Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Bartosz Gadzimski

Zmiany w regulaminie

Polecane posty

Pozwólmy dodawać oferty reklamujące usługi jako odpowiedzi na posty.

Przecież nikt nie zabrania wysłać PW

A tak po każdym poście z prośbą o hosting widnieją te same regułki wcześniej przygotowane przez usługodawcę. To nie wnosi nic nowego na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej będzie, jeśli oferty będą w dziale ofert, a indywidualnie z klientami powinno się kontaktować na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie mozliwosc wstawiania ofert! Nie robcie z tego prosze drugiego webhelpu, gdzie polowa dyskusji wyglada tak:

post1: mozecie mi polecic ....

post2: haha, nie przeczytales regulaminu, zaraz jakis mod zamknie

post3: blok

 

Wyglada to imho, delikatnie mowiac, "troszke" smiesznie...

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
post1: mozecie mi polecic ....

post2: haha, nie przeczytales regulaminu, zaraz jakis mod zamknie

post3: blok

 

Hehehe. Najbardziej podoba mi się ten szyderczy śmiech drugiego użytkownika. Uwielbiam to :)

 

To tyle tytułem off-topicu.

A odnośnie tematu.

 

 

Przecież nikt nie zabrania wysłać PW

Wiesz ile osób, które poszukują podpowiedzi, bo same się nie znają rozumieją co to jest PW?! Myślę, że niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no może i macie racje, wprowadzanie zbytnich restrykcji robi z forum troche smieszna sprawe - zatem moze niech zostanie mozliwosc ofert przy proscbach, jednak wazne jest, aby moderatrozy kontrolowali np. natrętnych spamerów - no i np. oferty wysyłane zupełnie nie pasujące do oczekiwań/wymagań osoby poszukującej.

 

A co drodzy userzy na to aby wprowadzic przy zakladaniu postow do wyboru prefix, np. w dziale "Poszukuje" zeby przy zakladaniu tematu wybieralo sie czy hosting, czy reseller, czy dedyk, czy moze np. shoutcast itp. To tylko taka delikatna propozycja ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co drodzy userzy na to aby wprowadzic przy zakladaniu postow do wyboru prefix, np. w dziale "Poszukuje" zeby przy zakladaniu tematu wybieralo sie czy hosting, czy reseller, czy dedyk, czy moze np. shoutcast itp.

1. szukam....

2. blok, czekam na PM na poprawny temat watku to wtedy odblokuje...

 

Powtorze - nie robcie z tego webhelpa - teraz jest fajnie i nic nie potrzeba zmieniac (oprocz moze wiecej merytorycznych dyskusji, ale po prostu userow na to jest za malo).

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie mowie o takim rygorze, jednak chodzi o pewnego rodzaju porzadek, dzieki czemu ktos przegladajac liste tematow widzi, ze tu i tu mowa o hostingu, tu i tu o reselerach itp :-) Bo niekiedy zdarza sie ze w temacie napisze ktos np. "Pilnie szukam" - i raczej nie wiadomo co tam znajdziemy. Ale moze i to glupia propozycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bedzie taki zapis w regulaminie, a polowa userow nie bedzie tego pisala (powiedz mi, kto w ogole czyta regulaminy?), i co wtedy bedzie sie robilo:

1. Przemilczy sie (jesli tak to po cholere ten zapis - jakos nie lubie martwego prawa)

2. Napisze sie posta (to dopiero bedzie niepotrzebne zasmiecanie watku)

3. To co napisalem w poprzednim poscie.

 

?

 

Jak ktos tu jest programista to zna zapewnie taka fajna zasade - jak cos dziala to bron Boze tego nie ruszac bo mozna zepsuc... :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież nikt nie zabrania wysłać PW

Wiesz ile osób, które poszukują podpowiedzi, bo same się nie znają rozumieją co to jest PW?! Myślę, że niewiele.

PW wysyła osoba mająca konkretną oferte (usługodawca) a nie ten co poszukuje konta. A jeżeli usługodawca nie wie co to są Prywatne Wiadomości to wybacz. Nie mam nic przeciwko temu że pod prośbami o jakieś konto pojawiają się linki do kilku ofert kilku usługodawców z małym opisem np napisz do admina firmy xxx lub yyy, . Ale wklejanie pod taką prośbę tekstu: "polecam siebie" i link do swojej standardowej oferty (a takie teksty znajdują się pod wieloma prośbami) nie wnosi nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wnosi nic nowego

No cholera... Jak nie wnosi. Ja nie zakładam ofert w dziale prośby (czy jakoś tak). Ty też nie. Więc trudno, żebyśmy doszli, bez doswiadczenia, do słusznej i rozsadnej konkluzji. Ale do czego zmierzam.

 

Jak zakładasz taki temat to oczekujesz, że ktoś ci pomoże wybrać ofertę. No i oczekujesz postów zarówno chwalących jakiś hosting (kryptoreklama - nie oszukujmy się), jak i ofert dostawców (zwykła reklama). A dlaczego my (WHTeam) mamy zabraniać reklamy. Skoro tolerujemy kryptoreklamę, to tolerujemy wszelkie rodzaje reklamy, które nie przeszkadzają w zdrowym istenieniu tego forum.

 

Zauważmy jeszcze jedną rzecz. Jest dział, w którym środowisko opiniotwórcze tego forum szydzi z 95% dostawców. Nie pojechaliśmy jeszcze tak naprawdę tylko po kilku markach (home.pl, progreso.pl, 2be.pl, chyba nazwa.pl - nie zastanawiajmy się teraz dlaczego...). No i teraz taka biedna sierota może sobie tam poczytać. Ale jak się nie dogrzebie do tematu, o którymś z wcześniej wymienionych dostawców, to pomyśli, że wszystkie oferty to gnioty i ich miejsce to kosz na śmieci (w sumie to słusznie - bo te marki faktycznie dbają o jakośc i markę - o, to jest właśnie kryptoreklama).

Co robi dalej. Myśli. Myśli. Myśli (nie zaciąłem się!). Myśli. No i wymyśliła. Założe topic. Może mi coś doradzą. O oczekiwaniach już napisałem. Nie będę się powtarzał. Chyba model myślenia jest dosyć obiektywny.

 

Moja konkluzja:

Zgadzam się z ertcap`em. Nie róbmy z tego f.wh. No i staram się, żeby tak było. Jednocześnie nie zmieniając mojego poglądu odnośnie postów w dziale prośby.

 

N A D A L - B Ę D Ę - T O L E R O W A Ł - R E K L A M Y - W - T Y M - S P E C Y F I C Z N Y M - D Z I A L E !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co robi dalej. Myśli. Myśli. Myśli (nie zaciąłem się!). Myśli. No i wymyśliła. Założe topic. Może mi coś doradzą.

No to powiedz co może doradzić 50 postów w których jest napisane: "Polecam swoją ofertę "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Widze, ze dyskusja nie byla najlepszym rozwiazaniem. Ale skoro ja zaczalem to wypowiem sie skad ten pomysl.

Jest on dla dobra uzytkownikow ale jeszcze nikt nie napisal powodu z jakiego zostal zmieniony regulamin.

 

Otoz prosze zauwazyc, ze na forum nie udzielaja sie (tutaj nie podaja swoich ofert) duze, chociaz srednie i szanujace sie firmy. W efekcie (nie obrazajac zadnej osoby/firmy) uzytkownik nie dostaje odpowiedniej ilosci porzadnych ofert.

 

Dostaje za to oferty osob znajacych to forum. Nie mowie, ze sa to zle firmy.

 

Gdyby, podkreslam gdyby, uzytkownik dostawal odpowiedzi takze od firm z top100 (powiedzmy srednio 20 odpowiedzi) nie byloby najmniejszego problemu.

 

Co do tego jakie "podpowiedzi" dostaje osoba proszaca o pomoc w wyborze uslugodawcy to absolutnie sie z tm! nie zgodze. Kazda zla/kiepska podpowiedz jest natychmiast "prostowana" przez innych uzytkownikow, wystarczy przejrzec pare watkow aby sie o tym przekonac.

 

Tym bardziej, ze moderatorzy i administratorzy sa raczej bezstronni i staraja sie wylapywac oszustwa jak podszywanie sie pod innych uzytkownikow.

 

Podsumowujac, regulamin wraca do wersji poczatkowej tj.

Zakaz dopisywania własnych ofert w tematach osób szukających usług hostingowych. Swoją ofertę można zaprezentować w dziale oferty 1 krotnie, samemu zakładając temat o swojej firmie. Reszte ofert proszę wysyłać za pomocą Prywatnych Wiadmości (PW)

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z firm, które znamy z wht.pl w top100 jest webd.pl, progreso.pl, 2be.pl (Grupa Adweb), inten.pl, active24.pl, ehost.pl, livenet.pl, freshgroup.pl i mysle, ze jeszcze kilka innych by się znalazło. Morał - jak te firmy zadbają o popularyzację marki i będą dodawały swoje oferty w dziale prośby - źle użytkownicy na tym nie wyjdą.

 

t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

LoL. :) :)

 

Wiecie czemu sie smieje ? Bo w nocy stwierdzilem, ze nie publikuje tego poprzedniego posta. Widac jednak zamiast podgladu za ktoryms razem nacisnalem "wyslij".

 

Myslalem nad tym punktem od dawna i doszedlem na koniec pisania powyzszego postu do wniosku, ze nawet lepiej jak firmy pisza w tematach.

Wtedy wszyscy uzytkownicy moga "prostowac" ewentualne slabe oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nie lubicie wh :) Ale nie bede o tym pisal, bo byloby za dlugie i nikt by tego nie przeczytal :)

 

Pierwotna wersja byla lepsza. W prosbach "szukam hostingu" bedzie burdel, nikt normalny nie bedzie podawal swojej oferty, a w kazdym temacie przewijac sie beda oferty tych samych osob. Ale moze niech i dzieci kupuja u dzieci- co mnie to. Ja sobie akurat ze znalezieniem hostingu poradze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech i dzieci kupuja u dzieci

O TO CHODZI! Prawa rynku. Nie znasz się, to padasz ofiarą. Nie znasz się, ale chcesz wybrać odpowiednią ofertę to nie zakładasz tematu w Prośbach!

 

Piątka Ece.

 

t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O TO CHODZI! Prawa rynku. Nie znasz się, to padasz ofiarą. Nie znasz się, ale chcesz wybrać odpowiednią ofertę to nie zakładasz tematu w Prośbach!

A ja myślałem, że to forum może niektórych czagoś nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forum może niektórych czagoś nauczyć.

 

Doskonale, ze zwrociles uwage na słowo NIEKTÓRYCH. Naucza sie tylko Ci, ktorzy tego beda chcieli. Jak pisza - chce cos kupic, a nie wykazuja ochoty do przejrzenia zawartosci forum to proste jest dla mnie, ze kupia cos marnego i dadzą tyłka. Ale nie martw sie. Wtedy zmadrzeja. Wtedy zaczna czytac nie tylko cene uslugi, ale rowniez opinie.

 

t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ludzie uczą się na własnych błedach, ale pomimo to postarajmy się naprowadzać userów jak najbardziej tak, aby nie musieli tracić pieniędzy, czy nawet swojej strony, aby się czegoś nauczyć. Wiadomo że nie każdy będzie skory do nauki, ale właśnie tych zostawmy aby nauczyli się sami - na błedach... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piątka Ece.
Piątka Tomku :) Tylko, zeby nie bylo, to rozwiazanie wcale mi sie nie podoba :) Swego czasu sam narzucales na wht rygor gestapo, a nagle takie liberalne podejscie :)
Prawa rynku.
Prawa rynku prawami rynku, ale idioci powinni miec ustawowy zakaz zajmowania sie hostingiem :PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doskonale, ze zwrociles uwage na słowo NIEKTÓRYCH. Naucza sie tylko Ci, ktorzy tego beda chcieli.

Uczyć trzeba wszystkich i cały czas (nawet samemu trzeba poszerzać horyzonty) Ale niesttety nie wszyscy o tym wiedzą i to nie tylko na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swego czasu sam narzucales na wht rygor gestapo

Wtedy byłem młody, głupi i głosowałem na Leppera.

 

a nagle takie liberalne podejscie

Wiesz, teraz głosuje na Peace, stąd taka przemiana :) :) :)

 

idioci powinni miec ustawowy zakaz zajmowania sie hostingiem

Dlaczego?! Sugerujesz, że ja bym nie mógł się tym zajmować?! Moim zdaniem idotami są ci, którzy u nich kupują, a nie ci co sprzedają. Ci którzy sprzedają, są tylko frajerami, którzy myślą, że to lekki i łatwy sposób na $$.

 

 

@bezsciemy - stary, jest wiele forów, które uczą. Myślę, że jakieś forum.matematyka.pl i wiele wiele innych. A tutaj. Główne założenie - dyskusja o hostingu. Może wymiana doświadczeń/spostrzeżeń. Dział Prośby jest, ale jest mało interesujący. Przymykamy lekko na niego oko - jako moderacja. Zachęcamy oczywiście do pomocy. Z resztą po co mam się poraz setny produkować. Ja moje argumenty przedstawiłem. A Ty mówisz tylko - o edukowaniu, spamie itp. Żaden argument mnie jeszcze nie przekonał. Przykro mi!

 

t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Ja to forum uwazam jako forum dla szukajacych hostingu i profesjonalistow. I Tomku nie ograniczaj i nie szufladkuj ludzi. To, ze Ty sie znasz, nie znaczy, ze maja sie znac inni.

 

Niestety sie z wami nie zgadzam co do tematow w dziale prosby, ktory dla wielu jest pewnie tym najciekawszym.

Radze myslec bardziej co piszecie (Jurku, to rowniez do Ciebie) i uszanujcie osoby, ktore tylko chca znalezc konto.

Po co uzytkownik ma przegladac cale forum (czesto nie wiedzac czego ma szukac bo sie nie zna) i opinie, ktore w przypadku niektorych firm moga byc mocno nieaktualne, skoro moze sie zapytac?

Po to jest forum, miejsca na dysku mi nie szkoda.

 

Celem tego forum powinno byc (oprocz miejsca dla specjalistow) edukowanie osob czyli klientow firm. Wtedy wlasnie rynek bedzie sie rozwijal i nie bedzie dochodzic do "wpadek".

 

Wiem, ze najlatwiej zostawic wszystko aby "rynek" zweryfikowal ale w ten sposob nigdy nie zblizymy sie do poziomu zachodnich firm.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×