Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Pokuć

Prosimy inrzyniera Miodka o jakieś wyjaśnienia takiego a nie innego stanu rzeczy. Bo atak może się zdarzyć KAŻDEMU, ale nie ciągłe ataki, zakończone sukcesem i ciągłe niedziałanie usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, także miałem dzisiaj włam na serwer, hasło nie prawidłowe, nie mogę zmienić hasła w panelu uphosta, oraz u znajomego to samo się dzieje. Oraz co do bezpieczeństwa, to leży znajomy kiedys miał jakiś skrypt że uruchamiał go na dowolna domenę i ona padała na jakis czas. także...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubah

wszystkie strony uphostu leżą w taki sam sposób, wystarczy w google pare subdomene upares wyłapać i wejść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A inżynier Miodek milczy.

Panowie, można jakoś żądać usunięcia wszystkich swoich danych z tej firmy? (Nazwisko, adres...)

Czy są szanse, że dane z Panelu Klienta (WHMCS) zostały wykradzione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A inżynier Miodek milczy.

Panowie, można jakoś żądać usunięcia wszystkich swoich danych z tej firmy? (Nazwisko, adres...)

Czy są szanse, że dane z Panelu Klienta (WHMCS) zostały wykradzione?

panel klienta jest na innej maszynie.

Ale to nie zmienia faktu, że też może spotkać go taki los ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... Widzę, że bardzo dobrze postąpiłem wynosząc się całkowicie z UPHostu... Swoją drogą Miodek na forum nie był już od miesiąca. Może ma jakiegoś bana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawid, pewnie przesiaduje na swoim (pustym) forum wink.png

 

A no tak... ;) Ciekawe czy teraz będzie jakieś oficjalne stanowisko firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć nikt nie wymaga od firm, by miały tu konta i jakieś stanowiska :) Nie można go zmusić do wypowiedzi tutaj, zresztą co by napisał? "Przepraszam, nie umiem skonfigurować serwerów a prowadzę hosting"? Jego tytuł inrzyniera mu nie pozwala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, konta na forum WHT.pl nie musi mieć każda firma,

ale odpisywać na wiadomości (pytania/problemy) klientów POWINNA każda firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat klientem za SMSa nie byłem... Ale to już przeszłość. Wyniosłem się w odpowiednim momencie i podobne rozwiązanie radze innym osobom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad acta:

Strony - przynajmniej moje - wróciły ok. godz. 18:12:20 (w zaokrągleniu do +/- 15 sekund).

"Zhackowane" więc były ok. 2 godzin 20 minut.

 

Moje pliki zdają się być nietknięte. Hacker namieszał najzapewniej w konfiguracji serwera i wszystkie domeny podpiął pod ten sam folder na serwerze lub coś w tym rodzaju (zgaduję) nie dotykając w ogóle plików klientów (też tylko zgaduję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie także wszystko wydaje się już w porządku... ale i tak chyba muszę się zacząć rozglądać za jakimś innym hostingiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy.

 

 

 

Stwierdzamy dzisiejszy fakt problemu ze stronami.

 

Główne ip serwera zostało zmapowane na inny serwer "nie nasz" stąd błąd wyświetlania stron.

 

Za problem przepraszamy.

 

Strony działają prawidłowo.

 

 

 

Pozdrawiamy.

 

Mail "wyjaśniający".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ma jakiegoś bana?

Nie ma bana.

 

Mail "wyjaśniający".

ciekawe to zmapowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dziwi mnie zaangażowanie i niewybredne komentarze kolegi-moderatora w sprawie konkurencyjnego podmiotu do jego własnej firmy.

 

Myślę, że taki "kanibalizm" jest bez względu na okoliczności nie na miejscu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dziwi mnie zaangażowanie i niewybredne komentarze kolegi-moderatora w sprawie konkurencyjnego podmiotu do jego własnej firmy.

Konkurencja? hmm.. no niech Ci będzie..

Mnie po prostu dziwi jego olewactwo klientów i ogólne posiadanie ich w głębokiej i czarnej dupie. Bo inaczej tego nazwać nie można. To jest pierwszy hack jego serwera? Jeśli nie zauważyłeś, to od ostatniego ataku nic się nie zmieniło. Niedługo znowu zapewne będzie lament, że klienci mają schakierowane strony. No ale jeśli sądzisz, że narażanie danych klientów na utratę, kradzież itp jest OK, to można Ci tylko współczuć takiego pomyślunku. Bezpieczeństwo ich danych oznacza też w jakimś stopniu szacunek dla klienta. Albo się go ma, albo nie.

 

W sumie mnie to nie dziwi.. A w dodatku to nie mój cyrk i nie moje małpy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×