Skocz do zawartości

Pozycjonowanie - poradnik

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
74 odpowiedzi na ten temat

#41 kafi

kafi

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3412 postów

Napisany 16 październik 2011 - 16:03

A czym jest zaplecze z punktu widzenia użytkownika końcowego wyszukiwarki, jak nie wielkim spamem, którego wiele stron musi "przetwarzać", zanim znajdzie wartościowy website o tym, czego szuka?
  • 0

#42 www.biznes-host.pl

www.biznes-host.pl

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Firma:Biznes-Host.pl (H88 S.A.)

Napisany 17 październik 2011 - 12:18

A czym jest zaplecze z punktu widzenia użytkownika końcowego wyszukiwarki, jak nie wielkim spamem, którego wiele stron musi "przetwarzać", zanim znajdzie wartościowy website o tym, czego szuka?

SPAM to nie jest informacja, którą użytkownik nie jest zainteresowany....

Zaplecze to niekoniecznie tysiące wordpressów, a często są to wortale tematyczne, serwisy informacyjne powiązane ze stroną docelową.
  • 0

#43 Warezjasz

Warezjasz

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 32 postów

Napisany 17 październik 2011 - 12:30

Tym samym został poruszony kolejny wątek: Czy zaplecze jest lepsze tematyczne, czy też to nie ma znaczenia? Pytanie może także brzmieć: jaki link jest lepszy: tematyczny czy to nie ma znaczenia?

Odpowiedź: Każdy pozycjoner ma swoje zdanie na ten temat, nie ma obecnie wyrobionego jasnego stanowiska w tej sprawie.
  • 0

#44 crazyluki

crazyluki

crazyluki

• Moderatorzy
  • 1717 postów
  • Firma:Ogicom Sp. z o.o.
  • Imię:Łukasz

Napisany 17 październik 2011 - 12:59

Wydaje mi się że tematyczny link ma większego kopa niż nietematyczny. Wystarczy umieścić link w katalogu ze złą kategorią. Zero kopa;-)
  • 0

#45 Warezjasz

Warezjasz

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 32 postów

Napisany 17 październik 2011 - 13:26

Widzisz, tutaj się głęboko mylisz, bo z Twojej tezy by wynikało że linki nie tematyczne nic nie dają, a to jest jakaś bzdura.
  • 0

#46 crazyluki

crazyluki

crazyluki

• Moderatorzy
  • 1717 postów
  • Firma:Ogicom Sp. z o.o.
  • Imię:Łukasz

Napisany 17 październik 2011 - 13:29

W pozycjonowaniu to chyba nie ma frazy "nic nie dają" - zawsze dają coś. jednakże moim zdaniem - tematyczne mają większą wartość i dużo lepsze są linki tematyczne niż nietematyczne. Niefortunnie napisałem "zero kopa" a wcześniej poprawnie użyłem "mniejszego kopa".
  • 0

#47 Gość_Bartosz Gadzimski_*

Gość_Bartosz Gadzimski_*
  • Goście

Napisany 17 październik 2011 - 14:11

Zaplecze: zwykła, porządna strona, która daje korzyści odwiedzającemu
spam (w rozumieniu SEO): syf, który nie daje korzyści odwiedzającemu

Tematyczność linku:
na chwilę obecną można powiedzieć, że nie ma znaczenia czy link jest tematyczny czy nie.

Natomiast warto robić w zbliżonych kategoriach tematycznych jeśli nie jest to spam choćby na przyszłość.

Sam testów nie przeprowadzałem, ale do póki działają linki z każdego możliwego syfu to tezę o tematyczności olewam.
  • 0

#48 Warezjasz

Warezjasz

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 32 postów

Napisany 17 październik 2011 - 15:46

Tutaj pojawia się kolejna kwestia:

Jeśli tworzymy zaplecze tematyczne, to link nie tylko będzie dawać "kopa" w serpach, ale także może generować ruch bezpośredni, dlatego warto.
  • 0

#49 Gość_Bartosz Gadzimski_*

Gość_Bartosz Gadzimski_*
  • Goście

Napisany 17 październik 2011 - 16:09

Dokładnie, pewnie jeszcze kilka innych plusów by się znalazło.

Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo zaplecza bo to daje nadzieje na stabilność wyników.
  • 0

#50 damtox

damtox

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 38 postów
  • Firma:Damtox

Napisany 27 maj 2012 - 21:49

E tam tematyczność zaplecza niema znaczenia, ważne jest to na jakie frazy linkujesz dane zaplecze... Im bardziej zbliżone z tematyką serwisu docelowego tym większego kopa dostajesz... Najlepsze zaplecze to takie, które zarabia na siebie
  • 0

#51 oreal

oreal

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 18:55

Najlepsze zaplecze to takie zaplecze, które na zaplecze nie wygląda ;)
  • 0

#52 Bartek NullTalk.pl

Bartek NullTalk.pl

Często na forum

• Użytkownicy
  • 53 postów
  • Imię:Bartek

Napisany 05 lipiec 2012 - 15:35

Czy mogę wstawić poradnik na swoje forum? Oczywiście informacja o autorze i link do tego forum będą.
  • 0

#53 Kede

Kede

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 374 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 00:57

Proponuję kontakt z autorem tematu przez PW lub gg (3583707)
  • 0

#54 cezary188

cezary188

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 302 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 12:19

A ze tak zapytam kto z was wie albo gdzie mozna znalesc konkretna liste informacli jakie maja wplywa na to ze strona znajduje sie na danej pozycji a nie innej. Wiadomo ze Page rank, backlinks czy domain authority ale co konkretnie sklada sie na te czynniki. Ktoś ma pojecie ?
  • 0

#55 Kede

Kede

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 374 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 16:09

Wiadomo ze Page rank, backlinks czy domain authority ale co konkretnie sklada sie na te czynniki. Ktoś ma pojecie ?

PR nie ma nic do rzeczy. Możesz mieć i PR=6,7.8,9,10 ale co to ma do pozycji? Backlinks? przede wszystkim jakość bl a nie ilość (jak kilka lat temu). Po nowych zmianach link ze stopki z danej strony i jej wszystkich podstron straciło całkowicie sens. Tego typu sposobem można co najwyżej zafiltrować domenę. Tematyczne linki, z treści, najlepiej tylko z kilku artykułów i strony głównej, z różnych serwisów, duża różnorodność.

Przede wszystkim na pozycję wpływa treść (Content is King), unikalny kod strony a nie wałkowany miliony razy darmowy szablon również ułatwia sprawę. Stałe tematyczne linki różnego pochodzenia z mocnych stron, trochę linków rotacyjnych nie powinno zaszkodzić, różnorodność anchorów...
Bardziej formalne- wskazówki / wytyczne Google

gdzie mozna znalesc konkretna liste informacli

Konkretnej nie znajdziesz ale zapraszam na forum PiO, po przekopaniu się przez tysiące tematów znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Edytowany przez Kede, 07 lipiec 2012 - 16:10.

• 0

#56 arve_lek

arve_lek

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 22 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 16:39

Moja subiektywna ocena kiedy możesz powiedzieć, że znasz się na SEO.

Czyli wychodzi na to, że się nie znam :P
  • 0

#57 Gość__*

Gość__*
  • Goście

Napisany 06 wrzesień 2012 - 19:47

Najlepsze zaplecze to podlinkowane zaplecze
  • 0

#58 Gość_bolek10_*

Gość_bolek10_*
  • Goście

Napisany 06 wrzesień 2012 - 20:44

Panowie, potrzebuję rady fachowców.
Chce wypozycjonować portal i forum pod np. portal.pl
Czy mogę postawić zaplecze na subdomenie np. Strona.portal.pl ? Będzie to miało efekty ? Mam jeszcze do wyboru domenę, załóżmy rower.pl i postawie 10 zapleczówek na np. Strona1.rower.pl strona2.rower.pl. I zapleczówki *.rower.pl odnosiły by się do portal.pl
Oczywiście różne ip, unikalne artykuły. Które rozwiązanie da lepsze efekty?
  • 0

#59 Kede

Kede

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 374 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 22:58

Czy mogę postawić zaplecze na subdomenie np. Strona.portal.pl ? Będzie to miało efekty ?

To nie ma najmniejszego sensu.

Zaplecza
- Stawia się na innej domenie
- Na innym hostingu
- Najlepszy byłby hosting z unikalnymi IP ewentualnie hosting seo
Kup w dropped 10 domen regionalnych x 10 subdomen = 100 stron zapleczowych. Na każdym 10 tekstów po 1000 znaków ;)
  • 0

#60 Szpieggrupa

Szpieggrupa

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 23:00

Panowie, potrzebuję rady fachowców.
Czy mogę postawić zaplecze na subdomenie np. Strona.portal.pl ? Będzie to miało efekty ? Mam jeszcze do wyboru domenę, załóżmy rower.pl i postawie 10 zapleczówek na np. Strona1.rower.pl strona2.rower.pl. I zapleczówki *.rower.pl odnosiły by się do portal.pl
Oczywiście różne ip, unikalne artykuły. Które rozwiązanie da lepsze efekty?

Nie będzie to wyglądać naturalnie dla robota, na sub domenie postaw 1 katalog resztę na innej domenie.

Fachowcem nie jestem ale kilka domen w top 1 miałem :lol: :lol: btw poczytaj o farmach linków jak je tworzyć black hat seo itp

Edytowany przez Szpieggrupa, 17 lipiec 2013 - 23:03.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników