Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rts

IQ.pl to już nie jest to

Polecane posty

Moze poprostu napisz na bok@iq.pl ?

Dokladnie!

@Boss: Po co zasmiecasz ten watek?

 

Korzystam z uslug iq.pl juz chyba trzeci rok - zero problemow, jak dla mnie rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Root VPS, czy te serwery są jakoś wstępnie skonfigurowane czy to jest po prostu świeża domyślna instalacja systemu (chodzi mi konkretnie o OpenSuSE)?

I jak wygląda ewentualna zmiana opcji na wyższą, jest to robione "w locie"? To znaczy zwiększane są tylko parametry, czy jednak oznacza to przeprowadzkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

System chyba raczej jest świeżutki, wstępnie skonfigurowany w sensie, że zainstalowany : )

Pakiet możesz zmienić w locie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, również dołączę się do pozytywnych opinii o serwerach iq.pl.

Nasza firma wdraża sklepy internetowe, sami korzystamy z serwera iq.pl ale również polecamy naszym klientom - obecnie ponad 50% naszych klientów również korzysta z iq.pl.

Nigdy nie było żadnych problemów z hostingiem ani BOK-iem, panel serwera jest bardzo przyjazny i intuicyjny, jest wiele przydanych opcji np ustawienia php, których na wielu serwerach konkurencji nie można znaleźć.

 

Pozdrawiam Michał / Activisio.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś nowe opinie dot. kont wirtualnych ?

 

Mam już u nich konto od 5 lat i nie zamieniłbym na inny hosting. Cena owszem trochę drogo, ale za to śpisz spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zaraz podniosą się głosy kolegów/(współ)pracowmników, ale co tam...

 

Od wielu już lat trzymam strony u różnych providerów i zauważyłem brzydką prawidłowość. Na początku jest miesiąc miodowy, no może kwartał, w niektórych przypadkach bywa rok, ale potem następuje jakieś załamanie. Ja to nazywam "napasieniem". Firma nie potrafi "strawić" napływu nowych klientów i zaczynają się schody. Zbyt wiele kont, a za słaba infrastruktura.

 

Odnoszę wrażenie, że takie napasienie dopadło właśnie iq.pl

 

Kiedy przeniosłem do nich strony przez dłuższy czas wszystko było ok. Potem zauważyłem coraz częstsze problemy z płynnościa otwieranią sie stronek pomimo, że kod był niezmieniany, userów jakoś dramatycznie nie przybywało. Generalnie strony chodzą szybko jednak trafiają się pady kiedy to stronka wyświetla się czasem i po kilka minut. Ponieważ dotyczy to tylko stron korzystających z bazy danych tu upatruję problem. Ponoc jak uzyskałem info z BOKu wynika to z "przeładowaywania" serwerów o pełnych godzinach. Problem w tym, że "pady" zdarzają się coraz częściej i to w róznych godzinach.

Coraz częściej problem jest też z komunikacją z BOKiem (to co było do tej pory ich silną stroną). Nie dość, że okres oczekiwania na odpowiedź się wydłużył to jeszcze na np. 4 zadane pytania odpowiadają na 1.

 

Zaczynam rozglądać się za nowym dostawcą. Nie polecam usług iq.pl dla tych którzy tu zaglądają w celu uzyskania informacji.

Edytowano przez polonus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Jeżeli mają dobre maszyny a zakładam że tak, to wcale nie musi być to kwestia ilości klientów na jednym dedyku (niech mają 500+). Problem może występować z różnymi czynnikami, w Twoim przypadku konfiguracją MySQL (dla nich ustawienia są optymalne lub nawet stałe i niezmienne i mają je na stałe nie zmieniając tych parametrów przez dłuższy czas) a w innym przypadku może być to kwestia łącz. Serwery w Trójmieście - Polska. Nie przyglądałem się bliżej Firmie ale wiadomym faktem jest ich własne DC (mogę się mylić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam w to jakie maja ustawienia. Po mojej stronie nic sie w ciągu roku nie zmieniło. Tak jak napisałem strony otwierają się szybko, jednak co jakiś czas następuje pad i trwa nawet kilka minut. Moje stronki są chude jak nasz budżet więc ten pad nie jest spowodowany przez mielenie danych po mojej stronie. Przypuszczam, że na tym samym serwerze ktoś zapuszcza cos w stylu phpbyprzemo i mi muli tylko co mnie to może obchodzić powinni jakos takie sytuacje monitorować.

 

Jeszcze nie w iq.pl, ale w innych firmach, z którymi sie spotykałem mieli ciekawe podejście - nie podoba się to spadaj.

 

Właściciele hostingów to chyba najchętniej widzieli by takich klientów, którzy wrzucą kilka plików .html i kontakt z hostingiem mają raz do roku kiedy przychodzi do płacenia za konto.

Edytowano przez polonus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam nadzieję, że fakt, iż współpracuję z IQ, nie zaburzy tutaj dyskusji...

 

polonus czy możesz podać jakiś adres strony? Popatrzę jak to działa. Mam do serwerowni jakieś 500 metrów, więc odpadnie przekłamanie odległości.

Dla mojego aktualnego pracodawcy poleciłem usługi IQ (jak tylko zacząłem pracować, przeniosłem wszystko z AZ.pl, gdzie jakość usług była skandaliczna), a jest to chyba z 8 serwisów na Joomli i CMS Made Simple. Nie zauważyłem tego, co piszesz. Czy strony bywają niedostępne, czy tylko przmula? Czy możesz podać jakieś adresy?

Dziwna kwestia, heh.

 

Wiesz, wątpliwe, aby IQ się "napasło", bo są na rynku od kilku(nastu) lat (jakoś 1999?) i ten model, który opisujesz nie ma tu miejsca.

 

I jakie masz serwisy? Może to skrypty zamulają? Może czas na VPSa? : )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na Twoją reakcję w tym temacie, Spons ;)

 

@polonus: to, o czym piszesz, to najczęściej nie tyle jest kwestia "napasienia", co najzwyczajniej w świecie napakowania serwerów. Usługodawca sprzedaje konkretną ilość miejsca na danej maszynie, lecz z czasem rośnie liczba odwiedzin na stronach na takim serwerze umieszczonych, zwiększa się ilość plików i wielkość baz danych, w związku z czym maszyna ma coraz krótszy oddech i zaczyna się pocić. Najsolidniejsi usługodawcy na bieżąco monitorują sytuację i w razie, gdy jakieś strony zbytnio zaczynają obciążać serwer, przenoszą je na nowsze, mocniejsze i mniej obciążone maszyny, bądź proponują klientom z takimi stronami inne rozwiązania (VPSy, dedyki, chmura). Maszyn nie zmienia się za często, póki działają stabilnie, lepiej nie ruszać - taka jest ogólna polityka, i jest słuszna. Niestety niektórzy usługodawcy albo nie zdają sobie sprawy z rosnącego obciążenia, albo mają to głęboko - w obu przypadkach nie świadczy to o nich najlepiej. Sam mam parę stron od kilku lat na serwerze współdzielonym - nic w jego konfiguracji nie było zmieniane, ale cały czas pracuje wydajnie, a to dlatego, że cały czas usługodawca dba o to, żeby pozostawało wystarczająco dużo wolnych zasobów i przenosi bardziej obciążających klientów na inne maszyny.

 

Tyle ogólnie o tej kwestii, co zaś się tyczy tego konkretnego przypadku, to albo problemy wynikają z zapchania kabla, albo (i sądząc z Twojego opisu jest to chyba bardziej prawdopodobne) z tego, że jakieś strony na tym serwerze generują duże obciążenie chwilowe. Obowiązkiem usługodawcy jest monitoring i dbanie o płynne działanie wszystkich stron umieszczonych na jego serwerach, więc ciśnij IQ do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> więc ciśnij IQ do skutku.

 

No tak tylko czy ja jakis wojownik jestem czy co? Nie mam ochoty każdego komu płacę za jakąś usługę "cisnąć". Męczy mnie użeranie się z BOKiem itp.

 

@Sponsi gratuluję, że masz tak blisko przynajmniej masz ułatwiony kontakt z obsługą. Jak pisałem przymula stronki okresowo. Tzn. stronka działa, działa, działa i nagle zwis po czytm wyświetla się. Tylko, że z pkt. usera (i mojego) taki pad nie ma prawa bytu.

Śmieszą mnie tłumaczenia "kup sobie swój serwer jak ci muli". Pytanie tylko po co są wirtualki. Dla hobbystów, którzy chca na stronke wsadzić zdjęcie swojej teściowej lub chomika i nie zależy im czy i kiedy ich strona sie otworzy? To niech to napiszą od razu najlepiej pod ceną. Jak wspomniałem mam chudziutkie strony stosunkowo mało UU więc napewno okresowe zamulanie nie leży po mojej stronie.

Innym tematem jest to, że coraz trudniej z ich BOKiem się dogadać - mówisz im, że coś nie działa (właśnie padła usługa) - oni, że działa - sprawdzasz nie działa... pisze, czekasz - odpowiedzi nie ma i tak dalej. To trochę męczące jest. Przeciez ile można walczyć o swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkiem usługodawcy jest monitoring i dbanie o płynne działanie wszystkich stron umieszczonych na jego serwerach, więc ciśnij IQ do skutku.

 

Dokladnie, prosze o kontakt z BOK.

 

Nie potrafie skomentowac tej wypowedzi nie znajac sprawy.Przyczyn moze byc conajmiej klika np: przekraczanie masymalnej ilosci poaczen do http.

 

My ze swojej strony nie dopuszczamy do tego, aby serwery byly nadmiernie obciazone przez nadmierna ilosc klientow. Zreszta ciagu ostaniego roku wszystkie serwery WWW ktore wykorzystywalismy do tej pory DELL R200 i DELL SC 1435 zostaly wymienione na nowe, 11 generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferek
Mam do serwerowni jakieś 500 metrów, więc odpadnie przekłamanie odległości.

To że Ty masz do serwerowni 500 metrów, nie oznacze że kabel/swiatlo tez.

 

tyle lat na wht, i takie wypowiedzi :/

Edytowano przez cyferek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie, prosze o kontakt z BOK.

 

Żebyście tak szybko reagowali na posty jak tu na forum... nie byłoby tematu. Rozumiem jednak, że tu raczej chodzi o PR

 

> Nie potrafie skomentowac tej wypowedzi nie znajac sprawy.

> Przyczyn moze byc conajmiej klika np: przekraczanie masymalnej ilosci poaczen do http.

 

Ani jedno ani drugie. Jak wspomniałem stronki chude niczym budżet na 2012

 

> My ze swojej strony nie dopuszczamy do tego, aby serwery byly

> nadmiernie obciazone przez nadmierna ilosc klientow.

 

Nikt nie mówi o nadmiernej ilości userów, ale to co ci usezy robią/zapuszczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

cyferek nie rozumiesz porównania? W sensie ani nie jest to droga w stylu "nad morzem - Warszawa" albo "Polska - Francja" albo "Polska - USA". Generalnie chodziło o to, że "cholernie blisko" - myślisz, że jak mieszkam 3 ulice od serwera w obrębie Gdańska, to sygnał idzie mi przez Warszawę albo Berlin? No... nie idzie. Troszkę się tutaj zagalopowałeś, skup się trochę zanim zaczniesz się wypowiadać i na siłę nie doczepiaj ideologii, bo nie za bardzo ci wychodzi. Ale rozumiem, że to z powodu krótkiego stażu na forum... więc wybaczam.

 

polonus, wiesz - nie możesz wykluczyć tego (nie mówię, że tak jest tutaj), że jednak nie nadają się te strony na hosting dzielony. W końcu po coś wymyślono np. VPSy i po coś je firmy oferują - nie tylko po to, by stawiać na VPSach 50 innych stron. Moja odległość od serwerowni nie ma nic wspólnego z kontaktem - to, co piszesz odnośnie tego trudnego kontaktu to już w ogóle mnie totalnie zaskoczyło w tym momencie.

Wciąż nie podałeś URLi, chętnie bym poklikał po tych stronach i potestował jak to działa. A firmy raczej wiesz, będą bronić swoich usług - to normalne.... i normalne, że możesz sobie zmienić firmę - w końcu udajemy w tym kraju kapitalizm, więc starajmy się, by było jak najbliżej ideału kapitalizmu : )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
cyferek nie rozumiesz porównania? W sensie ani nie jest to droga w stylu "nad morzem - Warszawa" albo "Polska - Francja" albo "Polska - USA". Generalnie chodziło o to, że "cholernie blisko" - myślisz, że jak mieszkam 3 ulice od serwera w obrębie Gdańska, to sygnał idzie mi przez Warszawę albo Berlin? No... nie idzie. Troszkę się tutaj zagalopowałeś, skup się trochę zanim zaczniesz się wypowiadać i na siłę nie doczepiaj ideologii, bo nie za bardzo ci wychodzi. Ale rozumiem, że to z powodu krótkiego stażu na forum... więc wybaczam.

Pusc tracert, to dowiemy sie prawdy.

 

myślisz, że jak mieszkam 3 ulice od serwera w obrębie Gdańska, to sygnał idzie mi przez Warszawę albo Berlin?

Gdyby tak nie bylo, internet bylby piekny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferek

Skoro "idzie dobrze" to jaki jest problem w tym, abys wkleił traceroute?

 

Troszkę się tutaj zagalopowałeś, skup się trochę zanim zaczniesz się wypowiadać i na siłę nie doczepiaj ideologii, bo nie za bardzo ci wychodzi. Ale rozumiem, że to z powodu krótkiego stażu na forum... więc wybaczam.

Atakujesz mnie, a przeciez UPC najpierw leci do KIX w Warszawie, a dopiero potem do IQ.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem klientem od ponad roku.

 

Założyłem drugie, nowe konto z zamiarem przeniesienia jednej witryn z jednego konta na drugie w iq

 

Problem 1

 

1. Próbuję zrobić zrzut bazy, co się nie udaje.

2. Nie mogę również korzystać z bazy na starym koncie ponieważ wyświetlają się krzaki zamiast polskich liter

3. Limit zapytań nie pozwala mi załadować na serwer starego dumpa bazy danych przez bigdump.

 

Proszę o pomoc support, w przeniesienu bazy.

 

 

Problem 2

 

Musze przenieśc domenę z jednego konta na drugie

 

Nie da się dodać domeny do nowego konta, dopóki jest dodana na starym.

Usuwam domenę ze starego konta, dodaję na nowe.

Czekam godzinę aż dodana domena zostanie zatwierdzona

Czekam kilka godzin aż się rozpropaguje

 

Przez cały ten czas wyświetlam bezpłatnie na swojej domenie stronę główną IQ

 

Po kilku godzinach domena zaczyna działać z nowego konta, niepoprawnie wyświetlając kodowanie.

 

Problem 3

 

Po kilku godzinach dowiaduje się, że nie da się ustawić poprawnego kodowania, mimo wykorzystania wszelkich możliwości.

 

odpisuję sugerujac, że może w takim razie problem nie lezy po stronie bazy a konfiguracji nowego konta, bez odpowiedzi

 

ok godziny 20 proszę o przywrócenie domeny na stare konto, by uniknąć problemu nr2, bez odpowiedzi.

 

dzisiaj rano ok godziny 7 zaczynam całą procedurę przenoszenia domeny na poprzednie konto. W tej chwili jest godzina 10 i nadal czekam na zatwierdzenie domeny.

 

 

Żyję z tego co zarobię na wspomnianej witrynie, od dwóch dni nie zarabiam za to reklamuję usługi IQ.

 

Zdaję sobie sprawę, ze nie jestem jedynym klientem potrzebującym pomocy, zdaje sobie sprawę że jest weekend.

 

Jednakże na infolini można odsłuchać informację że "nasi konsultanci są dostępni CAŁĄ DOBĘ pod adresem email".

 

To chyba do czegoś zobowiązuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiesz, pomijając kwestię, że systemy DNS to nie jest "pstryk i jest" (ale rym ; ), pomijając fakt, że nie wiemy jaką masz bazę (z tego powodu np. koledze poleciłem VPSa w Smallservers, bo hosting dzielony u jeszcze innego usługodawcy po prostu nie pozwalał zgrać bazy i wgrywać z rana cennika z Actiona), to jest jeden mega prosty sposób na rozwiązanie Twoich bolączek - bez pytania co i jak dlaczego itd.: jeden jasny i porządny mejl na bok@iq.pl z tekstem co mają Ci przenieść (byle mejl był z autoryzowanego mejla do kontaktu) i na pewno w ciągu najdalej paru godzin Ci przenoszą... czy baza jest mega wielka, czy mini, czy to tamto - rozwiązanie sprawdzone, bo ja np. uwielbiam marudzić im o backupy i inne takie.

 

Szkoda, że kolejny przypadek, gdy nie padają adresy stron.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustosunkuje się do 2 postów:

 

@polonus

Prosiłem dwa razy abyś podał nazwę usługi o której piszesz. Nie wiem z czego wynika problem z ich podaniem, przecież mozesz zrobić to prze PW - nie musisz podawać ich na forum

 

@tnt16

tytułem wstępu: od prawie dwóch tygodni czekamy na rozwiązanie problemu z bazami danych. Te dwie których problem dotyczy generują do 30% obciażeania CPU !!!

 

Jeśli my czekamy 12 dni to nie rozumiem pretensji skoro na e-mail wysłany w sobotę o około 7.30 dostajesz odpowiedz o 10.30 ? Pomijam fakt, że dzień wcześniej prosisz o dokonanie zrzutu bazy, która ma ponad 60 MB i dlatego są problemy z eksportem przez PMA, ale już nie podajesz jaj nazwy a na swoim kocie max 9 baz danych - to też wpływa na czas w jakim jestes obsługiwany.

 

Wymieniłeś z bok mini 20 maili w ten weekend, mamy tez innych klientów a także prace planowe które trzeba przeprowadzić.

 

Przenosząc stronę na inny serwer należało liczyć się z jakimiś utrudnianiami. Każda zmiana wpisu w DNS wiąże się z koniecznością propagacji zmian. Na nowym serwerze miałeś dodana subdomene w naszej domenie wiec można było przenieś stronie i przed zmianami ja przetestować. Moza było także zwrócić się do nas o pomoc przy przenosinach choćby w zmianie TTL domeny.

 

Inna sprawa to samo zatwierdzanie domen. Wiemy ze generuje to spore trudności, ale prowadzone są prace i w ciągu max 2 m-cy nie będzie ta czynność konieczna.

 

Na koniec mogę tylko powiedzieć, że ubolewam, że po ponad rocznej bezproblrmowej współpracy dochodzi do takiej sytuacji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podzielić się opinią odnośnie vps (najlepiej managed) w IQ.pl - zastosowanie www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh za zrobienie kopii konta pocztowego Panowie z IQ życzą sobie 15zł netto śmiech na sali (mam konto w proste.pl, ale to ta sama firma) zbieram graty i uciekłem do dhosting.pl i jest o niebo lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@krzysztofgda Panie Krzysztofie tu nie chodzi o to, że jak już klienta szlak trafia i pisze na forum to wy łaskawie wtedy coś załatwicie. Pomyłka - tu jest forum, a od tego, że coś mi nie działa jest BOK (pod warunkiem, że uda się z nim skontaktować). To smutne, że na odpowiedź (jeśli w ogóle padnie) z BOK można czekać i czekać, a tu odpisuje pan po kilku minutach. Ja jednak mam wciąż nadzieję, że tylko chwilowo się pogubiliście i wróci stare dobre IQ, bo przeciez nie chodzi o to żeby komuś dokopać tylko żeby się WZAJEMNIE szanować i być zadowolonym ze współpracy czego Panu i sobie przy okazji życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×