Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
przemo1995

Podpięcie domeny pod własny serwer w domu

Polecane posty

Witam.

 

Mam taki problem. Zarezerwowałem sobie dzisiaj domenę na home.pl i chciałbym ją podpiąć do swojego serwera. Internet mam z dialogu, ip mam zmienne, ale publiczne, mam konto na no-ip.com. Kiedy wchodzę na swoją stronę przez xxx.no-ip.com wszystko pięknie działa. Niestety nie wiem co dalej... Czytałem, że trzeba coś porobić z DNS, ale nie wiem, ni w ząb o co chodzi. W serwerach jestem laikiem.

 

Mam nadzieję, że mogę liczyć na waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Załóż konto na freedns.42.pl

Na freedns dodaj strefę głównę(master) z nazwą domeny.

Jako serwery DNS w panelu home.pl podaj fns1.42.pl oraz fns2.42.pl

Wejdź do edycji strefy i dodaj rekord CNAME, w polu po lewej wpisz * a po prawej nazwę domeny z no-ip zakończoną kropką i zapisz to.

Poczekaj do 24h na propagację stref.

 

Jest taki mankament, że sama domena nie wskazuje na ip, ponieważ cname nie dopuszcza wpisu @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko jak napisałeś z freedns.42.pl problemu nie było tylko przy dodawaniu adresów DNS do home.pl wywalił mi monit:

 

Pole dns1: Serwer "fns1.42.pl." nie jest skonfigurowany dla domeny "psobczy.com.pl". Skontaktuj się z administratorem docelowego serwera DNS, celem skonfigurowania obsługi domeny.

Pole dns2: Serwer "fns2.42.pl." nie jest skonfigurowany dla domeny "psobczy.com.pl". Skontaktuj się z administratorem docelowego serwera DNS, celem skonfigurowania obsługi domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko jak napisałeś z freedns.42.pl problemu nie było tylko przy dodawaniu adresów DNS do home.pl wywalił mi monit:

 

Pole dns1: Serwer "fns1.42.pl." nie jest skonfigurowany dla domeny "psobczy.com.pl". Skontaktuj się z administratorem docelowego serwera DNS, celem skonfigurowania obsługi domeny.

Pole dns2: Serwer "fns2.42.pl." nie jest skonfigurowany dla domeny "psobczy.com.pl". Skontaktuj się z administratorem docelowego serwera DNS, celem skonfigurowania obsługi domeny.

 

Wpierw dodaj domenę w panelu freedns i poczekaj tak do godziny i powinno dać się dopisać te dnsy w home.pl, ostatecznie czekaj do 24h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, poczekamy zobaczymy, co z tego będzie.

 

Dostałem e-maila o przeładowaniu domeny psobczyk.com.pl niestety strona ta dalej nie działa.

 

Niestety na home.pl dalej jest ten sam błąd.

Edytowano przez przemo1995 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możesz to zrobić prościej:

 

Przekierowania:

domena.pl przekieruj na > www.domena.pl która ma CNAME na adres.no-ip.com

 

a utrzymuj wszystko na DNSach home

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

ja u siebie korzystam z takiej kombinacji tyle że z DYNDNS i na routerze mam dodany alias dydnsnsa oraz przekierowanie portów na serwer

 

 

 

edit: Masz router czy zwykły modem?

 

Jeżeli router to musisz port 80 ustawić (menu routera) tylko WAN, ip serwera twojego (wewnętrzne IP) dodać do DMZ i VIRTUAL SERVER (port 80)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ruter, ale porty są po przekierowywane, bo stronę widać w sieci pod adresem psobczyk.no-ip.biz (są na niej na razie 3 banery). Tylko nie widać jej pod wykupioną domeną psobczyk.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowany jestem na pewno, po za tym mam dostęp do panelu w home.pl. Co do czekania, to cierpliwość ja mam :) Poczekamy do jutra i zobaczymy jak to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Podałęś domenę psobczyk.com.pl na pewno prawidłowa? W WHOIS nie pokazuje że wolna.

 

Może w home kupiłeś serwer pod domenę psobczyk.com.pl ale nie rejestrowałeś domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze, czytaj to co jest napisane, a nie to, co ci się wydaje, że powinno być napisane...

NAZWA DOMENY:	
psobczy.com.pl oczekuje w kolejce na rejestrację 

utworzona:	
2011.04.28 17:07:58 

ostatnia modyfikacja:	
2011.04.28 17:07:58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No to po godzinie czasu świeża domena ma prawo nie działać jak powinna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena psobczyk.com.pl nie jest zarejestrowana - brak jej w registry nasku (@kafi zrobiłeś literówką w nazwie domeny) więc faktycznie nie ma prawa działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ja zrobiłem literówkę, tylko wam się wydaje coś innego, niż autor napisał, chociażby w poście #3, gdzie widać, jaką tak naprawdę domenę zarejestrował użytkownik...

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poście #7 pisze już o psobczyk.com.pl a nie o psobczy.com.pl (psobczyk też wynika z no-ip) więc chyba w poście #3 jest literówka.

 

Tak czy siak w obu przypadkach domena nie jest zarejestrowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarezerwowałem sobie dzisiaj domenę na home.pl

To, co podałem z wyciągu whois jak najbardziej pasuje do tego scenariusza.

 

Więc być może sytuacja jest taka, że autor chciał zabukować domenę psobczyk.com.pl, ją też dodał jako strefę we FreeDNS, a tak naprawdę zaklepał sobie psobczy.com.pl i stąd jego problemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, co podałem z wyciągu whois jak najbardziej pasuje do tego scenariusza.

 

Więc być może sytuacja jest taka, że autor chciał zabukować domenę psobczyk.com.pl, ją też dodał jako strefę we FreeDNS, a tak naprawdę zaklepał sobie psobczy.com.pl i stąd jego problemy :)

 

 

W tej sytuacji.... @kafi ma racje. Bardzo mi głupio bo walnołem się przy dodawaniu domeny do home.pl, nie zauważyłem tego, że nie dopisałem. Bardzo przepraszam za błąd.

 

edit//

We FreeDNS pozmieniałem wszystko na psobczy.com.pl

 

A więc dla jasności podam wszystkie info:

 

zarezerwowana domena w home.pl: psobczy.com.pl

ip przez no-ip: psobczyk.no-ip.biz (pod tym adresem stronę widać w sieci, ale na razie nie zawsze, tylko jak mam komputer włączony)

 

To w/w jest na pewno dobrze.

Edytowano przez przemo1995 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zarezerwowana domena w home.pl: psobczy.com.pl

 

Zarezerwowana domena nie jest rozgłaszana w DNS-ach, musi być zarejestrowana i dlatego nie działa.

 

Jeżęli za nią nie zapłaciłeś to możesz zrezygnować i i jeżeli miała być poprawna psobczyk to taką możesz zarejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się na razie za nią nie zapłaciłem, tylko chciałem ją podpiąć się tak dla "nauki siebie samego". W tym momencie nie przeszkadza mi fakt, że domena w home.pl jest psobczy.com.pl, a nie psobczyk.com.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale tak jak pisałem, nie podepniesz dla nauki bo domena musi być zarejestrowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×