Skocz do zawartości
juice99

Tania Kolokacja , w Polsce, najlepiej w Warszawie

Polecane posty

Aktualnie mam serwer w firmie ovh (ovh.pl) za 500zł/mies. za nielimitowane 15Mbps, 2.6 Celeron, 1GB RAM, 160GB dysk

 

mam ruch rzędu 1 200 GB/mies. ale powoli pnie się do góry, za 3-4 miesiące powinno być około 2 000 GB/mies podejrzewam

 

Serwer ze względów sprzętowych (oraz sprytnie celowo wsadzanych wolnych kontrolerów dyskowych przez OVH) przestaje wyrabiać.

 

Wolałbym mieć swój komputer, złożony przez siebie, z dobranych przez siebie części, na pewno wtedy byłby wydajniejszy.

 

Niestety nielimitowane 15Mbps za 500zł to chyba nierealne w Polsce, zatem pytanie za ile bym mógł mieć podobne warunki w Polsce, albo nawet ostatecznie za granicą, jeśli chodzi o kolokację?

 

a najfajniej to gdyby to było w Warszawie.

 

wdc.pl są dowcipni i kilka miesięcy temu w rozmowie telefonicznej mówili że conajmniej kilka tysięcy miesięcznie za coś takiego... Czy wszędzie tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie sa polskie realia.

Watpie zebys dostal to za mniej niz 4 tysiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdc.pl są dowcipni i kilka miesięcy temu w rozmowie telefonicznej mówili że conajmniej kilka tysięcy miesięcznie za coś takiego

Ich ceny nie są takie tragiczne, jesli bierzesz większą ilość, no i w odniesieniu do realiów, czyli cen ruchu z/do TPNET-u.

 

Tak, to można zrozumieć, jednak ciężko zrozumieć absurdalnie wysoką opłatę za samo uruchomienie serwera dedykowanego (1K zł przy umowie na rok, 4K zł przy umowie bezterminowej). Przecież praca technika jest u nas znacznie tańsza niż na zachodzie, w przeciwieństwie do łącz operatorskich.

 

Cóż, poczekamy, zobaczymy, myślę, że za jakieś 2-3 lata da się kupić w Polsce jakąś sensowną kolokację za sensowną cenę, bo nie ma racjonalnego powodu, żeby takie usługi były kilkukrotnie droższe niż na bogatszym zachodzie.

 

A co do Twojego pytania -- raczej nie znajdziesz, chyba, że w jakiejś małej serwerowni, ale to nie jest raczej dobry pomysł (ryzyko awarii, podatność na ataki DoS itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Aktualnie mam serwer w firmie ovh (ovh.pl) za 500zł/mies. za nielimitowane 15Mbps, 2.6 Celeron, 1GB RAM, 160GB dysk

mam ruch rzędu 1 200 GB/mies. ale powoli pnie się do góry, za 3-4 miesiące powinno być około 2 000 GB/mies podejrzewam

 

2TB czyli OK 12Mbit w szczycie. Za takie lacze zaplacisz w Polsce (GTS/Atman) ponizej 6k pln netto.

 

Serwer ze względów sprzętowych (oraz sprytnie celowo wsadzanych wolnych kontrolerów dyskowych przez OVH) przestaje wyrabiać.

 

I tak masz szczescie ze maszynka ze slabym, pojedynczym procesorem i dyskiem IDE robi Ci takie wysokie transfery :-) Chyba ze to serwer tylko pod download.

 

Niestety nielimitowane 15Mbps za 500zł to chyba nierealne w Polsce, zatem pytanie za ile bym mógł mieć podobne warunki w Polsce, albo nawet ostatecznie za granicą, jeśli chodzi o kolokację?

 

W Polsce za to bedziesz mial lacze 1Mbit.

W Czechach w Casablance za 200 czy 300euro (czyli 800-1200 pln) dostaniesz nielimitowane 10Mbit.

 

wdc.pl są dowcipni i kilka miesięcy temu w rozmowie telefonicznej mówili że conajmniej kilka tysięcy miesięcznie za coś takiego... Czy wszędzie tak jest?

 

To ja Ci powiem ze 3 lata temu za lacze 8Mbit w Polsce placilem 12 tys / m-c. Niestety TPSA dyktuje takie chore ceny. Gdyby nie TPNET to lacza bylyby juz teraz jakies 2-3 razy tansze :/

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nielimitowane 15Mbps za 500zł to chyba nierealne w Polsce, zatem pytanie za ile bym mógł mieć podobne warunki w Polsce, albo nawet ostatecznie za granicą, jeśli chodzi o kolokację?

 

a najfajniej to gdyby to było w Warszawie.

W wersji podstawowej uslugi infrastrukturalnej 15Mb/s kolokacje jednej maszyny w wdc.pl dostaniesz za 3750Mb/s za miesiac.

 

Cóż, poczekamy, zobaczymy, myślę, że za jakieś 2-3 lata da się kupić w Polsce jakąś sensowną kolokację za sensowną cenę, bo nie ma racjonalnego powodu, żeby takie usługi były kilkukrotnie droższe niż na bogatszym zachodzie.

 

Kwestia wielkości rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się w tej kwestii zmieniło?

 

Bo w sumie nie wiem - jaka jest, według Was, najtańsza oferta kolokacji w Warszawie. nie zależy mi na supporcie itp. zależy mi tylko na łączu i cenie. (ze względu na Polskie realia, muszę się liczyć z każdą złotówką)

 

wdc.pl jest dla mnie za drogie, korzystam aktualnie z zachodnich dedyków i trochę ciężko przełknąć mi płacenie kilkukrotnie wyższych cen.

 

jeśli wdc.pl jest dla mnie za drogie, to pozostaje mi jeszcze jakaś tańsza firma, czy już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej w polsce to masz w http://serwerydedykowane.pl/ , ale to jest dosyć młoda oferta i jak narazie to posiadają oni problemy z routingiem, ale podobno mają być one rozwiązane w przeciągu miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak to to wiem, sam udzieliłem na forum informacji o tym że w ciągu miesiąca mają mieć rozwiązane problemy :)

 

ale oczywiście dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serwer ze względów sprzętowych (oraz sprytnie celowo wsadzanych wolnych kontrolerów dyskowych przez OVH) przestaje wyrabiać.

To nie kwestia kontrolerów. Swoją drogą takie praktyki są niestety godne pożałowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to to wiem, sam udzieliłem na forum informacji o tym że w ciągu miesiąca mają mieć rozwiązane problemy :)

 

ale oczywiście dzięki

 

 

Na razie o kolokoacji w Polsce musisz zapomniec :)

No chyba, ze bez TPNETu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie o kolokoacji w Polsce musisz zapomniec :)

No chyba, ze bez TPNETu

 

Moglbys jakos uzasadnic swoja wypowiedz ? Obecnie najdrozsza w kolokacji jest obsluga, a nie pasmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moglbys jakos uzasadnic swoja wypowiedz ? Obecnie najdrozsza w kolokacji jest obsluga, a nie pasmo.

Chcesz powiedziec, że problemem sa koszty pracy, które w Polsce są... przecież niższe niż na zachodzie? Czy to czasem nie oznacza, ze problemem jest... zbyt wysoka marża? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Teraz GTS/Energis ma calkiem inne podejscie.

Chodzi zarowno o serwery dedykowane jak i kolokacje.

 

Teraz daja wpiecie 100 MBit - i wg jakiegos tam wzoru obliczaja przepustowsc lacza - i wtedy placi sie za lacze o danej przeustowosci, ale w razie czego zawsze mamy do dyspozycji lacze 100 MBit.

 

Wg mnie ciekawe rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gts.pl/index.php?pid=325

 

Tak Panowie z GTS pisza usługi (na obrazku "usugi") chyba male przeoczenie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gts.pl/index.php?pid=325

 

Tak Panowie z GTS pisza usługi (na obrazku "usugi") chyba male przeoczenie.;)

Jak tam widzisz "usugi" to kup sobie okulary ;) .Chyba ,że się nie wyspałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Teraz GTS/Energis ma calkiem inne podejscie.

Chodzi zarowno o serwery dedykowane jak i kolokacje.

 

Teraz daja wpiecie 100 MBit - i wg jakiegos tam wzoru obliczaja przepustowsc lacza - i wtedy placi sie za lacze o danej przeustowosci, ale w razie czego zawsze mamy do dyspozycji lacze 100 MBit.

 

Wg mnie ciekawe rozwiazanie.

 

Generalnie rozwiazanie przejete od Energisu. Skadinad przez wielu chwalone.

A chodzilo o to, ze dostaje sie wpiecie do wiekszej przepustowosci, placi sie za okreslony poziom, jednak nie wolno go przekroczyc dluzej niz 3h na dobe. A moze cos sie zmienilo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

btw. WDC ostatnio "spamowalo" ;) bardzo fajna oferta (szafa + 10 lub 100Mbit).

 

Przy 100Mbit cena za 1Mbit byla bardzo atrakcyjna.

 

Tak wszyscy narzekaja na ceny lacz w Polsce - ostatnio przegladalem troche ofert kolokacji w USA - tam (w profesjonalnym centrum) 1Mbit przy wielkosciach ponizej 100Mbit jest na poziomie zazwyczaj $40-$60. Wiec w sumie nie jest tak duzo taniej jak w Polsce.

Takze prosze nie narzekac na ceny w .pl :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie zapominajmy, że "profesjonalne centrum" danych w USA oznacza to, czego w Polsce jeszcze długo nie będzie w standardzie - remote hands 24/7/365, całodobowy telefon kontaktowy, KVM "na klasnięcie" i co najmniej kilkanaście wpięć do dużych sieci.

 

W amerykańskich DC porównywalnych z naszym WDC/GTS etc. kolokacja kosztuje naprawdę mało w porównaniu z PL - 1/2 racka w L.A. z łączem 10 mbps (peering do Level3 i MCI) z naprawdę niezłym supportem 24/7 to koszt 400 dolarów miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż, nie zapominajmy, że "profesjonalne centrum" danych w USA oznacza to, czego w Polsce jeszcze długo nie będzie w standardzie - remote hands 24/7/365, całodobowy telefon kontaktowy, KVM "na klasnięcie" i co najmniej kilkanaście wpięć do dużych sieci.

Tu sie musze z Toba zgodzic.

W amerykańskich DC porównywalnych z naszym WDC/GTS

Porownujesz powierzchnia DC czy przychodami? Bal bym sie trzymac serwery w firmie kilkuosobowej ze smiesznymi przychodami (gdzie nie mogl w ciagu 24h rzucic wszystko i przyjechac do DC gdyby cos sie stalo (np. bankructwo firmy)).

tc. kolokacja kosztuje naprawdę mało w porównaniu z PL - 1/2 racka w L.A. z łączem 10 mbps (peering do Level3 i MCI) z naprawdę niezłym supportem 24/7 to koszt 400 dolarów miesięcznie.

Tak, takie oferty sa, ale one IMHO nadaja sie tylko dla osob mieszkajacych w okolicach danego DC.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porownujesz powierzchnia DC czy przychodami? Bal bym sie trzymac serwery w firmie kilkuosobowej ze smiesznymi przychodami (gdzie nie mogl w ciagu 24h rzucic wszystko i przyjechac do DC gdyby cos sie stalo (np. bankructwo firmy)).

 

Chodzi mi o rząd wielkości jeśli chodzi o liczbę serwerów/wielkość DC i dostępne łącza. Ceny które przytoczyłem pochodzą własnie z centrów danych porównywalnych z naszymi polskimi "potentantami".

 

Nie wiem jak wyglądają przychody takich średniej wielkości datacenters w USA, ale nie jest to chyba mało dochodowy biznes, patrząc na to jak się takie biznesy rozwiają i na jakim poziomie świadczą usługi :). No chyba, że teraz się okaże, że dla nich wszystkich zabraknie prądu ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×