Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rts

IQ.pl to już nie jest to

Polecane posty

Gość

bald spokojnie, wyluzuj..

 

odpowiedź jest bardzo prosta: tak przekalkulowali i tak im wyszło, po prostu

 

a 10 czy 11zł? no bez jaj.. tyle, to wydaje się na jedno piwo w dobrej knajpie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może warto napisać, czy obecnym klientom robicie upgrade, czy dopiero od przedłużenia abo...

 

Z BOK'u otrzymałem informację, że upgrade (zmiana pakietu na nowy) będzie możliwa dopiero przy odnawianiu usługi (a szkoda ;)).

 

Zmiany raczej na plus mimo, że są raczej kosmetyczne. Do interesujących nowości na pewno należy także "Hosting danych osobowych" - nie spotkałem się z czymś podobnym u konkurencji.

 

Z ciekawostek w FAQ znalazłem max_user_connections: 80 - w innych firmach standardem jest 40 (nazwa.pl, netstrefa.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek w FAQ znalazłem max_user_connections: 80 - w innych firmach standardem jest 40 (nazwa.pl, netstrefa.pl).

I takie to ciekawostki interesują nas najbardziej :)

 

Dołożono sporo transferu i jestem ciekaw na jakim poziomie obciążeń można w danym pakiecie spokojnie siedzieć zanim nas przedelegują na provps ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje jeszcze 1 pakietu np takiego

 

Powierzchnia 2GB

Transfer 50GB

 

Cena ~150zł rok brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pod "przykrywka" zwiekszenia parametrow przemyca sie podwyzke ceny i tyle

 

Dlaczego? Jeżeli stara cena i parametry Ci odpowiadały, możesz pozostać u nich na starych warunkach. Nic nie tracisz, nie musisz dopłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bald spokojnie, wyluzuj..

 

odpowiedź jest bardzo prosta: tak przekalkulowali i tak im wyszło, po prostu

 

a 10 czy 11zł? no bez jaj.. tyle, to wydaje się na jedno piwo w dobrej knajpie...

 

 

nie chodzi o glupie 10 zl tylko o fakt :)

 

walcze o idee :)

 

Dlaczego? Jeżeli stara cena i parametry Ci odpowiadały, możesz pozostać u nich na starych warunkach. Nic nie tracisz, nie musisz dopłacać.

 

 

a gdzie w aktualnej ofercie masz "stare" konta ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gdzie w aktualnej ofercie masz "stare" konta ? :)

 

W aktualnej ofercie nie ma. Ale gdybyś się dowiedzial, to wiedziałbyś, że dotychczasowi użytkownicy mają wybór czy pozostać przy starym pakiecie i starej cenie, czy też, przy przedłużaniu usługi przejść na nowy pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ten płacz. Ceny wszystkiego idą w górę - podwyżki cen na każdym kroku - hosting to nie jest wyjątek.

 

btw. Iq ma ładną nową stronę. Fajniejsza niż stara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w efekcie na nowej ofercie iq trace 10 zl nie zyskujac w zamian nic :/

Zyskujesz jeszcze swój indywidualny (nie współdzielony) numer IP czyli teraz jest tak jak w nazwie lub home. Wcześniej IP było jedno na serwer czyli dla 100-200 innych klientów firmy.

 

Dołożono sporo transferu i jestem ciekaw na jakim poziomie obciążeń można w danym pakiecie spokojnie siedzieć zanim nas przedelegują na provps

Można więcej niż u konkurencji - dlatego korzystam i polecam klientom IQ.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można więcej niż u konkurencji - dlatego korzystam i polecam klientom IQ.pl :)

Więcej może można może nie. Jakbym widział coś takiego jak na http://www.kei.pl/?stronka=help/safety_limits to bym mógł wziąć dwie oferty i je porównać (oczywiście w przybliżeniu bo wszystko zależy od maszyny wzorcowej i progu średniego obciążenia) a tak to trochę po omacku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W aktualnej ofercie nie ma. Ale gdybyś się dowiedzial, to wiedziałbyś, że dotychczasowi użytkownicy mają wybór czy pozostać przy starym pakiecie i starej cenie, czy też, przy przedłużaniu usługi przejść na nowy pakiet.

 

juz odzwyczailem sie od pytania o rzeczy ktorych nie ma w cenniku, zazwyczaj na poczatku wszystko sie da ale gdy przychodzi do konkretow okazuje sie, ze zawsze sa jakies "ale"

 

Nie wiem o co ten płacz. Ceny wszystkiego idą w górę - podwyżki cen na każdym kroku - hosting to nie jest wyjątek.

 

normalnie jestem w szoku!!!!

"Ceny wszystkiego idą w górę" ...czyli ktos mnie robi w bambuko ciagle obnizajac mi koszty polaczen telefonicznych

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

normalnie jestem w szoku!!!!

"Ceny wszystkiego idą w górę" ...czyli ktos mnie robi w bambuko ciagle obnizajac mi koszty polaczen telefonicznych

:)

 

Chyba tak. Cena w pakiecie się nie zmienia tylko dostajesz więcej. Tak samo w hostingu. Dostałeś więcej więc obniżyli Ci cenę według tego co napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Cena w pakiecie się nie zmienia tylko dostajesz więcej. Tak samo w hostingu. Dostałeś więcej więc obniżyli Ci cenę według tego co napisałeś.

 

 

musze cie rozczarowac, do celow prywatnych korzystam z telefonu "na karte", wiec o zadnych pakietach mowy byc nie moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musze cie rozczarowac, do celow prywatnych korzystam z telefonu "na karte", wiec o zadnych pakietach mowy byc nie moze

 

Tak. A doładowujesz kartę co minutę połączenia? Raczej płacisz pewną kwotę a oni ci to na minuty przeliczają. Pakiet czy doładowanie - jeden kit. Musisz zapłacić z góry za pewną liczbę minut i robić to w określonych odstępach czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny za serwery dedykowane mają wysokie a SLA tylko 99,7 %. Słaba oferta .... za 1,5 TB transferu 900 zł netto ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. A doładowujesz kartę co minutę połączenia? Raczej płacisz pewną kwotę a oni ci to na minuty przeliczają. Pakiet czy doładowanie - jeden kit. Musisz zapłacić z góry za pewną liczbę minut i robić to w określonych odstępach czasu.

 

 

skoro tak to interpretujesz to zerknijmy na to z innego punktu widzenia...

"Cena w pakiecie się nie zmienia tylko dostajesz więcej"

 

ok place tyle samo i moge wykorzystac tyle samo co wczesniej albo wiecej

 

w iq dostaje wiecej ale place wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro tak to interpretujesz to zerknijmy na to z innego punktu widzenia...

"Cena w pakiecie się nie zmienia tylko dostajesz więcej"

 

ok place tyle samo i moge wykorzystac tyle samo co wczesniej albo wiecej

 

w iq dostaje wiecej ale place wiecej :)

 

10zł w skali setek jest jak nic. Pewnie nawet kosmetyczny zabieg, aby okrągła suma była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeżeli jest Ci za drogo, możesz iść do proste.pl - pakiety uboższe, ceny niższe, a firma ciągle ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś z posiadających konto w IQ i mających Wordpressa napisać czy nie ma z nim problemów? Dzisiaj testowo postawiłem sobie WP i zonk:

1. Gdy próbuję pobrać wtyczki, 2 przeszły a później to już tylko zatrzymuje się na tekście "pobieram" i tyle.

2. Gdy aktywuję wtyczki, część z nich powoduje że znika lista wtyczek :/ Po prostu po wejściu na listę wtyczek nic nie ma. Wtyczki same standardowe gdzie chodzą na każdym hostingu więc ich egzotyka odpada.

Ki diabeł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Pewnie jakiś błąd robią a wyświetlanie błędów jest wyłączone i w efekcie nic nie pokazuje.

Możesz spróbować zmienić ustawienie php np w wp-config.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakiś błąd robią a wyświetlanie błędów jest wyłączone i w efekcie nic nie pokazuje.

Możesz spróbować zmienić ustawienie php np w wp-config.php

Hmm standardowo jak wtyczka sypie błędem to katalog się listuje. Ale to tylko teoria bo dodałem tylko swoją "żelazną" listę pluginów musthave które nigdy nie sprawiały mi problemów.

 

Co sugerujesz zmienić?

 

Moze poprostu napisz na bok@iq.pl ?

W teorii to problem skryptu a nie hostingu jako takiego więc w ostateczności chciałem tylko męczyć BOK :)

 

W wersji hardcorowej to podobnie jak w home.pl może istnieć tego typu rozwiązanie jak zmiana zapytań w plikach skryptu, niemniej dziwne że nikt do tej pory nie poruszył kwestie WP na Waszych serwerach więc sam nie wiem gdzie może leżeć problem.

 

Być może to kwestia jakiś ostatnich zmian w prawach dostępu / modułów dla klientów.

 

Jak z BOKiem wyjaśnię sprawę dam tu znać dla potomnych, chętnych stawiać WP w IQ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak z BOKiem wyjaśnię sprawę dam tu znać dla potomnych, chętnych stawiać WP w IQ :)

 

to ma byc "kara" ?

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś z posiadających konto w IQ i mających Wordpressa napisać czy nie ma z nim problemów? Dzisiaj testowo postawiłem sobie WP i zonk:

1. Gdy próbuję pobrać wtyczki, 2 przeszły a później to już tylko zatrzymuje się na tekście "pobieram" i tyle.

2. Gdy aktywuję wtyczki, część z nich powoduje że znika lista wtyczek :/ Po prostu po wejściu na listę wtyczek nic nie ma. Wtyczki same standardowe gdzie chodzą na każdym hostingu więc ich egzotyka odpada.

Ki diabeł B)

 

Mam konto w IQ i żadnych problemów z WordPress nie zaobserwowałem, wszystko chodzi gładko po standardowej instalacji. Wtyczki się instalują i aktywują tak jak powinny.

 

Proponuję zwiększyć dostępną pamięć RAM do maksimum czyli do 64 MB, domyślnie jest mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ma byc "kara" ?

B)

Nieee chodziło mi o to, że podzielę się rozwiązaniem aby każda kolejna osoba nie musiała Was męczyć przez BOK :)

 

Proponuję zwiększyć dostępną pamięć RAM do maksimum czyli do 64 MB, domyślnie jest mniej.

Dokładnie, to było powodem błędów. Domyślnie konta w IQ mają ustawione niższy limit, więc WP sobie nie mógł z tym poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×