Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Amfidiusz

Dwa serwery pod stronę główną i forum

Polecane posty

Heya,

 

Mam dylemat i nie wiem jak najmniej boleśnie go rozwiązać. Mam joomlę postawioną na głównej domenie example.org na jednym z serwerów, a teraz chciałbym pod nią podpiąć forum znajdujące się na innym serwerze, ale zachowując główną domenę, tzn. żeby forum stało na subdomenie forum.example.org lub w katalogu example.org/forum. Da się to załatwić poprzez htaccess lub dnsami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Odpowiedni wpis w strefie dla subdomeny, który będzie kierował na IP serwera z subdomeną.

 

forum.domena.pl A xxx.xxx.xxx.xxx

 

xxx.xxx.xxx.xxx - ip serwera

 

ups, pisaliśmy razem.

Edytowano przez hdmagc (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie! Zaczynam rozumieć w czym rzecz.

 

Nie wiem jeszcze tylko, czym jest strefa subdomeny? Posiadam dostęp do okrojonego cpanelu, w którym nie widzę możliwości definiowania dnsów subdomeny.

 

Nie mogę edytować - znalazłem odpowiedź w pomocy cPanelu. Niestety, mój obecny hosting zbyt mnie ogranicza pod tym względem i niczego tu nie wskóram. Dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie! Zaczynam rozumieć w czym rzecz.

 

Nie wiem jeszcze tylko, czym jest strefa subdomeny? Posiadam dostęp do okrojonego cpanelu, w którym nie widzę możliwości definiowania dnsów subdomeny.

 

Nie mogę edytować - znalazłem odpowiedź w pomocy cPanelu. Niestety, mój obecny hosting zbyt mnie ogranicza pod tym względem i niczego tu nie wskóram. Dzięki za pomoc!

 

Nie musisz "definiować dns-ów" (cokolwiek by to miało znaczyć), wystarczy że dodasz jeden rekord A. Nie wierzę żeby nie można tego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×