Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Malas

Telefon do 1700zł

Polecane posty

To co wymieniłeś, to jest teraz standard telefonu. Na abonament za 1 zł z takimi funkcjami można otrzymać telefon.

 

No to chyba jednak masz problemy z czytaniem bo telefony z abonamentu 1zł nie mają funkcji które wymieniłem(wszystkich). Zresztą nie korzystam z abonamentu.

Jeśli nie masz dla mnie żadnej propozycji to najlepiej nie pisz już w tym temaciewink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

No to chyba jednak masz problemy z czytaniem bo telefony z abonamentu 1zł nie mają funkcji które wymieniłem(wszystkich). Zresztą nie korzystam z abonamentu.

Jeśli nie masz dla mnie żadnej propozycji to najlepiej nie pisz już w tym temaciewink.gif

 

Nokia e52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego ona ma jacka? Mini czy micro

 

Gps o ile sie nie myle ze stala oplata + ponieranie map co trase.

 

Sent from my GT-I5700 CM Froyo using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nokia e52

 

No więc jak mówię, nie czytałeś. 3.2 to dla mnie nie jest porządny aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od kiedy to megapiksele decydują o porządności aparatu? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

No więc jak mówię, nie czytałeś. 3.2 to dla mnie nie jest porządny aparat.

 

Najlepszy aparat - jakość. Mają lustrzanki :)

Także nie wiem dokładnie o jakiej jakości mówisz, bo pixle nic nie mówia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kamazz - ui nie muli gdy zmienisz je na inne, jest tego od cholery. Akceleracje da sie włączyć.

Jam teraz piszę ze spicy i mam tak:

Launcher: adw

Rom: cm froyo

Akceleracja przez gpu: wlączona

Wolny ram: 60-70MB

Nic mi nie muli

 

Sent from my GT-I5700 CM Froyo using Tapatalk

1) Nie pędzi mi się używać zamulonego ADW, wolę Launchera Pro ;-)

2) Pokaż, gdzie masz to swoje załączenie akceleracji GPU pokazane w oficjalnej dokumentacji Androida, prócz jakichś komend placebo i czegoś, co przypomina akcelerację.

3) 60MB wolnego ramu z ilu Ci zostaje ? :-) Nie ma różnicy, Android to badziew i basta, może czas coś pokaże, póki co brak lepszych alternatyw, ale ideał to to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja napisałem ze jest to standardowe?

60/125MB

System swoje musi dostać mam wbudowane więcej ale na apki i reszte okolo 125MB

Sent from my GT-I5700 CM Froyo using Tapatalk

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile musi dostać? Debian na x86 na starcie wżera active jakieś 30-40MB ramu, mała część jest wolna a reszta siedzi w cache, z jakiej racji platforma mobilna ARM ma być bardziej zasobożerna ?

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Ty mowisz o czystym sofcie.

Na starcie androida odpalaja sie wszystkie uslugi, nawet szukajka googla, mapy itp. W debianie czystyma masz usługę telefonu sms i map? Po pdpaleniu fona i kilku apkach mam 60MB free a zaraz sprawdze co bedzie jak ubije jamies uslugi.

@edit: Te co sie dało ubić to uwaliłem ale zostało 12 usług i mam ponad 80MB ram wolnego a fon ni nie utyka i nie sypie fc ani nie ma rebootów.

 

Sent from my GT-I5700 CM Froyo using Tapatalk

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Produkcyjny Debian pracujący jako serwer WWW/Pocztowy wżera mi jakieś 70MB active na start, reszta to cache, który jest zwalniany w razie potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukacie dziury w całym. Android uruchamia najczęściej wykorzystywane aplikacje w pamięci (oprócz gier) tak żeby ich kolejne wywołanie było "szybsze". Jak dla mnie to mogę mieć zjedzony nawet cały ram, póki telefon działa w sposób prawidłowy to nie interesuje mnie jak system zarządza sobie pamięcią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również, problem w tym, że jednak brakujący RAM się odczuwa, bo nie jest on w większości cachowany, tylko wykorzystywany, a to zasadnicza różnica, prócz bólu związanego ze stałym zajęciem pamięci przez funkcjonalność telefonu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesczze nigdy nie miałem problemu z mulącym telefonem. Proponuje sprawdzić co za "syf" Ci coś takiego robi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak aż tak Ci brak tego ramu to kup sobie dobry tablet i będziesz miał 1GB ram procka 2x1.2 i zawsze możesz go podkrecić do 1.5.

 

@Webh: ilość aplikacji, stan pamieci wewnętrznej też wpływa na osiągi.

 

@kamazz: jakiego masz andka, masz jakieś custom romy, posiadasz roota, no i jaki to phone?

 

Sent from my GT-I5700 CM Froyo using Tapatalk

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd uraz do Symbiana, jest to obecnie jeden z najlepszych system na telefony komórkowe(celowo używam tego słowa) i to się raczej nie zmieni. Przy czym warto pamiętać, nie był tworzony z myślą o smartfonach. Były próby jego adaptacji na ten rynek, ale nie specjalnie się to udało(opóźnienie wobec konkurencji). Jeśli chodzi o jego rozwój, będzie dalej kontynuowany, tyle że trafi głównie do prostszych telefonów.

 

I na to wielu z was nie zwraca uwagi, że duża masa ludzi potrzebuje telefonu, nie zaś smartfonu. Przy czym, ten współczesny telefon bez problemu radzi sobie ze wszystkim tym, czego oczkuje Malas.

 

Jeśli potrzebujemy czegoś więcej, sięgamy po smartfon, ale za to tracimy trochę z funkcjonalności samego telefonu. Aparat jest automatycznie większy, cięższy, brak mu w większości klawiatury numerycznej, szybciej się rozładowuje...

 

Ogólnie wszystko zależy tego czego oczekujemy od komórki, ale nie wciskajcie każdemu na siłę smartfonu, nawet jeśli nie potrzebuje w 99% jego funkcjonalności, bo to jest na topie.

 

Moim zdaniem, systemy które obecnie się liczą to:

Symbian - z przeznaczeniem do telefonów domowych

Blackberry OS - Z przeznaczeniem do telefonów firmowych

Android - Smartfon dla ludzi którzy lubią dłubać, majstrować, dostosowywać system, mają czas na to ;)

Apple iOS - Smartfon dla ludzi którzy chcą mieć gotowe urządzenie, które po prostu działa po wyjęciu z pudełka

Edytowano przez Sebak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kaszub1136

Galaxy S z CM7 opartym już o Andka 2.3.4, root w zestawie, tweaki custom kernela + scheduler ondemand, całość działa bardzo sprawnie, jednakże załadowanie przeglądarki z kilkoma kartami, vCommunicatora, otwarcie od kogoś maila i trzymanie całości w tle podczas np. przeglądania galerii nie będzie już tak dobrze wpływało na wydajność mimo, że procesor się nudzi, a multitasking to podstawa sensownego wykorzystania smartfona, bo do tego w końcu ten telefon został stworzony - aby z niego korzystać, a nie przyglądać się na kawałek plastyku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie jestem bez problemu wstanie uruchomić przeglądarkę z kilkoma zakładkami, słuchać muzyki, pisać maila(zminimalizować to) i do tego jestem wstanie grać bez problemu w jakąś gierkę... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, wiesz, pojęcie "bez problemu" jest jak widać względne, ja też mogę odpalić grę, ale co z tego, skoro nie będzie idealnej płynności i mikroprzycięcia będą, dla większości jak widać niezauważalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś dodać swap?

 

Kerneli jest cała masa, możesz poszukać czegoś innego, bo niestety działają różnie. Mi w magicu przycina tylko jak procesora brakuje (np. instalacja jednocześnie 5 aplikacji).

 

Android - Smartfon dla ludzi którzy lubią dłubać, majstrować, dostosowywać system, mają czas na to

Długo tak myślałem, ale znam kilka osób które nie mają większego pojęcia o tym jak cokolwiek w Androidzie zmienić i ten system się u nich sprawdza. Dobrym przykładem może być nakładka Sony dostępna np. w X10 - mi osobiście nie pasuje, ale na pewno jest "prostsza" w użyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jakoś u mnie też nie ma problemu z płynnością, a telefon ma już swoje za sobą.

 

@Kamazz- zastanawia mnie jedno, jak ty to robisz, że piszesz maila, oglądasz zdjęcia, przeglądasz kilka stron na necie i do tego jeszcze grasz?

Jak ty to robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a jednak nie mam żadnych przywieszek :-). Aplikacji też mam dość sdużo zainstalowanych i telefon jakoś sie nie dławi nimi :-)

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajnosci to sie nie dziwie, ale jak Ty to robisz? Podzielna uwaga?

 

Sent from my GT-I5700 CM Froyo using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbytnio nie rozumiem pytania. Lubię sobie pograć z jakaś muzykę w tle i chyba normalne też jest to ze czasami opisujemy na wiadomość e-mail z pewnym opóźnieniem stąd też podczas tworzenia wiadomości jest ona minimalizowana : -}

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×