Skocz do zawartości
Homzik

domeny w cal.pl

Polecane posty

Witam, podbijając temat także pytam o jakość obsługi domeny w cal.pl

Mam zamiar przenieść do nich dwie domenki - ceny za odnowienia mają naprawdę świetne :P

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na cesje domeny (z innego konta cal na moje konto cal) czekalem okolo 2 tygodnie po kilkukrotronych prosbach wysylanych na ich maila.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam już tydzień na authcode, zgodnie z ich zaleceniami odpowiedni wniosek wysłałem faxem. Swoją drogą szanująca się firma powinna posiadać swoje wzory wniosków.

Poziom obsługi niestety fatalny, poziom redagowania meili oraz treść merytoryczna odpowiedzi na zapytania pozostawia wiele do życzenia.

W kwestii programu partnerskiego poleciłem serwer już 4 osobom, w panelu nie mam żadnych poleconych kont, a Pan z obsługi twierdzi, że "on widzi" mój bilans. W odpowiedzi na moje pytanie dlaczego ja go nie widze, Pan stwierdzil, ze nie wie i przekaze sprawe komus innemu. Do tej pory nie mam nic w bilansie z poleconych serwisow. Po prostu swietnie...

 

Szkoda, że takie doswiadczenia mnie spotkaly, bo np. z serwera oraz uptimu (biorąc pod uwagę cenę) jestem zadowolony.

 

EDIT:

HURA ! Otrzymałem authcode... przy okazji zostałem jeszcze oskarżony o zmiane meila użytego podczas rejestracji, co oczywiście nie miało miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem szczęśliwy. Domeny miałem max w 12 godzin...

Od wprowadzenia niskich cen przez cal.pl stałem się (jak narazie) stałym klientem.

 

Polecam www.cal.pl oraz www.domenyinternetowe.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jak będziesz chciał przenieść domeny :P Widze, ze to dosc newralgiczny punkt jesli chodzi o poziom swiadczenia uslug wielu firm. Zmienil sie Panel Klienta, a ja poleconych jak nie widzialem - tak nie widzę, a chyba zblizam sie do wyplaty. NICE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest u Was ze zmianą DNS'ów? Wczoraj były lekkie problemy przy zmianie, a dzisiaj - choć minęło kilkanaście godzin - domena wciąż wskazuje na stary serwer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domen globalnych nie transferuje sie, jak sa wygasnite - i to nigdzie! Po drugie, domeny nawet ciezko przetransferowac, keidy sa wazne przez jakies 21 dni.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oraz moi znajomi w ostatnim czasie narzekają na zmianę DNSów w tej firmie.

Ich panel po prostu szwankuje. Dodając DNSy prowadzące na ns1.szybki-serwer.pl:

Wystąpił błąd! Nameserver [ns1.szybki-serwer.pl] doesn't exist at the registry.

Inny przykład: Wystąpił błąd! Nameserver [ns1.rhr.pl] doesn't exist at the registry

 

Czy też tak macie? Od 5 dni nie mogę skontaktować się z biurem obsługi klienta od spraw domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie sygnały mam również od moich Klientów którzy piszą z pretensjami typu: Dlaczego znowu przestało mi działać przekierowanie...

Po czym trzeba ich uświadamiać, iż problem leży po stronie rejestratora domeny.

A potem dziwią się czemu zmienione są serwery DNS zewnętrznych firm na cal.pl (ot tak samoczynnie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem co przedmowcy.. i jakos nie wiem, moze to moje odczucie, ale jak juz domena nie idzie tam gdzie trzeba, to niech idzie w pustke a nie na to smieszne cos.

6.7. Abonent ma pełne prawo dysponowania domeną.
Administrator zobowiązuje się do realizowania dyspozycji Abonenta w
zakresie zarządzania domeną, zgłaszanych w formie pisemnej lub za
pomocą panelu klienta znajdującego się na stronie
www.centrumklienta.pl.

 

napiszemy do BOKu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@atsuki powyższe problemy są wyłącznie błędem rejestratora domen.

Z pewnością wkradły się jakieś błędy w panelu domen rejestratora.

Tak więc do rejestratora (cal.pl) kieruj pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiszemy do BOKu

No piszemy... piszemy...!

 

Tak więc do rejestratora (cal.pl) kieruj pytania.

Tylko, że oni od 6 dni nie odpisują, a pisałem:

-bok@cal.pl (6 dni temu)

-pomoc@cal.pl (2 dni temu)

-PW na forum (wczoraj)

 

Liczę na odpis PW użytkownika Info-Cal :)

 

Po prostu jest to nerwowa sytuacja, mam ok 10 domen, które nie są przez ten błąd w użyciu. ;)

Ciekawostką jest to, że większość domen mam w Cal.pl, nigdy na nich nie narzekałem i chyba nie chcą stracić klienta? ;)

 

Trzeba także pamiętać:

Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Więc rozumiem, że nie odpisali wczoraj, przed wczoraj ;)

Życzę Wesołych Świąt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że post pod postem ale edytować nie można.

Cal.pl odpisało, że nie mogą nic zrobić z tym błędem. Z organizacja międzynarodową nie będzie walczyć.

Tylko szkoda, że na Ovh.pl taki błąd nie występuje i wszystko mogę ładnie zmienić ;)

 

I nie wierzę w to, że na np: ns1.neteasy.pl, ns1.szybki-serwer.pl i ns1.rhr.pl nie idzie DNSów zmienić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ze tak powiem normlane jest ze przez 2-3 godziny domenka dziala normlanie jak trzeba a tu nagle bach i znowu jest to cos? Swoja droga to sie dzieje tylko z domena ktora zakupilem pare dni temu.. jedna z przed miesiaca nie ma problemow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni poczekam i przenoszę jakieś domeny do ovh.pl, bo to nie ma sensu. Prosić w e-mailu nie będę. Nawet odpisać SENSOWNIE nie raczą. Wiem, że jestem ciężkim klientem ale są jakieś granice. Zawiodłem się zupełnie na hostingu, a teraz powoli czas na kolejne zawiedzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy cal.pl nie jest czasem pośrednikiem hrd.pl ? Sprawdź sobie we WHOIS domeny czy rejestratorem nie jest czasem ConsultingService, a jeśli tak, interweniuj u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ns1.szybki-serwer.pl i ns2.szybki-serwer.pl wiem co piszę :)

ns1.duu.pl i ns2.duu.pl to też szybki-serwer.pl ale mam DNSy te pierwsze :)

 

Obecnie z Cal.pl dyskutuję i myślę, że jakoś pomogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×