Skocz do zawartości
juice99

Tania Kolokacja , w Polsce, najlepiej w Warszawie

Polecane posty

może mają z tepsą jakąś specjalną umowę?

 

cóż, zobaczymy. powiem jak w praktyce to wygląda za około tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może mają z tepsą jakąś specjalną umowę?

 

cóż, zobaczymy. powiem jak w praktyce to wygląda za około tydzień

nie moga miec specjalnej umowy, bo sa za mali. GTS moze miec specjalny umowy ATM SA tez ale nie Prosperita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc jakim cudem oferują taką ofertę, która 'minimalizuje straty' i cały czas chcą nowych klientów?

 

 

bardzo prosto zamawiasz caly kontener arbuzow po 1pln za sztuke, podczas gdy w detalu sa po ~2 pln i probojesz sprzedac jak najwiecej naliczajac marze, ale gdy sie okazuje, ze towar sie nie sprzedaje, albo masz tego tak duzo, ze musisz cos z tym zrobic, to sprzedaz nawet ponizej 1pln (ceny zakupu), bo na innych masz zarobek. W hostingu, laczach, to klient klientowi robi promocje a nie firma klientowi, Ci co niewykorzystuja swoich (dopuszczalnych,przyznanych im) zasobow skladaja sie na promocje dla innego klienta. Fajnie nie ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@juice99 - jak daja to bierz i sie ciesz, ze masz tanio.

Proste jak konstrukcja cepa.

Jak kiedys stwierdza, ze nie oplaca im sie Ciebie utrzymywac to wtedy pojdziesz gdzies indziej i juz.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem się tylko podzielić wrażeniami, tak jak obiecałem

 

na razie wszystko ok, mają mały bałagan ale starają się być mili itp.

 

dostępu do serwerowni nie mam i nie wiadomo kiedy będzie jeśli w ogóle - ale zawsze można prosić o różne drobne rzeczy jak wymiana zasilacza czy dołożenie dysku

 

Sieć działa bez przerw, routing do tepsy (bez wykupionego premium traffic) rzeczywiście nienajciekawszy ale w praktyce to nie ma znaczenia dla np. hostingu.

 

na razie, po ponad połtoramiesięcznej współpracy jestem zadowolony.

 

Trochę mnie wkurza, że oszukują w sprawie dostępu do serwerowni - handlowcy na infolinii mówią jedno, a praktyka wygląda zupełnie inaczej - mianowicie, dostępu prawdopodobnie nigdy nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo to bzdura z tym dostępem.. wyobraź Sobie jak 100 osob chce nagle cos wymienic itp.. tlok sie robi.. niedlugo musieli by wprowadzic bileciki wstepu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo to bzdura z tym dostępem.. wyobraź Sobie jak 100 osob chce nagle cos wymienic itp.. tlok sie robi.. niedlugo musieli by wprowadzic bileciki wstepu ;)

 

co nie przeszkadza im w kłamaniu prosto w mikrofon słuchawki, że będzie niebawem itp. :) i że tak, na pewno, tak oczywiście, ależ tak tak bla bla bla :)

 

no ale rzeczywiście, byłby to problem. dałoby się przygotować wszystko ale to by kosztowało trochę kasy, pewnie im się nie chce tak pieniędzy wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dałoby się przygotować wszystko ale to by kosztowało trochę kasy, pewnie im się nie chce tak pieniędzy wydawać.

 

kasy, w jakim celu? zatrudnienie bramkarza? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dałoby się przygotować wszystko ale to by kosztowało trochę kasy, pewnie im się nie chce tak pieniędzy wydawać.

 

kasy, w jakim celu? zatrudnienie bramkarza? :)

 

kilku ;) i to takiego co by rozróżnił serwery żebyś nie mógł podejść do serwera konkurencji i np. wszystkiego pokasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ponownie polecam tą firmę - jeszcze nie spotkałem drugiej tak bardzo dopasowywującej się do klienta. Czasem swoimi decyzjami mnie niemile zaskakują, ale wystarczy trochę pogadać i znajdujemy jakieś naprawę korzystne dla mnie rozwiązanie.

 

z tego co rozumiem, nie wypada mi o tym się rozpisywać, ale 3krotne obniżenie ceny jakichś usług, w zamian za to, że nie mogli skonfigurować innej ze względu na niekompatybilność mojego sprzętu z nią - to norma. A najfajniejsze, że ta pierwsza usługa daje mi więcej możliwości.

 

oferty spoza cennika - norma.

 

Z tego co wiem, nie radzą sobie z ilością klientów dlatego się nawet nie reklamują, a np. 'kolokacja' zniknęła w ogóle ze strony... nie wiem jak serwery dedykowane, ale oferta kolokacji, na którą ja się załapałem, nie znalazłem nawet za granicą w takiej cenie, a co dopiero w Polsce (konkurencja tak z 5 do 10 razy droższa)

 

oczywiście to że kolokacja jest w Polsce można skreślić, bo np. routing z tepsy i tak idzie przez zagranicę :)

 

ale mimo wszystko, póki co, są ok wobec mnie i idą mi na rękę. polecam, chociaż widze że i tak aktualnie wszystko jest 'wyprzedane' a tych najciekawszych ich ofert nie ma nawet na stronie od wielu tygodni. usunęli ją :) nie wiem czemu, może za duże zainteresowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znalazłem nawet za granicą w takiej cenie, a co dopiero w Polsce (konkurencja tak z 5 do 10 razy droższa)

 

Powinno to dac do myslenia :-)

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie i dało! czemu nikt nie potrafi zrobić drugiej takiej firmy? dlaczego za granicą aż roi się w wyborze tanich hostingów, a na tym zadupiu powstaje ledwo jedna taka firma i nikt nie potrafi ich docenić ?

 

tylko sami narzekacze :) chociaż nie mają żadnych argumentów.

 

149zł brutto za 1000GB transferu. i to normalnego transferu. tak jak już zostało powiedziane - z tepsy leci przez niemcy, ale pingi są i tak około 60msów max.

 

idealna firma, żeby jacyś młodzi ludzie po studiach mogli zacząć swój nowy świeży projekt internetowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pingi są i tak około 60msów max.

 

raczej chciałes powiedziec minimum.. to ze droga zmalala z 75 na 60ms z TP (czyt. DSL TP bo neo ma teraz 70ms) to tylko zasluga TPnetu bo kilka dni temu grzebala cos na jadnej bramce opentrasit i wszystkie pingi zmalaly, które przechodza przez nią..

 

Jak beda pingi jak do niemiec (kolo 40ms) to wtedy mozna powiedziec, ze jest dobrze..

 

na razie SD kicz na ASRocku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytam o konkrety a dostaję znowu prywatną opinię, że kicz bo pingi za wysokie bo 60ms :)

 

dla ludzi bez dużej ilości kasy, lub ludzi którzy nie chcą się poniżać pracując dla kogoś i chcą rozpocząć swój własny projekt - nadal pozostaje to najlepsza oferta w Polsce.

 

a świadczy o tym chociażby fakt, że rozmówcy w tym wątku nie potrafią podać innej konkurencyjnej oferty (na co z resztą liczę, bo nie lubię monopolu w żadnej dziedzinie)

 

Póki co, kwestia cen jest przemilczana, jakby byłą nieistotna :) no jak płaci firma w której się pracuje to w sumie co was to obchodzi prawda? Ale są i tacy, którzy sami muszą płacić swoje rachunki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytam o konkrety a dostaję znowu prywatną opinię, że kicz bo pingi za wysokie bo 60ms :)

 

Widac nie umiesz czytac.. nie napisałem, ze kicz bo pingi 60ms..tylko ze sprzet maja do bani.. bylem tam miesiac i podziekowalem za taka "wydajnosc" w Niemczech nie pozwalaja Sobie na to ich PIV, byl mniej wydajny od PIII z netdirektu prosze CIe o czym my rozmawiamy..

 

A skoro to topic o kolokacji, to prosze bardzo konkrety..

 

Ciagle awarie pradu, packet loosy do Tpnetu przez L3, mieli kolokacje, a nagle brak mozliwosci kolokacji? nawet zwineli buttona? Czy to ma byc poważna firma? zastanow sie czlowieku "o czym ty do ludzi rozmawiasz"? Najpierw miala byc pod koneic stycznia pozniej zmienili na koniec lutego pozniej na przelomie marca i kwietnia? Jaka inna firma robi tak przyszlych klientów w bambuko? zadna? Co oni szafek nie maja, czekaja na promocje w allegro?

 

A tearz serweryedykowane - wszystkie wyprzedane? smiech na sali.. specjalnie chyba nie dokladali innych maszyn zeby im wszystkie zeszly te "asrockowe Delle"..

 

Teraz znow 2 tyg zero oferty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widac nie umiesz czytac.. nie napisałem, ze kicz bo pingi 60ms..tylko ze sprzet maja do bani.. bylem tam miesiac i podziekowalem za taka "wydajnosc" w Niemczech nie pozwalaja Sobie na to ich PIV, byl mniej wydajny od PIII z netdirektu prosze CIe o czym my rozmawiamy..

 

właśnie, o czym my rozmawiamy? jaki sprzęt człowieku, jakie PIV jakie PIII ??? może jednak zobaczysz na jakim forum jesteś (Kolokacja Serwerów) , w jakim temacie (Tania Kolokacja), potem pójdziesz i spytasz się kogoś co to znaczy kolokacja, lub użyjesz internetu do rozszyfrowania tego zawiłego pojęcia, a potem przyjdziesz tutaj i zaczniesz dyskutować o KOLOKACJI

 

P.S. owszem, ich oferta serwerów dedykowanych nie jest aż tak super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie, o czym my rozmawiamy? jaki sprzęt człowieku, jakie PIV jakie PIII ??? może jednak zobaczysz na jakim forum jesteś (Kolokacja Serwerów) , w jakim temacie (Tania Kolokacja), potem pójdziesz i spytasz się kogoś co to znaczy kolokacja, lub użyjesz internetu do rozszyfrowania tego zawiłego pojęcia, a potem przyjdziesz tutaj i zaczniesz dyskutować o KOLOKACJI

 

przeczytaj se wyzej.. do konca brecht

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cieszę się, że już się dowiedziałeś co to jest kolokacja i edytowałeś swojego posta. ja niestety odpowiadałem na podstawie pierwszej wersji. a w pierwszej nie napiałeś ani słowa o kolokacji, więc twój następny post z 'brechtem' jest żałosną próbą ukrycia swojej ignorancji :)

 

co do awarii prądu to zaliczyłem jedną przez 2 miesiące. packet loss nie widzę, twoje kłamstwa o tym że tylko z DSL jest 60ms dementuję:

 

Pinging serwerydedykowane.pl [212.162.21.110] with 32 bytes of data:

 

Reply from 212.162.21.110: bytes=32 time=59ms TTL=54

Reply from 212.162.21.110: bytes=32 time=59ms TTL=54

Reply from 212.162.21.110: bytes=32 time=58ms TTL=54

Reply from 212.162.21.110: bytes=32 time=59ms TTL=54

 

Ping statistics for 212.162.21.110:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 58ms, Maximum = 59ms, Average = 58ms

 

to z neostrady.

 

jednak złościsz się za to głównie, że przekładają uruchomienie kolokacji :) może po prostu jesteś klientem, którego nie chcieli obsłużyć (pokłócił się z nimi, bo np. nie wiedział jak się konfiguruje serwer :) ) i się mścisz?

 

firmie która oferuje 1TB za 149zł można wybaczyć więcej niż jedną/dwie czy nawet trzy awarie prądu chociaż mówię, sam doświadczyłem jednej kilkugodzinnej w nocy...

oraz nawet straty pakietów (których osobiście nigdy nie doświadczyłem, ani nawet na tyle , żeby jakikolwiek z moich monitoringów zewnętrznych firm to wykrył)

 

chyba ta strata pakietów nie mogłabyć aż tak zła, skoro żaden siteuptime i inne tego typu monitoringi nie wykryły tego?

 

fakt, że oferta zniknęła ze strony mnie w sumie nie obchodzi, bo już jestem ich klientem a dyskutuję o tym, co dostaję a nie o tym co jest na stronie.

 

a to co dostaję jest najlepsze na rynku i póki co sfrustrowany ex-client tej firmy majkel, nie pokazał nawet w przybliżeniu konkurencyjnej oferty, a cały czas o to proszę

 

czyżby nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieszę się, że już się dowiedziałeś co to jest kolokacja i edytowałeś swojego posta. ja niestety odpowiadałem na podstawie pierwszej wersji. a w pierwszej nie napiałeś ani słowa o kolokacji, więc twój następny post z 'brechtem' jest żałosną próbą ukrycia swojej ignorancji

 

owszem edytowalem ale od razu po napisaniu posta.. twoj post ukazal sie po mojej edycji, wiec sorry flawory

 

Nie obsluzyli mnie? prosze Cię o czym ty do mnie rozmawiasz? Mowilem w osobie 3-ciej o ogolnej sytuacji firmy, a nie zadnych poczyniach wobec mnie..

 

i wez nie osmieszaj sie z wypowiedziami typu "nie umial skonfigurowac" zostaw to dla Siebie.

 

 

a co do pingow z neostrady? to nei klamstwa, tylko fakty.. myslsiz ze w kazdym miejscu w Polsce sa takie same warunki??.. bez obrazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to że w różnych miejscach Polski są różne warunki to kwestia neostrady i TPSA a nie serwerydedykowane więc czemu wyraźnie wcześniej napisałeś, że min. dla neostrady to 70ms ?

 

u mnie jest ~60msów i mam neostradę więc oczywiście się pomyliłeś

 

nie wiem co ośmieszającego jest dla mnie w zarzuceniu Tobie, że czegoś nie potrafiłeś skonfigurować :) Rozumiem, że wyrobiłeś sobie tutaj taki autorytet, że zarzucanie tego ośmiesza autora krytyki doszczętnie :)

 

czyli rozumiem, że nigdy nie byłeś ich klientem? Ot, chciałem spytać, czy Twoje złe nastawienie do nich nie jest przypadkiem spowodowane np. nieumiejętnością skonfigurowania serwera. nigdzie nie twierdziłem że tak było.

 

póki co, nadal pytanie o bardziej konkurencyjną ofertę pozostaje nieodpowiedziane, a Ty mimo iż wyjaśniłem swoje powody chwalenia tej oferty (niskie ceny i mało padów jak na tą cenę) nie potrafisz powiedzieć nic konstruktywnego. za to kilka razy wspomniałeś o sprzęcie firmy, który w ogóle nie dotyczy tego tematu...

 

lepiej zamknijmy tą dyskusję bo do niczego nie doprowadzi, ja chciałbym tylko poznać inne konkurencyjne do tej oferty - tutaj przyznam szczerze, że wolałbym mieć wybór w podobnym przedziale cenowym, a nie być skazany na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Konkurencyjnych ofert w Polsce na chwilę obecną nie ma, ale co do "padów" zasilania to jest to ogromny problem, który wręcz ośmiesza jakiekolwiek profesjonalne Data Center. Jak może dojść do sytuacji, że serwery nagle nie mają prądu? Przecież na tym cierpi sprzęt (często padają dyski twarde, a na nich ważne dane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale po co sie cały czas pytać o to samo już od miesiąca.. nie ma innej na tej półce konkurencji..

Proste.. Na pewno gdyby TPnet zniosł oplaty to byłoby duzo wiecej konkurencji, a tymczasem malo kto lubi ladowac się w bagno..

 

Wszystkie konkurencje musialy by byc na L3, chyba ze ktoś lubi zlagowaną jeszcze bardziej Telie i inne..

To na prawdę spora inwestycja, aby w Polsce otworzyć serwerownię z prawdziwego zdarzenia, a TP na dzień dobry wszystkich wystrasza..

 

zyjemy w polsce i chcemy by nasze pakieciki do polskiej serwerowni leciały po polsce, a nie po zachodniej europie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taniej wyjdzie kolokacja w niemieckich serwerowniach i pingi będą niższe ... :) Dane przynajmniej nie będą szły okrężną drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×