Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
arex

Jak postawić własny serwer?

Polecane posty

Chciałbym postawić własny serwer w specjalnie przygotowanym do tego miejscu, specjalne chłodzenie, napięcie itd. Jednak nie wiem jakiego sprzętu bym potrzebował do SUPER funkcjonowania: Perl, PHP, CGI, Szybką obsługę SQL'a (MySQL, PostgreSQL), tak aby cPanel śmigał a FTP było bardzo szybkie - już wiadomo o co mi chodzi :) Chcę postawić serwer bardzo szybki.

 

Więc chciałbym się dowiedzieć jakie parametry musi mieć taki serwer, aby wszystko na nim chodziło błyskawicznie, również PHPMyAdmin itd.

 

Druga sprawa. Do jakich łączy musi być podłączony taki serwer, jak to ma być (neostrada, chello, TPS'a) czy postawienie własnej sieci.

 

Proszę o wypis co pokolei miałbymieć taki serwer, lub gotowe zestawy.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka Xeonów (chyba idzie 4 włożyc?)

4GB ramu

dyski 10k rpm scsi

dobra płyta główna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile pieniedzy mozesz przeznaczyc.

 

Jesli chodzi o lacze to zapomnij o neostradzie, chello czy TPSie lepiej wyslac serwer np do serwerowni wdc badz zagranice jak np do niemiec.

 

Jesli chodzi o parametry to jak juz wspomnialem podaj ile mozesz przeznaczyc pieniedzy.

Wiadomo przydalyby sie 2 badz 4 giga ramu, dyski SCSI i np 2x Intel Xeon 3.2 GHz.

Ale zamiast skladac samemu zestaw lepeij kupic jakis "fabryczny" serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Chcę postawić serwer bardzo szybki.

 

a moze powiesz budzet bo cos czuje, ze nie znasz cen rynkowych sprzetu i lacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

domyślam sie, że się skonczy na the planet lub managed.com dlka tego pana :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domyślam sie, że się skonczy na the planet lub managed.com dlka tego pana :-)

 

W dodatku ta "szybka maszyna" pewnie bedzie na celeronie :)

arex ta maszyna ma byc pod hosting "wspoldzielny" czy to ma byc prywatny serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba Panowie mnie nie rozumieją.

 

Ja chce postawić bardzo szybki serwer, tak jak byłby on pod komercyjny lub darmowy hosting ale miałbybyć bardzo szybki. A co do cen to ja chce znać to jakie Wy mi podacie ceny a nie jaki mam budżet. Narazie chce się dowiedzieć jaki sprzęt bym potrzebował i jak z łączami.

 

Więc proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak szybki :) Trudno cos zlozyc niewiedzac jaki jest budzet.

Maszyna z P4 i 1 giga ramu tez moze byc szybka jak sie nie wepcha na sila jak najwiecej serwisow

Ale jesli chcesz zobaczyc jakas cene to wejdz na strone ideal.pl

Przykladowy zestaw "bardzo szybkiej maszyny" z w/w strony...

 

Ideal

Oto wybrana przez Ciebie konfiguracja:

 

Komputer Ideal™ Server R2400

 

Procesory: 2 x Intel® Xeon™ 3,4 GHz /FSB 800, 2 MB cache/

Chipset: Intel® E7520 (FSB800, maks. 16 GB RAM)

Pamięć RAM: 4 GB ECC (4x1 GB)

Kontroler SCSI: LSI Logic 53C1030R Dual-Channel SCSI 128 MB (RAID 0,1,5,10,50)

Kontroler RAID SCSI: wyłączony (zainstalowany, gotowy do włączenia w terminie późniejszym)

Pierwszy dysk twardy: 73,4GB Ultra320 SCSI 15krpm

Drugi dysk twardy: 73,4GB Ultra320 SCSI 15krpm

Trzeci dysk twardy: 73,4GB Ultra320 SCSI 15krpm

Czwarty dysk twardy: 73,4GB Ultra320 SCSI 15krpm

Piąty dysk twardy: Brak

Szósty dysk twardy: Brak

Grafika (zintegrowana): ATI Rage XL 8MB (D-SUB)

Karty sieciowe (zintegrowane): 2 x Intel® PRO/1000 Server Network

Kabel Ethernet: Kabel sieciowy CAT 5e - 3 metry

Napędy: CD

Obudowa: Obudowa 2U

Gwarancja: 3 lata D2D - gwarancja door-to-door

System operacyjny: Brak

Instalacja serwera: Brak

 

Cena netto: 19798.00 zł

Podatek VAT: 4355.56 zł

Cena brutto: 24153.56 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

arex: Wszystko zalezy od potrzeb. Chcesz miec bardzo szybki hosting kup bardzo szybki serwer na bardzo szybkim laczu. Mniejwiecej do tego to sie sprowadza.

 

Jezeli masz duzy budzet to kup sobie jakis serwerek w konfiguracjach podanych powyzej za 20k lub wiecej. Postaw go w jakims DC w Holandii albo w Niemczech na 100mbitach za jakies 4k miesiecznie. Jezeli to dla ciebie za tanio/wolno to postaw go na takim samym laczu w jakims DC w Polsce :)

 

Serwery i lacza to na tyle fajna sprawa, ze praktycznie zawsze mozesz kupic cos lepszego o ile masz na to pieniadze :)

 

A tak na powaznie wracajac do tematu to moze sprecyzujesz dokladniej po co ci taki serwer? Bo moze sie okazac, ze starczy ci jakis Celeron z limitem transferu 100gb/miesiac za niecale 200zl miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arex:

A tak na powaznie wracajac do tematu to moze sprecyzujesz dokladniej po co ci taki serwer? Bo moze sie okazac, ze starczy ci jakis Celeron z limitem transferu 100gb/miesiac za niecale 200zl miesiecznie.

 

@p - arex napisal ze ma byc pod komercyjny badz darmowy hosting wiec celeron to ostatecznosc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dobra podam budżet: taki serwerek do 10 maks. 13 tys.

 

Serwer służyłby tylko i wyłącznie pod hosting komercyjny - czyli na bardzo dobrych prockach np. Dual Xenon. Chodzi mi tutaj przede wszystkim aby serwer był szybi, ale niektórzy z Was trochę przesadzili. Ma być szybki aby klient nigdy nie poskarżył mi się że PMA lub FTP chodzi mu za wolno itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@p - arex  napisal ze ma byc pod komercyjny badz darmowy hosting wiec celeron to ostatecznosc....

 

Niee... Napisal, ze:

 

Ja chce postawić bardzo szybki serwer, tak jak byłby on pod komercyjny lub darmowy hosting ale miałbybyć bardzo szybki.

 

IMHO wszystko zalezy od przeznaczenia tego serwera, bo jezeli arex chce na tym postawic jedna lub tylko pare stronek, ktore maja 'smigac', a az tak serwera nie obciazaja, to nie jest potrzebne wydawanie fortuny na serwer/lacze.

 

A co do Celerona - fakt, moze troche przesadzilem :) Ale nie jedna z firm na naszym rynku oferujaca 'tani' hosting dziala na takim sprzecie... I napewno maja tam wiecej niz pare stronek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chce postawić bardzo szybki serwer, tak jak byłby on pod komercyjny lub darmowy hosting ale miałbybyć bardzo szybki. A co do cen to ja chce znać to jakie Wy mi podacie ceny a nie jaki mam budżet. Narazie chce się dowiedzieć jaki sprzęt bym potrzebował i jak z łączami.

Tak sformułowane pytanie nie ma sensu, ale skoro się przy nim upierasz to odpowiem: od 1K zł niemal dowolnie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie chcesz postawic ten serwer w Polsce / holandii /usa ...?

Bo czasem lepiej kupic "gotowego" dedyka gdzies zagranica ale to zalezy kto ma byc potencjalnym klientem tego hostingu czy przecietny kowalski czy jakas firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że serwer chciałbym postawić w polsce u siebie w miejscowości w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Serwer służyłby pod komercyjny hosting na którym byłoby duużo serwisów.

Dlatego potrzebuje bardzo mocnego sprzętu do ceny jaką podałem. Więc proszę o jakieś zestawienie ile i jakie parametry ma posiadać taki serwer i ile może kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz kupic serwer to proponuje przyjrzec sie ofercie TK (www.thomas-krenn.com) lub DELLa.

 

W konfiguratorze TK udalo mi sie za niecale 13k zlozyc:

 

2x Intel Xeon 2,80 GHz 2MB FSB800

2048 MB ECC Registered DDR-RAM (2x 1024 MB)

3x 73,5 GB HD U320 SCSI SCA

Intel RAID Controller SRCU41L

eRIC Express Remote Management Card

 

Musialbys dorzucic 1k zeby te dyski krecily sie z predkoscia 15k obrotow/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sproboj sam cos "skombinowac" na stronie ideal.pl

 

Ja bym Ci polecil cos takiego:

 

Komputer Ideal™ Server 7523

 

Procesory: 2 x Intel® Xeon™ 2,8 GHz /FSB 800, 1 MB cache/

Chipset: Intel® E7520 (FSB800, maks. 16 GB RAM)

Pamięć RAM: 3 GB ECC DDR2 PC-400 (2x1 GB + 2x512MB)

Kontroler SCSI: LSI Logic 53C1030 Dual-Channel SCSI (RAID 0,1)

Kontroler RAID SCSI: wyłączony (zainstalowany, gotowy do włączenia w terminie późniejszym)

Opcja Hot-Swap: Brak

Pierwszy dysk twardy: 146,8GB Ultra320 SCSI 10krpm

Drugi dysk twardy: 146,8GB Ultra320 SCSI 10krpm

Trzeci dysk twardy: Brak

Czwarty dysk twardy: Brak

Piąty dysk twardy: Brak

Grafika (zintegrowana): ATI Rage XL 8MB (D-SUB)

Karty sieciowe (zintegrowane): 2 x Intel® PRO/1000 Server Network

Kabel Ethernet: Kabel sieciowy CAT 5e - 3 metry

Napęd FDD: FDD 3,5 cala 1,44 MB

Napęd optyczny: CD ROM 52x

Obudowa: Tower z opcją konwersji do 5U (600W)

Gwarancja: 3 lata D2D - gwarancja door-to-door

System operacyjny: Brak

Zasilanie awaryjne: Bez zasilania awaryjnego

Instalacja serwera: Brak

 

Cena netto: 11001.00 zł

Podatek VAT: 2420.22 zł

Cena brutto: 13421.22 zł

 

 

 

A na jakim laczu chcesz ten serwer postawic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za te konfiguracje.

A na jakim laczu chcesz ten serwer postawic??

No właśnie z tym mam problem. Nie wiem jak ma być z tymi łączami. Czy to ma być zwykły dostawca internetu takie jak TPS'a, Netia itd. Czy musze założyć własną sieć lokalną?

 

Jeszcze jedno. Jeśli kupie komercyjnego cPanel to po jego zainstalowaniu odrazu serwer obsługuje php,cgi, perl, MySQL i PGSQL itd. Jeszcze jedno, jak jest z podziałem transferu ? Czy jego ilość zależy od łączy czy od konfiguracji serwera?

 

Ile mógłbym wycisnąć z takiego co podał draye?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Jeszcze jedno. Jeśli kupie komercyjnego cPanel to po jego zainstalowaniu odrazu serwer obsługuje php,cgi, perl, MySQL i PGSQL itd.

 

bez pgsql w deafult jak sie nie myle.

Jeszcze jedno, jak jest z podziałem transferu ?

 

soft cpanela bedzie rodzielal transfer.

Czy jego ilość zależy od łączy czy od konfiguracji serwera?

 

od laczy i servera bo z slabego lacza nie wycisnie nawet dobra maszyna wiecej niz masz kupione a z dobrego lacza slaba maszyna nie wyciagnie duzo ruchu ...

No właśnie z tym mam problem. Nie wiem jak ma być z tymi łączami. Czy to ma być zwykły dostawca internetu takie jak TPS'a, Netia itd. Czy musze założyć własną sieć lokalną?

zajazyj do gts.pl i wdc.pl

 

I server to nie wszystko .. zatrudnij dobrego admina bo twoja wiedza duza nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie z tym mam problem. Nie wiem jak ma być z tymi łączami. Czy to ma być zwykły dostawca internetu takie jak TPS'a, Netia itd. Czy musze założyć własną sieć lokalną?

Odrazu zapomnij o TPSA/Netii itp (przynajmniej jezeli myslisz o rozwiazaniach DSL'owych). Jezeli to ma byc szybki hosting to albo sobie dociagniesz tam lacze 10mbitowe albo szybsze albo w ogole to wszystko mija sie z celem. W cenach takich laczy sie dokladnie nie orientuje ale mysle, ze ponizej 2k (o ile nie wielu wiecej) nic nie znajdziesz.

A siec lokalna nie ma tutuj nic do rzeczy, bo ona sama z siebie lacza do internetu ci nie zapewni.

 

Jeśli kupie komercyjnego cPanel to po jego zainstalowaniu odrazu serwer obsługuje php,cgi, perl, MySQL i PGSQL itd. Jeszcze jedno, jak jest z podziałem transferu ? Czy jego ilość zależy od łączy czy od konfiguracji serwera?

Wszystko zalezy od konfiguracji serwera. Z tego co widze to za bardzo sie na tym wszystkim nie znasz, a jezeli to ma byc porzadny komercyjny hosting to odrazu musisz dorzucic pensje albo dwie dla administratora/-ow.

 

Ile mógłbym wycisnąć z takiego co podał draye?

Ile czego? Ile serwisow by to uciagnelo? Wszystko zalezy co by sie na nich znajdowalo... Serwis serwisowi nie rowny i rownie dobrze 2 serwisy moga ci obciazyc ten serwer w rownym stopniu co 500 lub wiecej mniej wymagajacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić własny serwer, postawić go u siebie, zainstalować całe oprogramowanie, zatrudnić jednego admina i sprzedawać z niego hosting. Jednak jak widze jest to dużo mniej opłacalne niż kupić dedyka w polsce lub niemczech (bardzo dobrego dedyka) i na nim sprzedawać.

 

Więc to już chyba koniec dyskusji na ten temat, jednak nie musicie się martwić nie jestem nie znającą się na tym kolejną osobą i nie założe żadnego lamerskiego hostingu którymi zarządzają gimnazjaliści po 14 lat :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak jak widze jest to dużo mniej opłacalne niż kupić dedyka w polsce lub niemczech (bardzo dobrego dedyka) i na nim sprzedawać.

Zakup i postawienie u siebie - TAK.

Zakup i postawienie w DC - NIE. Przynajmniej jezeli myslisz o czyms na dluzej, niz na pare miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Dobra podam budżet: taki serwerek do 10 maks. 13 tys.

 

Za ta kwote (na sam serwer) kupisz Della 2 x Xeon + 2GB RAM + 2 x 73GB SCSI (moze nawet 2 x 146GB) z RAID i DRAC.

 

Ale wszystko zalezy od przeznaczenia. Na pentium 100 za 50 pln jedna statyczna strona odwiedzana raz dziennie bedzie dzialac tak samo jak na serwerze za 20 tys pln :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak polecał dedyka w niemczech bardzo dobrego. Ew. w polsce.

 

Jak chcesz na poważnie wystartować to:

a) na reklame musisz wydać ok. 2-3 tys. zł

:) mieć admina na gorąco 24/7/365 (godziny/dni tyg/dni roku) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×