port, ustawianie reverse DNS i formularz do zamawiania kolejnych serwerow, transferu i dodatkowych opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety karta Visa Electron z Inteligo niby ma kod CVV ale wszedzie nia jednak nie zapłacimy. Miałem z nią kiedyś problemy przy płatnosciach za granicą :) Lepsza jest eKarta z mBanku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×