Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Malas

Telefon do 1700zł

Polecane posty

Symbian przestał się rozwijać, sama Nokia przyznaje się do tego. Kupując taki telefon skazujemy się niejako na stagnację. WP7, Android, iOS się rozwijają, Twoja komórka za pół roku będzie miała lepszą funkcjonalność a z Symbianem, jak kupisz tak będziesz miał do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kowr - no to co z nim zrobili że padł, ja rozumiem że android nie dla wszystkich się nadaje ale jak na razie to najlepszy system i bardzo dobrze wspierany, jak nie przez producentow to przez xda. Windows Phone mi się nie podoba, Windows mobile jest poprostu słaby, iOS jest ok a nawet bardzo ale mało na nim zrobisz, symbian jest dobry dla profesorka i jakiegoś biznasmana bo nic innego mi nie wpada do głowy, a android to całkiem co innego masz custom romy custom karnele i tak jak w apple jest android market, czego chcieć więcej?

 

Sent from my GT-I5700 CM Froyo using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Windows Phone mi się nie podoba, Windows mobile jest poprostu słaby

Jakieś argumenty, poza tym, że "mojsze jest lepsze"?

 

a android to całkiem co innego masz custom romy

Tak jak pisałem - do Windowsa także... i to chyba przed epoką androida już tam było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Nokię N8 od razu gdyby nie Symbian właśnie. Jak już ktoś napisał - symbian nie jest już rozwijany i to jest tak duży minus dla mnie że dyskwalifikuje cały telefon. Trzeba rozejrzeć się za czymś z androidem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kafi - to co powiesz na to, że część osób wgrywa sobie przeportowanego androida na Windows Mobile?? Przykładowo na HTC HD 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kafi - to co powiesz na to, że część osób wgrywa sobie przeportowanego androida na Windows Mobile?? Przykładowo na HTC HD 2.

 

Wśród nich jest mój znajomy właśnie z HTC HD 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam o konkretne argumenty za/przeciw, a nie o tym, że gdzieś tam jakiś ktoś będący znajomym znajomego coś tam gdzieś zobaczył, że cośtam ktoś wgrał.

 

Ale jak widać merytorycznych argumentów brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że jest jednym z lepiej rozwiniętych systemów. Jeżeli telefon posiada wystarczającą ilość pamięci, to prowadzi się go bezproblemowo. Do tego system jest popularny i jest na niego masa aplikacji.

 

Co z tego, że jest dobrze rozwinięty jeśli nie będzie dalej rozwijany a co za tym idzie - stanie niedługo się przestarzały. Rynek idzie tak szybko do przodu, że do kwestia czasu a ja chcę telefon na kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak widać merytorycznych argumentów brak :)

 

Chcesz argumentów? To je dostaniesz.

1. Wsparcie z XDA-Developers.

2. Otwarte źródło androida.

3. Licencja androida która pozwala na wszelkie modyfikacje i brak ograniczeń co do użytkowania (nawet na pc).

4. Android Market, czego nie ma w systemie nadrabiasz marketem.

5. Jeżeli w markecie nie ma jakieś apki co Cię interesuje to sobie bardzo prosto możesz ją napisać.

 

Jeszcze jakieś pytania?

Nie da się ukryć że android to wspaniały system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcesz argumentów? To je dostaniesz.

Ja chcę argumentów czemu Windows Mobile/Windows Phone jest bebe, a nie czemu ubóstwiasz androida...

Ale cóż, odwracanie kota ogonem to kolejny dowód na brak argumentów, czemu MS w komórkach odpada.

 

1. Wsparcie z XDA-Developers.

WM także chyba...

 

2. Otwarte źródło androida.

Źródła np. kodeka GSM, czy też np. procedur odpowiedzialnych za koordynacje modułu radiowego też dostaniesz otwarte?

 

3. Licencja androida która pozwala na wszelkie modyfikacje i brak ograniczeń co do użytkowania (nawet na pc).

Yep? http://www.dobreprogramy.pl/Google-ograniczy-dostep-do-Androida,Aktualnosc,24150.html

 

4. Android Market, czego nie ma w systemie nadrabiasz marketem.

5. Jeżeli w markecie nie ma jakieś apki co Cię interesuje to sobie bardzo prosto możesz ją napisać.

Nokia Ovi Store, Apple Store, Blackberry AppWorld, Windows Mobile Apps

No i w miarę otwarte SDK do prawie wszystkich wymienionych (poza jabłkiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek no własnie zastosowana jest ta sama konstrukcja i ten sam moduł od APARATU... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kafi

HTC w nowszych konstrukcjach ( tj. Desire HD, bodajże Nexus One, ciężko mi tu wymieniać, bo nie mam HTC ) otwiera również sterowniki od każdego bebechu w telefonie, co umożliwia łatwe przygotowanie źródeł otwartego Androida pod daną konstrukcję.

 

Tak czy siak nie zmienia to faktu, że Android to badziew, który nie radzi sobie z efektywnym zarządzaniem pamięcią RAM i procesorem, no ale.. jak brak alternatyw to co wybrać ? Pozostaje N900 i możliwość instalacji Debiana i instalacji pakietów portowanych na ARM prosto z apt-geta ;D

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kamazz - jak sobie nie radzi? Sam sobie ubija procesy jak ma za mało a jak chcesz to zrobić sam to masz task killery.

 

Sent from my GT-I5700 CM Froyo using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uno, że podejście programistów polega na tym, że po co pisać wydajny kod, skoro są wydajne procesory ? Procesory są co raz lepsze, a podejście programistów co raz gorsze i błędne koło się zamyka.

Dos, Android domyślnie wpieprza jako active nieprawdopodobne ilości RAMu, polityka zajmowania przez podzespoły i funkcje RAMu na stałe jest nadto idiotyczna, co powoduje, że kości 512M ramu w Galaxy S zostaje ok. 150MB wolnego przy dobrych wiatrach, poniżej 40MB wolnego RAMu zaczyna się hardkor na poziomie interakcji z urządzeniem, czyt. zamuł UI, który już domyślnie jest nam zaserwowany.

Tres, brak akceleracji GPU w tak ważnych miejscach jak chociażby przewijanie i zoom w przeglądarce internetowe, efekt ? Nawet przejrzeć przyjemnie XDA nie można, iP4 nie ma z tym najmniejszego problemu z powodu, iż Safari w/w akcelerację posiada.

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kamazz - ui nie muli gdy zmienisz je na inne, jest tego od cholery. Akceleracje da sie włączyć.

Jam teraz piszę ze spicy i mam tak:

Launcher: adw

Rom: cm froyo

Akceleracja przez gpu: wlączona

Wolny ram: 60-70MB

Nic mi nie muli

 

Sent from my GT-I5700 CM Froyo using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@kamazz - ui nie muli gdy zmienisz je na inne, jest tego od cholery. Akceleracje da sie włączyć.

Kupować telefon, żeby połowę firmwaru w nim wymieniać po to, aby stabilnie chodził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie 4 miesięcy używam mego Nexusa S.

To dla mnie jak mały komputerek, oczywiście na Androidzie :)

 

Ani razu nie zawiesił się mi, pomimo, że żadnego firmwaru nie wymieniałam (nawet nie wiedziałabym jak to zrobić).

 

Mam ustawione live wallpaper i wszyściutko chodzi aż miło, oczywiście używam w nim internetu praktycznie non-stop, odbieram maile.

 

Nie instalowałam żadnych killer tasków, czy czegoś w tym rodzaju, no i narzekać nie mogę.

 

Więc bardzo dziwię się temu, co niektórzy piszą na temat telefonów z Androidem. No chyba, że niektórzy oprócz podstawowych zadań, które wykonuje mój telefon, to oni potrzebują do jeszcze czegoś, bardziej wymyślnego ;)

Edytowano przez Majka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Powiedzcie mi co wy widzicie w telefonie 1.700 ZL?

Ile opcji z takich telefonów korzystanie, oraz przy okazji wykorzystujecie efektywnie podstawowe funkcje telefonu ?

 

Wydaje mi sie, ze takie tlefony służa tylko i wylacznie dla "lansu" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupuję telefonu żeby się lansowaćbiggrin.gif

Wypisałem co jest mi potrzebne i ile mogę maksymalnie za to zapłacić, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Ja nie kupuję telefonu żeby się lansowaćbiggrin.gif

Wypisałem co jest mi potrzebne i ile mogę maksymalnie za to zapłacić, proste.

 

To co wymieniłeś, to jest teraz standard telefonu. Na abonament za 1 zł z takimi funkcjami można otrzymać telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Za jeden zloty* ;-) Trzeba haczykow sie doczytac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Za jeden zloty* ;-) Trzeba haczykow sie doczytac :)

 

Nie ma haczyków.

Wiadomo że cena producenta telefonu jest wliczona w caly okres trwania abonamentu.

ale to jest rząd kilku set złoty, nie 1.700 :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×